Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 276274 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1650 dnia: 21.09.2020, 19:36 »
Proponuję ta agrafkę zmienić za wczasu na inną.
.

Kozi a co innego proponujesz ? Póki co, z tego rodzaju systemem nic mi się nie dzieje. Pętelki z loopa nie puszczają a i agrafką nie rozgina się czy też nie wypina. Obecnie używam krętlika z agrafką SASAME 400-B, w rozmiarze 8 o wadze do 10 kg.

Tu zerknij, nie ma co wynajdywać koła na nowo http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=546.msg492553#msg492553 :beer:

Dzięki za info, ale z podanego linku nic mnie nie zainteresowało i zostaje przy swoim.
Z poważaniem Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1651 dnia: 21.09.2020, 19:49 »
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1652 dnia: 22.09.2020, 11:44 »
Na dzień dzisiejszy mam dość łowienia. Dość wody, wędek i wszystkiego co z tym związane. Trzy zerwane zastawy, wszyscy dookoła łowią tylko nie ja.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1653 dnia: 22.09.2020, 11:54 »
W przeszłości tak miewałem. Trza iść do przodu i będzie ok, nie jutro to pojutrze. ;)
;)

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1654 dnia: 22.09.2020, 11:57 »
Ja po porażce w nowym miejscu wybieram się tydzień później na dobrze znaną mi miejscówkę gdzie wiem jak łowić i co jest w łowisku, nudniejsze łowienie ale jakieś wyniki mam prawie pewne. (mam spławik na myśli)
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1655 dnia: 22.09.2020, 19:56 »
Dziś myślałem, że mnie szlag trafi. Byłem już o krok od połamania obu wędek na kolanie.
Ale po kolei. Rano, 8:30 zameldowałem się na No-Kill. Po godzinie zabawy (sondowanie dna, znalezienie miejscówki do położenia zestawów, spombowanie, powiązanie zestawów) zestawy wylądowały w wodzie. Na jednym typowo karpiowy z trzema ziarnkami kukurydzy na włosie, drugi "metoda" z dwoma ziarnami kukurydzy. I na początek zerwane trzy zestawy (jak się okazało rzucałem trochę za bardzo w prawo od markerowanego miejsca) i trzy razy pod rząd metoda wylądowała w zaczepie, trzy podajniki przeszły do historii. Przeszły mi trochę nerwy, ale oczywiście tylko na chwilę. Branie na zestawie karpiowym ze zmienioną przynętą (kulka 18 mm kukurydza) i co? Ano spinka. Szlag by to. Całe łowisko łowi, wszyscy holują ryby, a ja se kur... podziwiam widoki. Po jakimś-tam czasie dałem za wygraną i siedziałem dla samego siedzenia. Przyjechał jakiś sympatyczny jegomość i wywiązała się miła pogawędka. Po luźnym pytaniu czy bierze i co bierze "poczęstował" mnie dwoma dumbellsami (jakiś żółty i czerwony/różowy). Zmieniłem na obu zestawach na "metodę" i od niechcenia rzuciłem. Po kilku minutach odjazd na żółtego dumbellsa. O.K. Marcin, tylko spokojnie. Po jakimś czasie na macie wylądował "pinokio", mierzący 91 cm, oraz legitymujący się wagą 2,8 kg. I to by było na tyle ryb na brzegu. Później trzy odjazdy na różowego i trzy koncertowe spinki. Wkurwiłem się już niebywale, zmieniłem hak z Owner'a (seria Carp-Taff nr 6) na "banana" z Mikado, też "szóstkę". I co? No odjazd był na tym różowym, nawet chwilę miałem rybę na haku. Ale tradycji stało się zadość, spinka jak się patrzy. I teraz nie wiem co jest grane. Szlag mnie chce trafić, bo jak długo żyję tak nie miałem tak francowatego wyjazdu na ryby. Myślę, zastanawiam się co mogło źle pójść. A nie chcę jechać we czwartek na nockę, żeby się znów tam wściekać.
Może ktoś będzie w stanie mi powiedzieć, o co tu chodzi. Czy aby nie są całemu zamieszaniu winne te francowate Jaxony, że przez nie ryba spada z haka? A są to wędki (jedna 3,60m, druga 3,90m) 3,5lb z żyłką 0,30mm, strzałówka 0,38 i przypon z plecionki 25lb.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1656 dnia: 22.09.2020, 20:12 »
Ładny jesiotr szacunek Martinez :)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1657 dnia: 22.09.2020, 20:24 »
Dzis byłem na Ruścu. Nie mam sie zbyt czym chwalić bo to w koncu nie moja woda bo nie lubię komercji ale jak na pierwszy raz tam chyba nie jest źle
Jedno ze zdjęć sie powtarza wiec proszę usunąć
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1658 dnia: 22.09.2020, 20:26 »
Jurek - gratulacje, ładnie połowione :thumbup:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1659 dnia: 22.09.2020, 20:45 »
Gratuluję wyników! :bravo: :bravo: :bravo:

