Autor Wątek: Duże ryby z małej dziury  (Przeczytany 12785 razy)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Duże ryby z małej dziury
« Odpowiedź #30 dnia: 02.07.2015, 08:38 »
Po tym Daniel, co napisałeś na wstępie wątku, to większą skuteczność mógłbyś mieć brodząc w wodzie z kijem waląc ryby prosto w łeb :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

elvis77

  • Gość
Odp: Duże ryby z małej dziury
« Odpowiedź #31 dnia: 02.07.2015, 09:05 »
Dominik,sam kij ciężko w wodę wchodzi. Znacznie lepiej wchodzi zamocowany do niego kawałek łańcucha od roweru....ups
Dawno,dawno temu zabrałem do domu ładnego jazia. I to byl pierwszy i ostatni raz.
Ja lubię ryby nie tylko łapać,ale mam własną sadzawkę,sąsiedzi mają trochę większe stawy,a ryby z Pzw śmierdzą malizną. Wolę z puszki,wiaderka lub słoika. Ewentualnie filet z morskiej ryby.
Co do łapania w tej mojej
"dziurce" to próbowałem różnych technik i sposobów.  Było nęcone  dłużej i wcale,mało i często,z wierzchu,z toni,z opadu i z dna,na spławik i na grunt(choć to 5-8m od brzegu i głęboko 2,5-3,5m) i na methode.  Poprostu nie trafiłem albo z czasem,albo ze sposobem.
Jeszcze tylko jedno mi przychodzi do głowy. Nie łapałem rano,zawsze popołudniu i na wieczór. Być może ryby tam żerują właśnie rano. Tym bardziej,że sąsiad z za pleców w tamtym czasie złapał karpia 3,200kg właśnie rano. Na razie dam sobie z nimi spokój. Spróbuje po wakacjach,bo za plecami jest plaża i wieczorem jest trochę  niebezpiecznie.

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Duże ryby z małej dziury
« Odpowiedź #32 dnia: 02.07.2015, 10:27 »
Nie jadam ryb słodkowodnych, ale podobno kleń smakuje parszywie... W przeciwieństwie do wzdręg czy płotek na masełku :D
Płoteczki na masełku są wspaniałe.Najlepsze w przedziale 20 do 22cm. :thumbup: