Autor Wątek: Spining na szczupaka do 250zł  (Przeczytany 2667 razy)


Offline Sych

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #1 dnia: 28.06.2023, 20:58 »
Polecam dragon expres, seria budżetowa ale świetny patyk

Offline Gnat

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 12
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #2 dnia: 28.06.2023, 21:51 »
Wszystko co wymieniłeś to generalnie szajs. Kupisz połowisz i będziesz szukał od nowa. Tanie kołowrotki do 120 zł to raczej długiego życia przy wędce do 30g nie uświadczą, z kolei tanie wędki Jaxon itp. zazwyczaj są bardzo słabo wykonane. Jak nie krzywo mocowane przelotki to beznadzieje wyważenie. Ja nie zalecam rzucać setkami na sprzęt ale 250 za kołowrotek i 250zł za wędkę to taka granica dobrego smaku. Ja miałem chwile Jaxon Grey Stream 240 lub 270. To była wędka tak źle wywarzona że kołowrotek 450g by miał problem to wyważyć. Leciała na pysk dramatycznie, zamiast cieszyć się łowieniem wiecznie siłowałem się z unoszeniem wędki. No dramat. Miałem Jaxon Grey Stream 1-7g tu z kolei spigot mocujący górny element nie trzymał jak należy. Ponad 20x podczas mojej przygody z tą wędkę rzuciłem do wody górny element wędki. Teraz kupiłem Jaxon Red Wind 1-9g, spoko wędka ale też lekko leci na pysk z kołowrotkiem 240g, obstawiam ze 280-300 byłby ok, ale to wędka pod lekkie łowienie wiec kto by takiego gnata zakładał. Przelotki też linii nie trzymają. I to jest przykład że te najtańsze wędki są spoko, ale posiadają naprawdę dużo braków wad. W końcu ich cena jakoś powstała.

Kołowrotki warte uwagi : Ecussima Ryobi, Daiwa Ninja, Shimano Sahara i kilka innych w podobnej cenie. No te około 250 zł trzeba wyrzygać. To samo dotyczy wędki. Z tanich które mają całkiem dobre opinie to : Mikado Sensual NG, Robinson Toshido, może jakiś Dragon.

Wiadomo można kupić za 250 zł całość ale pół roku takim zestawem nie połowisz, bez wkur..... Ja kiedyś łowiłem teleskopem na spining z kołowrotkiem Mikado najtańszym, ale jak wiozłem do ręki wędkę kolegi to jakbym do Skody wsiadł z malucha.


Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #3 dnia: 28.06.2023, 23:34 »
Robinson Toshido mam i ja 240cm do 20g polecam szczerze ten kijek do tego jakiś młynek ryobi i zestaw super można łowić drapiezniki :)
Żeby nie było że tylko pisze dodaje zdjecie na którym jest ten kijek.
C&R

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #4 dnia: 29.06.2023, 07:07 »
Polecam dragon expres, seria budżetowa ale świetny patyk

Potwierdzam :thumbup: :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #5 dnia: 29.06.2023, 10:15 »
Polecam dragon expres, seria budżetowa ale świetny patyk

Potwierdzam :thumbup: :D

Potwierdzam. Mam quivery z tej serii i choć już od lat na nie nie łowię, to ich nigdy nie sprzedam. Fantastyczne blanki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 040
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #6 dnia: 29.06.2023, 10:37 »
Z takiegoż niskiego budżetu to bym też tego kija polecił https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-maverick-pike-spin-2-40m-8-28g-10550380361

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #7 dnia: 29.06.2023, 11:57 »
Koledzy polecają Dragon Express, ale ja go nie polecam. Miałem wersję 2,70 m, 7-30 g i jest to dość sztywny kij i takiego Ci nie polecam na szczupaka. Zdecydowanie bardziej wolę mniej sztywne kije, takimi wygodniej mi się rzuca i hol jest pewniejszy. Mi dość fajnie łowiło się Shimano Catana 10-30 g. Dość miękki, spolegliwy kij, piękna amortyzacja. Obecna wersja FX występuje jako Fast oraz Mod-Fast.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #8 dnia: 29.06.2023, 12:05 »
Też mądre słowa. Fakt, to są szybkie blanki. Może lepsze pod sandacza jednak :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Sych

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #9 dnia: 30.06.2023, 13:17 »
Owszem kijek jest szybki ale dla mnie w sam raz. Mam porównanie do mikado bixlite który jest dużo bardziej szybki i z którego szczupaki mi spadały. Przy dragonie nie mam żadnych problemów. Kołowrotek i przy jednym i drugim kijku był ten sam jaxon ZX machine i pletka power pro 0,15 mm. Przynęty te same w grę wchodziło wędzisko. Wiadomo najlepiej samemu pomacać zobaczyć jak leży w łapie.

Offline Sych

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spining na szczupaka do 250zł
« Odpowiedź #10 dnia: 30.06.2023, 13:20 »
Posiadam też wyżej wymienionego toshido od robinson i też szczerze polecam. Mam wersję 2,40 2-8 cw pod okonie ale szczupaki około wymiarowe wyciąga się spokojnie. Świetny patyk.