Autor Wątek: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?  (Przeczytany 9329 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« dnia: 08.08.2021, 09:35 »
Przeglądam właśnie pewne rzeczy, szukam kontaktów i tak dalej, i co widzę? Naczelnym Wędkarskiego Świata jest Paweł Mirecki, artykuł Marcina Wośka i w ogóle ekipa z WMH. Na stronie WMH jest jako zajawka pierwsza strona Wędkarskiego Świata. O co chodzi?

Znacie szczegóły tej fuzji? Od kiedy nie ma już WMH? Jest jakieś nowe pismo może? Czy po prostu rynek gazet drastycznie się kurczy, wypierany przez media społecznościowe i Youtube'a? Jeśli tak jest, znaczy to, że sytuacja w Polsce zmieniła się bardzo mocno, i teraz właśnie internety rządzą. To oznacza również rychłe zmiany w PZW :)
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #1 dnia: 08.08.2021, 09:51 »
Dokładnie jest jak piszesz Luk,internet wyparł gazety ,mało kto kupuje już wędkarską prasę ,wszystko ludzie znajdą w internecie do tego multum filmów dochodzi ,gazeta pozostaje w tyle ;)

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #2 dnia: 08.08.2021, 10:01 »
Rynek się kurczy, internet wypiera tradycyjną prasę. Obecnie na rynku pozostał Wędkarski Świat i Wiadomości Wędkarskie (tutaj mocny transfer, ale i kontrowersyjny dla wielu, Jacek Kolendowicz od bodajże 2-3 miesięcy jest Naczelnym).

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #3 dnia: 08.08.2021, 10:10 »
A ile jest pism karpiowych? Nie mieszkam w Polsce i nie mam pojęcia.
Lucjan

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #4 dnia: 08.08.2021, 10:14 »
A ile jest pism karpiowych? Nie mieszkam w Polsce i nie mam pojęcia.
Ja kupuję tylko Karp Max i nie zauważyłem innego tytułu.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #5 dnia: 08.08.2021, 10:22 »
Karp max to numer jeden w kraju ,tak jak piszę kolega Mav3rick :beer:,innych nawet nie kojarzę :)

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #6 dnia: 08.08.2021, 10:30 »
Karp max to numer jeden w kraju ,tak jak piszę kolega Mav3rick ,innych nawet nie kojarzę :)
Bo chyba nawet nie ma. Był jeszcze jakiś tytuł co przeniósł się do neta i w apce był za darmo, ale coś chyba już odpuścili ten projekt. Świat Karpia chyba się nazywał.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #7 dnia: 08.08.2021, 10:31 »
Pozwolę sobie wkleić odpowiedź jaką dostałem od użytkownika Alexspin na forumwedkarskie.pl A było to w grudniu 2020

Cytuję;

Michale, WMH już nie ma, zdechł, mało kto kupował ten katalog reklam i mizernych felietonów pisanych na poziomie 8-klasisty. Redakcja WMH dla ratowania swoich apanaży weszła w fuzję z WŚ na zasadzie takiej, że winietę dał WŚ, a wnętrze miało być mieszane. Na początku redakcja była 3-osobowa, naczelnym został grabarz WMH, a zastępcami dotychczasowi redaktorzy. Niestety Grabarz narzucił swój styl i stopniowo z WŚ pozostała tylko okładka, bo ten periodyk dobrze się sprzedawał. Wnętrze to teraz już w 90%% WMH. Osobiście reklamy i marketing nie przeszkadzają mi, żaden periodyk teraz nie utrzyma się tylko ze sprzedaży, więc musi się podeprzeć sponsorami i nie o to tutaj chodzi. Obecny WŚ jest nafaszerowany miałkimi, beznadziejnie pisanymi wypocinami Naczelnego i jego świty. Nawet dotychczasowy skład redakcji zrezygnował z firmowania swoimi nazwiskami takiej makulatury i obecnie redakcja to jeden Red-yktator, były grabarz WMH.

