Autor Wątek: Klenie i jazie, rzeka Warta  (Przeczytany 1890 razy)

Offline yakuza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 563
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: spinning
Klenie i jazie, rzeka Warta
« dnia: 07.09.2023, 14:51 »
Witam
Piszę wątek z zamiarem łowienia ww ryb na ww rzece
Nowe Miasto, Komorze, Pogorzelica, Czeszewo.
Na spinning, woblerki.

Gdzie powinienem szukać?
Z główek, rynny, prostki?

Każda odpowiedź cenna

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Klenie i jazie, rzeka Warta
« Odpowiedź #1 dnia: 07.09.2023, 15:28 »
Ciężko na to odpowiedzieć, klenie i jazie mogą się ustawiać na prostych odcinkach, napływach główek, w warkoczu. Kluczem jest stan wody przy którym będą w określonych miejscach, polecam śledzić stan Warty i masę godzin spędzić nad wodą. Będą porażki ale czasem możesz być zaskoczony wynikami, i wtedy warto zapamiętać te miejsca i przy jakim stanie wody to było (nawet zapisać sobie). Nie wiadomo czy masz tam częste wahania wody? (tak jest na moich odcinkach Wisły), dlatego zacznij od tego. Musisz być nad wodą, dużo obserwacji i wyciągania wniosków a efekty kiedyś przyjdą. Ja wyjazd na ryby zaczynam od sprawdzenia stanu wody, i wtedy już wiem, które miejsca warto odwiedzić a które odpuścić, bo pamiętam gdzie pojawiały się ryby np. przy stanie wody 170cm. Rzekę musisz poznać sam, tu nikt nie poda gotowych rozwiązań, które dadzą brania.
Sławek

Offline yakuza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 563
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Klenie i jazie, rzeka Warta
« Odpowiedź #2 dnia: 07.09.2023, 15:57 »
Ciężko na to odpowiedzieć, klenie i jazie mogą się ustawiać na prostych odcinkach, napływach główek, w warkoczu. Kluczem jest stan wody przy którym będą w określonych miejscach, polecam śledzić stan Warty i masę godzin spędzić nad wodą. Będą porażki ale czasem możesz być zaskoczony wynikami, i wtedy warto zapamiętać te miejsca i przy jakim stanie wody to było (nawet zapisać sobie). Nie wiadomo czy masz tam częste wahania wody? (tak jest na moich odcinkach Wisły), dlatego zacznij od tego. Musisz być nad wodą, dużo obserwacji i wyciągania wniosków a efekty kiedyś przyjdą. Ja wyjazd na ryby zaczynam od sprawdzenia stanu wody, i wtedy już wiem, które miejsca warto odwiedzić a które odpuścić, bo pamiętam gdzie pojawiały się ryby np. przy stanie wody 170cm. Rzekę musisz poznać sam, tu nikt nie poda gotowych rozwiązań, które dadzą brania.
Oki.
Czyli kilka blanków, kilka udanych dni i coś się zauważy

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klenie i jazie, rzeka Warta
« Odpowiedź #3 dnia: 07.09.2023, 21:04 »
Kolega Sławek sporo już w temacie wyjaśnił :beer: :thumbup:,ja jeszcze proponuje przeczytać ten artykuł sobie ,coś też może pomóc ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder