Autor Wątek: XXXI zjazd PZW w Spale  (Przeczytany 30896 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #60 dnia: 21.10.2017, 21:01 »
Popatrzcie koledzy na zdjęcie. Po rysach twarzy widać, że nie ma tam gościa który by był przed 40-45 rokiem życia no może ze dwóch- trzech. Nie liczę na duże i szybkie zmiany. Wiem, że musi być jakieś doświadczenie życiowe ale i też w sprawach kierowania ZG ale skoro przez ...dzieści lat się nie zmieniło nic lub niewiele, to może wypadało by zajęli się tym młodsi wiekiem, którzy po nowemu by tym sterowali.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #61 dnia: 21.10.2017, 21:06 »
Popatrzcie koledzy na zdjęcie. Po rysach twarzy widać, że nie ma tam gościa który by był przed 40-45 rokiem życia no może ze dwóch- trzech. Nie liczę na duże i szybkie zmiany. Wiem, że musi być jakieś doświadczenie życiowe ale i też w sprawach kierowania ZG ale skoro przez ...dzieści lat się nie zmieniło nic lub niewiele, to może wypadało by zajęli się tym młodsi wiekiem, którzy po nowemu by tym sterowali.
...że brak się wyrażę: "Starzy wyjadacze" - dosłownie i w przenośni, choć ze 4 nie wygląda staro...
-Paweł-

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #62 dnia: 21.10.2017, 22:01 »
To zdjęcie to takie kuriozum szczególnie jak w tle balonu PZW widnieje napis "Champion". "Mistrz sieciowania" ;)  Dla mnie wiek rządzących PZW nie jest istotny, nawet jak ze zdjęcia wynika, iż wynosi on 60+, bo równie dobrze osoby po 30-tce mogłyby doprowadzić związek do upadku. Problem jest w mentalności. Dopóki ona się nie zmieni to nie zmieni się nic w związku. Niedawno uciąłem sobie bardzo sympatyczną rozmowę z Panem 70+, którego poglądy mocno ewoluowały na przestrzeni ostatnich lat jeżeli chodzi o wypuszczanie ryb, czy też kwestie rządów w PZW. Widzi co się dzieje i to, że zamiast mieć frajdę z walki ze złowioną rybką na coraz cieńsze wędki często siedzi całymi dniami łowiąc ukleje i płotki wielkości małego palca u nogi oraz musi patrzeć jak koledzy tną łby takim rybom nad brzegiem z myślą o patelni.  Z drugiej zaś strony tego samego dnia rozmawiałem również z rówieśnikiem, który jakby mógł to i 5 centymetrowego okonia wrzuciłby na patelnie albo dał kotom.
Bycie w zarządzie stowarzyszenia jest po to, aby działać JEDYNIE dla dobra całego stowarzyszenia w którym się jest (i wielu zarządom stowarzyszeń się to udaje i właśnie te stowarzyszenia mają swoją renomę w Polsce), a nie po to, aby być w takim zarządzie by przedłużyć sobie tym kut.sa, czy też jako sposób na dorobienie do swojej pensji, czy też emerytury.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder

Kadłubek

  • Gość
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #64 dnia: 21.10.2017, 22:20 »

