Autor Wątek: Prawo wyborcze PZW  (Przeczytany 5620 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #15 dnia: 08.03.2017, 14:46 »
A co dopiero mają powiedzieć koledzy z Mazur i Warmii, mając tak piękne i bezrybne akweny >:O

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 577
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #16 dnia: 08.03.2017, 14:47 »
Logarytm nie jest w tym osamotniony.
Ja też przestaję płacić... Skazuję się na jedną małą żwirownię i komercje tym samym...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #17 dnia: 08.03.2017, 14:50 »
Logarytm nie jest w tym osamotniony.
Ja też przestaję płacić... Skazuję się na jedną małą żwirownię i komercje tym samym...

Ja szukam wód gminnych, wolnych od PZW. Już kilka miejsc znalazłem. No i mam glinianki Stowarzyszenia, na których poławiam czasem.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #18 dnia: 08.03.2017, 14:52 »
A co dopiero mają powiedzieć koledzy z Mazur i Warmii, mając tak piękne i bezrybne akweny >:O

Koledzy z WiM (okręg Olsztyn) nie mają odłowów sieciowych na wodach PZW. Mają Dadaj (woda gospodarstwa rybackiego), który obecnie się odradza i jest regularnie wyłaniany na zawody spinningowe wysokiej rangi.

O ile ktoś nie odlatuje w chmury i nie żąda, by na Śniardwach nie było sieci, oraz myśli, że na 1000ha wodzie można nałowić 3 kilowych leszczy w 2 godziny, to powoli, powolutku idzie połowić :)

Z kolei koledzy z Mazowsza mają Zegrze, kanał Żerański i prezesa - udziałowca w spółce rybackiej :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

aroo04

  • Gość
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #19 dnia: 08.03.2017, 14:56 »
Gdyby nie zima, a więc i lód na zbiornikach to może bym się skusił na te komercje wszelkiego rodzaju. Ale, że z lodu nie łowię to nie da rady...

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #20 dnia: 08.03.2017, 15:01 »
Z kolei koledzy z Mazowsza mają Zegrze, kanał Żerański i prezesa - udziałowca w spółce rybackiej :)

Zegrze jest puste. Od kilku lat działa tam grupa rybacka pod egidą Okręgu Mazowieckiego. Nic nie zostało z dawnego Zegrza.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 577
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #21 dnia: 08.03.2017, 15:03 »

Z kolei koledzy z Mazowsza mają Zegrze, kanał Żerański i prezesa - udziałowca w spółce rybackiej :)

Toś popłynął... :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #22 dnia: 08.03.2017, 15:03 »
Zegrze jest puste. Od kilku lat działa tam grupa rybacka pod egidą Okręgu Mazowieckiego. Nic nie zostało z dawnego Zegrza.

A i Kanał Żerański przestał już być No Kill z tego, co czytałem. Jeno Wisła się ostała chyba.

Toś popłynął... :D

Kurczę, ironicznie to napisałem, to wzięli i nie zrozumieli :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #23 dnia: 08.03.2017, 16:16 »
A co dopiero mają powiedzieć koledzy z Mazur i Warmii, mając tak piękne i bezrybne akweny >:O

Koledzy z WiM (okręg Olsztyn) nie mają odłowów sieciowych na wodach PZW. Mają Dadaj (woda gospodarstwa rybackiego), który obecnie się odradza i jest regularnie wyłaniany na zawody spinningowe wysokiej rangi.

O ile ktoś nie odlatuje w chmury i nie żąda, by na Śniardwach nie było sieci, oraz myśli, że na 1000ha wodzie można nałowić 3 kilowych leszczy w 2 godziny, to powoli, powolutku idzie połowić :)

Z kolei koledzy z Mazowsza mają Zegrze, kanał Żerański i prezesa - udziałowca w spółce rybackiej :)

Dziwne, bo jak się chciałem dowiedzieć na forach o rybność jezior mazurskich to gdziekolwiek bym nie zapytał wszędzie była podobna odpowiedz : "stary daj sobie spokój z wczasami wędkarskimi, zbiornik owszem piękny, ale... bez ryb. Dlatego rezygnowałem z wyjazdów w te przepiękne okolice" Jedna Wersminia jaskółki nie czyni. A tak na marginesie, kolega z tamtych, tj. mazurskich okolic?

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prawo wyborcze PZW
« Odpowiedź #24 dnia: 08.03.2017, 16:39 »
Dziwne, bo jak się chciałem dowiedzieć na forach o rybność jezior mazurskich to gdziekolwiek bym nie zapytał wszędzie była podobna odpowiedz : " stary daj sobie spokój z wczasami wędkarskimi, zbiornik owszem piękny, ale ... bez ryb. Dlatego rezygnowałem z wyjazdów w te przepiękne okolice " Jedna Wersminia jaskółki nie czyni. A tak na marginesie, kolega z tamtych, tj. mazurskich okolic ?

Zależy czego oczekujesz. Jeśli chcesz jechać na Wielkie Jeziora i połowić, to szanse są ograniczone. Tam królują żeglarze i rybacy... bez ryb. Sorry.

Jeśli chcesz pojechać na ryby, to tam, gdzie nie ma żeglarzy. Niemalże każde gospodarstwo rybackie ma w swojej ofercie łowiska specjalne dla wędkarzy. W zależności od gospodarza nie ma tam sieci, lub jest ich mniej. Dodatkowo PZW Olsztyn nie odławia sieciami, więc też nie ma tragedii. Niestety te wody są droższe. Sorry.

Nie są to jednak małe, kilkuhektarowe, karpiowe komercje, więc jak ktoś jedzie na weekend lub kilka dni, to może nie połowić. Nie zna wody, nie wie gdzie, co i na co. Sorry.

Oferta noclegowa i ogólnie baza turystyczna dla wędkarzy jest ograniczona, bo tam jedzie się na żagle, a nie na ryby. Zasiedziały karpiarz ze Śląska się burzy, a Warszawiak (słoik) z korpo się bawi. Tak to niestety wygląda. Jak wybudowano 5 gwiazdkowy hotel w Mikołajkach, to nie dla wędkarzy. Serio :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik