Autor Wątek: PZW Warszawa  (Przeczytany 26116 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #60 dnia: 08.01.2023, 13:15 »
Bzura mnie interesuje, nie powiem.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline otius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 2
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #61 dnia: 16.01.2023, 18:14 »
Czy gdzieś w okolicach Warszawy są jakieś wody PZW No-Kill

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #62 dnia: 16.01.2023, 18:28 »
Wydaje mi się, że w okręgu mazowieckim nie ma prawdziwego NK, raczej tylko na drapieżniki na jakimś kawałku wisły.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #63 dnia: 16.01.2023, 19:37 »
NK jest w Błoniu.
 I żwirownia Kopalnia przy zjeździe z A2 na Grodzisk.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline otius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 2
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #64 dnia: 16.01.2023, 19:40 »
NK jest w Błoniu.
 I żwirownia Kopalnia przy zjeździe z A2 na Grodzisk.
Chodzi Ci o to miejsce?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #65 dnia: 16.01.2023, 19:46 »
Tak. Zielony znaczek Glinianki Natolińskie to właśnie ten zbiornik.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline otius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 2
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #66 dnia: 16.01.2023, 20:01 »
Tak. Zielony znaczek Glinianki Natolińskie to właśnie ten zbiornik.
Super! Dziękuję. Czy wiesz, jako że jest to woda no-kill to, czy są tam może jakieś dodatkowe zasady wędkowania? Nie wiem, rezerwacja itp?
Chciałbym sobie na okonki pojechać, dla zdrowia nad wodą pochodzić ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #67 dnia: 16.01.2023, 20:13 »
Nic mi o tym nie wiadomo. Generalnie w zeszłym roku tam nie łowiłem. Mam nadzieję,  że nie zlikwidowali NK ;D Ale raczej nie.
Bedziesz tam miał sporo zaczepów, ale zbiornik fajny, bo dno zróżnicowane.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #68 dnia: 16.01.2023, 21:47 »
Sorry za wprowadzenie w błąd, chyba z 3 lata temu miałem ostatni raz opłaconą kartę na mazowieckie i pamiętam, że szukałem NK w mazowieckim ale nie znalazłem, jakoś te glinianki mi umknęły może to przez to, że to nie moja strona warszawy. Jako zadość uczynienie daje link do nowej tegorocznej wody NK koło otwocka: https://25karczew.ompzw.pl/news/moczydlo-jeziorko-zbiornik-no-kill 

Offline otius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 2
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #69 dnia: 16.01.2023, 22:02 »
Sorry za wprowadzenie w błąd, chyba z 3 lata temu miałem ostatni raz opłaconą kartę na mazowieckie i pamiętam, że szukałem NK w mazowieckim ale nie znalazłem, jakoś te glinianki mi umknęły może to przez to, że to nie moja strona warszawy. Jako zadość uczynienie daje link do nowej tegorocznej wody NK koło otwocka: https://25karczew.ompzw.pl/news/moczydlo-jeziorko-zbiornik-no-kill
Dziękuję bardzo za namiary! Ja nie opłacałem karty od 2018 (teraz opłacona po to by z ojcem i kumplami posiedzieć nad wodą). Jak mam już gdzieś jechać to serio no-kill jest dla mnie chyba jedyna opcją, liczę na to, że na takich łowiskach kontakt z rybą będzie bardziej prawdopodobny dla tak "wytrawnego" wędkarza jak ja :)

A tak z innej beczki.
Ostatnio byłem na Kanale Żerańskim, pochodzić za okoniem. Nosz kurde mać... Śmieci nawalone aż szkoda gadać. Następnym razem wezmę wtorek (teraz nie byłem na takie coś przygotowany), aż rzygać się chciało, butelki, po piwie, torebki, plastik po robakach, puszki po kukurydzy... I to raczej leżało od dłuższego czasu bo już farba wyblakła.
Chyba jak to się mówi: "Polak Polakowi Polakiem" sprawdza się tu idealnie.
A szkoda :(

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #70 dnia: 16.01.2023, 22:15 »
Niestety... :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #71 dnia: 16.01.2023, 22:19 »
Niestety jak ktoś się wychował w chlewie to później całe życie żyje jak świnia i nawet tego nie widzi bo to dla niego normalne wywalić śmieci gdzie stoi, bo on ich do samochodu nie weźmie. Co do moczydła to ono raczej będzie potrzebowało trochę czasu żeby odżyć, zakładając, że jest zajechane jak większość naszych wód.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 080
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #72 dnia: 17.01.2023, 09:54 »
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Żona pracuje w szkole i była świadkiem pewnej sytuacji. Obok sprzątaczki przechodziło dwóch małolatów i jeden z nich powiedział do sprzątaczki dzień dobry. Na to drugi się oburzył i rzucił do pierwszego: "Komu Ty mówisz dzień dobry?". Chyba nikt nie ma wątpliwości, skąd to się u niego wzięło. Czasami kiedy żona opowiada różne historie, które się działy w szkole, to włos się na głowie jeży - w kontekście zarówno uczniów jak i rodziców.

