Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 276312 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #810 dnia: 10.05.2020, 14:24 »
Dziś poranek nad Wisłą. Po trzech inauguracyjnych blankach liczyłem, że w końcu karta się odmieni i wpadnie pierwsza zdobycz w tym roku. Woda trochę wyższa niż poprzednio, brzegi ładnie się zazieleniły po ostatnich deszczach. Niestety, 5 i pół godziny zaledwie z kilkoma nieśmiałymi skubnięciami. Gdy spakowałem już wszystko oprócz wędki i podbieraka, wpada nowa życiówka: 55 cm.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #811 dnia: 10.05.2020, 15:09 »
Ja dzisiaj wybrałem się na Kozielno. Woda mała ze względu na remont. Przez 3 godz. ani dotknięcia, zmiana miejscówki na Topole i niestety to samo, wpadł jeden mały leszczyk. Nikt nic nie łowił... Pierwszy tak słaby wypad w roku ale świetna pogoda i baterie naładowane.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #812 dnia: 10.05.2020, 17:52 »
Bravo panowie :bravo: :beer:,pięknie łowicie karaś cudowny okaz ,ale linów sporo na matach cieszy to oko ;)

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #813 dnia: 10.05.2020, 18:01 »
U mnie dziś rodziny wypadzik nad Wisłę, baterie naładowane, kilka cert i krąpi ok 30cm kilka podleszczaków i na koniec jeden 35cm. miło spędzony czas nad wodą :)

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #814 dnia: 10.05.2020, 18:30 »
W sobotę posiedziałem 6 godzin na Łowisku Nokill na Prusach.
4 linki takie w okolicach 40cm, trochę płotki, 3 liny spięte.
Ogólnie... aku naładowane

Wysłane z mojego AGS2-W09 przy użyciu Tapatalka


Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #815 dnia: 10.05.2020, 19:36 »
Nocka a tym razem dwie nocki na Odrze z 8 na 10 maja 2020.
Cel taki sam jak poprzednio namierzyć i polowic dużych leszczy, dodatkowo na test wziąłem nowy kij Browning Hyperdrome Feeder 3,6/80 i test nowej serii zanęt z Niwy Platinim Leszcz Rzeka i Platinim Feeder Rzeka.
Woda w Odrze jak na tę porę roku bardzo ciepła bo 16 stopni i szła do góry Pierwsze necenie zrobiłem około 21 jak zaczęło się sciemniac,15kul z kukurydza, białym topionym i suszonka. Pierwszego leszcza zlowilem około 22, po 23 wyszedł księżyc i rozjaśniał mi nockę, ale leszcze wchodziły pojedynczo wraz z pojedynczymi grubymi krapiami nawet jeden Gruby kleń przyszedł w nocy. W sumie zlowilem ich 6, rano mała drzemka dosłownie 1godzine i necenie ponowne, już po pół godziny wziął piękny kleń a potem leszcz. Postanowiłem donecac co 1,5 godziny, już potem wiedziałem że woda będzie opadac bo przepłynęła barka, ale leszczom to nie przeszkadzało wskakiwaly po 2szt i pomiędzy nimi grube krąpię i pojedyncze leszcze, więc za dnia miałem sporo roboty, ostatnio nie miałem możliwości sprawdzenia czy leszcze biorą w ciągu dnia bo łowilem je w nocy i rano około 9-10 wracałem do domu. Tym razem było inaczej czasu sporo więc necenie dzienne robiłem systematycznie do tego miałem dobra nowa zanete z Niwy która pięknie się sprawdziła leszcze i klenie meldowały się systematycznie.
Pod wieczór nocne necenie i brania były pojedyncze, woda zaczęła szybko opadac jak zresztą już też opdalem z sił bo łowilem całą noc i cały dzień więc już po 23 przysnęło mi się i obudziłem się przed druga w nocy od razu donecilem i zlowilem 2 leszcze do rana jeszcze  3 tak więc jakby mi się nie przysnęło to zlowil bym ich więcej, wiem bo kolega zlowil w nocy 9 szt ja tylko 5.
Rano poszedłem do auta się zdrzemnąć bo nie miałem siły już łowić to naprawdę było długie i intensywne łowienie. Nęcenie i łowienie, necenie i łowienie. Kijek chodził pięknie ani jedna ryba nie spadała mi podczas holu ciekawostka jest ze ten model posiada ostatni element jako całość ze szczytowka która nie jest wyciągana tylko jest jako elekemnet. Precyzja necenia dobry towar no i umiejętności wędkarza zaowocowały moim najlepszym wynikiem.
Z ciekawości zlowilem 32 leszcze i 12 kleni do tego 2 rozpiory i 2 płocie reszta to krąpię, klikacz pokazał 83 szt. Wynik ponad 70 kg
W dwie nocki to wg mnie i mojego kompana Marka naprawdę przyzwoity zwarzywszy na to że ludzie płaczą ze ryba na Odrze nie bierze. Dlatego też miałem 2 siatki 4m żeby spokojnie sobie przebywały i nie kaleczyly się.. Wiem że zaraz będą dziwne komentarze co do limitu. Zapewniam czepialskich i bólodupowcow że leszcz i krąp nie ma u nas limitu kleń do 5kg a łowilem 2 doby, po sesji zdjęciowej ryby zostały wypuszczone 😀
Pozdrawiam serdecznie wszystkich maniaków nocnych feederowych zasiadek życząc udanych połowów 😀👍
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #816 dnia: 10.05.2020, 19:40 »
Zbysiu dlaczego nie ciągniesz linów na bata >:O :beer: ;)

Pięknie łowicie Koledzy :bravo: :thumbup: :beer: :D :sun: :fish:

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #817 dnia: 10.05.2020, 19:43 »
Zbysiu dlaczego nie ciągniesz linów na bata >:O :beer: ;)

Pięknie łowicie Koledzy :bravo: :thumbup: :beer: :D :sun: :fish:
Dzisiaj był dzień feederów :)
Zbyszek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #818 dnia: 10.05.2020, 19:52 »
W piątek metoda, dziś spławik. Wiatr zepchnął kotki topoli w inne części zbiornika, więc mogłem dziś oddać się pasji spławikowania, bez utrapień, jakimi są paprochy na żyłce, uniemożliwiające zarzucanie. Przez pierwsze 3 godziny nie działo się zupełnie nic. Później weszła ławica linów i karasi, więc się zaczęło. Przez kolejne 2 godziny miałem kilkanaście brań, wyjąłem 4 liny, 3 japońce, dużą płoć i 2 wzdręgi. Kolega na metodę miał dużo słabsze wyniki. To nie był znów dzień pelletów (choć ostatnio wręcz przeciwnie), wszystkie ryby złowione na gnojaki i maggoty. Tak więc moja glinianka nadal pozostaje w sferze "nie do ogarnięcia" :o.

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #819 dnia: 10.05.2020, 19:52 »
Ja póki co wszystko na bata :D :D :D
Zabawa przednia , ale kilka ładnych rybek straciłem :(
Połamania :fishonhook: :fishonhook:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #820 dnia: 10.05.2020, 20:00 »
Ale kosicie :bravo:
Artur, konkrety połów!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #821 dnia: 10.05.2020, 21:34 »
Dzisiaj pomimo niezbyt sprzyjających okoliczności udało mi się wyskoczyć na cały dzień na rybki Planowałem pojechać gdzieś indziej ale cóż, dobry i wypad na małą komercję Nad wodą zameldowałem się przed 7 i posiedziałem do 18:30 a woda obdarowała mnie paroma rybkami o które trzeba było powalczyć, bo patrząc na innych wędkujących to rybki niezbyt chętnie gryzły, a brania następowały falowo po 3-5 szt i cisza przez godzinę lub dwie. Trzeba było utrafić z przynętą, a i mix musiał im przypasować. Ale jak już trafiłem to odwiedziło mnie 16 karpików (kilka niekulturnie uciekło) 3-6kg, 6 karasi (1 całkiem ładny 40cm), 4 linki, 3 okonie i 2 płocie
Rybki dopisały, ja się zresetowałem to teraz do arbeitu

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #822 dnia: 10.05.2020, 21:37 »
:bravo:
;)

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #823 dnia: 11.05.2020, 10:45 »
Witam,
Ja po kwarantanie i zimie wybrałem się pierwszy raz w tym sezonie na ryby. Żeby połowić po tak długiej przerwie, wybrałem się na pobliską komercję. Wpadło 26 karpi w przedziale 2-3,5 kg, w tym dwa ok. 7-8 kg. Ostatni potwór połamał mi podbierak, trzeba się zastanowić nad nowym. Fotek niewiele, wstawiam jedną zrobioną przez córkę :D
Andrzej

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #824 dnia: 11.05.2020, 12:55 »
Pięknie

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