Autor Wątek: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?  (Przeczytany 13547 razy)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #30 dnia: 16.08.2016, 22:34 »
Ja rzadko idę na nockę bo też się bliscy o mnie boją. Ale gdy już idę - wybieram takie miejscówki by nie być wcale widocznym, nigdy nie blisko drogi, latarń, nawet ścieżek spacerowych. Wychodzę sporo przed zmierzchem po to by zdążyć sobie perfekcyjnie przygotować stanowisko na czas ciemności i nie używam żadnej latarki , alarmy elektroniczne ściszam na max, nie wolno absolutnie palić ogniska ! Maskuję też resztę sprzętu który mam ze sobą - daję pod jakieś krzaki, trzciny. Najczęściej wzdłuż lini brzegowej wszędzie biegnie jakaś ścieżka więc w wyborze miejsca łowienia też to biorę pod uwagę - by graty i ja były przynajmniej 5m od tej ścieżki . W razie sytuacji że nie mogę sobie poradzić po ciemku ( np zerwany przypon ) wtedy nakrywam się kurtką i dopiero zapalam latarkę czołówkę tak by nawet przez chwilę nie było widać światła. Nasłuchuję odgłosów, w przypadku gdy usłyszę idących ludzi kładę się na trawie tak by nie było widać mojej sylwetki. Nie wolno pod żadnym pozorem pokazać się ludziom, nie wolno kaszleć, kichać , palić papierosów , szeleścić liśćmi itp
Jak dotąd przestrzegając tych zasad nigdy nie miałem problemu z atakiem na mnie
Jest tylko jeden minus takiego postępowania - stajemy się narażeni na ataki zwierząt , głównie dotyczy to dzików które wyczuwają zapach zanęt . A z wilkiem też miałem ,,przyjemność " - zresztą spisaną tu w dziale opowiadania
Pozdrawiam - Gienek

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #31 dnia: 16.08.2016, 22:47 »
Z racji tego, że na co dzień mam styczność z różnymi szumowinami (pijanymi bądź nie) a ojczyzna wyposażyła mnie środki przymusu, których realnie używam powiem tak - jeśli możesz UCIEKAJ. Ja tego zrobić nie mogę bo to moja praca, ale też nie jestem sam w takich sytuacjach. Zawsze mam z boku kolegę co całkowicie zmienia postać rzeczy. Żeby użyć siły fizycznej, pałki, gazu czy paralizatora potrzeba dwóch rzeczy obycia i zdecydowania. Uwierz, że jeśli przy grupie nietrzeźwych bezmózgów wyjmiesz pałkę czy gaz to tylko wzmożesz agresję. Nikogo nie wystraszysz. Pozostanie użycie. Jeśli Ci się nie uda pogorszysz swoją sytuację. Jeśli uda a uszkodzisz kogoś za bardzo z pokrzywdzonego staniesz się sprawcą. W sądzie zostaniesz sam przeciwko grupie osób, które powiedzą, że chciały poprosić cię o ogień a Ty koledze złamałeś rękę albo rozłupałeś czaszkę batonem. Jeśli chodzi o skuteczność środków, które mogą ocalić Ci skórę to nie ma nic lepszego niż odpowiednio wyszkolony pies. I nie musi być to dog czy pitbull. Wystarczy owczarek niemiecki czy belgijski. Gwarantuję, że na 10 agresorów 8 nie podejdzie na sam widok psa a 2 pozostałych zwieje jak tylko popuścisz mu trochę smycz. Wtedy masz czas, żeby zadzwonić po policję.

Offline Novac

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #32 dnia: 16.08.2016, 23:10 »
Z racji tego, że na co dzień mam styczność z różnymi szumowinami (pijanymi bądź nie) a ojczyzna wyposażyła mnie środki przymusu, których realnie używam powiem tak - jeśli możesz UCIEKAJ. Ja tego zrobić nie mogę bo to moja praca, ale też nie jestem sam w takich sytuacjach. Zawsze mam z boku kolegę co całkowicie zmienia postać rzeczy. Żeby użyć siły fizycznej, pałki, gazu czy paralizatora potrzeba dwóch rzeczy obycia i zdecydowania. Uwierz, że jeśli przy grupie nietrzeźwych bezmózgów wyjmiesz pałkę czy gaz to tylko wzmożesz agresję. Nikogo nie wystraszysz. Pozostanie użycie. Jeśli Ci się nie uda pogorszysz swoją sytuację. Jeśli uda a uszkodzisz kogoś za bardzo z pokrzywdzonego staniesz się sprawcą. W sądzie zostaniesz sam przeciwko grupie osób, które powiedzą, że chciały poprosić cię o ogień a Ty koledze złamałeś rękę albo rozłupałeś czaszkę batonem. Jeśli chodzi o skuteczność środków, które mogą ocalić Ci skórę to nie ma nic lepszego niż odpowiednio wyszkolony pies. I nie musi być to dog czy pitbull. Wystarczy owczarek niemiecki czy belgijski. Gwarantuję, że na 10 agresorów 8 nie podejdzie na sam widok psa a 2 pozostałych zwieje jak tylko popuścisz mu trochę smycz. Wtedy masz czas, żeby zadzwonić po policję.

Kolega mundurowy potwierdza moje zdania. Szybkie nogi albo pies. Żadne zabawki.
Damian

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #33 dnia: 17.08.2016, 00:04 »
Ja zawsze jak wybieram się na nockę, to nigdy sam, z dwóch względów:
1. Ktoś może się przyczepić
2. Coś może sie stać, i bez pomocy można poprostu się utopić

Natomiast zdarza mi się w ciągu dnia samemu wędkować i spotykać różne typki, mniej lub bardziej agresywnych ludzi i zawsze w kontaktach z takimi ludźmi jestem stanowczy ale i opanowany. Mam ze sobą nóż, który traktuję bardziej jako formę ubezpieczenia, w razie skrajnej sytuacji, bo tak jak pisaliście kiedy się wyjmie broń, to trzeba jej użyć. Zawsze mam dylemat, czy powinienem brać broń, bo mam replikę broni, ale jest to wiatrówka, natomiast nikt nie dostrzeże róznicy, nawet w dotyku, bo broń jest w 99% kopia oryginału, tylko strzela śrutem, więc użyta właściwie, może zrobić krzywdę, szczególnie jak trafimy np w oko.

Generalnie lepiej unikać niż konfrontować i również uważam, że ucieczka, jeśli jest możliwa, to najlepsze wyjście.
Robert

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #34 dnia: 17.08.2016, 00:27 »
Nasłuchuję odgłosów, w przypadku gdy usłyszę idących ludzi kładę się na trawie tak by nie było widać mojej sylwetki. Nie wolno pod żadnym pozorem pokazać się ludziom, nie wolno kaszleć, kichać , palić papierosów , szeleścić liśćmi itp

Druid, sorki nie mogłem się powstrzymać ;)


Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #35 dnia: 17.08.2016, 01:17 »
Nasłuchuję odgłosów, w przypadku gdy usłyszę idących ludzi kładę się na trawie tak by nie było widać mojej sylwetki. Nie wolno pod żadnym pozorem pokazać się ludziom, nie wolno kaszleć, kichać , palić papierosów , szeleścić liśćmi itp

Druid, sorki nie mogłem się powstrzymać ;)


:) :thumbup:
Pozdrawiam - Gienek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #36 dnia: 17.08.2016, 01:34 »
Chyba sobie sprawię taki kombinezonik... :D :D ;D
Lucjan

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #37 dnia: 17.08.2016, 05:58 »
Kilka lat trenowałem bjj i kickboxing.
Zawsze uczona nas, że w razie konfliktu nie mamy się stawiać. Przeprosić, spróbować załagodzić konflikt lub uciec. Użycie siły to ostateczność. Ja na szczęście zawsze pokojowo wychodziłem z napiętych sytuacji.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #38 dnia: 17.08.2016, 07:32 »
Kilka lat trenowałem bjj i kickboxing.
Zawsze uczona nas, że w razie konfliktu nie mamy się stawiać. Przeprosić, spróbować załagodzić konflikt lub uciec. Użycie siły to ostateczność. Ja na szczęście zawsze pokojowo wychodziłem z napiętych sytuacji.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

I tu masz 100% racji mi trenerzy na zajeciach z kickboxing i później mma to samo wpajali , nigdy nie bij się bez potrzeby szukaj wyjscia ewakuacyjnego. A jeden zawsze powtarzał jak ludzi kupa to i z herkulesa dupa.
Później na zajeciach krav magi było to już troche inaczej ,ale to wiadomo dlaczego.
Tam uczyli nas przyswajać sie do warunków.
Sam mimo , ze znam swoją siłe to wiem , że walka nie jest fer i trzeba szukać kompromisu.
Mam na ryba zawsze duzy nóż pod pięty do pasa, nie trzeba go wcale wyciągać bo jednak działa sam efekt wizualny.
Nad wodą często właśnie w okresie letnim , pełno pijanej,naćpanej młodziezy , którzy szukają zaczepki.
Omijam ich i tyle , aby nie prowokować ich niczym .
Ale zrobić z kims kto ma broń? uciekać, stać?
Feeder & spinning

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #39 dnia: 17.08.2016, 07:45 »
Nasłuchuję odgłosów, w przypadku gdy usłyszę idących ludzi kładę się na trawie tak by nie było widać mojej sylwetki. Nie wolno pod żadnym pozorem pokazać się ludziom, nie wolno kaszleć, kichać , palić papierosów , szeleścić liśćmi itp

Druid, sorki nie mogłem się powstrzymać ;)



Myślę, że wyskoczenie w czymś takim w nocy z krzaków z dzikim rykiem na bandę pijanych gnoi narobiłoby ich matkom dodatkowej roboty przy praniu bielizny :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #40 dnia: 17.08.2016, 07:48 »

Ale zrobić z kims kto ma broń? uciekać, stać?

Uciekać. Przypadków (napady rabunkowe, zaczepki), kiedy napastnik goni za ofiarą jest niewiele a nawet w ogóle. Przynajmniej ja nie słyszałem. Zauważ, że jeśli już jest tragedia, jeśli ktoś ginie to nie podczas ucieczki a w wyniku kontaktu - szarpaniny, bójki itp. I nie rzadko jeszcze, ze swojej broni, która zostaje mu odebrana.

Grzegorz

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #41 dnia: 17.08.2016, 08:00 »
Jesli ma broń to poprostu tak czy siak cie zastrzeli jesli chce to zrobić. Tak mi się wydaje
Feeder & spinning

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #42 dnia: 17.08.2016, 08:06 »
Jesli ma broń to poprostu tak czy siak cie zastrzeli jesli chce to zrobić. Tak mi się wydaje

Zakładając, że przyszedł Cię zastrzelić to tak. Ale z reguły chce Cię okraść, postraszyć, poszpanować przed kumplami. Wątpię, by strzelał, kiedy ktoś ucieka, po co?
Jak wejdziesz z nim w kontakt, zaczniesz się bić, próbować wyrwać mu broń, zaczniesz rozmawiać i wzmagać agresję to masz dużo większe ryzyko niż uciekać.
Jakbyś posłużył się rachunkiem prawdopodobieństwa albo przeanalizował stopień eskalacji przemocy napastnika, to jedynie uciekając będzie on na najniższym poziomie. W każdym z przypadków.

Grzegorz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #43 dnia: 17.08.2016, 08:26 »
Te całe wyrywania napastnikowi broni, walki, konfrontacje... zamiast zwykłej ucieczki, to wynikają z faktu, że od małego naoglądaliśmy się filmów o super niezniszczalnych gierojach. Trzeba sobie zdać sprawę, że ucieczka to żadna ujma na honorze tylko normalne, rozsądne zachowanie. Bić to się można, gdy ktoś atakuje nam kobietę/dziecko..,

Ja np. dzięki tej dyskusji rezygnuję z zakupu tasera.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co robić, gdy jest niebezpiecznie nad wodą?
« Odpowiedź #44 dnia: 17.08.2016, 08:43 »
A ja dzięki temu wątkowi dowiedziałem się czemu Luk ma tyle czasu na rybki :P
Bo nie ma żony tylko dziewczynę ;)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/