Autor Wątek: XXXI zjazd PZW w Spale  (Przeczytany 30881 razy)

Kadłubek

  • Gość
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #135 dnia: 23.10.2017, 17:23 »
Mnie się wydaje, że wystarczy jeden zbiornik NK na koło + normalne limity. To można zrobić bardzo szybko.
Zobaczycie wtedy, gdzie są wędkarze, a gdzie mięsiarze.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #136 dnia: 23.10.2017, 18:26 »
A ja bym pojechał po bandzie :P
- Zabrania się jednej osobie łowienia i zabijania w żaden sposób więcej niż 4 ryb słodkowodnych na dzień.
- Zabrania się jednej osobie łowienia i zabijania w żaden sposób dowolnej ryby słodkowodnej mierzącej więcej niż 25 cm długości w linii prostej od czubka głowy do rozwidlenia ogona.
- Każda ryba słodkowodna złowiona nieumyślnie i niezgodnie z niniejszym zarządzeniem musi być traktowana ostrożnie i należy wrzucić ją bez ran, których można uniknąć, do akwenu, w którym została złowiona
- Zabrania się wykorzystywania lub prób wykorzystywania żywych ryb jako przynęty podczas łowienia w wodach słodkich.
- Zabrania się przenoszenia w dowolnym celu żywych płoci (Rutilus rutilus) z dowolnego akwenu do innego akwenu
- Zabrania się łowienia szczupaków lub ryb słodkowodnych w żaden inny sposób niż za pomocą wędki i żyłki
- Jedna osoba nie może łowić szczupaków lub ryb słodkowodnych w wodach słodkich za pomocą więcej niż dwóch (2) wędek jednocześnie.
- Zabrania się zabijania więcej niż 1 szczupaka na dzień,
- Zabrania się zabijania szczupaka mierzącego więcej niż 50 cm długości,
- Zabrania się posiadania przez jedną osobę więcej niż 1 szczupaka w całości, mierzącego MNIEJ niż 50 cm.


Przeczytaj regulamin, jaki napisałeś i zachęć ludzi do wędkowania na takim akwenie. Ja nie twierdzę, że jest zły, tylko jak jest odbierany, skoro w każdym punkcie jest zdanie "zabrania się" :facepalm: już po 3 pkt. odechciewa się wykupić zezwolenie.
Arek

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #137 dnia: 23.10.2017, 21:22 »
Filmik z zapowiedzią wywiadu z Prezesem ZG PZW i prośba o propozycje pytań od wędkarzy.
-Paweł-

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #138 dnia: 23.10.2017, 21:23 »
Filmik z zapowiedzią wywiadu z Prezesem ZG PZW i prośba o propozycje pytań od wędkarzy.
Oj, Ty byłeś pierwszy.
Z niecierpliwością będę czekał na ten materiał.
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #139 dnia: 23.10.2017, 21:25 »
Kilka sekund.
-Paweł-

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #140 dnia: 24.10.2017, 08:28 »
Myślisz że w RAPR jest mniej zakazów i nakazów? Tu chodzi o treść a nie o to żeby sie to dobrze czytało. Krótko zwięźle i na temat. Nie ma wolnej interpretacji przepisów i np. zbędnego pierd... o wypychaczach itp. Ryba ma wrócić do wody bez szwanku. Komu się ten regulamin nie spodoba?  Ano tym co przyszli po ryby.
Jak tylko połowa ludzi opłaci składki to związek nie padnie. Nie będzie potrzeba kasy na zapełnianie lodówek.
Tylko drastyczne środki są w stanie cokolwiek zmienić. Kosmetykę i głaskanie po pupie dziadków mamy już od lat.

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #141 dnia: 24.10.2017, 08:39 »
A ja bym pojechał po bandzie :P
- Zabrania się jednej osobie łowienia i zabijania w żaden sposób więcej niż 4 ryb słodkowodnych na dzień.
- Zabrania się jednej osobie łowienia i zabijania w żaden sposób dowolnej ryby słodkowodnej mierzącej więcej niż 25 cm długości w linii prostej od czubka głowy do rozwidlenia ogona.
- Każda ryba słodkowodna złowiona nieumyślnie i niezgodnie z niniejszym zarządzeniem musi być traktowana ostrożnie i należy wrzucić ją bez ran, których można uniknąć, do akwenu, w którym została złowiona
- Zabrania się wykorzystywania lub prób wykorzystywania żywych ryb jako przynęty podczas łowienia w wodach słodkich.
- Zabrania się przenoszenia w dowolnym celu żywych płoci (Rutilus rutilus) z dowolnego akwenu do innego akwenu
- Zabrania się łowienia szczupaków lub ryb słodkowodnych w żaden inny sposób niż za pomocą wędki i żyłki
- Jedna osoba nie może łowić szczupaków lub ryb słodkowodnych w wodach słodkich za pomocą więcej niż dwóch (2) wędek jednocześnie.
- Zabrania się zabijania więcej niż 1 szczupaka na dzień,
- Zabrania się zabijania szczupaka mierzącego więcej niż 50 cm długości,
- Zabrania się posiadania przez jedną osobę więcej niż 1 szczupaka w całości, mierzącego MNIEJ niż 50 cm.



Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=518.msg37838#msg37838

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #142 dnia: 24.10.2017, 08:51 »
Heh. Na dzień dzisiejszy nie ma zakazów i nie ma ryb. Tu się chyba że mna zgodzisz? Nie mówię że to ma wyglądać stricte tak jak napisałem. Ale nie widzę innej możliwości by poprawić stan polskich wód jak ostre zakazy i nakazy. Edukacja etc. jestem za. Powiedz mi proszę jak mam edukować swojego niespełna 5 latka z obchodzenia się z rybami jak biedak nie może jej złowić? Powiedz mi jak go namówić na tak nudna wyprawę gdzie się nic nie dzieje? etc.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #143 dnia: 24.10.2017, 09:13 »
Darek uważa że nowy prezes PZW to odpowiedni człowiek na to stanowisko. Nie zmam prezesa ale znam Darka i wątpię aby się mylił https://dariuszciechanskiwedkarstwo.wordpress.com/2017/10/22/zmiany-we-wladzach-pzw/
odpowiedz Prezesa
Teodor Rudnik Jr. Darek, dziękuję bardzo. Zrobię wszystko, by się spełniło. Pozdrawiam Cię serdecznie.
Krzysztof

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 553
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #144 dnia: 24.10.2017, 09:19 »
Jest nowy prezes wybrany przez delegatów, którzy chcą zmian. Jest odsunięta warszawka. Są w końcu delegaci, którzy chcą zmian.
Rodzi się nadzieja.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 733
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #145 dnia: 24.10.2017, 09:26 »
Ja w swych postach przekazuje informację od wędkarzy .... w realu liczy się dla nich mięcho... i tyle - tu nie ma co udowadniać udowodnionego...
U mnie tu z godnie z ideologią IŚR - to wędkarze zepsuli wodę-.... na poważnie to prawda... po prostu zjedli rybki i tyle...
Ale chcąc dalej to upraiaić pod szyldem PZW - u nas musi coś sie zmienić ...
Od 2004 r do 2017 r - to 13 lat życia według ustawy która wprowadziła cała gospodarkę .... jak widać ten system nie działa ( na początku tego nie było czuć bo jeszcze wody były rybne... ALE - teraz sami widzicie do czego ta gospodarka doprowadziła...)
Ot cała historia....

Maciek, są różne okręgi. Powiedz mi, dlaczego w okręgu opolskim jest 13 wód no kill, i nie słychać o protestach wędkarzy biorących ryby? Z opolskiego też jest spora grupa karpiarzy, ale czyżby ich lobbing był tak silny? Może wydaje się nam, że się nie da, bo będzie bunt? Ja nie rozumiem, dlaczego w Opolu jest 'dobrze' (to nie jest jeszcze to co ma być) a Warszawie ma być źle. Wszystko rozbija się o ludzi kierujących związkiem. Do tego okręg mazowiecki to największa grupa wędkarzy zarabiających duże pieniądze, więc teoretycznie powinno tam być najlepiej, a w takim Opolu bieda z nędzą. Jak widać wskaźniki finansowe dotyczące danego regionu nijak się mają do zasobności ich wód.

To czego potrzeba w Polsce, to głęboka reforma. Polegać ona ma na przejściu z systemu 'walę w łeb wszystko' na 'zabieram z rozsądkiem', wspartego przez oddanie kołom wód i rezygnację z socjalistycznego podejścia do wędkowania. Nie ma też sensu realizować programu niszczenia wód w imię dawania mięcha zgłodniałym. Wręcz twierdzę, że ich odejście z PZW wiele by poprawiło. Spadek liczby członków z 600 na 500 tysięcy, przy przeprowadzanej reformie, nie byłby tak bolesny, bo poprawa jakości wód byłaby połączona ze wzrostem składek, co nie wzbudzałoby takich protestów.

Maciek, teraz zadam Ci pytanie z innej 'mańki'. Dlaczego zbiornik specjalny w PZW, których są setki, kosztuje na rok 200-300 PLN? Jak to jest, że składka na jeden okręg jest mniejsza niż opłata za taka wodę? Przecież nie jest ona zarybiona jak Ochaby, nie wali się tam tylu ryb też. Pytam się, na co idzie ta kasa, i dlaczego nie brakuje chętnych? Według tego co piszesz, po rozmowie z wędkarzami, takie wody nie miałyby racji bytu, liczy się przecież kasa... A tutaj jest jakoś inaczej. To proste, wielu jest w stanie zapłacić więcej, wiedząc, że połowi. Dlatego spokojnie można robić wody no kill (na wodach RZGW) aby wody będące własnością PZW zarybiać na potęgę karpiem. Trzeba tylko to zrobić, nie bać się jakiś buntów. Wyobrażasz sobie, aby rząd pytał się, czy chcesz wprowadzenia jakiś przepisów? W większości przypadków ludzie mówili by 'nie'. A rząd wprowadza to i trzeba się do tego zastosować. W teorii powinny to być rzeczy słuszne, i po czasie ludzie odczuwają tego pozytywne skutki. Ja nie widzę potrzeby pytania się ograniczonych ludzi, chcących tylko brać i myślących o sobie, często z niskim IQ, jak ma wyglądać związek wędkarski, który musi stawić czoła wielu wyzwaniom. Bo takie typy dużej wiedzy nie posiadają i wiele nie rozumieją. Oni chcą tylko brać, a skąd ma być ryba to ich nie obchodzi. Dlatego trzeba działać, a nie przejmować się takimi ludźmi. I tak polski przykład pokazuje, że pomimo iż narzekających jest masa, do wyborów idzie mniej niż połowa uprawnionych. Więc trzeba zarządzać a nie patrzeć się na to co powie 'lud'. Oczywiście nie mówię o brutalnych reformach, ale o odpowiednio przygotowanych i takich, które wędkarze zaakceptują, przynajmniej na dłuższym dystansie. Bo w rzeczywistości pozwolą one osiągnąć o wiele lepszy stan łowisk, i też do zabrania będzie więcej ryby.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 733
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #146 dnia: 24.10.2017, 09:34 »
Heh. Na dzień dzisiejszy nie ma zakazów i nie ma ryb. Tu się chyba że mna zgodzisz? Nie mówię że to ma wyglądać stricte tak jak napisałem. Ale nie widzę innej możliwości by poprawić stan polskich wód jak ostre zakazy i nakazy. Edukacja etc. jestem za. Powiedz mi proszę jak mam edukować swojego niespełna 5 latka z obchodzenia się z rybami jak biedak nie może jej złowić? Powiedz mi jak go namówić na tak nudna wyprawę gdzie się nic nie dzieje? etc.

Mati, to proste. Zamień 'zabrania się' w tym regulaminie na 'wolno' tam gdzie się da, i wygląda on o wiele lepiej. Jak Arek słusznie pisze, same zakazy wyglądają fatalnie. O wiele lepiej brzmi wolno 'zabrać do czterech ryb gatunków...' niż zabrania się 'zabrać więcej niż...' :D

Regulamin sam w sobie nie powinien też być jeden na cała Polskę. Cały numer polega na tym, aby koła miały swoje wody, okręgi zaś resztę, i same ustalały regulamin i limity. Należysz do koła które Ci odpowiada i po sprawie. Nie jesteśmy krajem jak Francja czy Irlandia, gdzie można zrobić państwowy regulamin na wszystkie wody. Tam jest masa ryby i trzeba małych środków aby pilnować aby nic się nie wydarzyło, u nas wody są zaś jak kurnik po najściu lisa, i trzeba wody odbudowywać i cały czas mocno kontrolować, aby być pewnym, że następuje restytucja gatunkowa, że stada tarłowe się odbudowują. Do tego każda woda jest inna i limit nie może być wszędzie jednakowy. Na ten przykład na jednym zbiorniku suma można chronić bardzo mocno, na drugim zaś zezwalać na jego zabieranie powyżej 50 cm bez żadnych limitów.
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 261
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #147 dnia: 24.10.2017, 10:06 »
A wiecie że trwają pracę nad nowelizacją ustawy o Rybactwie Śródlądowym ....  to podstawa do wszelkich zmian odgórnych - po oddolne .... - dzieje sie Panowie i to dobry znak - u steru pojawili się ludzie którzy wiedzą o co kaman !!!!

cyt." Właśnie trwają prace nad nowelizacją ustawy o Rybactwie Śródlądowym, miałem swoje wystąpienie na temat konieczności zmian w taryfikatorze co do przestępstw i wykroczeń z ustawy. To na pewno będzie mobilizacją dla naszych Strażników Społecznych. Mam nadzieję że ministerstwo przychyli do naszych projektów. Stawiamy także na młodzież, będą większe odpisy ze składki właśnie na dzieciaki. Czas także na likwidacje sieci. Szykują się spore zmiany, życzcie tylko sił i zdrowia a my będziemy robić robotę. Pozdrawiam Wojciech Duraj."

To świeżutka informacja od Wojciecha na naszym forum okręgowym.
Maciek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 553
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #148 dnia: 24.10.2017, 10:13 »
:o
 :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: XXXI zjazd PZW w Spale
« Odpowiedź #149 dnia: 24.10.2017, 10:15 »
Mam nadzieję, że zrobią coś z beznadziejnymi limitami dobowymi :beg:
Marcin