Autor Wątek: Gdzie kupić feedery Zemex?  (Przeczytany 31843 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #60 dnia: 10.04.2021, 11:42 »
Czasami warto kupic raz a dobrze :) a już napewno w przypadku sprzętu wyczynowego lub przeznaczonego do bardzo częstego używania. :) :)

Nie chcę negować drogiego sprzętu,ale np.moje jaxony genesis 3.3m i 3.6m ,wyciągneły setki,dosłownie setki kilogramów ryb ,a do tego były przeciążane ponad swoje cw. i pracowały w zaczepach.Wędeczki za 160zł. Jestem ciekaw ,czy wędki za 1000 zł,tyle zniosą. W takim przypadku liczy się niska waga i optymalna praca,a to kłóci się z wytrzymałością konstrukcji,ale mam nadzieję,że się mylę.

Gdyby o klasie tego typu sprzętu decydowała wytrzymałość, królowałyby wędziska z kompozytów szklano-węglowych, i to w proporcji 70 do 30%, ale przecież nie o to chodzi, bo o walorach użytkowych decydują inne względy. Całe szczęście. W przypadku wędzisk feederowych może technologia nie ma aż takiego wpływy na szeroko pojętą jakość (z wielu powodów), ale gdybyś napisał takie uwagi, mając na myśli spinningi, śmiało można by uznać to za herezję i brak otrzaskania się w temacie. Który kij od St. Croix zniesie więcej, Premier, Avid czy Elitka? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista, jakby się wydawało.

Czy jest jakikolwiek sens podważania tego, co napisał Janusz? Kto chce mieć kij lekki, szybki, z dobrymi przelotkami, z pewnym, sprawdzonym uchwytem, z pięknym, starannym wykończeniem, to nie ma wyjścia, musi zapłacić, innej drogi nie ma.

Złowiłem sporo ładnych ryb na sprzęt beznadziejny użytkowo, bo ciężki, fatalnie wyważony, z osprzętem dramatycznie kiepskim, ale wielce wytrzymały. Czy chciałbym wrócić do niego? Na samą myśl, że musiałbym, wzdrygam się. Można bardzo skutecznie łowić sprzętem stosunkowo niedrogim, jak np. wspomnianymi przez Ciebie jaxonami, ale gdy się chce odrobinę lepiej, skuteczniej, wygodniej, trzeba dopłacić, czasem sporo.

Dziwne te dyskusje tutaj, szczególnie ostatnio. Wydaje się, że szarpanina o sprzęt drogi i tani się nigdy nie skończy, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto kosi w swojej rzece klenie i brzany bambusem, a przyjezdni z wymuskanymi cudeńkami tylko patrzą i zazdroszczą, więc po co kombinować. Jak inni podkreślali, trzeba się cieszyć z szerokiej oferty sprzętu dobrego i bardzo dobrego, bo na pewno na tym skorzystamy, wszyscy. Kupmy, przetestujmy, oceńmy, wyciągnijmy wnioski. Jeśli nie będzie widać różnicy, dla każdego znaczącej co innego, wróćmy do jaxonów za 160 zł.
Jacek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #61 dnia: 10.04.2021, 12:32 »
Może założyć temat drogie/tanie wędki?
Mamy na forum tematy
drogie/tanie kołowrotki
drogie/tanie zanęty

Mnie osobiście wędki za ponad 300 zł obchodzą tyle co zeszłoroczny śnieg
  Między wędką za 80 zł a wędką za 200 zł różnica jest znaczna.Waga kija,praca pod rybą ,jakość.
Czy jest taka sama różnica jest między wędkami za 300 zł i za 900 zł nie wiem i nie korci mnie aby to sprawdzić.
Jak kogo stać i ma fanaberie aby posiadać feeder za 1200  nie moja brocha.
 Na tym forum była już moda na korumy (sam kupiłem i osobiście wygodniej mi się łowi na tańszego jaxona Genesis)
na Nevisy ,na Delphiny ,ostatnio na Flagmany ,teraz Zemexy. Ciekawe co będzie następne???

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #62 dnia: 10.04.2021, 13:07 »
Może założyć temat drogie/tanie wędki?
Mamy na forum tematy
drogie/tanie kołowrotki
drogie/tanie zanęty

Mnie osobiście wędki za ponad 300 zł obchodzą tyle co zeszłoroczny śnieg
  Między wędką za 80 zł a wędką za 200 zł różnica jest znaczna.Waga kija,praca pod rybą ,jakość.
Czy jest taka sama różnica jest między wędkami za 300 zł i za 900 zł nie wiem i nie korci mnie aby to sprawdzić.
Jak kogo stać i ma fanaberie aby posiadać feeder za 1200  nie moja brocha.

 Na tym forum była już moda na korumy (sam kupiłem i osobiście wygodniej mi się łowi na tańszego jaxona Genesis)
na Nevisy ,na Delphiny ,ostatnio na Flagmany ,teraz Zemexy. Ciekawe co będzie następne???

Nie Twoja brocha, a jednak napiszesz post i wbijesz szpileczkę uważając drogi zakup za fanaberię? I nie wiesz, ale się wypowiesz?
Kuba

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #63 dnia: 10.04.2021, 13:09 »
Kompleksy chyba niektórym wychodzą :facepalm:

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #64 dnia: 10.04.2021, 13:17 »


Nie Twoja brocha, a jednak napiszesz post i wbijesz szpileczkę uważając drogi zakup za fanaberię? I nie wiesz, ale się wypowiesz?
Jazgarek  napisałem chyba wyraźnie WEDŁUG MNIE czyli moim zdaniem
I poco sie czepiać???
Mam chyba prawo się wypowiadać na forum??

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #65 dnia: 10.04.2021, 13:21 »
Kompleksy chyba niektórym wychodzą :facepalm:
Ale że co? uważasz że jak ktoś nie wydał na wędką czy kołowrotek więcej niż 300 to od razu ma kompleks??

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #66 dnia: 10.04.2021, 13:28 »
Kompleksy chyba niektórym wychodzą :facepalm:
Ale że co? uważasz że jak ktoś nie wydał na wędką czy kołowrotek więcej niż 300 to od razu ma kompleks??

Uważam że krytykowanie rzeczy których się nie doświadczyło o tym świadczy. Dodatkowo pokazuje jeszcze parę brzydkich cech.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #67 dnia: 10.04.2021, 13:34 »
Panowie dajmy sobie spokój ...temat przewija się cały czas na czołówce forum ...my sobie języki strzępimy a jedyny importer ruskich kijaszków ręce zaciera-reklama za darmo ;) Kto ma kupić niech kupi i niech mu służy jak najdłużej.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #68 dnia: 10.04.2021, 13:45 »
Ależ ja nikogo i niczego tu nie krytykuję.Naprawdę .
Niech każdy łowi na to co mu pasuje. Ja mam swoje zdanie i zdania nie zmienię.  Nikogo nie obraziłem .Napisałem tylko "dla mnie to fanaberia" .

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #69 dnia: 10.04.2021, 13:47 »
Co najśmieszniejsze ludzie którzy posiadają drogi sprzęt nigdy nie krytykują taniego, a odwrotnie zawsze. Jak to musi boleć, że warto żyć w takiej zawiści, nie szkoda Wam czasu i zdrowia psychicznego ?

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #70 dnia: 10.04.2021, 14:15 »
Widzisz jakąkolwiek w moim poście krytykę sprzętu czy Jakiegoś użytkownika?? To raczej Ty piszesz o moich kompleksach. Człowieku przestań sie czepiać.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #71 dnia: 10.04.2021, 15:12 »
Sprostuję tylko: w nosie mam kogo na co stać.
Wędki za 100 i za 1000 mają swoje wady i zalety. Każdego sprawa czym łowi,nic mi do tego.
Zagadnąłem tylko o wytrzymałość. Szkoda,że Zbyszek nie udziela się,mógłby trochę opowiedzieć. Chłop przerobił sprzętu za grube tysiące ,a wrócił do średniej półki,bo ta droga nie wytrzymywała...


Zemex wygląda ciekawie. Może ktoś pokusi się o recenzję.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #72 dnia: 10.04.2021, 15:47 »
Sprostuję tylko: w nosie mam kogo na co stać.
Wędki za 100 i za 1000 mają swoje wady i zalety. Każdego sprawa czym łowi,nic mi do tego.
Zagadnąłem tylko o wytrzymałość. Szkoda,że Zbyszek nie udziela się,mógłby trochę opowiedzieć. Chłop przerobił sprzętu za grube tysiące ,a wrócił do średniej półki,bo ta droga nie wytrzymywała...


Zemex wygląda ciekawie. Może ktoś pokusi się o recenzję.

Zgoła inaczej Twój post wybrzmia, żeby nie napisać że był prowokujący.

Co do wytrzymałości to w poprzednim roku przewaliłem grubo ponad 100kg ryb w ciężkich warunkach (krzaki,brak miejsca,drzewa, zawady) Prestona Supera 10ft i nie wiem o jakim braku wytrzymałości możesz pisać. Poprzednia Daiwe 2 lata katowałem w takich warunkach też bez zająknięcia.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #73 dnia: 10.04.2021, 16:20 »
Och Panowie.

Sprzęt, sprzęt, sprzęt ... Giełda, wątek zakupowy, setki, jak nie tysiące pytań o wędkę, kołowrotek itd.

Szkoda, że na forach wędkarskich równie namiętnie i często nie dyskutuje się o tym gdzie i jak, zamiast na co.

Nie mam, nie miałem w życiu zbyt wiele sprzętu, a żadna wędka i kołowrotek nie sprawiła mi tyle frajdy i szczęścia
jak ten mój pierwszy "młynek".
Jakiś wytwór radzieckiej technologii, zakupiony na rynku przez mego ojca. ( Lata 80' )
Mój pierwszy, nawet nie miałem wędziska do niego, bo wtedy w moim arsenale były tylko teleskopowe Germiny do łowienia na bata. Przy okazji też fajny sprzęt ;D ( w swoim czasie)

Ileż to czasu poświęciłem na oglądaniu tego niewielkiego kołowrotka, na kręceniu szpulą itp.
Dzieciaki to jednak potrafią się cieszyć. 8)
Zapewniam, że żaden późniejszy "młynek" nie wywołał takich reakcji. A na pewno były lepsze i droższe, bardziej funkcjonalne itd.

Gdyby nie fora, internet w ogólności, żyłbym w błogiej nieświadomości na temat tych wszystkich Prestonów, Drennanów, Flagmanów, Zemexów itp, itd.

Na ryby panowie.
Naprawdę lepiej znaleźć odpowiedź na pytanie gdzie i jak ( w jaki sposób) ewentualnie na co? ( przynęta) niż na jaką wędkę, kołowrotek.

Kiedyś nie było takiej różnorodności i ryby też się łowiło. Teraz specjalizacja na każdym kroku.
Nie zrozumcie mnie źle. To nie znaczy, że powinniśmy wrócić do przeszłości.

Każdy niech znajdzie coś dla siebie, na własną kieszeń, spełniające jego oczekiwania. ;D
Jednak "wojować" w tym temacie nie ma potrzeby. Ileż tego tematów już było.
I nie znalazłem w tym żadnych pozytywów, za to wiele zepsutej krwi.

Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #74 dnia: 10.04.2021, 16:22 »
Proo:akurat sprzęt jest u mnie czynnikiem którejś z kolei kategorii ,w połowie ryb,ogólnie daleko od piedestału. Napisałem co myślalem. Ktoś zawsze może dorobić ideologię.

Szkoda,że w tematach bezpośrednio dotyczących ryb,nie ma takiej żywej dyskusji,ale to już inna bajka.
W takiej cenie ,kariery Zemex nie zrobi,choćby był topowo topowym.

Tenchfan,święta racja.