Autor Wątek: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?  (Przeczytany 43971 razy)

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #555 dnia: 21.02.2022, 15:10 »
No i dupa ... :-(
Wody Polskie miały według niektórych przejmować wszystko, tymczasem 300 hektarowy zbiornik w granicach Poznania - Jezioro Kierskie ma tego samego dzierżawcę na kolejne 10 lat, na którym prowadzona jest racjonalna gospodarka rybacka, czyli zasada Wpuść i Odłów.
Gdyby to jezioro zostało przejęte przez WP, to na lokalnym rynku byliby poważnym graczem, bo mają już 2 jeziora w pobliżu Poznania.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #556 dnia: 21.02.2022, 15:13 »
Gdyby to jezioro przejęły WP to odłowy dalej byłyby prowadzone, tylko kasa do innej kieszeni by szła. Pieniądz rządzi światem a nie dobre chęci.
Dzierżno uzależnia

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #557 dnia: 21.02.2022, 15:39 »
No i dupa ... :-(
Wody Polskie miały według niektórych przejmować wszystko, tymczasem 300 hektarowy zbiornik w granicach Poznania - Jezioro Kierskie ma tego samego dzierżawcę na kolejne 10 lat, na którym prowadzona jest racjonalna gospodarka rybacka, czyli zasada Wpuść i Odłów.
Gdyby to jezioro zostało przejęte przez WP, to na lokalnym rynku byliby poważnym graczem, bo mają już 2 jeziora w pobliżu Poznania.

Mam wrażenie, że gdyby zrobić wybory to nie ważne co by ktoś proponował, nie ważne jaka ochrona wód, czy nawet zarybianie, argument pt. jedna opłata na cały kraj jest najbardziej popularnych przekonywujący - czasami rozmawiam z rodziną i właśnie do nich to trafia. To że to nierealne to inna sprawa. Słyszą to co chcą usłyszeć.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #558 dnia: 21.02.2022, 16:36 »
Tak działa demokracja gdzie każdy głos liczy się tak samo. Ludzie głosują na tych którzy obiecują to co chcą usłyszeć a nie weryfikują czy to jest realne. Stąd wziął się Brexit w UK i życie na kredyt w Polsce.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #559 dnia: 21.02.2022, 16:58 »
Gdyby to jezioro przejęły WP to odłowy dalej byłyby prowadzone, tylko kasa do innej kieszeni by szła. Pieniądz rządzi światem a nie dobre chęci.
Skąd wiesz?
W zeszłym roku roku byłem świadkiem jak rybak ściągał sieci z jeziora rozstawione, co 100m, nawet 20m przed jedynym pomostem, na którym można łowić. Dla mnie każda zmiana może oznaczać poprawę na lepsze dla tej wody.

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #560 dnia: 21.02.2022, 17:40 »
Gdyby to jezioro przejęły WP to odłowy dalej byłyby prowadzone, tylko kasa do innej kieszeni by szła. Pieniądz rządzi światem a nie dobre chęci.
Skąd wiesz?
W zeszłym roku roku byłem świadkiem jak rybak ściągał sieci z jeziora rozstawione, co 100m, nawet 20m przed jedynym pomostem, na którym można łowić. Dla mnie każda zmiana może oznaczać poprawę na lepsze dla tej wody.

W jakim okresie roku te odłowy widziałeś i jakie dokładnie sieci były używane?

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #561 dnia: 21.02.2022, 18:51 »
Gdyby to jezioro przejęły WP to odłowy dalej byłyby prowadzone, tylko kasa do innej kieszeni by szła. Pieniądz rządzi światem a nie dobre chęci.
Skąd wiesz?
W zeszłym roku roku byłem świadkiem jak rybak ściągał sieci z jeziora rozstawione, co 100m, nawet 20m przed jedynym pomostem, na którym można łowić. Dla mnie każda zmiana może oznaczać poprawę na lepsze dla tej wody.

