Autor Wątek: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m  (Przeczytany 5794 razy)

Offline Marcoz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 5
W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« dnia: 22.12.2019, 18:46 »
Witam serdecznie.
Nie raz już mi pomagaliście więc zwracam się po raz kolejny. Wiem, że temat "jaki feeder" był wałkowany wielokrotnie, ale ja mam konkretne wymagania a sporo tematów jest z 2016 czy 2017 roku a wiele się zmieniło.

Do rzeczy. Mam 2 feedery na komercyjne łowienie ( C-DROME i NEVIS ) i przyszedł czas na zalążek finezji. Poszukuję feedera na kanał i rzekę z małym uciągiem a więc CW 80g w zupełności mi wystarcza. Długość 3.3m. Ryby to leszcze, krąpie, klenie i jazie. Tak więc wędka na tyle czuła, żeby sygnalizowała dość delikatne brania. Raz na ruski rok pojadę na inną komercje z rybkami do 5kg. Nie chcę sztywnej wędki o akcji szczytowej.
Budżet coś koło 400zł, ale możemy delikatnie przekroczyć.
Dużo opcji z Trabucco: Inspiron, Selektor, Sygnum ( kompletnie nie wiem czym się różnią a opis katalogowy nic nie precyzuje.
Jakiś Flagman ?
Daiwa Yank'N'Blank ? Ale która ?
Coś innego z Daiwy ? Shimano ?
Pomóżcie :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #1 dnia: 22.12.2019, 19:04 »
Na takie rybki idealna będzie Daiwa Windcast Method Feeder 3,30 80g. Kijek o ugięciu progresywnym, lekki, czuły, dający sporo frajdy nawet przy O,5 kg rybkach, a już takie 1-2 kg to poezja
Ciekawą propozycją może też być Flagman Mantaray Elite Feeder 3,30 25-75g, który jest trochę mocniejszy ale również daje sporo frajdy

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #2 dnia: 22.12.2019, 19:04 »
Polecam Preston Super Feeder 3,60 cw 70g. Szczytówki pokazują najmniejsze szarpnięcia i nie jest to sztywna pała.
- Arek -

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #3 dnia: 22.12.2019, 19:09 »
A może słynny już na tym forum Delphin Opium Black Feeder 11FT:)
Zbyszek

Offline Marcoz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 5
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #4 dnia: 22.12.2019, 19:21 »
Na takie rybki idealna będzie Daiwa Windcast Method Feeder 3,30 80g. Kijek o ugięciu progresywnym, lekki, czuły, dający sporo frajdy nawet przy O,5 kg rybkach, a już takie 1-2 kg to poezja
Ciekawą propozycją może też być Flagman Mantaray Elite Feeder 3,30 25-75g, który jest trochę mocniejszy ale również daje sporo frajdy

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Windcast dodany do listy :)
Flagman był na liście poźniej otwieram katalog i opis kijka For anglers who prefer fast stiff feeder rods. ( a więc szybka, sztywna wędka)  To sam nie wiem co sądzić...

Polecam Preston Super Feeder 3,60 cw 70g. Szczytówki pokazują najmniejsze szarpnięcia i nie jest to sztywna pała. Tylko wchodzi w grę długość 3.3

W grę wchodzi tylko długość 3.3m a tam CW tylko 50g.

A może słynny już na tym forum Delphin Opium Black Feeder 11FT:)

Zawsze mi się kojarzył z mocnym kijem niż z finezyjnym, ale zagłębię się w literaturę :)

Offline Igorchuk85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 36
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #5 dnia: 22.12.2019, 19:25 »
Witam. Mogę polecić Zemex Rampage river 12.4ft 110g. Ładny szybki kijek na slim banku.

Надіслано від мого RNE-L21, використовуючи Tapatalk


Offline Marcoz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 5
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #6 dnia: 22.12.2019, 19:27 »
Witam. Mogę polecić Zemex Rampage river 12.4ft 110g. Ładny szybki kijek na slim banku.

Надіслано від мого RNE-L21, використовуючи Tapatalk

Za długi i za drogi ;) ale dzieki :thumbup:

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #7 dnia: 22.12.2019, 19:33 »
Chyba ostatnio ktoś pytał o podobny kijek, wędzisko 11 ft to raczej 60 g jeśli ma być finezyjne. Zresztą na rzeki czy kanały z małym uciągiem spokojnie wystarczy. Nie zapomnij że takim krótkim wędziskiem będziesz optymalnie łowił na odległościach do 40 m.   
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #8 dnia: 22.12.2019, 19:35 »
Flagman Mantaray Elite Feeder ma ugięcie progresywne, a jakbym osobiście miał wybierać między Flagmanem, a Daiwą to wziąłbym Daiwę
daglish7 polecił Ci Delphina i też możesz rozważyć tą opcję, bo pomimo swojej mocy jest to kij radzący sobie również z drobniejszą rybą i dający sporo satysfakcji z holu Ma zupełnie inną charakterystykę od ww. patyków, bo jest parabolikiem i podczas holu (raczej większej rybki) potrafi wygiąć się pod sam korek

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Marcoz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 5
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #9 dnia: 22.12.2019, 19:44 »
Flagman Mantaray Elite Feeder ma ugięcie progresywne, a jakbym osobiście miał wybierać między Flagmanem, a Daiwą to wziąłbym Daiwę
daglish7 polecił Ci Delphina i też możesz rozważyć tą opcję, bo pomimo swojej mocy jest to kij radzący sobie również z drobniejszą rybą i dający sporo satysfakcji z holu Ma zupełnie inną charakterystykę od ww. patyków, bo jest parabolikiem i podczas holu (raczej większej rybki) potrafi wygiąć się pod sam korek

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Daiwe kupił mój znajomy ( z którym często łowię ) na BF od drapieżców więc chętnie spróbuje czegoś innego.
Na spokojnie czekam jeszcze nie inne opinie mając na uwadze Flagmana i Delphina.

Offline Igorchuk85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 36
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #10 dnia: 22.12.2019, 19:45 »
Jak to ma być wędka na kanał i rzeki z wyrzutem do 80g to trzeba szybkiego kije a nie progressive bo bede nurt wedke wyginal.Jak będę dobry kijek to on bede szybki a przy rybach bade ładnie pracował przy holu.

Надіслано від мого RNE-L21, використовуючи Tapatalk

Offline Majster88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 3
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #11 dnia: 22.12.2019, 19:46 »
Ja używam wędziska Flagmana Sherman Pro Feeder Medium 3,3 m. Wędka do łowienia średnich rybek na klasyczny feeder do 40 m spisuje się naprawdę fajnie. Ma 3 całkiem niezłe szczytówki 0,75 1,5 i 2 oz, wiec można połowić na wodzie stojącej i kiedy lekko płynie. No ale każdy ma swoje preferencje i odczucia :)

Offline Marcoz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 5
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #12 dnia: 22.12.2019, 19:53 »
Ja używam wędziska Flagmana Sherman Pro Feeder Medium 3,3 m. Wędka do łowienia średnich rybek na klasyczny feeder do 40 m spisuje się naprawdę fajnie. Ma 3 całkiem niezłe szczytówki 0,75 1,5 i 2 oz, wiec można połowić na wodzie stojącej i kiedy lekko płynie. No ale każdy ma swoje preferencje i odczucia :)

Był na mojej liście tylko czym właściwie ona się różni od mantaray elite ? 1 mocniejsza szczytowka. obie wedki ze szczytowkami 2.1mm, obie opisane na drapiezniku jako fast/progres

Tak samo trabucco Inspiron, sygnum, selektor - wszystkie opisane jako uniwersalne wędki, z podobnym CW w podobnej cenie...to jak poznać różnicę jeśli nie mam możliwości wzięcia każdej do łap :(

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #13 dnia: 22.12.2019, 19:57 »
Flagman Mantaray Elite Feeder ma szczytówki 0,75, 1 i 1,5oz  wszystkie bardzo czułe

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Marcoz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 5
Odp: W poszukiwaniu idealnego feedera 3,3 m
« Odpowiedź #14 dnia: 22.12.2019, 19:59 »
Flagman Mantaray Elite Feeder ma szczytówki 0,75, 1 i 1,5oz  wszystkie bardzo czułe

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Pytanie czy na rzekę nie za czułe?