Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 803932 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #465 dnia: 27.01.2016, 13:52 »
Dokładnie, najpierw trzeba porównać ceny a potem się podniecać systemem rabatów.
Ja mam 20% w swoim sklepie i cóż z tego jak bez rabatu kupię taniej w allegro większość rzeczy.

Tak jak Jakub zauważył, co z tego że jest rabat, jak ceny są za wysokie. Rabat obejmuje tylko produkty, które nie są objęte promocją, także są to towary z wyższej półki cenowej. dlatego warto posiedzieć trochę na necie, poszukać fajnych sklepów, porównać ceny + koszty wysyłki i na pewno będziemy zadowoleni z zakupów no i trochę zaoszczędzimy ;)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 450
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #466 dnia: 27.01.2016, 14:00 »
Dokładnie, najpierw trzeba porównać ceny a potem się podniecać systemem rabatów.
Ja mam 20% w swoim sklepie i cóż z tego jak bez rabatu kupię taniej w allegro większość rzeczy.

Tak jak Jakub zauważył, co z tego że jest rabat, jak ceny są za wysokie. Rabat obejmuje tylko produkty, które nie są objęte promocją, także są to towary z wyższej półki cenowej. dlatego warto posiedzieć trochę na necie, poszukać fajnych sklepów, porównać ceny + koszty wysyłki i na pewno będziemy zadowoleni z zakupów no i trochę zaoszczędzimy ;)

Oczywiście Sylwek masz rację. Czasem się to opłaca. Jednak jeżeli zamawiam sporo drobnych rzeczy to absolutnie się nie opłaca jeśli mam w jednym miejscu. Uważam, że ten sklep reprezentuje inną jakość niż większość na naszym rodzimym rynku. Przykłady mogę mnożyć. Napisałem do Drapieżnika kilkanaście maili i zawsze ale to zawsze dostałem odpowiedź. Nawet jak nie było to związane bezpośrednio z zakupami. Dodatkowo jak piszę to na koniec rozmowy dostaję odpowiedź i piszą jako ostatni więc czuć, że ktoś to czyta. A gdzie indziej??? Hmm, jakiś czas temu zadałem pytanie sklepowi "x" i zero odpowiedzi a pytałem tylko czy mają na stanie. Olewka. Zresztą zobacz nawet w stacjonarnych sklepach jaka jest czasem obsługa (nie dziwne, że nie odpowiadają) bo nie mają pojęcia. Tylko przeginają się w plecach i z głową uniesioną do góry odburkują. Czasem szkoda słów. Klienta trzeba zdobyć nie tylko ceną.
Darek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #467 dnia: 27.01.2016, 14:10 »
Ja też jestem przeciwnikiem kupowania "w ciemno". Każdy grubszy zakup trzeba poprzeć rozeznaniem cenowym, bo można sporo przepłacić. Wczoraj się przekonałem sprawdzając ceny kołowrotka Shimano Exage 4000. W Drapieżniku sporo drożej niż w sklepie stacjonarnym.

Natomiast jeżeli ceny są porównywalne (już nie mówię, że niższe bo wtedy sprawa jest oczywista) to kupuję w jednym sklepie, bo szkoda mi czasu na ogarnianie kilkunastu aukcji czy zakupów w różnych sklepach ;)

Dla mnie ważne jest też to, co napisał Lug, a mianowicie wartość dodana w postaci profesjonalnej obsługi, dobrego kontaktu czy dostępności towarów.

Pozdrawiam,
Maciek

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #468 dnia: 27.01.2016, 14:29 »
Sprawdziłem właśnie ceny wszystkich artykułów w koszyku. Mam 52 produkty i większość rzeczy tanich jednak w Drapieżniku jest nawet tańsza niż np na allegro. Niektórych rzeczy nie znalazłem nawet w innych sklepach. Szukałem tak na szybko :) Jedynymi droższymi rzeczami w Drapieżniku które mam w koszyku są :
-Daiwa Windcast Picker 3,00 366 zł. Tymczasem na necie znalazłem za 342 bodajże.
-Elektrostatyk F5R 200 zł. Tymczasem na allegro 152,77 zł + przesyłka
-Pieczywo Fluo 9.50 Na allegro bodaj po 8 zł

Jeśli chodzi o Elektrostatyka to kupując u jednego z dostawców z podnóżkiem. Zapłacimy 152,77 + 120 za podnóżek =272,77. Gościu ma wysyłkę za darmo od 199 złotych. Tymczasem w Drapieżniku siedzisko kosztuje 200 zł plus podnóżek 144. Przesyłkę mamy gratis od 300 zł. Czyli wychodzi nam 344 zł. Mam rabat 7 %. Tylko że nawet po przeliczeniu opcja jest nieopłacalna.
Chociaż muszę przyznać że większość innych rzeczy które mam w koszu była tańsza:)
Tomek

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 450
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #469 dnia: 27.01.2016, 14:42 »
Ja jeszcze poruszę jeden aspekt. Jeżeli mam się stresować, pisać pisma i dzwonić jeśli wystąpi wada produktu to wolę dopłacić te 50 zł np. na kołowrotku i mam pewność, że Drapieżniki mnie obsłużą profesjonalnie. Przepraszam, że tak Ich wspieram ale za dużo razy straciłem nerwów na krętactwo abym świadomie pakował się w bagno. Wiem jak w firmach podchodzą do reklamacji. Jeśli klient jest ważny to załatwiają bez problemów a takie malutkie sklepiki są traktowane jak dopust i z reguły reklamację się odrzuca. I teraz kłóć się człowieku i wyjaśniaj. Biorą dużo towaru to i formy nacisku na producenta inne.
Darek

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #470 dnia: 27.01.2016, 15:04 »
Wiadomo czy będę zanęty i pellety firmy BaitTech ?
Jak już to kiedy ? :)
~Dominik

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #471 dnia: 27.01.2016, 15:07 »
Dowiedz się najlepiej u źródła. W poniedziałek wiem że mają wprowadzić sprzęt z Prestona.
Tomek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #472 dnia: 27.01.2016, 15:08 »
Napisałem im Meila dziś w tej sprawie, czekam na odp. :)
Krzysztof

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #473 dnia: 27.01.2016, 15:19 »
Ja jeszcze poruszę jeden aspekt. Jeżeli mam się stresować, pisać pisma i dzwonić jeśli wystąpi wada produktu to wolę dopłacić te 50 zł np. na kołowrotku i mam pewność, że Drapieżniki mnie obsłużą profesjonalnie. Przepraszam, że tak Ich wspieram ale za dużo razy straciłem nerwów na krętactwo abym świadomie pakował się w bagno. Wiem jak w firmach podchodzą do reklamacji. Jeśli klient jest ważny to załatwiają bez problemów a takie malutkie sklepiki są traktowane jak dopust i z reguły reklamację się odrzuca. I teraz kłóć się człowieku i wyjaśniaj. Biorą dużo towaru to i formy nacisku na producenta inne.
Muszę się zgodzić z Tobą.

Zbyt wiele razy przerabiałem chamów z alledrogo!




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 608
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #474 dnia: 27.01.2016, 15:20 »
Wiadomo czy będę zanęty i pellety firmy BaitTech ?
Jak już to kiedy ? :)
Też czekam z niecierpliwością, żeby zobaczyć, jakie ceny zaproponują :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #475 dnia: 27.01.2016, 15:44 »
Ja jeszcze poruszę jeden aspekt. Jeżeli mam się stresować, pisać pisma i dzwonić jeśli wystąpi wada produktu to wolę dopłacić te 50 zł np. na kołowrotku i mam pewność, że Drapieżniki mnie obsłużą profesjonalnie. Przepraszam, że tak Ich wspieram ale za dużo razy straciłem nerwów na krętactwo abym świadomie pakował się w bagno. Wiem jak w firmach podchodzą do reklamacji. Jeśli klient jest ważny to załatwiają bez problemów a takie malutkie sklepiki są traktowane jak dopust i z reguły reklamację się odrzuca. I teraz kłóć się człowieku i wyjaśniaj. Biorą dużo towaru to i formy nacisku na producenta inne.

Mimo wszystko 50 zł drogą nie chodzi :)
Tomek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #476 dnia: 27.01.2016, 16:09 »
Niby tak lecz wiem sam po sobie że czasami warto bo jak mam odsyłać i czekać na alledrogo to ręce mi opadają.

Jest napisane że wysyłają max do 24h. Podoba mi się to. Kupuję. I co? Po 5 dniach piszę email a oni że dziś wieczorem wyślą. Po 9 dniach towar u mnie. Takich powinni banować na zawsze. Wystaw im neutral lub negatyw to sam też otrzymasz negatyw ale za co? Za to że zapłaciłeś?
Piszę oczywiście o alledrogo na którym coraz mniej kupuję.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #477 dnia: 27.01.2016, 16:58 »
Mi się takie coś coraz rzadziej zdarza. Zwłaszcza że w ciągu ostatnich dni robiłem tam zakupy. Wkurzające jest to że trzeba długo czekać na odpowiedź na maila. Jeśli mam tak że mi się nie spieszy, to można śmiało tam kupić taniej. Zwłaszcza że w Drapieżniku też nie wszystko jest. Dla mnie sezon dopiero się zacznie, więc na razie stopniowo uzupełniam braki. Trzeba podkreślić że np wczoraj napisałem do Drapieżnika i odpowiedź miałem po 5 minutach. Takie coś sobie bardzo cenie, zresztą chyba jak każdy. Mimo wszystko nie zamierzam się uzależniać od jednego sklepu. Chyba że dadzą mi rabat 20% :D
Tomek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #478 dnia: 27.01.2016, 18:02 »
Każdy kupuje na swój własny sposób ;) W zakupach jak w wędkarstwie - trzeba myśleć i często kombinować :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #479 dnia: 27.01.2016, 18:15 »
Dodam tylko że zrobiła to firma ze 100% pozytywnych komentarzy. Czy ja musiałem być jako pierwszy niezadowolony? Chyba tak.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team