Autor Wątek: Testowanie zestawów na rybnych akwenach  (Przeczytany 6397 razy)

Kotwic

  • Gość
Odp: Testowanie zestawów na rybnych akwenach
« Odpowiedź #15 dnia: 22.08.2015, 09:26 »
Na wędkę to raczej nie, łowię to co się trafi. Nigdy nie polowałem na okazy, więc nie mam ich na koncie.
Zawodowo, to co złowię w sieci to notuję albo mam dostęp do tych informacji. Tego byłoby pewnie z kilkaset tysięcy wpisów ;D
Oczywiście mówię o rybach wszelakich, nie o rekordowych. O:)

edytka sklerotyczka:
Testowanie to ciekawa zabawa. Właśnie wróciłem z jeziora, gdzie są duże ilości okonia (o pozostałych rybach nie mówię), a kilku wędkarzy których widziałem i rozmawiałem nie złowiło nic. Oczywiście warunki: czas, metoda, nastawienie itp mają duży wpływ. Ale jezioro jest zupełnie sprawne ekologicznie, dostępne wędkarsko, ładne, więc potencjał ma.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Testowanie zestawów na rybnych akwenach
« Odpowiedź #16 dnia: 22.08.2015, 09:55 »
Takie testy mają sens, zwłaszcza, że ichtiolodzy nie wiedzą często jak ryby reagują na daną przynętę/zestawy i dlaczego, nikt takich badań nie prowadzi przecież...
Lucjan

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Testowanie zestawów na rybnych akwenach
« Odpowiedź #17 dnia: 30.08.2015, 22:14 »
Dzisiaj chciałem zrobić test, ale zanim się zebrałem to skończyły się brania i miałem ich może łącznie 4 w czasie testów ;-)
Próbowałem testować rodzaje przynęt bo w sumie nie miałem innego pomysłu.

Wysłane z Nexus 5

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Testowanie zestawów na rybnych akwenach
« Odpowiedź #18 dnia: 30.08.2015, 23:08 »
Teraz trafiłem na ten wątek, trochę późno bo w tym roku pojadę na ryby jeszcze tylko ze 6 razy (dużo pracy, też w weekendy). Coś napisze ale ogólnie, bo ja robię sobie notatki pod innym kątem. Nastawiam się na średnie karpie (4kg+).
- jak się sprawuje miks 50/50 w porównaniu do samej zanęty bez micro pelletów. Łowimy na dwie wędki, i staramy się nie preferować żadnej z nich, w połowie czasu zamieniamy je z sobą. Mierzymy czas 'pomiaru' starając się zapisać ile ryb łowimy na obydwa kije, jakie gatunki itp.    - zdecydowanie lepiej z pelletami 1,5 i 2mm
- jak działa Metoda z z przynętą schowaną i odsłoniętą.  - zdecydowanie lepiej ze schowaną
- Metoda - łowimy na kulki pop-up i na tonące. - zdecydowanie lepiej tonące (u mnie 20:1)
- porównujemy Metodę do rurki antysplątaniowej - co najmniej 5:1 dla metody
- testowanie i porównywanie przynęt - najlepsze pellety 8-14mm, na drugim miejscu kuku, pozostałe słabiej.
- Metoda na płytszej i głębszej wodzie. - najczęściej łowię do 2 m, jak łowiłem głębiej było słabo, też dużo gorzej mi szło gdy było dużo mułu
Jak powtórzycie ten wątek w 2016 to mogę zrobić dużo więcej testów, w tej jesieni będę miał już zbyt mało czasu.
;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Testowanie zestawów na rybnych akwenach
« Odpowiedź #19 dnia: 30.08.2015, 23:38 »
Fajnie, że jest nas kilku.
Ja muszę się w końcu zmobilizować i jechać na wodę sekcyjną, gdzie jest dużo karpia i możliwość przeprowadzenia testów. Jakoś w tym roku nie miałem ochoty tam jeździć.

Jeszcze raz zachęcam kolegów, którzy mają sporo brań na sesję i przez to możliwości testowania!
Pozdrawiam
Mateusz