Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 276297 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1440 dnia: 14.08.2020, 15:01 »
Pięknie chłopaki połowiliście 👍👏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1441 dnia: 16.08.2020, 20:07 »
Wczoraj, w ciągu niespełna 10 godzin na rybach znalazłem: zegarek na rękę elektroniczny (wysuszyłem i chodzi), podajnik Mikado Douglas 40g do metody (brakło, więc użyty na miejscu), krętliki i parę haczyków. Odbyło się testowanie nowego pelletu smużącego, o zapachu kraba - beznadzieja, oraz nowych kulek 20 mm, też krabowych - wynik poprawny.
Złowione 3 leszczyki 20-30 cm. Wraz z zachodem słońca dopadły mnie chmary latających krwio-ssawek.

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1442 dnia: 16.08.2020, 21:37 »
W sobotę ponownie wybrałem się na pobliski no-kill.
Wędkowanie na luzie, wypad dosłownie na 3 godzinki ;)
Wpadło kilka leszczyków i 2 karpie ~50 i 70cm :D
Jak narazie największy karpik w tym sezonie :fish:


Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1443 dnia: 17.08.2020, 07:02 »
Pięknie łowicie Koledzy.
Mieliście kiedyś tak, że wszystko sprzysięgało się przeciwko wam, wszystko mówiło: Odpuść sobie dziś ryby. Nie posłuchałem, na siłę wpadłem na dosłownie godzinę, na Rudziniec. Efekty gorzej niż marne. Kilka wskazań, jedno pudło i na końcu zaczep i stracony podajnik z przyponem. Jeszcze taki wściekły na siebie z ryb to ja nie wróciłem. Tak, wędkarstwo uspokaja.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1444 dnia: 22.08.2020, 17:55 »
Dzisiaj  miałem przyjemność znowu spotkać się na rybach z forumowym mjmaciek i Fisha czyli z Msćkiem i Cześkiem. Poznałem kolejnego forumowego kolegę Szreku82(Mam nadzieje, że ni pomyliłem nika)  czyli Patryka. Fajnie spędzony czas choć grzało Słońce niemiłosiernie od samego rana. Ryba brała słabo, ale udało mi sie wyjąć fajnego karpia 18 kg. oczywiście na pellet wagglera :P. Satysfakcja tym większa, że sam podebrałem rybkę. 

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1445 dnia: 22.08.2020, 18:07 »
:bravo: niesamowite efekty na tego pw
;)

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1446 dnia: 22.08.2020, 18:31 »
:o  :bravo: :o gratulacje

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1447 dnia: 22.08.2020, 18:56 »
Gratulacje Koledzy. Tak trzymać :thumbup: :bravo:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1448 dnia: 22.08.2020, 19:33 »
Bravo chłopaki :bravo: :beer:,piękne kosicie rybki, a twój PW, po prostu Arturro wymiata ,kapitalny misiek :beer:,u mnie sezon bez szału, drobne rybki w porównaniu do waszych klocków ::)

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1449 dnia: 22.08.2020, 19:43 »
Tomku - to i tak dobrze, że łowisz. Ja w skutek nieprzewidzianych okoliczności i braku sprzętu siedzę na 4-literach w domu :(
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1450 dnia: 22.08.2020, 20:50 »
Ten sezon darzy linami, już chyba ponad 50 szt. przeszło przez moje wędki, ale 41 cm to górna granica póki co :'( Dziś cztery, metoda na starorzeczu, ten największy:


Artur

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1451 dnia: 22.08.2020, 21:24 »
Kolego Martinez ;), mnie cieszy każda chwilka nad wodą ,w tym roku co prawda konkretnego kloca nie złowiłem jeszcze,ale każda rybka cieszy i o to w tym chodzi :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1452 dnia: 22.08.2020, 21:25 »
Drapichrust masz patent na zielonego księcia :bravo: :beer:,łowisko też fajne starorzecze coś pięknego :narybki:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1453 dnia: 23.08.2020, 05:53 »
Liny zawsze cieszą 😀 W każdej ilości 😀👍

Ja pierwszy raz od niepamiętnych czasów miałem okazję pojechać na rybki już w piątek i bardzo chętnie z tego skorzystałem 😀 Na sobotę byłem ugadany z chłopakami, także 2 dni na rybkach 😀😇
Dobra, do rzeczy. Nad wodę zajechałem w piątek około 7 i siedziałem do soboty około 18 (nockę kimnąłem w aucie).
Misja była jedna - PW i test zamiennika kija dedykowanego! Metoda też poszła do wody, ale traktowałem ją po macoszemu, a mimo to i tak dala parę ryb.
W piątek z rana przy rozpakowywaniu się już strzelałem peletem i po rozpoczęciu łowienia dosyć szybko zameldował się amurek ok 3-4kg, potem karpik 8,5 kg i znowu amurek tylko trochę większy. Intensywne brania skończyły się po 8 potem do wieczora była dłubanina z której udało się jeszcze jednego karpika około 8 kg wyjąć, amurka, 2 F1, wzdręgę, płotkę, 6 pięknych karasi. W tym czasie na metodę miałem kilka odjazdów ale na brzegu wylądował tylko piękny leszcz i amurek ok 4kg. Za to około 18:30 odjazd na metodzie zapewnił mi sporo emocji i bolące do dziś przedramię - po 40 min walki zostałem pokonany bo ryba weszła w zaczep i ni ch... jej nic nie ruszyło już 😟

W sobotę na stanowisku (innym) byłem już po 5 i dosyć szybko pojawiły się brania lecz niestety 2 pierwsze skończyły się moją porażką, a rybki odpłynęły z haczykami (przypon 0,23!). Cóż zdarza się. Około 6 przyjechał Czesiu zaraz wydoił ładnego miśka i amura 12kg. Pojawił się też Artur i dosyć szybko pięknego 18kg misia na macie witał. Ja w tym czasie jednego amurka zaliczyłem i jednego leszcza na metodę. Brania skończyły się po 7 i potem znowu dłubania. Około 8 przenieśliśmy się bliżej Artura, także można było zobaczyć jak radzi sobie ktoś dłużej obeznany z PW i trzeba przyznać że praktyka czyni mistrza - dzień był bardzo słaby a i tak wydłubał kilka ładnych ryb i trochę średniej rybki.
Około południa przybył do nas jeszcze Maciek także jeszcze weselej było. Brania były bardzo słabe ale kilka leszczy i karpia ok 7kg na metodę wyjąłem, a na PW kilka karasi i nowy PB amura - 8,5kg 😀 Amury to wogóle na tej wodzie jakieś diabły wcielone i widok podbieraka odpala im dodatkowe pokłady energii.
Po amurze musiałem odciąć kawałek żyłki i tu w końcu się kapłem że w przelotce wypadła porcelanka ( a łowiłem tak cały piątek i sobotę!) I pojawiły się wyżłobienia, także kijek na gwarancję idzie bo w tym roku kupiony - mimo takiego mankametu poradził sobie z paroma fajnymi rybkami 😀
Później już niewiele się działo i około 18 było pas - trzeba odpocząć. Wyjazd bardzo udany pod względem towarzyskim - poznałem Artura który okazał się świetnym gosciem, a z Czesiem i Maćkiem zawsze się fajnie łowi.
Uff... Ale się rozpisałem 😀
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1454 dnia: 23.08.2020, 07:28 »
Gratulacje Patryku :beer: :bravo:,świetnie spędzony czas i rybki na macie sporych rozmiarów ,cóż więcej można chcieć ,za reckę znad wody leci :thumbup: