Autor Wątek: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?  (Przeczytany 9782 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #15 dnia: 18.10.2020, 23:39 »
Wyniki i opisy CW, dystansu etc. wrzuć między bajki ;) Tylko autopsja może Ci rozjaśnić który kij będzie Ci lepiej leżał :thumbup:

Wiadomo :) A co byś polecił z żyłką ? Mam prawie całą szpulę hyper sensora 0.26. Zostawić 0.35, czy może zostawić 150m (270 nawinięte) jako podkład i nawlec HS + strzałówka?

P.S Kozi - oczywiście że szczytówka.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #16 dnia: 19.10.2020, 06:45 »
Tak grubej żyłki, to nawet typowi karpiarze bardzo sporadycznie używają do rzutu. 0,26 maksymalnie 0, 28 dobrej linki doda Ci kilka metrów(np.Katran crypton)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #17 dnia: 19.10.2020, 07:28 »
Pooglądaj jeszcze filmiki od Dome to zobaczysz ze on sam do modelu 420LC uzywa zyłek 0.18-0.20mm. Nie są to kije bardzo twarde, są po prostu przystosowane do karpi, nie białorybu.
Sam łowiłem 420LC z plecionką 0,10mm (strzał 11m z żyłki 0,28mm) i jakoś spinek nie miałem.
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #18 dnia: 19.10.2020, 07:31 »
Royal to wspaniały blank, ale te przelotki malutkie...
Jeśli wypuszczą kij na tym blanku z przelotkami od Mastera, na drugi dzień jest u mnie w domu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #19 dnia: 19.10.2020, 09:33 »
Royal to wspaniały blank, ale te przelotki malutkie...
Jeśli wypuszczą kij na tym blanku z przelotkami od Mastera, na drugi dzień jest u mnie w domu.
Przezbroić wedle uznania ;)

Offline w-mfeeder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warmińsko - Mazurski Feeder
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #20 dnia: 19.10.2020, 23:04 »
Prawdopodobnie będę zaopatrywał się w niedługim czasie w jeden z kijków ze stajni By Dome. Wiem, ze kilku kolegów z forum ma te kijki i są zadowoleni. Zachęcony pozytywnymi opiniami oraz filmikami Gabora postanowiłem ogarnąć ciężki zestaw feederowy na dystans i duże ryby. Na oku mam flagowca 4.2 lub 3.9. Oba kije mają cw 160/170g. Kołowrotek już mam a jest nim okuma ls6k z nawiniętą żyłką 0.35mm. Twardą karpiówką rzucałem tym kręciołem + podajnikiem 65g na ok. 90m także domem + ew cięższy podajnik powinienem wykręcać 100m i lepiej. Niestety potrzebuje takiego dystansu, gdyż na łowiskach na których od dłuższego czasu łapie, ryby zaczynają się 80m+. Zastanawia mnie jedno a mianowicie sama żyłka. Zostawić 0.35mm, czy może lepiej ją odchudzić + strzałówka ?
Zastanawiam się tylko dlaczego twierdzisz, że skoro twardą karpiówką rzucałeś tyle, to feederem rzucisz więcej :) bo to raczej działa na odwrót.
Jeśli chcesz rzucać daleko i mieć żyłkę to ja większej średnicy jak 0.28 do feedera bym nie brał i było by to absolutne max jako żyłka główna. Jak strzał to 0.30. Co do odległości jeśli chcesz rzucać lekko ponad 100m to ja bym raczej szukał już kija 4.2m. 3.9 może być za mało, by za każdym razem, niezależnie od warunków rzucać do klipa. Zresztą takie rzuty feederem to nie taka prosta sprawa :)
Co do filmów Gabora i jego koleżki co rzucał, to warto wziąć odległości z lekkim przymrużeniem oka to raz, a dwa, że ten gość to kawał ogra :D

