Autor Wątek: Forum SiG - ewolucja  (Przeczytany 20226 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #45 dnia: 01.08.2020, 12:21 »
Takie postrzeganie świata może działać w dwie strony.
Jest całkiem możliwe, że kiedy pojechał bym do UK bardzo śmieszyło by mnie to jak zachowują się Anglicy.
Już teraz to co oglądam w TV jest co najmniej dziwne i oderwane od rzeczywistości, a na miejscu mógłbym przeżyć szok.
Na szczęście żyje w Polsce i jest dobrze.

Oczywiście, że jest wiele śmiesznych rzeczy u Angoli. Jednak oni mają inne społeczeństwo, bardziej obywatelskie. A organizacji wędkarstwa nawet nie ma co porównywać. W Polsce jest XIX wiek. Do tego ta zapaść nie jest spowodowana jakąś dyktaturą ale prozaicznie niewiedzą wędkarzy i ich pazernością. Nie rozumieją jak działa PZW i jak można w nim rzeczy zmienić, dali się ropzanoszyć sitwie i robią co im ta wskaże. Nie chcą zrozumieć, że nie można zabierać ponad pewny limit jaki ma każdy zbiornik, bo powoduje to jego degradację. U nas przez 30 lat oglądamy coraz słabsze wody i nie robimy wiele, większość za brak ryb obwinia małe zarybienia. Bo to jest niby powód :D :D :D  Odławiać karpia zaraz po zarybieniu i twierdzić, że za mało się zarybia jednocześnie. Nie wiem czy śmiać się czy płakać :facepalm:

Nie rozumiem jak Polacy mogą się uważać za zajebistych, jak się wydarzają u nas cyrki na każdym kroku. Mamy wybory prezydenckie, w których kandydaci obiecują cuda wianki, wielkie rzeczy jakich to nie zrobią, a prawda jest taka, że prezydent może u nas wielkie gie. Projekt ustawy samego obecnego prezydenta jego partia uwaliła, jego jedyny projekt z jakim wyszedł, ale ludzie wierzą, że 'tym razem będzie inaczej. Drugi zaś kandydat z ostatniej pary pojedynkującej się w drugiej części wyborów prezydenckich układa program na kolanie w kilka dni, pojawia się on kilka dni przed samym głosowanie, i jest jeszcze bardziej z dziedziny fantastyki niż jego przeciwnika. Kampanie wyborcze są kierowane do ciemnego ludu i dlatego mają taką formę. To chyba dobrze pokazuje, że normalnym krajem nie jesteśmy. Mnie to wcale nie podbudowuje.

Niestety, Polak chce usłyszeć, że winny jest ktoś, jakiś wróg, niecny oszust i manipulator. Jak ktoś mówi, że on sam musi wpierw się zmienić i przestać robić rzeczy złe, to jest oburzenie. Dlatego tak niewielu rozumie istotę problemu polskiego wędkarstwa chociażby. Najłatwiej jest zwalić winę na kogoś, na takie PZW na przykład (jasne, że są odpowiedzialni, ale częściowo tylko). Doszło do tego, że mamy działania wręcz cechujące idiotów. Wielu widzi naprawę w upadku PZW, nie rozumiejąc, że sam upadek niczego nie zmieni, ułatwi tylko sprawę lobby rybackiemu które dzieli i rządzi. Jest to działanie z serii, 'rozwalmy coś a potem pomyślimy co dalej'. Jak zmienić prawo, skoro nie będziemy mieli wielkiego związku, lewara co może wpływać na wiele rzeczy? Skoro problemem jest złe prawodawstwo, to jak niby mają się dokonać zmiany jak wędkarze nie będą mieli swojej organizacji? Skoro ministerstwo zdrowia kupuje sprzęt od znajomych ministra, z przebitką 5-6 krotną, nie ma żadnej afery, to jak wierzyć, że tutaj będzie uczciwie, skoro sitwa tam rozdaje karty (lobby rybackie)?

Zaskakujące jest to, że ja widzę to wszystko wyraźnie, nie mieszkając w Polsce. I sorry Radek, ale twój tekst o tym, że jesteśmy zajebiści i rozwalamy inne nacje w pył to dla mnie gruba przesada i przejaw tej polskiej megalomanii właśnie, z serii 'polski pilot poleci na drzwiach od stodoły', po czym mamy Smoleńsk. Ale dyskusje robią się mocno wtedy 'polityczne'. A tu nie chodzi o to na kogo głosować. Bardziej na co głosujemy i co wybieramy. Czytałem ostatnio badania, i wychodzi na to, że u nas wygrywają partie, które obiecują rozliczenie poprzedników. A potem same robią co ich poprzednicy, i tak mamy te same cykle. Sytuacja w wędkarstwie jest podobna do innych rzeczy jakie mamy w Polsce, nie odbiega od normy. Mamy państwo z tektury. To tez chcę pokazać, że mamy jako naród wadliwe oprogramowanie. I wiem, ze wielu się te słowa nie spodobają. Ale odsyłam znów do ostatniej kampanii prezydenckiej, gdzie ogłupiano ludzi obietnicami z kosmosu. Mnie bardziej przeraża nie sam kandydat, który z takim programem 'wyjeżdża', ale masy ludzi, którzy na niego głosują.

Jak pisać o zmianach w Polsce nie poruszając sedna rzeczy? Wychodzi, ze najlepiej jest sobie słodzić i udawać, że wszystko jest OK. Moja postawa między innymi dlatego się zmieniła, bo dawniej tego nie widziałem. Stąd bardziej krytyczne wpisy pod adresem wędkarzy, to też moja frustracja - przyznam szczerze. Moje propozycje są z zakresu s-f jak niektórzy sądzą, bo...no właśnie, dlaczego nie wiem. Podstawowy argument jest tu taki, że nie mieszkam w Polsce to nie wiem, nie łowię tu, to się nie znam. Jakby idiotyzm odławiania karpia zaraz po jego wpuszczeniu potrzebował mojego stałego pobytu w kraju, bez tego się rzeczy 'nie rozumie'. Wg mnie właśnie wyjazd za granicę otwiera oczy, zwłaszcza jak się widzi jak można wszystko zorganizować. Chyba nikt nie wątpi w to, że Anglicy nie dość, że mają dobre kadry w spławiku, feederze, karpiarstwie i tak dalej mają również jeden z najbardziej rozwiniętych przemysłów wędkarskich. Z kraju w którym zanęt dawniej nie było w ogóle, stali się potęga w ich produkcji, w karpiarstwie wyznaczają trendy, zresztą podobnie jest i w innych dziedzinach, za wyjątkiem spinningu. Bo to jest system naczyń połączonych, gdzie jedno koło zamachowe kręcąc się szybciej napędza inne. Dlaczego nie wzorować się na najlepszych? Tu mam kolejny zestaw zajebiaszczych argumentów, jak chociażby ten: 'bo to Polska'. To jakiś rodzaj pułapki umysłu :) Nie uważam, że Anglicy są lepsi od nas bynajmniej, wręcz uważam, że jesteśmy zdolniejsi, dlatego pokazuję, że możemy mieć co najmniej to samo.

Wzruszają mnie też wpisy, że forum powinno być wolne od polityki i rzeczy z nią związanych. Jasne, że nie trzeba dyskutować o partiach, ich programach czy kandydatach, bo do tego są wątki dla tych co chcą sobie tam pisać (przypomnę, jest to ukryty dział).Jak jednak mówić o naprawie wędkarstwa bez polityki? Innymi słowy wielu nie chce o tym czytać, co zrobić aby było lepiej. Powinniśmy skupiać się na tym, jaki jest najlepszy miks do Metody czy kołowrotek do feedera do 300 złotych :) Dlatego dobrze jest czasem podgrzać 'aftosmerę' i zmusić ludzi do myślenia. Bo musimy zacząć myśleć, analizować, zadawać pytania, aby było lepiej, aby iść do przodu. Nie zaś być zakładnikami 'paradoksu rurki antysplątaniowej'. Bo przez 25 lat każdy prawie jej używał, bo bez tego przecież zestaw by się plątał 8)

Polacy stali się również zakładnikami przynależności plemiennej, podzieliliśmy się na dwa obozy, i trzeba udowodnić, że wszystko co robią moi współplemieńcy jest dobre, zaś przeciwnicy czynią tylko złe rzeczy. Szkoda, że jako wędkarze nie patrzymy na to co najlepsze dla nas. Powinniśmy być otwarci na krytykowanie tego co jest złe, chwalenie tego co dobre, nie zaś tylko na to co złe u naszych przeciwników z innej opcji. Daliśmy się skłócić i widać to na forum również. Przykład ministra zdrowia jest tu bardzo dobry. Doszło do przekrętów wg mnie niewątpliwych, w dziedzinie zakupów testów na wirusa, osobno masek, osobno respiratorów, osobno transportu, osobno finansowania fundacji których współwłaścicielem 'był' pan minister (po przepisaniu wszystkiego na żonę już 'nie jest'). I mamy jakieś śledztwo w tej sprawie? Dlaczego przymyka się oczy na rzeczy złe? W takim UK taki minister miałby prowadzone dochodzenie w  powyższych sprawach i dawno albo zrzekłby się stanowiska sam lub zdymisjonowałby go premier.  U nas zaś połowa twierdzi, że jest niewinny, druga zaś, że jest bardzo winny, bo jest z PiS-u. To tylko przykład, że nie jesteśmy normalni :) I nie chodzi mi o dowolnie tu partii rządzącej (jak niektórzy to odczytają zapewne) ale o to aby nie było u nas przekrętów, aby było normalnie. Nie ważne z jakiej partii jest taki minister, skoro tak zrobił powinien za to odpowiadać i powinniśmy żądać aby się ze wszystkiego wytłumaczył lub aby wymierzono sprawiedliwość. bez tego tylko wzmacniamy ten system, układ. Do tego wielu się przyzwyczaja do rozdawnictwa i populizmu, i ja zaczynam się obawiać, że zaczynam widzieć to i w samym wędkarstwie. Ktoś ma przyjść i wędkarzowi dać, bo się mu należy. Ma mu zarybić wody i oferować jedną składkę, niską oczywiście i na cały kraj, bez żadnych rejestrów rzecz jasna, bo to przecież bezsensowne wymogi które nic nie dają, biurokracja.

I jakby co to nie głosowałem na Trzaskowskiego! :)

Lucjan

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #46 dnia: 01.08.2020, 12:34 »
A ja nie głosowałem na kaczyńskiego :P ale całkowicie się z Tobą zgadzam :thumbup:
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #47 dnia: 01.08.2020, 13:19 »
Lucjan, jako admin, powinieneś chociaż dla przykładu przestrzegać zasad panujących na forum i pisać o tematach politycznych w odpowiednim dziale. No chyba że Ty jako admin i założyciel masz tak wielkie fory, że te zasady Ciebie nie dotyczą.
Tutaj piszemy o ewolucji, a defacto o regresie forum, dlaczego spada wartość merytoryczna wpisów, dlaczego userzy z duża wiedza wybierają inne fora, a nie o tym dlaczego nie lubisz kandydata lub programu.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #48 dnia: 01.08.2020, 13:26 »
Nie chcę, dorzucać iskry do ognia ale Luk znowu wplątałeś politykę we wszystko. Muszę napisać kilka zdań bo uważam, że Twoja ocena jest niedokońca sprawiedliwa. I wybacz ale brzmisz jak stacja TVN, monotonna narracja tylko w jednym kierunku. Krytyka obojetnie co się nie dzieje, jake nie są podjęte decyzje, krytyka. Ja generalnie ogladam obie stację od czasu do czasu żeby mieć rozeznanie i porównanie. Myślę, że jest to dobry pomysł. Widać od razu polaryzację poglądów. Po części się z Tobą zgadzam a po części nie.
Moim zdaniem to co się dzieje w Polsce oceniasz krótkowzrocznie, pod kątem wydarzeń z ostatnich lat. A ja sięgam do czasów upadku "wspaniałego" systemu z którego na szczęście się wyzwoliliśmy. Genezą tego jak wygląda Polska, co się dzieje na scenie politycznej jest tamten okres. Dlatego ja mam jasne poglądy i nigdy nie poprę ludzi, którzy są odpowiedzialni za odwołanie rządu śp. Jana Olszewskiego. To była jedyna sznsa, żeby oczyścić scenę polityczną i została zmarnowana. Jedyna sznasa na to, żeby w Polsce było normalnie. Stoją za tym ludzie na których nigdy w życiu głosu nie oddam. A to determinuje moje obecne wybory.
I żeby nie było offtopu.
Ten temat zmobilizował mnie do napisania paru rzeczy i przedstawieniu ich Wam. Liczę na chociaż nieduży odzew, przyjmę również konstruktywną krytykę :)
Chciałbym coś od siebie wnieść, jakąś wartość dodatnią.
Wybaczcie za tą politykę ale zostałem sprowokowany.
Pozdrawiam serdecznie.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #49 dnia: 01.08.2020, 13:35 »
Lucjan a czy my mamy tak wielkie lobby wędkarskie, które potrafiło by wywrzeć wpływ na rządzących i PZW by traktowali wędkarzy tak jak należy ? Nie ukrywajmy ze to jest biznes ale nie takie żeby wpływać na polityków...przynajmniej nie u nas.