Szkoda, że odeszli Panowie Mleczak i Krzyszczyk, bo może udałby się uratować coś z WŚ...:(

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #8 dnia: 08.08.2021, 10:52 »
Wow, ale masakra! Cholera, jak to przeszło bez echa? Jestem w szoku... Dzięki za info! :thumbup:
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #9 dnia: 08.08.2021, 11:46 »
Zwyczajnie na SiG brakuje regularnych czytelników. Na jerkbait.pl były dyskusje

http://jerkbait.pl/topic/145563-w%C4%99dkarski-%C5%9Bwiat-po-zmianach/

Offline M-W

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #10 dnia: 31.10.2021, 19:53 »
Cytuję;

Michale, WMH już nie ma, zdechł, mało kto kupował ten katalog reklam i mizernych felietonów pisanych na poziomie 8-klasisty. Redakcja WMH dla ratowania swoich apanaży weszła w fuzję z WŚ na zasadzie takiej, że winietę dał WŚ, a wnętrze miało być mieszane. Na początku redakcja była 3-osobowa, naczelnym został grabarz WMH, a zastępcami dotychczasowi redaktorzy. Niestety Grabarz narzucił swój styl i stopniowo z WŚ pozostała tylko okładka, bo ten periodyk dobrze się sprzedawał. Wnętrze to teraz już w 90%% WMH. Osobiście reklamy i marketing nie przeszkadzają mi, żaden periodyk teraz nie utrzyma się tylko ze sprzedaży, więc musi się podeprzeć sponsorami i nie o to tutaj chodzi. Obecny WŚ jest nafaszerowany miałkimi, beznadziejnie pisanymi wypocinami Naczelnego i jego świty. Nawet dotychczasowy skład redakcji zrezygnował z firmowania swoimi nazwiskami takiej makulatury i obecnie redakcja to jeden Red-yktator, były grabarz WMH.


Spokojnie, panowie :)
Inba z Alexspinem zaczęła się od jego niewybrednych i obraźliwych komentarzy pod kątem Pawła i aluzji do jego rodziny na śp. forum WŚ. Po kilku upomnieniach dostał bana i zaczął szaleć na wszystkich innych forach, coś w deseń Andrzeja Gałeckiego i jego słownictwa :)
Mianowicie zaczął się mścić. ;D ;D ;D  Miałem niezły ubaw czytając jego posty na podobny temat na forum jerkbait. Jak widać, ma konta wszędzie i wszędzie pisze  :)

A WŚ? Koń jaki jest, każdy sam widzi. Każdy sam może ocenić. Jednym się podoba, innym nie, ale nawet nie lubiąc mnie i moich kolegów z redakcji nie warto opierać swojej opinii na zdaniu pieniacza który się mści za wyimaginowane krzywdy.
Praktycznie wszyscy autorzy WŚ z czasów poprzedniej redakcji zostali. Bardzo się też zdziwicie, gdy zobaczycie kto napisał do numeru listopadowego. No ale kto ma prenumeratę, już wie. Inni dowiedzą się za jakieś 3-4 dni :)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #11 dnia: 31.10.2021, 21:54 »
Dobrze że założyłeś konto żeby nam to powiedzieć. Burza w tym temacie wskazuje na to, że praktycznie wszyscy mają to w poważaniu ;D

Offline M-W

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #12 dnia: 31.10.2021, 22:28 »
Kłamstwa zostały napisane, a w internecie nic nie ginie i dlatego trzeba je prostować. Im częściej się je powtarza, tym łatwiej stają się "postprawdą".
Smutne, że  relatywizujesz je pisząc w ten sposób. Niech ktoś kłamie i oczernia, jeśli ofiarą jest ktoś, kogo nie lubisz, prawda? Polska w pigułce.
I na koniec, miałem już od dawna konto na forum SiG. Dziwnym trafem nie moge się na nie zalogować ani odzyskać hasła. Więc znów pudło.
Tak czy inaczej, kłamstwo sprostowane, a wobec takich reakcji nie mam co tu więcej szukać.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #13 dnia: 31.10.2021, 23:06 »
Nie przedstawiłeś dowodów, że ktokolwiek kłamie ;) Rzekomo to Alex więc możesz opublikować archiwum z forum, co nie?

Przyjmij do wiadomości, że jest brak zainteresowania tym tematem. Bez odbioru

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #14 dnia: 01.11.2021, 10:37 »
Jakiś czas temu kupiłem Wiadomości Wędkarskie (bo nie było wyboru) poziom artykułów żenująco niski - zupełne podstawy podstaw i nic więcej. Internet w ogóle a to forum w szczególe powoduje że wolę kasę przeznaczyć na paczkę zanęty niż na wędkarską prasę.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.