Autor Wątek: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?  (Przeczytany 13134 razy)

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #30 dnia: 05.04.2020, 12:26 »
Osobiście polecam te
https://arcticawarszawa.pl/okulary-arctica-s-198-polaryzacyjne
Ja używając okularów na co dzień jestem mega zadowolony z nich.
Wawrzyn

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #31 dnia: 05.04.2020, 18:01 »
Podbijam...też się wacham między tymi dwoma modelami ale chyba pójdę za radą Luka.

Ja chyba też zdecyduję się na te Drennany. Chociaż ..., to odpowiedź jednego ze sklepów, na moje zapytanie w sprawie wyboru okularów: "Po  dokładniejszym przyjrzeniu się wybranym przez Pana produktom, zdecydowanie wyróżniają się te okulary Prestona Floater. Widoczność w nich jest, dużo lepsza niż w pozostałych modelach jeśli chodzi o uniwersalność zastanych przez nas nad wodą warunków. Zarówno sprawdzą się w słoneczne jak i pochmurne dni. Szkła doskonale odbijają światło od powierzchni wody co pozwala komfortowo spędzić kilka godzin wpatrując się w szczytówkę, czy też podczas podchodzenia ostrożnych ryb na spining. Używając ich nie będziemy mieli problemu ze zbyt jasnym, czy zbyt ciemnym obrazem". W "grę" wchodziły ww. Drennany, Matrixy no i Prestony float i "zwykłe".

Pozdrawiam.

Offline MadaBrasem

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #32 dnia: 05.04.2020, 18:30 »
Chociaż ..., to odpowiedź jednego ze sklepów, na moje zapytanie w sprawie wyboru okularów: "Po  dokładniejszym przyjrzeniu się wybranym przez Pana produktom, zdecydowanie wyróżniają się te okulary Prestona Floater.

Pytanie co to za sklep. To tak trochę poza tematem wątku, ale jeśli to Drapieżnik - naprawdę lubię tam kupować ze względu na asortyment, podejście do klienta i wszystko inne co zachwalane jest tutaj na forum, ale ostatnimi czasy na zapytania dotyczące wyboru lub porównania sprzętu dostaję odpowiedź "Preston...". Są ich dystrybutorem w Polsce. Fakt, Preston ma sprzęt świetnej jakości, zastanawiam się tylko czy Drapieżnik nie poszedł za bardzo w promowanie tej firmy. To oczywiście moje subiektywne spostrzeżenie, być może zupełnie nietrafione.
Paweł

Offline Bitas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #33 dnia: 05.04.2020, 18:41 »
Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej,ciekawe jaki to sklep.Z drugiej strony rożnica miedzy Drennanami a Prestonem to 20 zł,czyżby to aż taka róznica...wątpie.

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #34 dnia: 05.04.2020, 19:42 »
Różnica w marży? ;)

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #35 dnia: 05.04.2020, 20:26 »
Zwykłe okulary, "niepływające", zarówno Drennan jak i Preston są w tej samej cenie. Te droższe Prestona są "pływające" i tutaj różnicę robi pewnie użyty materiał.

Offline Bitas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #36 dnia: 05.04.2020, 20:41 »
Jestem ,,brzegowiec,, więc raczej pływać nie będą.Chyba łykne Drennany.

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #37 dnia: 06.04.2020, 11:24 »
Zamówione "Drennany".
Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #38 dnia: 25.09.2020, 12:57 »
Odświeżę temat.

Chcę kupić okulary polaryzacyjne mocno przyciemniające, ale zarazem podkręcające kolory spławika gdyż łowię delikatnie więc mam cienkie antenki, ledwo je widać.

Mam lekki "światłowstręt" od gapienia się przez całe życie w monitor, tzn. bezpośrednie słońce bardzo mnie razi (np. w zimie na śnieg bez okularów nie popatrzę). Posiadam okulary przyciemniające średnio oraz jasne polaryzacyjne i tymi dwoma radzę sobie całkiem nieźle. Trafia się jednak czasem sytuacja, gdzie słońce wali prosto w oczy i moje nie wyrabiają, potrzebuję wtedy coś co mocno przyciemni całość i da moim oczom chwilkę odpocząć.

Czy znacie może coś ciekawego co spełni moje wymagania? Niestety budżet to max 100zł, ew. troszkę dołożę, ale takie za 300zł odpadają ze względów finansowych.

Pozdrawiam ;)
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #39 dnia: 25.09.2020, 12:59 »
Kupiłem ostatnio drennany w D za 99zł, jestem bardzo zadowolony.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #40 dnia: 25.09.2020, 13:08 »
Jeśli chcesz okulary bardzo przyciemniające to szukaj takich w góry, najlepiej kat. 4. Ja kupowałem arctici i jestem zadowolony. np. https://www.outdoorzy.pl/23134-arctica-okulary-wysokogorskie-s-107-antifog.html?gclid=Cj0KCQjwqrb7BRDlARIsACwGad78_v-uz9k_PIG7CvDfZDcHOjstiO7psxl6Ka8Z-gJpJmhrSU8Iq1kaAv_xEALw_wcB
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #41 dnia: 25.09.2020, 13:10 »
Obie podpowiedzi wyglądają rewelacyjnie, dzięki, poczekam jeszcze chwilkę zanim podejmę decyzję.

"Przepuszczalność światła: 3-8%" - wow! Nigdy nie miałem okularów w góry więc zapytam naiwnie, czy one również podkręcą mi kolor spławika tak jak wędkarskie?
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #42 dnia: 25.09.2020, 13:20 »
Miałem te, które Ci podlinkowałem ale nie testowałem ich na rybach. Jak miałem czas na góry to nie istniało dla mnie inne hobby :P Miałem kat. 3  na ryby i było ok choć przy lekkim zachmurzeniu bardziej chyba działa kontrast pomiędzy spławikiem a wodą niż sam kolor. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Ostatnio kupiłem te nowe Korumy iDefinition i jestem zachwycony ale one są jasne.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #43 dnia: 25.09.2020, 13:42 »

2. https://sklepdrapieznik.pl/sklep/czapki-okulary-buty-reczniki/38109-okulary-preston-polarised-sunglasses-blue-lens-floater.html?search_query=okulary+preston&results=5


Mam od kilku dni, dostałem w prezencie :-) Jak na razie testowałem w samochodzie, zmiany oświetlenia, cień, chmury, słońce - na plus, a tutaj moje oczy są wymagające. Wcześniej miałem Solano, zgubiłem ... dwa razy :facepalm: Bardzo byłem z nich zadowolony :-)

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #44 dnia: 25.09.2020, 15:16 »
Nie będę oryginalny, na ten sezon kupiłem polecane powyżej

 https://sklepdrapieznik.pl/sklep/czapki-okulary-recznik-drennan/25747-okulary-polaryzacyjne-drennan-sunglases-polar-eyes.html?search_query=okulary&results=146

używam w aucie i do feedera, pełen komfort. Nie mam porównania z innymi tego typu, bo to moje pierwsze, ale spełniają oczekiwania...
Pozdrawiam,

Tomek