Autor Wątek: Łowienie metodą na płytkiej wodzie  (Przeczytany 16518 razy)

Offline mechanik2014

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: POLSKA
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie metodą na płytkiej wodzie
« Odpowiedź #30 dnia: 07.01.2015, 15:33 »
Ja na swoim łowisku mam też troszeczkę grążeli głębokość jest różna od 0,5 do 5m i swego czasu stosowałem żyłkę na przypon 0,18;0,20 i straciłem nie jedną ładną rybę w trakcie zaczepu i zmieniłem na plecionkę 0,08 i jak na razie mogę ładny okaz przytrzymać i nawet jak już wejdzie w lilie to nic straconego plecionka jest tak cienka że przecina łodygę lili oczywiście przy odpowiedniej pracy. Na żyłkę główną mam chyba 0,23 albo 0,25 już nie pamiętam tak na 100%

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie metodą na płytkiej wodzie
« Odpowiedź #31 dnia: 08.07.2015, 19:27 »
Panowie, jade na nowe łowisko w pt, jest tam max 1,5m , jakieś pomysły, taktyki na te łowisko może mi ktoś podpowiedzieć ?. Jest tam ponoć dużo karpia, amurat,lina,płoci. Planuje łowić na methode a druga wędka na spławik (odległościówka). Co do nęcenia to myśle zrobić sporą ilośc kukurydzy którą ugotuje sam i konopi i tym nęcić w punkt gdzie będe łowił na spławik. Do methody będe używał mixu Luka oraz dorzuce do tego pelletu 3mm Swim stim Green Betaina . Jakieś wskazówki od was mile widziane, będe łowił od 19 do rana :)
Krzysztof

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Łowienie metodą na płytkiej wodzie
« Odpowiedź #32 dnia: 08.07.2015, 20:15 »
Ja łowię na podobnej komercji i z moich obserwacji wynika, że czym człowiek  mniej wrzuci do wody tym więcej z niej wyciągnie ;) do necenia pod spławik zużywam maksymalnie mała puszkę kuku i dwa opakowania bialych na to też  łowię. Pod metode mam zawsze dwie zanety sam pellet 2mm z atraktorem i miks pellet plus MMM 50 na 50.
Jožin z bažin

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie metodą na płytkiej wodzie
« Odpowiedź #33 dnia: 08.07.2015, 20:29 »
Na komercji może być więcej rybek niż tam gdzie zmierzam, a może się mylę :) . Okaże się :)
Krzysztof

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Łowienie metodą na płytkiej wodzie
« Odpowiedź #34 dnia: 08.07.2015, 22:03 »
A to przepraszam nie doczytałem że to nie komercja ;) w takim razie nie wypowiadam się bo na chwilę obecna nie mam do czynienia z innymi wodami jak komercyjne.
Jožin z bažin