Autor Wątek: Lekki feeder do metody. Ok 3m, do 140 cm w transporcie. Budżet 300 zł  (Przeczytany 1245 razy)

Offline KubaR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
Czesc!
Poszukuję wędki do połowu w niewielkim jeziorze, głównie leszcz, karaś, karp do 7kg. Wiele wątków w tym temacie przestudiowalem ale albo polecane wędki są juz niedostępne, albo poza budżetem albo za długie po złożeniu . Mam pokrowiec Lorpio 140 cm i nie chce z niego rezygnowac.
Na tą chwilę znalazłem
https://feedersklep.pl/wedka-preston-ignition-carp-feeder-9ft-2-75m-30g.html
Proszę o pomoc i sugestie

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Takie delikatne wędki to chyba występują już tylko w dwuskładzie. Wtedy 2,7 m to max. Trochę cięższe i mocniejsze w 3-składzie to np. Daiwa Black Widow Feeder - 3,00m 80g czy Okuma Ceymar Feeder 40-80 g. Ten Preston, którego znalazłeś wygląda dobrze, chociaż nie miałem go nigdy w ręku. W Drapieżniku jest trochę tańszy, bo mają 15% promocji.
Inne dostępne, to np. pickery: Flagman Sherman Pro Picker 2,7 m
Pozdrawiam,
Tomek

Offline SUM-1979

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Sprzedam Ci Flagman Sherman Pro Picker New Generation 3,00m // 40g za 270 zł.
Raz użyty, dostałem go chyba miesiąc temu, na gwarancji, stan idealny.

Długość transportowa 130cm i do tego dwusklad.
Dziwne... U mnie biorą!

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Flagman S-Canal (są opinie na forum) będzie dobry. Testowałem go na rybach do 7kg i dawał spokojnie radę, a nie zrzuca małych ryb  i daje frajdę z holu ;)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Adrian B.

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Mam wspomnianego Prestona od jakiegoś czasu, ale 10ft i sobię chwalę. Kupiłem go właśnie na nie duże jeziora, stawy i mniejsze komercję, co prawda 7kg ryby jeszcze na niego nie złowiłem, ale spokojnie da radę. W tym kiju podoba mi się to, że pięknie pracuje pod rybą i jest przyjemność z holu nawet mniejszych ryb, a o to mi właśnie chodziło, ze swojej strony polecam (jest też troche o nim na forum i yt).

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 863
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ingnition 10ft daje frajdę z drobnicy do kilograma ale nie boi się ryb 10+, przetestowane, zapas mocy jest. W końcu to ten sam blank co Monster X, a bazuje on na 99% na blanku Daiwy Carp Feeder.
Dzierżno uzależnia

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Tubertini Atrax, minimalnie przekroczysz budżet, ale warto.

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Bierz Zemex Z10 3.30/70. Świetny kij, hol każdej ryby to frajda. Z kodem OKO chyba się wyrobisz.

Offline Pastor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 3
O ile wędki Atrax i Styx są faktycznie baaardzo fajne i polecam, to nawet w długości 2,7m mogą nie wchodzić lub wchodzić "na styk", a to grozi ucięciem szczytówki (dł. transportowa 141cm).

Flagman S-Canal to pozycja warta polecenia, wędka ma wygodny 3-skład, na pewno warto wędkę obejrzeć, ale zwróćmy uwagę na dopasowanie do niej kołowrotka. S-Canal miał dość blisko pierwszą przelotkę, do tego nie była ona wielka, więc niektóre kołowrotki jej "przeszkadzały" przy zarzucaniu. Warto zwrócić uwagę przy oglądaniu i najlepiej przymierzyć kołowrotek.
Z Flagmana warto również obejrzeć Cast Mastery, opcja budżetowa, jednak są to wędki o bardzo fajnej, dość głębokiej akcji i np. Picker 3m to wędka skonstruowana z 2 równych składów + szczytówka (czyli przy składaniu rozpinamy również szczytówkę) dzięki czemu mimo teoretycznego 2składu mają mniejsze długości transportowe - dla niektórych to problem, bo nie lubią rozpinać szczytówki, ale przy ograniczonych warunkach transportowych wędka 3m składa się do 130cm - dla mnie bomba.

Jednak klasycznie każdą wędkę warto wziąć do ręki przed zakupem i po prostu "pomacać" ;)

Offline KubaR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
Dziękuję pieknie za porady. Atrax rzeczywiscie świetny ale minimalnie za długi. Szkoda bo najlepiej mi podszedl.
Ignition fajny ale z podobnych wedek chyba niebieska daiwa nzon fajniejsza. Pozostałych wedek niestety nie udalo mi sie "pomacac".
Skonczylo sie na wzieciu flagmana cast master bo najbardziej  mi atraxa przypominal w pracy😅 stestowany wczoraj na malych rybkach. Pieknie pokazuje wszystko co sie dzieje w wodzie. Rzuty pod 40m 25g metoda tez mozliwe jak najbardziej. Super wedka za ta kase jak dla mnie. Nastepna pewnie będzie dluzsza daiwa ale to za jakis czas😉