Martinez, nie za sztywne te wędki? Może przy mniejszych rybach brakuje amortyzacji? Poleciłbym ci to sprawdzić poprzez montaż kawałka amortyzatora tyczkowego przed przyponem, wtedy przynajmniej będziesz mógł wyeliminować taką możliwość.
Lucjan

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1660 dnia: 22.09.2020, 20:49 »
Właśnie Luk myślę co zrobić. Wychodzi na to, że to wędzisko winne całej sprawie, całemu zamieszaniu. Całe szczęście, że zmieniam na inne, o niebo lepsze (takie słyszałem opinie) wędziska.
A amortyzator tyczkowy - już się za tym rozglądam, dziękuję za sugestię. Osobną kwestią jest to, jaki zastosować, bo domyślam się, że są różnego rodzaju.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1661 dnia: 22.09.2020, 21:18 »
Dzisiaj zaliczyłem wypad na Rybki na łowisko Podbór w Ochabach. Brania jak na lekarstwo dlatego cieszę się, że chociaż te trzy rybki wzięły. Jesień idzie dużymi krokami niestety :'(.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1662 dnia: 22.09.2020, 21:20 »
Kije 3.5 lb to kije odległościowe, mające odpowiednie ugięcie, gwarantujące dalekie zarzuty. Do tego klasa kija zależy od marki, a Jaxon to raczej niższa półka. Więc podejrzewam, że kij nie amortyzuje odpowiednio. Ale dodanie amortyzatora może wszystko odmienić. Wystarczy, że w miarę grubą gumę przywiążesz do dwóch krętlików (lub krętlika i agrafki, jak tam chcesz) -i to możesz podpiąć pod każdy zestaw praktycznie, mocując do przyponu. Jak masz pustą gumę, to odcinek ten może być bardzo krótki, np. 2 cm. Trzeba próbować jaka długość jest wystarczająca. Łowiąc feederami spinki są o wiele rzadsze, bo jest spora amortyzacja. Ja mam karpiówki 3 lb i te nie mają problemów ze spinkami, ostatnio miałem kilka karpi, i to na haki bezzadziorowe, i nie było problemów. ALe przy kijach 3.5 lb wyglądałoby to całkiem inaczej.

Ogólnie też możesz spróbować holować rybę delikatniej, ustawiając hamulec odpowiednio. Przy takiej strzałówce unikałbym walki z rybą przy brzegu, lepiej aby walczyła dalej, przez co żyłka mogła też amortyzować. Na sztywnych kijach często korzystamy z mocy, co może skutkowac spinkami. Ja tak mam jak na brzanówce 2.5 lb holuję duże płocie lub mniejsze leszcze, też mi się wypinają czasami, i to z haków z mikrozadziorem. Zbyt szybko je holuję :)
Lucjan

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1663 dnia: 22.09.2020, 21:53 »
Marcin, na S2 i S1 karpie są strasznie skłute, mają zmaltretowane pyski. To jest kolejny powód spinek. W tym sezonie na S1 potraciłem na zawodach sporo karpi, to samo sąsiedzi. Z rozmów wiem, że wszystkie topowe haki do metody też gubią ryby.

PS. Ale nie przejmuj się, można nawet wygrać zawody tracąc rybę za rybą. Gdybym nie widział, to bym nie uwierzył. W czerwcu na zawodach na S1 sąsiad łowił jak wściekły, miał masę brań, ale też masę spinek. Do tego urwał w trakcie zarzucania ok. 10(!) podajników a i tak wygrał zawody :)

PPS. w Twoim przypadku kije też nie pomagają, 3,5 lb to kawał kija od szczotki ;)
Artur

Offline igorkoz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1664 dnia: 22.09.2020, 23:50 »
Dzisiaj zaliczyłem wypad na Rybki na łowisko Podbór w Ochabach. Brania jak na lekarstwo dlatego cieszę się, że chociaż te trzy rybki wzięły. Jesień idzie dużymi krokami niestety :'(.

Piękne ryby Artur, myślę, że niektórzy mieli na pewno gorsze wyniki w aktualnym okresie :P