To znaczy, że mało wyobraźni poświęciłeś do przewidzenia tego co może się stać. Jedna sitwą może zastąpić drugą i ta nowa może być jeszcze mocniej zakotwiczona w systemie który stworzy. A ryb nie przybędzie.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #562 dnia: 21.02.2022, 18:51 »
To był październik. Rybak pływał łodzią wzdłuż brzegu i co około 100m zatrzymywał się. Podpływał do takich bojek i wciągał spod nich siaty a w nich ryby, praktycznie same drapieżniki: szczupaki, sandacze i okonie. Z tej co była przy mnie wyciągnął 9 ryb, tylko drapieżników. Żadna nie wróciła do wody.

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #563 dnia: 21.02.2022, 18:58 »
To był październik. Rybak pływał łodzią wzdłuż brzegu i co około 100m zatrzymywał się. Podpływał do takich bojek i wciągał spod nich siaty a w nich ryby, praktycznie same drapieżniki: szczupaki, sandacze i okonie. Z tej co była przy mnie wyciągnął 9 ryb, tylko drapieżników. Żadna nie wróciła do wody.

Ok, ale czemu się tutaj dziwić? Rybak dzierżwi to jezioro więc łowi. Ja nie wspieram takich dzierżawców. Szkoda, że mu przedłużyli dzierżawę no ale jak miał porządek w papierach to nie było przeciwskazań, żeby dzierżawę przedłuzyć. Na razie WP są płotką, która nie byłaby w stanie ogarnąć takiego jeziora bo nie maja zaplecza. Zobaczymy co będzie dalej.

Offline sulvin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 1
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #564 dnia: 01.11.2022, 22:40 »
To był październik. Rybak pływał łodzią wzdłuż brzegu i co około 100m zatrzymywał się. Podpływał do takich bojek i wciągał spod nich siaty a w nich ryby, praktycznie same drapieżniki: szczupaki, sandacze i okonie. Z tej co była przy mnie wyciągnął 9 ryb, tylko drapieżników. Żadna nie wróciła do wody.

Na szczęście obecnie coraz bardziej egzekwowany jest regulamin. PZW przeprowadza nawet kontrole i w razie wykrycia nieprawidłowości wzywa Policję. Regulamin jest po to, aby go przestrzegać, a że nie wszystkim się to podoba...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #565 dnia: 02.11.2022, 09:01 »
To był październik. Rybak pływał łodzią wzdłuż brzegu i co około 100m zatrzymywał się. Podpływał do takich bojek i wciągał spod nich siaty a w nich ryby, praktycznie same drapieżniki: szczupaki, sandacze i okonie. Z tej co była przy mnie wyciągnął 9 ryb, tylko drapieżników. Żadna nie wróciła do wody.

Na szczęście obecnie coraz bardziej egzekwowany jest regulamin. PZW przeprowadza nawet kontrole i w razie wykrycia nieprawidłowości wzywa Policję. Regulamin jest po to, aby go przestrzegać, a że nie wszystkim się to podoba...

Kaman, nie róbmy jaj :) PZW rzadko prowadzi kontrole, jak już to SSR, które ma mało wspólnego z PZW - mowa o tych z zarządu głównego. Obecnie PZW sra po gaciach, bo Polskie Wody im zabierają łowiska i jeśli są nieprawidłowości, to woda może być zabrana. Już dwa okręgi - bielski i kaliski tracą sens istnienia, bo nie mają kluczowych wód i utrzymywanie struktur obciąża tylko wędkarza, który niewiele ma w zamian.

Polskie Wody natomiast nie zabierają wody tylo PZW ale wszystkim, spółkom rybackim również, więc wielu zaczęło zapewne się bardziej starać :)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #566 dnia: 02.11.2022, 09:02 »
Regulamin pozwalający na wybicie wszystkich ryb w łowisku to żaden regulamin.
Krwawy Michał

Purple Life Matters