Autor Wątek: Petycja w sprawie zakazu używania środków pływających i łódek w PZW Opole  (Przeczytany 24054 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
I jeszcze jedno. Jaki jest sens przychodzić na zebrania, skoro prezes i jego klika podejmują decyzję odnośnie wszystkich wód? Mam nadzieję,  że rozumiecie, że każdy z Was narzeka na małą frekwencję na zebraniach. Ale do k..rwy nędzy, jak na nie chodzić, skoro decyzje podejmują oderwani od rzeczywistości emeryci z władz okręgu, których umysły okrzepły za komuny?

Naprawdę, tu trzeba spojrzeć z odpowiedniej perspektywy na ten problem, nie zaś pisać o idiotach z łódkami zanętowymi. To lokalni wędkarze mają decydować o swoich wodach, i jak trzeba będzie to przyjdą na zebrania. Jak się jednak będzie decydować za nich, to co im pozostanie? Będą tylko odbiorcami, dawców zaś będzie tylko ubywać. Zarząd ma słuchać wędkarzy nie odwrotnie!

Zerknijcie co piszecie. Rozumiecie dlaczego PZW jest takim jakim jest? Ba ja tak. Ma być jak mi wygodnie. Dla jednego to zakaz używania łódek, dla drugiego walenie wszystkiego w łeb. Nie ma podejścia zespołowego tylko indywidualne, każdy ciągnie w swoją stronę, działacze również. A tu ma być dialog. D I A L O G.

No właśnie :bravo:
W punkt.
Panowie nie sztuką siedzieć i klikać w przyciski w necie - ah jaki ze mnie tatar..
Nie sztuką jest nawet iść na zebranie i przesiedzieć tam do końca - zajebiście byłem na zebraniu....

Sztuką jest iść zgłosić wniosek , podjąć dyskusje , zbudować sobie zaufanie w kole...- a nie robić z siebie anonimowego zbawce pzw w necie.
Problemy pzw same sie nie rozwiążą ....  ja cały czas zachęcam idźcie na zebrania.
Maciek

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Wprowadzono zakaz używania łódek zdalnie sterowanych jak i środków pływających na wodach do 10 hektarów.
Brawo Zarząd PZW ! Świetna decyzja. Popieram w 100%
Zapis ten jest bardzo kiepski i należy go usunąć, gdyż jest to coś nieżyciowego.
Wręcz przeciwnie: ten zapis jest bardzo dobry i należy go wdrażać w całej Polsce (tak jak jest to niemal w całej UK - czyż nie Luk ;) ). I do tego jest życiowy .
Wielu z Was może czuć niechęć do tych co pływają czy używają łódek, jednak prawda jest taka, że przy takim zakazie będzie sporo zarzucania, a to znów oznacza wiszące na drzewach żyłki, pleconki i zestawy, które mogą być śmiertelnymi pułapkami dla ryb i ptaków.
Luk ty tak na serio z tym zarzucaniem, żyłkami na drzewach i armagedonem nad polskimi wodami? :facepalm:
Udało ci sie nieźle rozbawic mnie z samego rana i to bez kawy jeszczec ;D :P
Ogólnie taki zakaz może być logiczny dla specyficznych wód, wprowadzanie ogólnego zapisu dla większości wód to po prostu głupota i strzał w kolano.
Przecież nie chodzi o większość wód, tylko o wody do 10ha.
Żadnej głupoty ani strzału w kolano więc tutaj nie stwierdzam.
Wielu wędkarzy może zrezygnować z opłacania składek, w dużej mierze tych co wypuszczają, ci którym 'karta musie się zwrócić' nie odejdą.
Oczywiście, że tak. A ci co odejdą ze swoimi łodziami i łódkami zanętowymi mogą z powodzeniem iśc na komercję.
No i tam pływać do woli... A nie czekaj : tam właściciele w 90% zakazują pływadeł, a jak już zezwalają pływać to tylko w wyznaczonych okienkach czasowych .
Tylko jakoś nikt nie psioczy na zakazy pływadeł na komercjach.
D
 Sam nie używam łódek ani środków pływających, jednak jestem przeciwny takim zakazom. W pewnym sensie więc podpisując się pod petycją reagujemy na traktowanie wędkarzy jak idiotów czy niedorozwiniętych dzieci, którym opiekun mówi co dla nich dobre.
Ja mam parę łodzi i ich używam i jestem "ZA" takimi zakazami, bo wbrew temu co piszesz Luk moje organoleptyczne doświadczenia z wędkarzami (szczególnie z tymi o zasobniejszych portfelach) wskazują, że jest między nimi wielu idiotów, którym się wydaje, że są szeryfami wody.
Zresztą : konia z rzędem temu kto mi powie jak można wędkować z łodzi zgodnie z przepisami na małej wodzie jeżeli wg RAPR odległość pomiedzy łodzią a wedkującymi na pomostach i z brzegu  musi wynosić nieniej niż 50m, a pomiędzy łodziami 25m.
Nie trzeba być mega inteligentem, żeby zauważyć, ze bez łamania tego przepisu nie da się tak łowic.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Lohi podaj przykłady takich komercji :
cyt."A nie czekaj : tam właściciele w 90% zakazują pływadeł, a jak już zezwalają pływać to tylko w wyznaczonych okienkach czasowych .
Tylko jakoś nikt nie psioczy na zakazy pływadeł na komercjach."
Maciek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Niestety, wielu z Was nie rozumie istoty problemu. Wiele kół które ma swoje wody i się nimi opiekuje jest tworzonych przez ludzi, co takiego sprzętu używają. I nie każdy z łódką jest idiotą, zapewniam. Tak więc zakaz ten uderza często w tych co pilnują danych łowisk.

Zakaz RC na małych wodach jest moim zdaniem jak najbardziej okej.
Co to jest 10ha?
Niestety, szczególnie na PZW, posiadacze RC to w ogromnej części idioci.

I tutaj jest pewien problem. Otóż zamiast wprowadzić przepisy odnoszące się do tego jak używać łódek w prawidłowy sposób, wrzuca się wszystkich do jednego wora i karze, wprowadzając zakaz. Uważasz, że jest to OK? :) Mam nadzieję, że nie.


Jestem przekonany, że nikt tutaj nie uważa, że każdy wędkarz z RC jest idiotą.
Jeżeli ktoś nie jest w stanie sprawnie wędkować na 10ha to świadczy tylko i wyłącznie o jego umiejętnościach.
Na małych, ogólnodostępnych wodach taki zakaz jest moim zdaniem, i nie tylko moim jak widać, jak najbardziej okej.
Z wyjątkiem wód kołowych. Koło moim zdaniem powinno mieć autonomię dla wody, którą się opiekuje.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
A teraz psioczcie po mnie ... jak zwykle odzywają się malkontenci którzy nigdy łódką nie pływali i nie łowiący na tego typu rozwiązania.
Ja, malkontet, mam aktualnie 2 łodzie (Crescent 410, szwedzka łódź 4.60m) i się śmiem odzywać, normalnoe bezczelny typ ze mnie 8) :P

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
A teraz psioczcie po mnie ... jak zwykle odzywają się malkontenci którzy nigdy łódką nie pływali i nie łowiący na tego typu rozwiązania.
Ja, malkontet, mam aktualnie 2 łodzie (Crescent 410, szwedzka łódź 4.60m) i się śmiem odzywać, normalnoe bezczelny typ ze mnie 8) :P

Jeżeli nie wiesz to temat tyczy łódek RC -  łódka zdalnie sterowana radiem , oraz środków pływających.
Maciek

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
A teraz psioczcie po mnie ... jak zwykle odzywają się malkontenci którzy nigdy łódką nie pływali i nie łowiący na tego typu rozwiązania.
Ja, malkontet, mam aktualnie 2 łodzie (Crescent 410, szwedzka łódź 4.60m) i się śmiem odzywać, normalnoe bezczelny typ ze mnie 8) :P

Jeżeli nie wiesz to temat tyczy łódek RC -  łódka zdalnie sterowana radiem , oraz środków pływających.
Przecież o tym piszę. Nie ma nic "fajniejszego" niż "karpiarz-fachowiec" z drigiego brzegu drący ryja, że on przy moim pomoście ma wywieziony zestaw i że mi zaraz "zajebie" jak mu zestaw splącze.
Normalnie miód malina 8)

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Lohi podaj przykłady takich komercji :
cyt."A nie czekaj : tam właściciele w 90% zakazują pływadeł, a jak już zezwalają pływać to tylko w wyznaczonych okienkach czasowych .
Tylko jakoś nikt nie psioczy na zakazy pływadeł na komercjach."
Okuniewo tak żebyś nie miał za daleko

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Osobiście nie wiem w czym jest problem - oprócz zemsty... Jeżeli faktycznie połów z łodzi wędkarskiej to problem powinni tego zakazać po uzyskaniu większości głosów wędkarzy tam łowiących. Jeżeli była by wola łowiących tam na dopuszczenie na małych zbiornikach wywozu ze środków pływających lub łódką rc - powinni pozwolić.
Dla mnie głosowania - wola wędkarzy. No i dobre precyzyjne przepisy regulujące te kwestie.
Maciek

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95

A jesli nie umie sobie ktoś poradzić z niepoważnym operatorem łodki to gapa i żali sie w necie a nie w realu...
To co jako "niegapa" proponujesz ?
Bejsbol, łom a może kij golfowy wystarczy na takiego jegomościa z RC?
 Albo szpikulcem koła mu przedziurawic, tudzież porysować jego furę?
Pytam, bo może czegoś się w końcu od ciebie nauczę ;D

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Lohi podaj przykłady takich komercji :
cyt."A nie czekaj : tam właściciele w 90% zakazują pływadeł, a jak już zezwalają pływać to tylko w wyznaczonych okienkach czasowych .
Tylko jakoś nikt nie psioczy na zakazy pływadeł na komercjach."
Okuniewo tak żebyś nie miał za daleko

https://www.facebook.com/493944638035730/posts/493960451367482/?sfnsn=mo

No tak... nic nie pisze o łódkach... masz coś swieższego...

Abstrachując piekna woda, i bardzo fajny regulamin

Inne przyklady....
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder

A jesli nie umie sobie ktoś poradzić z niepoważnym operatorem łodki to gapa i żali sie w necie a nie w realu...
To co jako "niegapa" proponujesz ?
Bejsbol, łom a może kij golfowy wystarczy na takiego jegomościa z RC?
 Albo szpikulcem koła mu przedziurawic, tudzież porysować jego furę?
Pytam, bo może czegoś się w końcu od ciebie nauczę ;D

Jak widać po poście to raczej cie życie nauczy 8).
Od porządku jest PSR , SSR , Policja - jeśli to wody ogólne dostępne , jeśli komechy - włąsciciel wody.
A nie metody co wypisujesz....
Maciek

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Forma wprowadzenia jest zła. To fakt za plecami, po cichu..... Tak nie powinno być.


Jednak Panowie mowa o wodach małych.
Przecież kłótnie/spory przez wywożenie zestawów są nie do uniknięcia.

Taką wodę z rzutu z różnych stanowisk można obłowić w 70% . Tak tak, ale to już nie jest takie proste i trzeba się przyłożyć.


I czy na prawdę ktoś to widzi w ten sposób, że PSR będzie przyjeżdżało notorycznie z powodu źle wywiezionego zestawu ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Forma wprowadzenia jest zła. To fakt za plecami, po cichu..... Tak nie powinno być.


Jednak Panowie mowa o wodach małych.
Przecież kłótnie/spory przez wywożenie zestawów są nie do uniknięcia.

Taką wodę z rzutu z różnych stanowisk można obłowić w 70% . Tak tak, ale to już nie jest takie proste i trzeba się przyłożyć.


I czy na prawdę ktoś to widzi w ten sposób, że PSR będzie przyjeżdżało notorycznie z powodu źle wywiezionego zestawu ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Panowie wy macie zaje...ste problemy. Na pzw mechanika jest prosta - telefon do PSR , telefon do SSR - mają cie w życi
- telefon na policje że wędkujesz wykonałeś telefony do służb odpowiedzialnych oni nie podjeli działania - czujesz sie zagrożny pobiciem , gość jest agresywny... anie walisz do słuchawki meydej bo mnie przewozi - ..... :P
Maciek

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Forma wprowadzenia jest zła. To fakt za plecami, po cichu..... Tak nie powinno być.


Jednak Panowie mowa o wodach małych.
Przecież kłótnie/spory przez wywożenie zestawów są nie do uniknięcia.

Taką wodę z rzutu z różnych stanowisk można obłowić w 70% . Tak tak, ale to już nie jest takie proste i trzeba się przyłożyć.


I czy na prawdę ktoś to widzi w ten sposób, że PSR będzie przyjeżdżało notorycznie z powodu źle wywiezionego zestawu ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Panowie wy macie zaje...ste problemy. Na pzw mechanika jest prosta - telefon do PSR , telefon do SSR - mają cie w życi
- telefon na policje że wędkujesz wykonałeś telefony do służb odpowiedzialnych oni nie podjeli działania - czujesz sie zagrożny pobiciem , gość jest agresywny... anie walisz do słuchawki meydej bo mnie przewozi - .....
A jedziesz nad wodę z myślą o dzwonieniu na PSR, Policję ....czy jedziesz odpocząć, odstresować się i może złowić rybę.

Chyba każdy wie, że wywózka na tak małej wodzie to same problemy.


Czemu nie z rzuty ?? Za daleko ? Brak precyzji ? Za dużo pracy ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka