Autor Wątek: Płoć nie tylko na spławik  (Przeczytany 148485 razy)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #165 dnia: 28.10.2019, 12:16 »
W poprzedni weekend oraz dziś ze względu na sprzyjającą pogodę byłem połowić płotki. Udało się połowić, ale wszystkie sztuki były mniejsze niż 20 cm. Zmieniłem trochę mieszankę zanętową oraz samo podejście do nęcenia. Dziś nęciłem mieszanką składającą się z zanęty Sensas czarnej na płoć, gotowanych konopi dodatku niewielkiej ilości kolorowych pinek (tak, aby było kilka w kuli zanętowej). To wszystko wymieszane z ziemią z kretowiska w stosunku 1:1 (w poprzedni weekend dodawałem jeszcze prażone rozdrobione konopie). Jako przynęta służyło 1 ziarno kukurydzy z puszki lub 3 pinki na haczyk (same czerwone, mieszane czerwone i białe, same białe). Dziś łowiłem z wykorzystaniem spławika na haczyk 16, przypon 30 cm z żyłki 0,12. Żyłka główna 0,20 ze względu na duże zaczepów. Pierwsza cześć kuk zanętowych trafiła do wody na początku łowienia, później mniej więcej w połowie łowienia. Po złowieniu ryby nęciłem mało samymi konopiami gotowanymi. Na kukurydzę dziś było zero brań, na pinkę udało się złowić płotki. Mam kilka pytań:

1. Co mogę jeszcze zmienić w sposobie łowienia, nęcenia aby na haczyk trafiały większe płotki niż 20 cm?
2. W związku z tym, że pogoda zmienia się z ciepłej na zimną w najbliższym czasie zasadne jest próbowanie złowienia większej płoci czy dać sobie spokój do wiosny następnego roku?

Heh. Najprawdopodobnie powinienneś zmienić miejsce połowu :) Skoro nie miałeś brań na kukurydzę to jest to najlepszy dowód, że tam akurat większych płoci nie ma.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #166 dnia: 28.10.2019, 13:32 »
Użyj martwego białego. Pomaga odgonić mniejsze sztuki. Dla mnie już na kuku za późno, tylko mieso😀

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #167 dnia: 28.10.2019, 19:00 »
Na metodę też można łapać płocie. Wystarczy zastosować zblendowany chleb tostowy i martwe robaki na włosie. Metoda to nie tylko miksy Sonu i zanęty z mączki.

Dobra wiadomość :) Przy takim podejściu stosuje się jeszcze jakieś dodatkowe nęcenie poza umieszczaniem blandowannego chleba tostowego do podajnika method feeder?
Marcin

Chub

  • Gość
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #168 dnia: 28.10.2019, 19:33 »

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #169 dnia: 28.10.2019, 20:17 »
Na metodę też można łapać płocie. Wystarczy zastosować zblendowany chleb tostowy i martwe robaki na włosie. Metoda to nie tylko miksy Sonu i zanęty z mączki.

Dobra wiadomość :) Przy takim podejściu stosuje się jeszcze jakieś dodatkowe nęcenie poza umieszczaniem blandowannego chleba tostowego do podajnika method feeder?

W mojej opinii nie. Chleb daje rade. Pachnie, pracuje, jest biały (przykuwa uwagę). Tani, dostępny od ręki. Zanęta idealna;) no dobra ma wadę. W zależności od jakości chleba trzeba go czasem dowilżyć (bo odpadnie od podajnika). Jak przesadzimy, to będzie klucha, no ale to jak z każdą zanętą do metody. Ja na kanale Żerańskim późną jesienią łowiłem całkiem fajne rybki na to.

Można pójść 100% na chleb i do podajnika chleb i na włos dajesz ubity chleb w krążku. Są specjalne wycinaki, ale to chyba dla naprawdę maniaków. Wystarczy spiłować strzykawkę małą, naostrzyć końcówkę i za grosze mamy sprzęt do krążków chlebowych.

Tutaj jest fajny filmik. Po angielsku zwie się to liquidized bread


No i zapomniałem o takim sobie Youtuberze.... ;)



Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #170 dnia: 29.10.2019, 21:00 »
Ile mniej więcej w litrach/kilogramach należy użyć mieszanki do nęcenia (zanęta + dodatki) płoci latem przy łowieniu na waggler/slider a ile zimą? Chodzi o typowo amatorskie łowienie na zbiorniku ze stojącą wodą.
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #171 dnia: 30.10.2019, 19:30 »
Podbijam.
Marcin

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #172 dnia: 30.10.2019, 20:32 »
Ja używam objętościowo tak samo nie dzielę na pory roku między 6 a 8 litrów. Reguluje tylko ilość spożywki w mieszance i robaka.

Offline David_L

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #173 dnia: 31.10.2019, 09:05 »
Podobnie jak grzegorz07 reguluje skład mieszanki i ilość robaka. Jednak sam musisz sprawdzić na swoich wodach jaka mieszanka się najlepiej sprawdza.  Jako przykład mogę Ci podać dwa zbiorniki oddalone od siebie o około 10 kilometrów na których ja łowię.  Na jednym jesienią super działa mieszanka zanęty z glina 1do 6 i podanie 3/4 towaru na wstępie bez donecania nie licząc tego co w koszyku.  A na drugim zbiorniku trzeba dać dużo więcej zanęty nawet mieszanka 1 do 1 i należy regularnie donęcać seriami po 2-3 duże koszyki do nęcenia.  Zwykle na 5 godzin łowienia mam około 5-6 litrów mieszanki. Podobnie to wygląda łowiąc na match. Podałem Ci przykład jak łowię na feeder.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #174 dnia: 31.10.2019, 10:18 »
Proporcje są różne w zależności od wody. Jednak jest prosta zasada: w ciepłych porach większy udział spożywki w zimnych porach większy udział glin. To samo się tyczy robaków kukurydzy i konopi. Zimno mniej treściwie ciepło więcej mięcha.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #175 dnia: 31.10.2019, 11:54 »
Czy ktoś z was necił płocie na feeder sama glina z atraktorem ochotka ? Mam Aromix Sensasa i chciałbym go spróbować wykorzystać😀

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #176 dnia: 31.10.2019, 11:56 »
Bez jokersa/pinki możesz nie utrzymać stada w łowisku. Ryby muszą mieć co wybierać z gliny

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #177 dnia: 31.10.2019, 12:07 »
Mam mrożona pinkę. Spróbuje jutro😀

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #178 dnia: 31.10.2019, 15:49 »
Pany, na taką typową jesienną pogodę temp. ok 10 st., niebo zachmurzone większa skuteczność łowienia płoci w zbiorniku ze stojącą wodą (gł. 4 m, woda w miarę przejrzysta) będzie na spławik czy raczej klasyczny feeder?
Marcin

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Płoć nie tylko na spławik
« Odpowiedź #179 dnia: 31.10.2019, 18:33 »
Spławik daje więcej możliwość można łowić z dna nad dnem. Więc wybrał bym spławik. Ale ty musisz zdecydować w czym jesteś bardziej skuteczny. Bo zdecydujesz się na spławik będziesz chciał łowić na większej odległości. A nie wychodzi ci celne nęcenie to i skuteczność będzie słaba. Pojedziesz z feederem celniej zanęcisz możliwe, że i wynik będziesz miał lepszy. Jeśli nie za często jeździsz wziął bym pewniaka , a jeśli masz więcej wypadów popróbował bym raz to raz to.