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #50 dnia: 01.08.2020, 13:39 »
Nie chcę, dorzucać iskry do ognia ale Luk znowu wplątałeś politykę we wszystko. Muszę napisać kilka zdań bo uważam, że Twoja ocena jest niedokońca sprawiedliwa. I wybacz ale brzmisz jak stacja TVN, monotonna narracja tylko w jednym kierunku. Krytyka obojetnie co się nie dzieje, jake nie są podjęte decyzje, krytyka. Ja generalnie ogladam obie stację od czasu do czasu żeby mieć rozeznanie i porównanie. Myślę, że jest to dobry pomysł. Widać od razu polaryzację poglądów. Po części się z Tobą zgadzam a po części nie.
Moim zdaniem to co się dzieje w Polsce oceniasz krótkowzrocznie, pod kątem wydarzeń z ostatnich lat. A ja sięgam do czasów upadku "wspaniałego" systemu z którego na szczęście się wyzwoliliśmy. Genezą tego jak wygląda Polska, co się dzieje na scenie politycznej jest tamten okres. Dlatego ja mam jasne poglądy i nigdy nie poprę ludzi, którzy są odpowiedzialni za odwołanie rządu śp. Jana Olszewskiego. To była jedyna sznsa, żeby oczyścić scenę polityczną i została zmarnowana. Jedyna sznasa na to, żeby w Polsce było normalnie. Stoją za tym ludzie na których nigdy w życiu głosu nie oddam. A to determinuje moje obecne wybory.
I żeby nie było offtopu.
Ten temat zmobilizował mnie do napisania paru rzeczy i przedstawieniu ich Wam. Liczę na chociaż nieduży odzew, przyjmę również konstruktywną krytykę :)
Chciałbym coś od siebie wnieść, jakąś wartość dodatnią.
Wybaczcie za tą politykę ale zostałem sprowokowany.
Pozdrawiam serdecznie.

 :thumbup:


Chub

  • Gość
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #51 dnia: 01.08.2020, 14:53 »
Bo Lucjan to taki prowokator i zapalnik ;)
Coraz częściej się słyszy głosy, że jak tak się zna na wszystkim super - od handlu po politykę to dlaczego nie ma w PL zajebiście prosperującej firmy przecież nam się taki talent marnuje w Uk :D

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #52 dnia: 01.08.2020, 16:33 »
No i znowu ku..... polityka zawitała. :facepalm:
Każdy mieszka gdzie chce, lub sytuacja zmusiła i tyle w temacie.
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #53 dnia: 01.08.2020, 18:16 »
Nie od dziś wiemy ,że na forum też są podziały polityczne,ale szczerze mówiąc ,mało mnie to interesuje ,upolityczniać tu nikt nikogo nie powinien ,to forum wędkarskie :facepalm:

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #54 dnia: 01.08.2020, 20:28 »
W dupie mam konwenanse i powiem Wam coś po męsku! Nie rozumiem, co Maciek miał na myśli, zakładając kolejny raz ten wątek ??? W sumie Mateo wyjaśnił temat, ale... :o

Natomiast wiem, że motorem części moich sukcesów nad wodą jest Lucjan, jego kanał, to forum i Wy wszyscy, którzy pomimo mojego 30-letniego doświadczenia pomogliście mi ogarnąć metodę i wszystkie jej tajniki.

Mało tego, dzięki ludziom z tego forum i moim przyjaciołom z drużyny dowiedziałem się, jak można projektować zanęty do metody, jak je sporządzać, a nawet jak je produkować, co wykorzystałem/liśmy w pracy testerskiej. Nawiasem mówiąc, w przyszłym roku będą tego efekty na rynku, ale to myśl na inny wątek.

Wracając do tematu, chciałem powiedzieć, że jestem dumny, iż należę do takiej porządnej społeczności. Jestem dumny, że poznałem osobiście Luka, Mateo, Mosteque, mjmaciek, Zbigniew Studnik, e-MarioBros i innych, których tutaj nie wymieniłem, a piątkę i kielicha z nimi wychyliłem.

Moim zdaniem trzeba szanować i pielęgnować to forum, aby jak najdłużej trwało i działało. Wiem, że ludzie są tutaj różni, że zdarzają się niepotrzebne incydenty i komentarze, ale takie jest życie! Każdy musi sobie uświadomić, że to forum publiczne, że wszyscy mamy swoje zdanie i mamy prawo do tego zdania innych przekonywać. Każdy z nas pisząc cokolwiek, nawet jakby to była najważniejsza prawda Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina, musi wiedzieć, że ktoś inny może mieć na myśli inną prawdę.

Koledzy szanujmy się i traktujmy tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #55 dnia: 01.08.2020, 21:02 »
Jędrula :thumbup: :bravo:
Pozdrawiam - Gienek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #56 dnia: 02.08.2020, 07:35 »
:thumbup:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #57 dnia: 02.08.2020, 08:32 »
Mjmaciek obudził stare konta z letargu :bravo:
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #58 dnia: 02.08.2020, 08:33 »
Jędrek :thumbup: i wzajemnie!

Widzicie Panowie, a większość z Nas mieszka w naszym kraju od urodzenia, nie narzeka  i często sobie świetnie radzi, w tych jak to wnioskuję z wypowiedzi trudnych warunkach.

Ale trudno oceniać takie warunki, skoro się nie zna innych, prawda? Chyba większą obiektywnością w takiej ocenie mogą się wykazać osoby, które mieszkały tu i gdzie indziej.

Przez forum przewija się mnóstwo osobowości. Konflikty i zgrzyty międzyludzkie pojawiają się wszędzie i zawsze. Tym bardziej w necie, gdzie nie ma kontaktu osobistego. Niektórzy piszą wtedy rzeczy, które na żywo nawet przez usta by im nie przeszły. Inni obrażają się jak dzieci w piaskownicy, że ktoś ich zabawkę w ogóle dotknął.

Poza tym każde forum przechodzi swój rozkwit oraz powolne zamieranie. To nasze działa już naprawdę długo i wcale zamierania nie widać. Może jest lekkie zmęczenie miętoszonego przez tyle lat materiału. Ale nie jest źle.

Byłem kiedyś moderatorem największego forum branżowego dla tłumaczy w Polsce. Forum już dawno nie ma. Zjadł nas Facebook. Tutaj jakoś się na to nie zanosi. I super.

Byle do następnego zlotu!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forum SiG - ewolucja
« Odpowiedź #59 dnia: 02.08.2020, 08:40 »
Cyt."Nie rozumiem, co Maciek miał na myśli, zakładając kolejny raz ten wątek  W sumie Mateo wyjaśnił temat, ale... "

Jędruś :beer: właśnie tą interakcję która powstała.
Panowie :beer:

Maciek