Mam okna wychodzące na ulicę i kiedy rano przejeżdża śmieciarka, córki to słyszą i pędzą do okna. W takim wypadku zawsze im powtarzam, że śmieciarz to bardzo ważny zawód, ponieważ dzięki Panom Śmieciarzom śmieci nie zalegają w śmietniku, dzięki czemu mamy gdzie wyrzucać śmieci z domu, nic nigdzie nie śmierdzi, .... Kiedy dziewczyny widzą śmieciarkę na ulicy, to często machają. Jeśli Śmieciarze zauważą, że dziewczyny machają, to często odmachują. To samo Im powtarzam o sprzątaczkach, kasjerach itd. Oceniam, że szanse na to, że śmieci będą wyrzucać do lasu lub zostawiać nad wodą są mikroskopijne.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #73 dnia: 17.01.2023, 09:56 »
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Żona pracuje w szkole i była świadkiem pewnej sytuacji. Obok sprzątaczki przechodziło dwóch małolatów i jeden z nich powiedział do sprzątaczki dzień dobry. Na to drugi się oburzył i rzucił do pierwszego: "Komu Ty mówisz dzień dobry?". Chyba nikt nie ma wątpliwości, skąd to się u niego wzięło. Czasami kiedy żona opowiada różne historie, które się działy w szkole, to włos się na głowie jeży - w kontekście zarówno uczniów jak i rodziców.

Mam okna wychodzące na ulicę i kiedy rano przejeżdża śmieciarka, córki to słyszą i pędzą do okna. W takim wypadku zawsze im powtarzam, że śmieciarz to bardzo ważny zawód, ponieważ dzięki Panom Śmieciarzom śmieci nie zalegają w śmietniku, dzięki czemu mamy gdzie wyrzucać śmieci z domu, nic nigdzie nie śmierdzi, .... Kiedy dziewczyny widzą śmieciarkę na ulicy, to często machają. Jeśli Śmieciarze zauważą, że dziewczyny machają, to często odmachują. To samo Im powtarzam o sprzątaczkach, kasjerach itd. Oceniam, że szanse na to, że śmieci będą wyrzucać do lasu lub zostawiać nad wodą są mikroskopijne.
Wielki szacunek :thumbup:

Zrobimy teraz off-top w wątku o PZW, ale co tam.
A ja taką scenkę kiedyś widziałem. Jedzie matka z dzieckiem w wózku. Dzieciak dostał loda. Rozpakował i oddaje matce papierek. A ona na to: "A co mi to dajesz. Weź to wywal!" I siup komuś na podwórko za siatkę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #74 dnia: 20.07.2023, 21:07 »
Trochę statystyk z wód Okręgu Mazowieckiego, za 2021 rok (pdf), w wykonaniu nieocenionego IRŚ:
https://ompzw.pl/news/ocena-presji-i-polowow-wedkarskich-w-wodach-uzytkowanych-przez-okreg-mazowiecki-pzw-w-2021-roku

W sumie pokazuje to pewną fikcję, jaką są rejestry, skoro np. połowy na Wiśle, od ujścia Pilicy do ujścia Narwi, a więc jednak kawał rzeki + starorzecza, deklaruje raptem 373 wędkarzy. A trudno uwierzyć, że nagle wszyscy przeszli na no-kill. A w całym okręgu zgłoszono 4 brzany i jednego miętusa - gdyby tak było, to żadnego no-kill nie trzeba by wprowadzać ;) Z kolei na talerz poszło 112 boleni i ze dwa razy tyle kleni, no karwa, winszuję. Nawet ukleje i jeden jelec znalazły amatorów.

Warto również zacytować, bo pewnie sam mistrz Wołos pisał:
Wypada stwierdzić za raportem z roku ubiegłego, że pomimo wysokiego poziomu troficznego Zbiornika Zegrzyńskiego, czego wyrazem jest przewaga mniej cennych gatunków karpiowatych w pogłowiu ryb, umiejętnie prowadzona polityka zarybieniowa, a także odpowiednio sterowana eksploatacja narzędziami rybackimi, pozwalają utrzymać pogłowie ryb we względnej
równowadze, a także zapewnić relatywnie wysokie walory wędkarskie wód wchodzących w skład
obwodu rybackiego rzeki Narew Nr 7

Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.