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #21 dnia: 19.10.2020, 23:11 »
Nie skromnie mówiąc sam ważę 100kg i od 8 lat regularnie przerzucam żelastwo, także zapas krzepy jest :D Tylko technike szlifować ;) Rzeczywiście myślałem nad tym i wg mnie nie ma sensu iść w pół środki tylko brać ten 4.2
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline w-mfeeder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warmińsko - Mazurski Feeder
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #22 dnia: 19.10.2020, 23:18 »
Nie skromnie mówiąc sam ważę 100kg i od 8 lat regularnie przerzucam żelastwo, także zapas krzepy jest :D Tylko technike szlifować ;) Rzeczywiście myślałem nad tym i wg mnie nie ma sensu iść w pół środki tylko brać ten 4.2
Warto przerzucić trochę tematów na forum, jest tego trochę o dystansie, można naprawdę dużo się dowiedzieć :) Kijem 4.2 myślę, że 100m osiągniesz. Czy 120 jak wspominales, tego już nie wiem :D Najlepiej to sprawdzić :D

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #23 dnia: 20.10.2020, 21:20 »
Panowie, stoję nadal przed wyborem żyłki - Daiwa Hyper Sensor 0.26 vs Prologic Mimicry 0.28. Daiwy używam obecnie na swoim flagmanie i jestem zadowolony, mimo, że po pewnej ilości wyciągniętych ryb widać zmęczenie odcinka żyłki. Tak jak wspominałem jest to zestaw na ciężko pod duże ryby z komercji z dystansu. Prologic ma dobre opinię jako firma oferująca produkty karpiowe. Posiadam jedną karpiówkę i plecionkę przyponową i złego słowa nie powiem. Podobno mimicry jest polecany pod rzuty i wywózki, więc wydaje mi się, że średnica 0.28 sprawdziła by się na moim zestawie. Co sądzicie ?
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline w-mfeeder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warmińsko - Mazurski Feeder
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #24 dnia: 20.10.2020, 21:33 »
Panowie, stoję nadal przed wyborem żyłki - Daiwa Hyper Sensor 0.26 vs Prologic Mimicry 0.28. Daiwy używam obecnie na swoim flagmanie i jestem zadowolony, mimo, że po pewnej ilości wyciągniętych ryb widać zmęczenie odcinka żyłki. Tak jak wspominałem jest to zestaw na ciężko pod duże ryby z komercji z dystansu. Prologic ma dobre opinię jako firma oferująca produkty karpiowe. Posiadam jedną karpiówkę i plecionkę przyponową i złego słowa nie powiem. Podobno mimicry jest polecany pod rzuty i wywózki, więc wydaje mi się, że średnica 0.28 sprawdziła by się na moim zestawie. Co sądzicie ?
ja w tej sytuacji wybrałbym chyba Mimicry jeśli nie chcesz strzałówki. Aczkolwiek 0.28 również po jakimś czasie będzie się "męczyć", ze strzałówką natomiast jest o tyle lepiej, że zmieniasz strzałówkę a długość głównej żyłki zostaje tą sama :). Do HyperSensor 0.26 użyłbym strzałówkę 0.30. U mnie sprawdza się MS Range Shockleader.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #25 dnia: 20.10.2020, 21:38 »
Strzałówka wleci nawet do 0.28 :D obciążenie ok. 120g będzie latać.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline w-mfeeder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warmińsko - Mazurski Feeder
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #26 dnia: 20.10.2020, 21:40 »
A no to spoko :D

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #27 dnia: 20.10.2020, 22:16 »
Ok, mimicry zamówiony :D Jak przyjdzie to potestuje go z podajnikiem 65g + zanęta. Może przesadziłem z tym 120g, ale koło 100 na pewno będzie. Może się obejdzie bez strzałówki :)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #28 dnia: 21.10.2020, 13:28 »
Ledi gdyby mimicry ci się nie sprawdził ,polecam Quantuma salse łowię już kilkanaście sezonów i jak dla mnie numer jeden :thumbup:

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #29 dnia: 21.10.2020, 14:05 »
Ledi gdyby mimicry ci się nie sprawdził ,polecam Quantuma salse łowię już kilkanaście sezonów i jak dla mnie numer jeden :thumbup:

Hmm fajna żyłeczka, jak z wytrzymałością ? 0.25 wg producenta ma 5.7, za pewne na węźle.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg