Autor Wątek: Łowisko Jegiel - Mazowieckie  (Przeczytany 20690 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #15 dnia: 28.07.2017, 22:04 »
Ryby są, łowić nie umiecie ;)


A tak na serio. Staram się omijać łowiska, na których czerń z kijami z marketu może wszystko wyłowić i zeżreć.
Nie mówicie coś prawdy towarzyszu.
A Szczęsne czy Żbik?
;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #16 dnia: 28.07.2017, 22:37 »
Żbik to "normalna" woda. Chciałbym nokill, ale nie mam. Na Szczęsnym jest zakaz zabierania karpi. Dobre i to...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #17 dnia: 29.07.2017, 11:42 »
Żbik to "normalna" woda. Chciałbym nokill, ale nie mam. Na Szczęsnym jest zakaz zabierania karpi. Dobre i to...
Bo już wyżarte wszystko :P

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #18 dnia: 23.04.2018, 23:17 »
Temat nieco zapomniany, więc odświeżam.
Po zeszłorocznym sierpniowym, niezbyt udanym wypadzie pod wpływem info o tegorocznym zarybieniu postanowiłem spróbować jeszcze raz.
Łowilem w ostatnią sobotę na stawie nr 2, jedna wędka klasyczny koszyk, druga metoda.
W ciągu 6 godzin wpadło 13 karpi i karas, przedział 0.5-1 kg.
Wygrała tradycja z białym robakiem 12:2, niestety nie udało się wyselekcjonować nic większego, ale zabawa była przednia.
Pod koniec maja ma być udostępniony staw 4 z wyspą. Może tam będą większe okazy.

Pozdrawiam
Tomek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam,

Tomek

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #19 dnia: 03.09.2019, 10:16 »
Panie i Panowie.

Czy ktoś był ostatnio na łowisku Jegiel? Często jeżdżę obok niego i miałbym ochotę się wybrać. Kolega był pare lat temu i lipa. Może się poprawiło :) dzięki za info!

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #20 dnia: 03.09.2019, 10:56 »
Byłem tam dwa tygodnie temu (w niedzielę) po dwuletniej nieobecności. Staw z wyspą...6 godzin wędkowania na dwóch dystansach...bez brania. Następne dwa lata poczekam 8)

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #21 dnia: 03.09.2019, 11:48 »
Krótko i na temat:) dzięki bardzo! 

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #22 dnia: 10.06.2020, 09:42 »
byłem ok. miesiąc temu
dojście do brzegu bardzo słabe - kombinacja relatywnie wysokiej burty i niskiego stanu wody
łowiliśmy z ojcem na dużym pomoście (akwen pierwszy patrząc od strony asfaltowej drogi)

przez 4h u mnie zero brania, w tym czasie ojciec na spławik i podwójną kukurydzę 2 karpie ok 2kg (jedyne 2 brania)
obserwacja kilku innych obsadzonych stanowisk - brak efektów

dla mnie porównując do innych ofert łowisk na Mazowszu - bez powrotu w tym sezonie

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #23 dnia: 03.09.2020, 15:59 »
A jednak za namową Ojca (wspólne wędkowanie) wróciłem na Jegiel... Poziom wody po ostatnich opadach nieco wyższy.
Staw z wyspą (to chyba nr 4, brzeg ten bliższy od strony parkingu) od rana przez 2-3h cisza na 2 długościach. Karpiarze na stanowiskach po prawej i lewej nawet przejechali autami na przeciwległy brzeg. Konsekwencja zaowocowała otworzeniem wody i licznymi karpiami, amurem, linem - praktycznie co drugi rzut to ryba. W sumie pozytywne zaskoczenie i skoro tak to do rychłego powrotu.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #24 dnia: 02.05.2022, 10:05 »
Odświeżę trochę temat. Który staw wybrać by pobawić się z fajnym karpiem/ amurem/ linem? Nie chcę łowić tylko kroczków i niekoniecznie jesiotry/ sumy. Czy na 1 lub 2 są jakieś większe sztuki powyżej 10 kg w sensownej ilości? Raczej nie lubię dystansów, więc staw z wyspą chyba odpada bo powyżej 70 m ciężko mi dorzucić.
Z góry dzięki za pomoc.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #25 dnia: 03.05.2022, 00:10 »
Tam były swego czasu zawody pod szyldem milo. Od tego czasu nie rozważałem tego łowiska jako miejsca, gdzie mógłbym spędzić swój cenny wolny czas. Choć od tego czasu pewnie wiele się zmieniło.
Marcin

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #26 dnia: 03.05.2022, 06:47 »
Odświeżę trochę temat. Który staw wybrać by pobawić się z fajnym karpiem/ amurem/ linem? Nie chcę łowić tylko kroczków i niekoniecznie jesiotry/ sumy. Czy na 1 lub 2 są jakieś większe sztuki powyżej 10 kg w sensownej ilości? Raczej nie lubię dystansów, więc staw z wyspą chyba odpada bo powyżej 70 m ciężko mi dorzucić.
Z góry dzięki za pomoc.

W sumie w każdym są takie rybki, z tym że na stawie numer jeden walą łopatami w łódki zanętowe więc cieżko sobie zrobić jakieś sensowne pole do nęcenia. Staw numer 4, to samo dystans pod wyspę łopaty zanęty i wywózka po 120m. Staw numer 7 dość ciekawy do feedera, ryba to karp +- 5kg i jesiotr. Staw numer 2 nie do ogarnięcia na dwie wędki idealny do feedera i wagglera
GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #27 dnia: 03.05.2022, 09:16 »
Odświeżę trochę temat. Który staw wybrać by pobawić się z fajnym karpiem/ amurem/ linem? Nie chcę łowić tylko kroczków i niekoniecznie jesiotry/ sumy. Czy na 1 lub 2 są jakieś większe sztuki powyżej 10 kg w sensownej ilości? Raczej nie lubię dystansów, więc staw z wyspą chyba odpada bo powyżej 70 m ciężko mi dorzucić.
Z góry dzięki za pomoc.

W sumie w każdym są takie rybki, z tym że na stawie numer jeden walą łopatami w łódki zanętowe więc cieżko sobie zrobić jakieś sensowne pole do nęcenia. Staw numer 4, to samo dystans pod wyspę łopaty zanęty i wywózka po 120m. Staw numer 7 dość ciekawy do feedera, ryba to karp +- 5kg i jesiotr. Staw numer 2 nie do ogarnięcia na dwie wędki idealny do feedera i wagglera


Czy na jedynce w tygodniu też tyle karpiarzy jest?
Na tej 2 są ciekawsze rybki czy typowa masówka jak na Batorówce czyli głównie sztuki do 2 kg i karasia mnóstwo?
Z jesiotrami chcę odpocząć trochę bo ostatnio na Wapnicy dały mi w kość i starczy mi ich akrobacji :)
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #28 dnia: 03.05.2022, 09:32 »
Odświeżę trochę temat. Który staw wybrać by pobawić się z fajnym karpiem/ amurem/ linem? Nie chcę łowić tylko kroczków i niekoniecznie jesiotry/ sumy. Czy na 1 lub 2 są jakieś większe sztuki powyżej 10 kg w sensownej ilości? Raczej nie lubię dystansów, więc staw z wyspą chyba odpada bo powyżej 70 m ciężko mi dorzucić.
Z góry dzięki za pomoc.

W sumie w każdym są takie rybki, z tym że na stawie numer jeden walą łopatami w łódki zanętowe więc cieżko sobie zrobić jakieś sensowne pole do nęcenia. Staw numer 4, to samo dystans pod wyspę łopaty zanęty i wywózka po 120m. Staw numer 7 dość ciekawy do feedera, ryba to karp +- 5kg i jesiotr. Staw numer 2 nie do ogarnięcia na dwie wędki idealny do feedera i wagglera


Czy na jedynce w tygodniu też tyle karpiarzy jest?
Na tej 2 są ciekawsze rybki czy typowa masówka jak na Batorówce czyli głównie sztuki do 2 kg i karasia mnóstwo?
Z jesiotrami chcę odpocząć trochę bo ostatnio na Wapnicy dały mi w kość i starczy mi ich akrobacji :)

To zależy jak trafisz, np. od połowy zeszłego tygodnia stał kij przy przy kiju po jednej i drugiej stronie na stawie numer 1, czasem jest tak że wywożą dosłownie w poprzek stawu tak więc można podejść tylko z pickerem. Staw numer dwa podobnie jak na Batorówce, dużo drobnicy szczególnie po tegorocznym zarybieniu
GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #29 dnia: 03.05.2022, 15:33 »
Długi weekend spowodował ze na Jegielu było sporo chętnych na wędkowanie szczególnie na Stawie Nr 1 obydwa brzegi osaczone przez karpiarzy z tego powodu wybrałem staw Nr 2 (były to w przeszłości 2 stawy nr 2 oraz 3 z tym ze właściciel przekopał groble i połączył je w jedna całość). Doliczyłem się w Poniedzialek 02/05/2022 18 łowiących (lub tez samochodów) na stawie nr 2. Wyjątkowo ciężki dzień na łapanie ryb z takich co mogą skończyć się Blankiem. Udało mi się wypracować z tego stawu 3 karpie od 7:30 do 15:30 , sporo osób nic nie złowiło tego dnia (w sumie doliczyłem się 10 karpi u konkurencji (18) łowiącej). Ryba ewidentnie siedzi na głębszej części stawu a od 14:00/ 15:00 zaczyna dopiero płynąc na płytsza wodę.