Autor Wątek: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?  (Przeczytany 9326 razy)

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #15 dnia: 01.11.2021, 10:48 »
Jako wieloletni prenumerator Wędkarskiego Świata mogę powiedzieć z całą stanowczością, że to czasopismo nie staje się jak WHM, ono już nim jest!
W ostatnim numerze naliczyłem 8 artykułów jak złowić: szczupaka, okonia lub sandacza. Monotematyka aż bije po oczach. Nie chodzi mi nawet o skupieniu się na jednej metodzie połowu, czy gatunku ryby. Chodzi mi o to, że Polskie wędkarstwo to coś więcej.
Nie wiem jakim cudem pojawił się artykuł o planach redukcji połowu łososia. To na plus!
Kiedyś recenzje produktów podawały też orientacyjne ceny.

Wydaje mi się, że nasze czasopisma wędkarskie powinny skupiać się na nie na łowieniu ryb, a na tym co się dzieje na naszym podwórku wędkarskim, które ma jedne z najgorszych wód w Europie.
To one powinny być naszym Rzecznikiem w sprawach, które nas dotyczą
Przecież tyle się dzieje:
- odbieranie/udostępnianie wód przez Wody Polskie
- teraz 7 jezior straci PZW Poznań, które dzierżawił wod Nadleśnictwa Łopuchówko. Co się za tym kryje?
- sytuacja w PZW (przecież w listopadzie jest podobno jakiś zjazd).
- dzierżawienie wód podmiotom, którym zależy tylko na zysku
- restytucja jesiotra
- tama na Wiśle
- byli funkcjonariusze SB w strukturach okręgowych PZW
- słynne diety członków zarządu

Można przybliżyć rożne lokalne organizacje wędkarskie, łowiska.
Tak naprawdę kilka zdań o sytuacji bieżącej znajdzie się we wstępniaku a potem już nic więcej.

Dla mnie konkluzja jest następująca: więcej informacji znajdę na tym forum niż w Wędkarskim Świecie.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #16 dnia: 01.11.2021, 11:24 »
Na jerkbait jest dyskusja na ten temat. Dla chętnych do przeczytania. :)
Adam

Offline Jakrzysiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Radomia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #17 dnia: 01.11.2021, 13:28 »
Na jerkbait jest dyskusja na ten temat. Dla chętnych do przeczytania. :)

Daj spokój- szkoda czasu "MONOLOG FRUSTRATA ALEXA", który próbuje zyskać uznanie i w moich oczach to zwykly pieniacz. Dla mnie to strata czasu - zresztą chętnie bym to "odzobaczył" ;) W moim odczuciu  - fuzja nie fuzja - niech ludzie piszą i wydają- ja jak nie będę miał ochoty to nie kupię i nie mam z tym problemu. Nie ma co krytykować- zawsze można zasiąść i coś napisać dla nich. Czytelnik zweryfikuje. Za to "stary" (Nie chodzi mi o wiek) Naczelny WŚ został Naczelnym WW - więc rotacja jest.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #18 dnia: 27.10.2022, 16:35 »
Zdaje się, że WŚ przestał się już ukazywać.

Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #19 dnia: 27.10.2022, 17:05 »
Trochę smutek, pierwszy mój kupiony numer to był lipiec 2001 gdy miałem 14 lat. Kupowałem regularnie dobre 15 lat. Dla mnie skończył się, gdy Krzyszczyk od Savage Geara został redaktorem naczelnym. Niejednokrotnie w jego akrtykułach można było wyczytać między że nawet kijem dla biedaków za 300zł (sic!) da się łowić, wyżej chłop srał jak dupę miał. Póki tam był Marek Szymański który pisał super arty z wypraw po wiśle jeszcze pychówką  z synem, w zasadzie czytelnicy widzieli jak mały Szymon dorasta na łamach pisma, Adam Niemiec, Jacek Kolendowicz, Darek Dusza to uwielbiałem to czytać.
Dzierżno uzależnia

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #20 dnia: 27.10.2022, 22:45 »
Od powstania SiG w UK padło kilka wędkarskich miesięczników i tygodnik o ponad półwiecznej tradycji, więc trend jest ogólniejszy :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #21 dnia: 28.10.2022, 08:50 »
Dokładnie, po prostu coraz mniej się sprzedaje papierowych magazynów. Trend więc jest raczej ogólnoeuropejski, dzisiaj gazety muszą się starać aby utrzymać czytelników. DLatego prowadzą różnego rodzaju akcje dodatkowe, jak wersja elektroniczna, pomoc w reklamie produktów, obecność w mediach społecznościowych itd.

Na pewno nie pomaga im internet a zwłaszcza Youtube. To tutaj znajdzie się dużo więcej informacji, na wyciągnięcie ręki. Zaś gazeta w której pisze się dla wszystkich wędkarzy ma małe szanse utrzymania się. W UK na przykład Angling Times musiał dokonać zwrotu w stronę karpiarstwa, bo jest ono dziś najpopularniejsze tutaj.

Dodatkowo w UK są tygodniki wędkarskie, dlatego mają świeże zdjęcia dużych ryb z łowcami. WIelu chce być w gazecie i wysyła tam zdjęcia, chcą też wiedzieć gdzie się duże ryby łowi, to przyciąga ludzi. W Polsce z tym trudniej, bo pisma nie są w stanie zamieszczać rzeczy tak na bieżąco, z mojego doświadczenia numer się przygotowuje/zamyka kilka miesięcy wcześniej.

Ciekawe jak z Wiadomościami Wędkarskim, które jeszcze trzy lata temu miały stratę roczną rzędu 375 tysięcy. Tam możńa było to pokryć kasą jaką ma ZG z rybactwa, Wędkarski Świat takiej działalności nie prowadził :)

Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #22 dnia: 28.10.2022, 09:06 »
Doskonale pamiętam czasy, gdy gazety, sklepy i inne byty świadczące ludziom usługi drwiły z internetu jako potencjalnego zagrożenia. I były to drwiny łookrutne :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 36
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #23 dnia: 28.10.2022, 11:32 »
Jakby ktoś chciał wznowić wydawanie to Wędkarz Polski jest do kupienia :P

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #24 dnia: 28.10.2022, 23:42 »
Wędkarz Polski miał swój styl i mnie na przykład pasował. WW nigdy nie trawiłem, Wędkarski Świat tak średnio mi podchodził.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #25 dnia: 29.10.2022, 07:50 »
Wędkarz Polski miał swój styl i mnie na przykład pasował. WW nigdy nie trawiłem, Wędkarski Świat tak średnio mi podchodził.
Był mega miesiarski ale pod względem merytoryki i ciekawych artykułów, które nie były powielaniem tego samego bił inne tytuły na głowę.

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #26 dnia: 06.11.2022, 10:29 »
Może powinni pójść w stronę kwartalnika. Nie rozprowadzać tego po kioskach, tylko sprzedaż internetowa. Drukować tyle ile potrzeba. Teksty i tak są pisane dużo wcześniej.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Fuzja WMH i Wędkarskiego Świata?
« Odpowiedź #27 dnia: 06.11.2022, 10:37 »
Jeżeli będą chętni do czytania to coś powstanie w ich miejscu.