Autor Wątek: Petycja w sprawie zakazu używania środków pływających i łódek w PZW Opole  (Przeczytany 24854 razy)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 012
  • Reputacja: 476
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Betonowe słupy w wodach poniżej 10ha bo ktoś nie potrafi łowić jak człowiek?
Kaman.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Ja rozumiem środki pływające na tak małych wodach tylko i wyłącznie w celu podebrania ryby.

I tak jedna strona nie przekona drugiej i na odwrót.

Jedynie co jest dla mnie wręcz absurdalne to fakt, że tak małe wody można w 70-80% (w zależności od charakterystyki) obłowić z rzutu..... Może ktoś nie umie może ktoś jest leniwy..... bo wiadomo, że kusi łódeczka wywieźć gdzie tylko się chce.


I jeszcze jedno na każdym zbiorniku powinna być strefa "ciszy" dla ryb. Jeden kącik gdzie jest całkowity zakaz łowienia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline ryba00

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
Dobry pomysł (w celu podebrania lub uwolnienia ryby z zaczepu ) , a co ze sondowaniem dna ze środka pływającego ?
ps. chciałbym jeszcze dodać do absurdu wywózki modelem " czy rzutowo można rzucić 150m w przód i po 150m na boki ? " bo modelem można było ... rzut 150 m -tak / wywózka 150m -nie . o

Offline ryba00

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
I jeszcze jedno niech ktoś mi logicznie wytłumaczy" LOGICZNIE" dlaczego  łódki zdalnie sterowane (NIE) na wodach do 10ha . przecież rzutowo jesteśmy w stanie obłowić 80% wody . Komu tak naprawdę to wadzi , kogo boli i ciśnie w odbyt .

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder

I jeszcze jedno na każdym zbiorniku powinna być strefa "ciszy" dla ryb. Jeden kącik gdzie jest całkowity zakaz łowienia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Z pewnością ten zakaz byłby przestrzegany  , tak samo jak na zimowiskach.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka

I jeszcze jedno na każdym zbiorniku powinna być strefa "ciszy" dla ryb. Jeden kącik gdzie jest całkowity zakaz łowienia.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Z pewnością ten zakaz byłby przestrzegany  , tak samo jak na zimowiskach.
No właśnie na małych wodach jest to prosta sprawa. U mnie na jednej wodzie już tak jest od xx lat. Jest to jeden zakątek jeziora z każdej strony osłoniony drzewami i gęstą roślinnością, nie ma tam stanowisk dla wędkarzy . Do tego boję na wodzie i znaki na brzegu z zakazem. A na deser pod powierzchnią są rozciągnięte liny które oddzielają tą strefę od pozostałej części jeziora.

Nikt tam nie zagląda, wędkarze sami pilnują i jest spokój.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
No właśnie na małych wodach jest to prosta sprawa. U mnie na jednej wodzie już tak jest od xx lat. Jest to jeden zakątek jeziora z każdej strony osłoniony drzewami i gęstą roślinnością, nie ma tam stanowisk dla wędkarzy . Do tego boję na wodzie i znaki na brzegu z zakazem. A na deser pod powierzchnią są rozciągnięte liny które oddzielają tą strefę od pozostałej części jeziora.

Nikt tam nie zagląda, wędkarze sami pilnują i jest spokój.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Pewnie widziałeś, a jeśli nie to zerknij.  Co można powiedzieć????  wstyd !!! wstyd!!!  wstyd!!!

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
I jeszcze jedno niech ktoś mi logicznie wytłumaczy" LOGICZNIE" dlaczego  łódki zdalnie sterowane (NIE) na wodach do 10ha . przecież rzutowo jesteśmy w stanie obłowić 80% wody . Komu tak naprawdę to wadzi , kogo boli i ciśnie w odbyt .
A bo łódeczka można wywieźć tak czego z rzutu nigdy nie zrobisz. Mówię po bokach, po skosie (często drzewa, linia brzegowa na to nie pozwala) no i oczywiście te pozostałe 20-30%

Niestety część tych RC-fanatykow nie potrafi sondować bez elektroniki, nie potrafi daleko i precyzyjnie rzucić i są leniwi bo nawet takie litrowe wiaderko wywieźć łódka to kilka minut natomiast spombem nie idzie tak szybko.
I powtórzę nie mówię o wszystkich użytkownikach środków pływających.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
No właśnie na małych wodach jest to prosta sprawa. U mnie na jednej wodzie już tak jest od xx lat. Jest to jeden zakątek jeziora z każdej strony osłoniony drzewami i gęstą roślinnością, nie ma tam stanowisk dla wędkarzy . Do tego boję na wodzie i znaki na brzegu z zakazem. A na deser pod powierzchnią są rozciągnięte liny które oddzielają tą strefę od pozostałej części jeziora.

Nikt tam nie zagląda, wędkarze sami pilnują i jest spokój.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Pewnie widziałeś, a jeśli nie to zerknij.  Co można powiedzieć????  wstyd !!! wstyd!!!  wstyd!!!
Możesz rozwinąć bo nie rozumiem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Nie rozumiesz wędkowania na zimowisku?? Chyba że uważasz że to jest jak najbardziej w porządku. "....jesteśmy wędkarzami więc mamy prawo łowić na zimowiskach, ale nie zabierać ryb.?."  , to może kierowcy rajdowi mogą jeździć z prędkością jaką im się podoba po mieście ?

Offline ryba00

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
No właśnie można wywieść w kilka minut zestawy mając jeden lub dwa dni wolnego to chyba ułatwienie . Dwa dni na relax.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Nie rozumiesz wędkowania na zimowisku?? Chyba że uważasz że to jest jak najbardziej w porządku. "....jesteśmy wędkarzami więc mamy prawo łowić na zimowiskach, ale nie zabierać ryb.?."  , to może kierowcy rajdowi mogą jeździć z prędkością jaką im się podoba po mieście ?
Ale co ma temat zimowisk do tego co ja napisałem ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Nie rozumiesz wędkowania na zimowisku?? Chyba że uważasz że to jest jak najbardziej w porządku. "....jesteśmy wędkarzami więc mamy prawo łowić na zimowiskach, ale nie zabierać ryb.?."  , to może kierowcy rajdowi mogą jeździć z prędkością jaką im się podoba po mieście ?
Ale co ma temat zimowisk do tego co ja napisałem ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

To że u ciebie zimowisko funkcjonuje dlatego , że jest bardzo utrudniony dostęp, stalowe liny pod powierzchnią wody. A TEAM ROBINSON uważają się za "wędkarzy lepszych" i wędkują na zimowisku pomimo zakazu.


Offline ryba00

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
Niestety część tych RC-fanatykow nie potrafi sondować bez elektroniki, nie potrafi daleko i precyzyjnie rzucić i są leniwi bo nawet takie litrowe wiaderko wywieźć łódka to kilka minut natomiast spombem nie idzie tak szybko. ???

Jednych stać na sprzęt drugich nie i tu chyba leżyjeden z problemów gówno-burzy . Czy koledze zależy żeby każdy rzucał daleko i celnie i przy okazji urobił się przy spombowaniu wyrzucając marny litr zanęty . Ma być długo i ciężko i nie łatwo . Polska rzeczywistość

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 261
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Nie rozumiesz wędkowania na zimowisku?? Chyba że uważasz że to jest jak najbardziej w porządku. "....jesteśmy wędkarzami więc mamy prawo łowić na zimowiskach, ale nie zabierać ryb.?."  , to może kierowcy rajdowi mogą jeździć z prędkością jaką im się podoba po mieście ?
Ale co ma temat zimowisk do tego co ja napisałem ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

To że u ciebie zimowisko funkcjonuje dlatego , że jest bardzo utrudniony dostęp, stalowe liny pod powierzchnią wody. A TEAM ROBINSON uważają się za "wędkarzy lepszych" i wędkują na zimowisku pomimo zakazu.

 :bravo:

He... co do zimowisk dziś znowu było łowione przez zawodowców z temu na R .. gołąbki mi doniosły.
Także spokojnie pewnie na fejscie będzie formuła 1 .
Napis musi na siebie pracować.
Maciek