Autor Wątek: Feeder i kołowrotek do feedera (duże karpie, bliskie rzuty, komercja, początek)  (Przeczytany 1099 razy)

Offline Aarch

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Witam chciałbym zacząć przygodę z łowieniem. Interesuje mnie tylko łowienie na łowiskach komercyjnych. Firmy które mnie zaciekawiły to Daiwa i Browning ale jestem otwarty na propozycje. Chciałbym się zmieścić w 1000 zł, ale jeśli uważacie, że warto dopłacić do czegoś, to nie widzę problemu. Z góry dzięki za pomoc :D !

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Witaj

Jeśli chodzi o kijek  to polecę Ci Daiwa Windcast Picker 2,70 lub 3,00 m. Jest to bardzo lekki i jednocześnie mocny picker, który na komercji sprawdzi się idealnie Cena to około 300 zł

Z młynków najlepiej wybrać coś z Okumy. Np. Longbow XT, Barbarian, Ceymar itp. Są to bardzo solidne młynki z 5-cio letnią gwarancją w okolicach 200 zł


Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Hej, przede wszystkim ja myślę, że skoro zaczynasz łowienie sprzęt bardzo drogi nie jest ci potrzebny ;) kolega Patryk przedstawił ci świetny kijek Daiwy w cenie 300 zł i kołowrotki marki Okuma, i jest to wystarczające zestawienie jak na początek :)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Poniżej 1000 zmieścisz się z Team Daiwa Commercial+ Shimano Aero Match/Feeder/Spin.

Jeśli dopiero zaczynasz to połowa budżetu będzie wystarczająca.

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Dlaczego interesują Cię tylko bliskie rzuty? Na niektórych akwenach żeby połowić trzeba czasami dalej zarzucić.
Bartek

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Długość kija 3,3 m powinna być optymalna. Wędek spełniających twoje wymogi jest mnóstwo. Najlepiej gdybyś poszedł do sklepu, wziął kilka do ręki i sprawdził co Ci pasuje. A z kołowrotków to polecam Browning Black Viper 850 FD.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Mając taki budżet, i dopiero zaczynając, ja kupiłbym sobie dobry, acz stosunkowo niedrogi kołowrotek - coś z oferty Okumy z wolnym biegiem, a do tego dwa kije o różnej charakterystyce, w długości 3,3 m. Jeden mocniejszy, sztywniejszy, szybszy, a drugi wolniejszy i o bardziej pełnym ugięciu. Skoro masz spore pieniądze do wydania, to kupno dwóch mocno różniących się wędek pozwoli Ci w praktyce sprawdzić, jaki rodzaj wędki bardziej Ci leży. Połowisz, ułożysz sobie w głowie, ten mniej pasujący sprzedasz, a od drugiego zaczniesz budowanie arsenału, który odpowiada Ci swoją charakterystyką ;)

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Koń, mądrego to miło posłuchać :D :thumbup:
Bartek