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #65 dnia: 21.10.2017, 22:26 »
W ZG nie ma nikogo z Okręgu Mazowieckiego, ani z Warszawy. I jak tu żyć teraz Panie Prezesie?
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #66 dnia: 21.10.2017, 22:38 »
Marnie u mnie z śledzeniem jakichkolwiek zmian w związku. Tak, nie przynosi mi to chwały. Wiem. Ale czytając wątki. Czyżby feudalizm, miał nam przywrócić spokój? :P Darek? Pomóż! :facepalm:
Arek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #67 dnia: 21.10.2017, 23:31 »
  Dla mnie wiek rządzących PZW nie jest istotny, nawet jak ze zdjęcia wynika, iż wynosi on 60+, bo równie dobrze osoby po 30-tce mogłyby doprowadzić związek do upadku. Problem jest w mentalności. Dopóki ona się nie zmieni to nie zmieni się nic w związku.
Mentalność przede wszystkim musi się zmienić bez tej zmiany nic dobrego nie wyjdzie. Szybciej w mojej ocenie może zmienić się u 30-40 latka niż u gościa który ma na karku 60+ . Z pewnością większość z nas nad wodą rozmawiała ze starszymi i młodszymi. Ja też dość często i nawet w tym roku będąc na zebraniu w kole. Gość z tego co pamiętam na oko ok. 40 lat złożył wiele wniosków dotyczących ochrony ryb w zbiorniku. Ludzie chciał bym żebyście widzieli to oburzenie jakie powstało w trakcie dyskusji głównie ze strony starszych wędkarzy. Wnioski nie przeszły w głosowaniu. Na zebraniu był obecny ówczesny prezes okręgu który teraz jest członkiem ZG PZW. Jestem przekonany że zmian nie będzie. Jedni będą zwalać na drugich i odwrotnie. Poza tym zasłaniać się będą obecnym prawem i często będziemy słyszeć " takie mamy prawo" , "czekam w tej sprawie na odpowiedź" lub "my przecie jesteśmy stowarzyszeniem i niewiele możemy na tym szczeblu zrobić. Żaden z nich się nie wychyli bo szkoda mu będzie stołka.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #68 dnia: 21.10.2017, 23:46 »
Kiedy odczytałem info o zmianie prezesa, obok zaskoczenia, poczułem normalną radość... :-[
Poprzednik, Pan Dionizy od samego początku budził u mnie wątpliwości. Kurczę, koleś miał z wędkarstwem tyle wspólnego, co jak przyznał, łowienie rekreacyjne dorszy na Bałtyku :facepalm: Myślę, że w tej sytuacji każda zmiana była wskazana. Zresztą marazmu i cwaniactwa z tej strony nie trzeba udowadniać. Wspomnijmy chociażby biznes z rybactwa min. na mazurach. Temu nowemu trzeba się mocno przyglądać. Ja bym go nie skreślał na starcie, ale na "ręce" trzeba mu patrzeć. Jestem niezmiernie ciekaw z czym wejdzie na stołek. Bo przecież jakiś plan musi mieć. Myślę, że nadszedł doskonały czas na zmiany. Jak się to wydarzy, czas pokaże.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 261
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #69 dnia: 22.10.2017, 08:02 »
http://www.rybomania.pl/teodor_rudnik_nowym_prezesem_zarzadu_glownego_pz,373.html

No i tak jak myślałem wszystko tylko nie meritum.....czyli ryb jak nie bylo , nie ma i nie bedzie....
Z prawem nic nie zrobia..... przeciez u mnie rybakow nie ma  i ryb rowniez... Tu pzw nie ma na kogo zwalic (czytaj rybakow)
.....
U mnie bez rybne wody to gospodarka pzw  czyli operaty , rejastry , zarybienia.... i z tym nic nie zrobia.....

A moze zrobia .... OBY ZROBILI !
Maciek

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #70 dnia: 22.10.2017, 08:35 »
W ZG nie ma nikogo z Okręgu Mazowieckiego, ani z Warszawy. I jak tu żyć teraz Panie Prezesie?
To rzeczywiście dziwne W żadnym z pozostałych organów związku również
-Paweł-

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #71 dnia: 22.10.2017, 08:56 »
Na FB czytałem, że to "kara za arogancję", ponieważ nikt nie pojawił się od Warszawy ani od Poznania. Nie wiem ile w tym prawdy.

Edit :
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=535412763470850&id=330824240596371
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #72 dnia: 22.10.2017, 09:29 »
Nic nie wiem o nowym prezesie i nowych działaczach ZG. Wiem jednak , że prezes nie jest dyktatorem i jego władza jest mocno ograniczona. Do przeprowadzenia gruntownych zmian w związku potrzebna jest  silna grupa "nowocześnie" myślących działaczy z prezesem na czele.  Nawet wtedy niełatwo byłoby przełamać opór działaczy w okręgach które jak wiadomo maja osobowość prawną i sporą autonomię. 
Niestety  wielu działaczy myśli zupełnie innymi kategoriami niż prezentowane na Forum .  To są zwykle tacy emeryci którzy mają "swoją wodę" gdzie chcą mieć jak najwięcej ryb (czyt. zarybieniowych karpi ) nadających się do zjedzenia. Liczy się tylko koniec własnego nosa. Każda próba wprowadzenia zmian powoduje gwałtowny sprzeciw.  Sam jestem emerytem i mam  kolegów wędkarzy działających  w zarządach kół i w Okręgu PZW,  z którymi czasem ostro się spieram.  Wielu z nich dawno straciło początkowy entuzjazm i wiarę w reformowalność PZW.
Oczywiście  powstają gdzieniegdzie pojedyncze łowiska No kill  i łowiska specjalne ale to wcale nie czyni wiosny, za to  często wywołuje oburzenie wśród wędkarzy. 
Najtrudniejszą rzeczą jest zmienić myślenie ludzi, a to trudny i czasochłonny proces.  Obawiam się że do radykalnych reform w PZW nie dojdzie nigdy. Związek umrze śmiercią naturalną  przez spadek liczby członków ( w kołach jest na ogół żałośnie mało młodzieży) a na jego miejsce powstaną lokalne stowarzyszenia i kluby dzierżawiące wody i dbające o nie.
Wiesiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 733
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #73 dnia: 22.10.2017, 09:34 »
Ciekawa sprawa. A więc mamy z jednej strony nadzieję na zmiany, z drugiej osoba która została prezesem ma niezbyt dobrą opinię w swoim rodzimym okręgu... Jak więc to będzie?

Dobrze byłoby teraz naciskać na prezesa aby wymóc pewne ustepstwa z jego (ZG) strony. Ale osobiście nie wierzę w rewolucję, bo wybrano po raz kolejny ludzi którzy robią od lat swoje w PZW, i wiedzą o co chodzi (kasa, kasa, kasa, potem dopiero wędkarze). Z drugiej strony uważam, że nie ma szans na poprawę, przynajmniej znaczącą, bo...wędkarze nie wiedzą czego chcą. Tutaj więc nie będzie consensusu, bo nie da się pogodzić kilku rzeczy pod jednym szyldem. Niektórzy śnią sny o potędze i chcą rybności z lat 80 i 90tych, bynajmniej jednak bez zmian w postępowaniu, przepisach. To niemożliwe.

Zobaczcie, co pisze ta osoba na stronie która cytował Jędrzej:

- przywrócenie związku wędkarzom
Po tym hasłem kryje się wiele i nic. Wielu wędkarzom nie powinno się niczego przywracać, bo to oni doprowadzili do ruiny swoje wody, nie mają wiedzy i chęci do tego aby budować i pilnować rybności swoich wód. Z drugiej strony dobrym byłaby decentralizacja i poleganie na samych kołach, które powinny się opiekować swoimi wodami i mieć osobowość prawną.

- zlikwidowanie obecnej ordynacji wyborczej i przywrócenie biernego prawa wyborczego wszystkim członkom
Ze wszech miar słuszna rzecz!

- przywrócenie sportu wędkarskiego kwalifikowanego do statutu oraz wrócenie do rangi związku sportowego a nie stowarzyszenia
Kolejne sny o potędze jakiegoś tyczkarza. Po jakiego grzyba nam związek sportowy, skoro sportem zajmuje się mniej niż 1% zrzeszonych, zaś definicja wędkarstwa sportowego u nas nie istnieje. Po co się ślinić o jakieś ochłapy z Ministerstwa Sportu, kiedy wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami? PZW powinno być w pierwszym rzędzie skupione na spełnianiu potrzeb wędkarzy i budowaniu odpowiednich łowisk, które tychże zadowolą. Tu w wielu wypadkach ma i będzie miało miejsce odpłatność wędkowania, co koliduje ze związkiem sportowym. Mamy się rozwijać a nie zwijać... Ponadto około 80-90% ma w rzyci sport, i chce ryb :) Dodajmy też, że wkrótce czynnik demograficzny i mała ilość adeptów wędkarstwa aby zastąpić starszych, będzie jednym z głównych problemów. Trzeba więc młodych i nie tylko młodych zachęcić do wędkarstwa. Obecnie odbywa się to poprzez sport wędkarski, co wg mnie jest nieporozumieniem. To powinna być część pracy z młodzieżą, nie całość. Teraz wielu będzie chciała łowić duże ryby, karpie, Metoda, spinning. Te osoby nie będą chciały dłubać uklejki sprzętem za 10 tysięcy, gdzie przygotowanie do sesji trwa dwie godziny nad wodą, i co najmniej dwie w domu. Teraz ludzie chcą wypoczynku, są wygodni. Wyczyn nie każdego pociąga i trzeba się kierować potrzebami wszystkich a nie skromnej garstki.

- wprowadzenie składki krajowej (będzie to niezwykle ciężkie ale jest to do wykonania)
idiotyzm stawiający pod znakiem zapytania uczciwe chęci wnioskujących o to. Pod tym hasłem kryje się 'płacić mniej, brać więcej', bez pomyślunku, że każda woda jest inna, i trzeba o nią dbać. Nie da się tego robić, skoro nie będzie za nią odpowiedzialnych. Bo to oznacza rezygnację z rejestrów, jak również łupienie okręgów co dbają, przez te co nie dbają. Szkoda nawet komentować... Z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że pisze to powiedzmy wyczynowiec, jestem gotowy zrozumieć o co takiemu chodzi. No kill i jedna składka na Polskę? To już brzmi inaczej...

- wywalenie betonu i większy udział młodych we władzach związku
Pamiętajmy, że PZW to nie jest gra w jakąś strategię na komputerze, gdzie można przegrać, bo się niczym nie ryzykuje. PZW to wielki związek, i musi egzystować, musi trwać. Aby doszło do zmian, trzeba więc ludzi z podejściem organizacyjnym i ekonomicznym, którzy sprawią, że nie będzie bankructwa podczas reform. Wiadomo, że młodsi powinni być tam obecni, jednak wg mnie tam nie potrzeba 'młodości' ale rozsądku i pomyślunku. A te nie muszą charakteryzować tych młodych. Poza tym potrzebujemy ludzi co będą zarządzać, i będą umieli to robić. Więc po raz kolejny powiem - nie młodość wcale musi tu być jakimś wyznacznikiem. Potrzeba ludzi z umiejętnościami zarządzania.

- koniec grabieżczej gospodarki rybackiej
Tak pisać nie wolno, bo to zbyt rozbudowane hasło. Rezygnacja z rybaków w PZW brzmi o wiele lepiej. Pojęcie 'grabieżcza gospodarka rybacka' to coś co znamy my, wędkarze, jednak nie udowodnimy tego ludziom bez wiedzy. Ci zaufają naukowcom rybackim, którzy przy tej okazji udowodnią, że ci co tak krzyczą, to bałwany i indolenci, skupieni na zaspokajaniu swoich potrzeb hobbyści, kosztem innych. I strzelamy sobie w stopę. Rybacy powinni zniknąć z wód PZW i tyle wystarczy. Tu prosi się o rozwinięcie lub kolejny punkt - prowadzenie wody wg wędkarskiego modelu gospodarki wodą :)

Dlatego podsumowując.Mamy kolejne cztery lata, aby zbudować jakiś rdzeń programu, czegoś, co będzie miało odniesienie do polskiej rzeczywistości nad wodami, co stanowić będzie zapis wielu rzeczy, od tego jak wędkować aby rybom wyrządzać jak najmniej szkody, po to jak gospodarować wodami, prowadzić związek, który będzie rósł a nie się kurczył. Trzeba zmiany świadomości u wędkarzy, i jest to do zrobienia. Internet to wspaniałe 'urządzenie', z którego korzysta coraz więcej osób, ci najbardziej zaś zapamiętali w 'łupieniu wód', są z nim na bakier lub często są osobami w podeszłym wieku, których czas się kończy na to aby decydować jak to wszystko ma wyglądać.
 
Lucjan

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #74 dnia: 22.10.2017, 10:00 »
Lucjan  dobrze się czyta to co napisałeś, masz wiele racji i wg mnie doskonale wypunktowałeś konieczne reformy  ale ja niestety nadal jestem pesymistą.  Skąd wziąć tych młodych rozsądnych i  energicznych działaczy ?
Młodzi ludzie z głową na karku pracują zawodowo, mają rodziny i trudno im  znaleźć trochę wolnego czasu aby nad wodę wyskoczyć.  Działacze są to  emeryci bo tylko oni mają czas na dodatkowe obowiązki.  Potrzebne są zmiany rewolucyjne a nie ewolucyjne a tego trudno się po nich spodziewać. No chyba że zajdzie coś co potężnie potrząśnie całym związkiem.  Jeśli tak się nie stanie to będą zachodzić kosmetyczne zmiany a związek umrze na uwiąd starczy niestety.....
Wiesiek