Autor Wątek: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice  (Przeczytany 21645 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« dnia: 16.12.2020, 23:33 »
Co prawda sezon już ma się ku końcowi, ale zaobserwowałem, że na Forum jest kilka osób z Tarnowa i okolic. Toteż założyłem niniejszy temat, by można wspólnie wybrać się, czy to na kilkugodzinny wypad, czy też dłuższą, wspólną zasiadkę. Dlatego też niniejszym zapraszam do zamieszczania informacji o planowanych wyjazdach na wody (czy to komercyjne, czy to PZW) w okolicach Tarnowa.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: 19.12.2020, 19:14 »
Pomysł jak najbardziej trafiony. Można by się do Drapichrusta odezwać i na nowy sezon coś ogarnąć bo ja na lód nie jeżdżę.

Offline marek1970

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: 19.12.2020, 20:10 »
Jak coś to będę jeździł nad Dunajec od końca okresu ochronnego brzany - okolice Tarnowa ( Wojnicz - Isep itp. )- jeżdżę w tamte rejony od ponad 40 lat po obu stronach Dunajca.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #3 dnia: 20.12.2020, 08:10 »
Pomysł ciekawy. :thumbup:
Ja w nowym sezonie tak jak pisałem, chciałbym spróbować sił w zawodach. Oczywiście czysto rekreacyjnie, zobaczyć jak to wygląda ... a nóż widelec mi się to spodoba :). Pewnie na nich jak i innych wypadach na S1 będzie możliwość się spotkać lub wspólnie połowic.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #4 dnia: 20.12.2020, 08:52 »
Podobnie, jak cthulhu w nadchodzącym sezonie przymierzam się do zawodów. A że ma to być dobra zabawa, głównie na to kładę nacisk. I celuję w feeder oraz zawody karpiowe. Spining - kto wie, może pod koniec sezonu. Ale spławik to nie mój świat. A przynajmniej nie bat, nie tyczka. Nie ukrywam (po przeglądnięciu kalendarza zawodów), że będę w przyszłym sezonie kilka razy na Narożnikach. A tak to S-1, S-2 oraz Trzydniaki. Może jakiś wypad na Dębinę. Komorów odpuszczam w 2021r. Trudno dojechać na sensowne miejscówki.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #5 dnia: 20.12.2020, 12:12 »
Ja natomiast otwarcie sezonu wiosną zawsze zaczynałem od "bajora" na  Bobrach. Tam spławiki, tuż pod nogami w oczekiwaniu na pierwszego lina. A tak to płocie, leszki i karasie. W tym roku rzadko tam jeździłem bo przy pierwszym wypadzie 2/3 ryb na haku to był sumiki amerykańskie. Skutecznie obrzydziły mi one wędkowanie na tym niewielkim stawiku...dawniej ich nie było. Tak to zawsze do czasu aż szuwary zaczną porastać brzeg bawiłem się tam na spławiku. W tym roku byłem tylko dwa razy.

Maj, czerwiec to pierwsze nocki właśnie na Komorowie z racji trudnego tam dojazdu. Kolega ma jeepa, jedziemy, karczujemy, robimy miejscówki i łowimy. On karpiarz, ja na feedery (metoda lub klasyk). Lubię feedery na Komorowie bo jest tam ryba i nie wiadomo jakie ryby się trafią. (w sensie, że nie czekam całą zasiadkę na tego jednego pika ;))

Wakacje to już pierwsze wypady na Dunajec w poszukiwaniu brzan lub dużych leszczy. Przeważnie jeżdżę Za EC, pod A4 na tamki, Gosławice.
Jak mi coś strzeli do łba to przestawiam się całkowicie na spinning. Tak miałem w ubiegłym roku. Ponad pięćdziesiąt wypadów by złapać pierwszego bolka.  Udało się :)

Ogólnie nie precyzuję się i nie skupiam się konkretnie w jakimś rodzaju wędkowania lub jakichś konkretnych rybach. Robię to co mnie w danej chwili kręci.  (np. zawsze kumple się dziwią czemu w maju na otwarciu sezonu szczupakowego, siedzę ze spławikiem na bajorze, zamiast biegać ze spinem po Komorowie :P ). Dla mnie każdy wypad na ryby to po prostu odskocznia od pracy i dnia codziennego. Wiadomo, że fajnie jak są jakieś brania i coś się dzieje, ale nie mam jakiejś spiny jak nic się nie załapie.

W tym roku odkryłem S1 i metode. Tzn znałem tą miejscówę i byłem tam kilkakrotnie, ale jakoś zawsze gardziłem nią, bo to taka wanna z rybami - prosta linia brzegowa, zero roślinności i dzikiej przyrody ( nie to co na  Komorowie :P). Uzbrojony w metode i feedery rozpocząłem zabawę z tamtejszymi karpiami i muszę przyznać, że spodobały mi się holowania tych ryb :) Stąd moje plany na przyszłoroczne zawody....Po cichu też myślę o zaopatrzeniu się w matę i podbierak karpiowy, bo wtedy "otwiera" mi się S2. Czemu nie spróbować :)

No i zapomniałbym o miętusach. Lubię na nie jeździć, ale klimat się zmienia i przed grudniem nigdy ich nie złapałem. Przeważnie w marcu, wyposzczony po zimowej przerwie uderzam na Dunajec. Jest fajny klimat pod zdjęcia (uwielbiam koloryt ołowianej, gęstej rzeki), a być może jakiś miętus zatrzepie szczytówką.

Tyle. Musze przyznać, że w naszym okręgu jest gdzie połowić. :)

A teraz jadę chyba zamknąć sezon i poszukać jakiegoś sandacza. Pozdro :)





Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #6 dnia: 20.12.2020, 17:16 »
Panowie widać że pomysł podchwycił, tak więc nic tylko się umówić na przyszły sezon i ruszać z wyprawami ;D

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #7 dnia: 31.12.2020, 14:20 »
Jako że opłaciłem już kartę na 2021r., jutro planuję wyskoczyć na ryby. Plan obejmuje 3 lokalizacje, jeszcze nie mam pojęcia gdzie ostatecznie rozłożę graty. W rachubę wchodzą S-1/S-2, Trzydniaki stare, Dębina Zakrzowska. Z pewnością nie będę wcześniej niż 7:00 rano.
P.S.
Rozmawiałem dziś w "Fish-u" z obsługą sklepu, zawody noworoczne na S-1 prawdopodobnie się nie odbędą.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #8 dnia: 31.12.2020, 15:43 »
Ech... Wcześniej już odpisałem w " Wynikach nad wodą"
Zawody odwołane, z tego co wczoraj mówili. Ile pełen pakiet z S2 kosztuje ?

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #9 dnia: 31.12.2020, 15:49 »
Pełen? Z tego, co słyszałem (stawy+rzeki) środki pływające + S-2 to 480 zł. Jak wcześniej wspominałem, nie mam rzek i "pływających".
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #10 dnia: 31.12.2020, 16:25 »
Jak to? Można opłacić same dołki bez rzek ?
Właśnie wróciłem z fisha. 16.04 była i właśnie zamykali. Już się sprzedawca ulitował by zostać dłużej i wypisać kartę, ale się okazało, że tylko gotówką można płacić...W każdym razie potwierdził, że jutro można jeszcze na starą łowić :)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #11 dnia: 31.12.2020, 16:35 »
Możesz wykupić same stawy, bez rzek. Ja tak opłacałem i na 2020 i na 2021
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #12 dnia: 31.12.2020, 16:38 »
A gdzie oplacałes ? Ja opłacam od lat w fishu i nigdy nie było możliwości samych dołków opłacić :/ . Same rzeki owszem, ale by opłacić dołki trzeba było mieć rzeki również.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #13 dnia: 31.12.2020, 16:45 »
W Fish'u. Tak synowi (ma członka-uczestnika), jak i sobie. Oba warianty na same stawy + S-2
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wspólne wędkowanie - Tarnów i okolice
« Odpowiedź #14 dnia: 31.12.2020, 16:55 »
To ja chyba w jakimś matrixie żyje. :)
W każdym razie dobrze wiedzieć, że można same dołki póki co. To ile teraz płaciłeś za siebie ? 270 ?