Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 803924 razy)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 903
  • Reputacja: 398
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4515 dnia: 10.12.2021, 07:39 »
Oki Panowie...
A jak zapatrujecie się na temat kupowania rzeczy "aby sobie dotknąć" np. wędki lub kołowrotka i odsyłania go z powrotem do sklepu. Wiadomo prawo , ale są sklepy które mają zasadę proszę wykonywać przemyslane zakupy zwotów nie uznajemy.
Czemu to pisze otórz moje kołowrotki były w serwisie, od nowości patrz dwa lata nikt w nich nie grzebałem. A tu od serwismena - z tego co wiem jednego z najpopularniejszych w w pl info. Dwa nominały jeden otwierany.
Po dłuższej rozmowie okazuje się że poro dostaje kołowrotków niby nowych a nie nowych. Tu se pan KAzek kupi pokręci - rozkręci i odeśle do sklepu.
A już ciary mi przechodzą gdy pomyśle o kijach - sytuacje w transporcie są różne... Kupuje sobie nowy kijek i jeb...
Polski handel.
Nie ma takiego czegoś jak nie przyjmowanie zwrotów. Sprzęt może nawet nosić ślady użytkowania a sklep jest zobowiązany zwrócić pieniądze za zakup

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 306
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4516 dnia: 10.12.2021, 07:54 »
Oki Panowie...
A jak zapatrujecie się na temat kupowania rzeczy "aby sobie dotknąć" np. wędki lub kołowrotka i odsyłania go z powrotem do sklepu. Wiadomo prawo , ale są sklepy które mają zasadę proszę wykonywać przemyslane zakupy zwotów nie uznajemy.
Czemu to pisze otórz moje kołowrotki były w serwisie, od nowości patrz dwa lata nikt w nich nie grzebałem. A tu od serwismena - z tego co wiem jednego z najpopularniejszych w w pl info. Dwa nominały jeden otwierany.
Po dłuższej rozmowie okazuje się że poro dostaje kołowrotków niby nowych a nie nowych. Tu se pan KAzek kupi pokręci - rozkręci i odeśle do sklepu.
A już ciary mi przechodzą gdy pomyśle o kijach - sytuacje w transporcie są różne... Kupuje sobie nowy kijek i jeb...
Polski handel.
Nie ma takiego czegoś jak nie przyjmowanie zwrotów. Sprzęt może nawet nosić ślady użytkowania a sklep jest zobowiązany zwrócić pieniądze za zakup

Halo tu jest polska - jak trafisz na lipe - będzie ściana. I nic nie zrobisz.
Maciek

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4517 dnia: 10.12.2021, 08:06 »
Mi się jeszcze nie zdarzyło by coś miało ślady użytkowania. Klienci stacjonarni nie dotykają w D sprzętu z www jedynie zwroty.
Natomiast z ciekawostek to zdziwiło mnie, że Drapieżnik wysłał mi paczkę zanęty Daiwy przeterminowaną o parę miesięcy a 2 dni przed BF wrzucił ją jako nowość :) Czyżby kupili stary stock który teraz chcą wypchnąć.
Natomiast raz jeszcze podkreślić trzeba, że mają super serwis i szybko odpowiadają. Wysłałem kilka zapytań do 3 dużych sklepów i tylko D odpisał po 3 h a reszta do dziś nic :(
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 607
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4518 dnia: 10.12.2021, 10:23 »
Oki Panowie...
A jak zapatrujecie się na temat kupowania rzeczy "aby sobie dotknąć" np. wędki lub kołowrotka i odsyłania go z powrotem do sklepu. Wiadomo prawo , ale są sklepy które mają zasadę proszę wykonywać przemyslane zakupy zwotów nie uznajemy.
Czemu to pisze otórz moje kołowrotki były w serwisie, od nowości patrz dwa lata nikt w nich nie grzebałem. A tu od serwismena - z tego co wiem jednego z najpopularniejszych w w pl info. Dwa nominały jeden otwierany.
Po dłuższej rozmowie okazuje się że poro dostaje kołowrotków niby nowych a nie nowych. Tu se pan KAzek kupi pokręci - rozkręci i odeśle do sklepu.
A już ciary mi przechodzą gdy pomyśle o kijach - sytuacje w transporcie są różne... Kupuje sobie nowy kijek i jeb...
Polski handel.
Nie ma takiego czegoś jak nie przyjmowanie zwrotów. Sprzęt może nawet nosić ślady użytkowania a sklep jest zobowiązany zwrócić pieniądze za zakup

Uważasz/uważacie, że to jest w porządku?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 306
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4519 dnia: 10.12.2021, 10:35 »
Oki Panowie...
A jak zapatrujecie się na temat kupowania rzeczy "aby sobie dotknąć" np. wędki lub kołowrotka i odsyłania go z powrotem do sklepu. Wiadomo prawo , ale są sklepy które mają zasadę proszę wykonywać przemyslane zakupy zwotów nie uznajemy.
Czemu to pisze otórz moje kołowrotki były w serwisie, od nowości patrz dwa lata nikt w nich nie grzebałem. A tu od serwismena - z tego co wiem jednego z najpopularniejszych w w pl info. Dwa nominały jeden otwierany.
Po dłuższej rozmowie okazuje się że poro dostaje kołowrotków niby nowych a nie nowych. Tu se pan KAzek kupi pokręci - rozkręci i odeśle do sklepu.
A już ciary mi przechodzą gdy pomyśle o kijach - sytuacje w transporcie są różne... Kupuje sobie nowy kijek i jeb...
Polski handel.
Nie ma takiego czegoś jak nie przyjmowanie zwrotów. Sprzęt może nawet nosić ślady użytkowania a sklep jest zobowiązany zwrócić pieniądze za zakup

Uważasz/uważacie, że to jest w porządku?

I tu w chodzimy w temat rzeczy powystawowych. Kupuje chce mieć nowe oryginalnie zapakowane - a nie gmyrane ...macane czy  cuś jeszcze.
Nowe to nowe.

A otwierane macane - po wystawowe - na odpowiednim rabacie.
Maciek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 607
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4520 dnia: 10.12.2021, 10:41 »
Oki Panowie...
A jak zapatrujecie się na temat kupowania rzeczy "aby sobie dotknąć" np. wędki lub kołowrotka i odsyłania go z powrotem do sklepu. Wiadomo prawo , ale są sklepy które mają zasadę proszę wykonywać przemyslane zakupy zwotów nie uznajemy.
Czemu to pisze otórz moje kołowrotki były w serwisie, od nowości patrz dwa lata nikt w nich nie grzebałem. A tu od serwismena - z tego co wiem jednego z najpopularniejszych w w pl info. Dwa nominały jeden otwierany.
Po dłuższej rozmowie okazuje się że poro dostaje kołowrotków niby nowych a nie nowych. Tu se pan KAzek kupi pokręci - rozkręci i odeśle do sklepu.
A już ciary mi przechodzą gdy pomyśle o kijach - sytuacje w transporcie są różne... Kupuje sobie nowy kijek i jeb...
Polski handel.
Nie ma takiego czegoś jak nie przyjmowanie zwrotów. Sprzęt może nawet nosić ślady użytkowania a sklep jest zobowiązany zwrócić pieniądze za zakup

Uważasz/uważacie, że to jest w porządku?

I tu w chodzimy w temat rzeczy powystawowych. Kupuje chce mieć nowe oryginalnie zapakowane - a nie gmyrane ...macane czy  cuś jeszcze.
Nowe to nowe.

A otwierane macane - po wystawowe - na odpowiednim rabacie.

Oczywiście, tak to powinno wyglądać. Ja np. bardzo lubię kupować sprzęt AGD powystawowy.

Tyle że spójrzmy na to od strony sklepu. Zastanawiam się, jak doszło do ustanowienia prawa, że ja coś komuś sprzedaję, ten ktoś może tego poużywać, odesłać mi i ja mam mu za to zwrócić pełną kwotę. To jest jakaś kpina moim zdaniem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4521 dnia: 10.12.2021, 10:55 »

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 607
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4522 dnia: 10.12.2021, 11:09 »
Artykuł z linku powinien wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

https://www.legalniewsieci.pl/aktualnosci/piec-najczestszych-bledow-przy-procedurze-zwrotu-konsumenckiego

"Stan rzeczy podlegającej zwrotowi ma znaczenie jedynie dla ewentualnej odpowiedzialności odszkodowawczej konsumenta. Sprzedawca powinien taką rzecz (przesyłkę od konsumenta) przyjąć i określić, czy doszło do zmniejszenia jej wartości. Nie ma żadnych podstaw prawnych, by przesyłkę ponownie odsyłać konsumentowi, gdyż w wyniku skutecznego odstąpienia od umowy właścicielem towaru jest sklep. Po oszacowaniu wartości szkody, czyli o ile zmniejszyła się wartość rzeczy w wyniku jej uszkodzenia bądź używania w stopniu wykraczającym poza konieczny do stwierdzenia jej cech i funkcjonowania – można tę kwotę potrącić ze zwracanej konsumentowi ceny".

Czyli jak sklep oszacuje, że kołowrotek za 500 zł był używany i teraz zwróci mi tylko 189 zł, to już będzie ok? :D

Nie da się nie dojść do wniosku, że prawa wymyślają osoby oderwane od rzeczywistości.

Naprawdę to jest z punktu widzenia logiki dość proste. Oddajesz sprzęt jak nowy - dostajesz zwrot kasy. Oddajesz używany... wg mnie to takiej możliwości w ogóle powinno nie być. Ale skoro jest, to ustalasz ze sklepem, ile ci zwraca i za obopólną zgodą dochodzi do zwrotu towaru i kasy. Nie dogadujecie się - zostajesz z używanym sprzętem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4523 dnia: 10.12.2021, 11:14 »
To nie tylko w naszym pięknym kraju tak jest, swego czasu pewien dziennikarz "zasłynął" z tego że chwalił się iż podczas wycieczki do USA kupował różne rzeczy w Walmarcie, używał a potem zwracał. Ot taki zaradny był. 

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 607
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4524 dnia: 10.12.2021, 11:19 »
To nie tylko w naszym pięknym kraju tak jest, swego czasu pewien dziennikarz "zasłynął" z tego że chwalił się iż podczas wycieczki do USA kupował różne rzeczy w Walmarcie, używał a potem zwracał. Ot taki zaradny był.

Byłem na Work&Travel. Normalna sprawa. Ludzie brali sprzęt AGD do pokoju (mikrofale, wiatraki itp,) i na koniec zwracali do sklepu. To jest podobno dbanie o prawa konsumentów :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4525 dnia: 10.12.2021, 11:23 »
Naprawdę to jest z punktu widzenia logiki dość proste. Oddajesz sprzęt jak nowy - dostajesz zwrot kasy. Oddajesz używany... wg mnie to takiej możliwości w ogóle powinno nie być. Ale skoro jest, to ustalasz ze sklepem, ile ci zwraca i za obopólną zgodą dochodzi do zwrotu towaru i kasy. Nie dogadujecie się - zostajesz z używanym sprzętem.

Sklep ma prawo wycenić używany towar według własnego uznania ale klient nie musi tego akceptować. Nie oszukujmy się ale prowadzenie firmy to są koszty i muszą na tym zarobić.
Mamy dostęp do internetu i mnóstwo możliwości na sprzedaż towaru używanego. Czasami można spotkać rzeczy pozornie bez wartości które ktoś kupuje.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 607
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4526 dnia: 10.12.2021, 11:35 »
Naprawdę to jest z punktu widzenia logiki dość proste. Oddajesz sprzęt jak nowy - dostajesz zwrot kasy. Oddajesz używany... wg mnie to takiej możliwości w ogóle powinno nie być. Ale skoro jest, to ustalasz ze sklepem, ile ci zwraca i za obopólną zgodą dochodzi do zwrotu towaru i kasy. Nie dogadujecie się - zostajesz z używanym sprzętem.

Sklep ma prawo wycenić używany towar według własnego uznania ale klient nie musi tego akceptować. Nie oszukujmy się ale prowadzenie firmy to są koszty i muszą na tym zarobić.
Mamy dostęp do internetu i mnóstwo możliwości na sprzedaż towaru używanego. Czasami można spotkać rzeczy pozornie bez wartości które ktoś kupuje.

Jeżeli takie rozumoiwanie Ci pasuje, to ok. Ja po prostu stawiam się na pozycji właściciela sklepu. I nic nie przekona mnie do zaakceptowania faktu, że ktoś może sobie zwrócić używany towar i żądać ode mnie zwrotu forsy.
Oczywiście powinna być możliwość zwrotu towaru nieużywanego, tylko obejrzanego. Do tego nic nie mam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4527 dnia: 10.12.2021, 12:13 »
Pasuje mi bo pieniądze nie śmierdzą :)

Piszę to z punktu widzenia osoby która handluje od lat. Znam realną wartość towaru który sprzedaje i oferuje tyle ile mogę odzyskać. Interesuje mnie zadowolenie klienta bo zadowolony przekaże kolejnemu a niezadowolony dziesięciu. Towar używany można bez problemu sprzedać i odzyskać pieniądze. Nawet jeżeli stracę finansowo to niewiele i biorę to pod uwagę przy ustalaniu cen.

Wszyscy piszecie że Drapieżnik jest trochę droższy ale ma świetną obsługę klienta. Kupujący składają się na tych którzy oddają towar, wymieniają bo im się nie podobał itp Pieniądze na drzewach nie rosną :)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 607
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4528 dnia: 10.12.2021, 12:21 »
Pasuje mi bo pieniądze nie śmierdzą :)

Piszę to z punktu widzenia osoby która handluje od lat.

Ok :thumbup:
Ja pisałem z punktu widzenia osoby, która może chciałaby handlować. I trochę mnie to prawo przeraziło.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4529 dnia: 10.12.2021, 12:56 »
Pasuje mi bo pieniądze nie śmierdzą :)

Piszę to z punktu widzenia osoby która handluje od lat.

Ok :thumbup:
Ja pisałem z punktu widzenia osoby, która może chciałaby handlować. I trochę mnie to prawo przeraziło.

Podstawowa sprawa to akceptacja proponowanej ceny przez kupującego. Tutaj jest ukryta ochrona dla sklepu.

Kupiłem niedawno całą górę sprzętu od starszego Pana który nie będzie już łowił ze względów zdrowotnych. Część z tego zostawię dla siebie, reszta na sprzedaż. Kołowrotek Daiwa 125M potrzebuje nową sprężynę i coś ociera. W dobrym stanie jest warty około £30, rozłożony na części dwa razy tyle. Weź różne opcje pod uwagę :)


https://www.anglingdirect.co.uk/daiwa-125m-closed-face-reel