Autor Wątek: Jak korzystać z Shopee? Poradnik  (Przeczytany 24255 razy)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« dnia: 24.04.2022, 14:09 »
Cześć!

Zostałem poproszony o zrobienie instrukcji co i jak z Shopee oraz w jaki sposób uzyskiwać najkorzystniejsze ceny.

Shopee jako platforma porusza się w dwóch przestrzeniach: mobilnej i komputerowej. Mobilna jest dla użytkownika korzystniejsza, ponieważ wiele promocji, kodów i kuponów jest przeznaczonych tylko w aplikacji mobilnej. Zajdziecie ją na telefonach w App Store lub sklepie Google Play.

Komputerowa to po prostu www.shopee.pl

Kilka pojęć na początek:

Kupony Shopee -  są to kupony, które daje nam platforma do ogólnego użytku. Mogą być sprecyzowane pod jakąś kategorię lub na wszystkie kategorie. Kupony staram się udostępniać na bieżąco, jednak samodzielnie zazwyczaj znajdziecie je w bannerach na górze strony



Następnie klikamy "odbierz"



W ten sposób dodaliście kupon do swojego konta. Przykładowo w przypadku kuponu 5/30 jeżeli dorównacie lub przekroczycie kwotę 30 złotych wartość koszyka będziecie mogli obniżyć o 5 złotych.

Kupony Sklepów - są to kupony, które udostępnia dany sklep. Co ważne kupon sklepu można sumować z kuponem Shopee.
Znajdziecie je bezpośrednio w sklepie. W zależności jaką kwotę chcecie wydać odpowiednio klikacie "odbierz"



Następnie w koszyku dochodzi do kumulacji



Jeżeli nie możecie zastosować kuponu Shopee może on być do innej kategorii zakupów niż macie w koszyku lub kwota zamówienia nie spełnia wymogu do zastosowania kuponu. Pamiętajcie, że przed użyciem kuponów zaznaczcie w koszyku co chcecie kupić



Kody zniżkowe - kody zniżkowe mogą być używane zamiennie z kuponami Shopee. Wykorzystanie kodu przypisuje do Waszego konta kupon zniżkowy. W koszyku klikacie "Kupon Shopee"



Następnie w miejscu zaznaczonym wpisujecie kod i klikacie zastosuj. Spowoduje to dodanie kuponu do Waszego konta



W taki o to sposób uzyskujecie najniższą możliwą cenę dla produktu.


Kilka informacji dodatkowych. Shopee ma na większość produktów darmowe dostawy, jednak pamiętajcie o tym, że zaczynają się one zazwyczaj powyżej 10 złotych, a ich ilość jest ograniczona.

Tutaj szczegółowo opisuje to support Shopee:

https://bit.ly/3xJM4BQ

Na tej samej stronie po lewej stronie macie zakładki "zwroty" i "spory", też warto się z nimi zapoznać. Zwroty są darmowe :)

Pamiętajcie też, że Shopee z racji ochrony kupujących trzyma pieniądze do momentu kiedy potwierdzicie, że z zamówienie dotarło i wszystko jest z nim ok :) Zawsze po otrzymanym zamówieniu, jeżeli wszystko jest w porządku kliknijcie "Zamówienie otrzymane" co spowoduje uwolnienie środków do sprzedawcy i przyznanie do Waszego konta monet.

Monety - otrzymujemy je za zrealizowane zakupy. Wtedy za każdą wydaną złotówkę jest przyznawana jedna moneta. Zebranie 100 obniża wartość naszego zamówienia dodatkowo o 1 złoty. Jeżeli zbierzecie ich wystraczającą ilość klikacie po prostu tu:




Ważne!!!

Każdy kupon możecie wykorzystać raz, kupony Shopee w zależności od prowadzonej kampanii są odnawiane codziennie, sklepowe raz na jakiś czas. Sklepy niestety trzeba samodzielnie sprawdzać. Jeżeli wykorzystaliście kupon, nie będzie on na koncie widoczny. Pamiętajcie, że ilość kuponów w puli jest ograniczona!! Kto pierwszy ten lepszy.

Po wykorzystaniu darmowych dostaw Shopee będzie Wam doliczało kwotę dostawy. W takim wypadku wystarczy odczekać aż minie określony termin i ponownie będziecie mogli cieszyć się darmową dostawą :)


Jeżeli coś pominąłem lub jest dla Was niejasne proszę o informację!!! Będziemy edytować, żeby wszystkie istotne informacje były w jednym miejscu ;D


Plum

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: 24.04.2022, 15:31 »
Świetny poradnik. Leci :thumbup:
Możesz też opisać system ocen który różni się od Allegro.
Nie ma tutaj osobnych ocen sprzedającego i produktu. Jest tylko ocena produktu u kupującego. Poza tym jeśli ktoś chce zwrócić towar i wystawić ocenę, to wpierw trzeba ocenić, a dopiero później robić zwrot. Po dokonaniu zwrotu, nie ma możliwości wystawienia oceny.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: 24.04.2022, 15:55 »
Z tymi ocenami to trochę słabo, że trzeba i filmik i równocześnie fotki wstawić.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #3 dnia: 24.04.2022, 16:38 »
Z tymi ocenami to trochę słabo, że trzeba i filmik i równocześnie fotki wstawić.
Nie trzeba.
Możesz wstawić komentarz bez ocen. Jednak jeśli dodasz co najmniej jedno zdjęcie lub co najmniej jeden film to dostaniesz 3 monety, a jeśli dodasz zdjęcia i filmy, to dostaniesz 5 monet.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #4 dnia: 24.04.2022, 17:41 »
Świetna robota :beg:
Podziękował :beer: :beer: :beer:
Pozdrawiam

Robert

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 036
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #5 dnia: 24.04.2022, 17:54 »
:thumbup: Dzięki.
Tomek

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #6 dnia: 24.04.2022, 22:07 »
Z tymi ocenami to trochę słabo, że trzeba i filmik i równocześnie fotki wstawić.
Nie trzeba.
Możesz wstawić komentarz bez ocen. Jednak jeśli dodasz co najmniej jedno zdjęcie lub co najmniej jeden film to dostaniesz 3 monety, a jeśli dodasz zdjęcia i filmy, to dostaniesz 5 monet.
O to spoko, dobrze wiedzieć. Dzięki.

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #7 dnia: 25.04.2022, 11:50 »
Mam też 1 poradę trzeba uważać na te kupony i promocje, nie wiem kiedy i jak to się stało, a towaru mam już chyba na 3 sezony  .Na szczęście skończyły się darmowe dostawy.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #8 dnia: 25.04.2022, 12:12 »
Mam też 1 poradę trzeba uważać na te kupony i promocje, nie wiem kiedy i jak to się stało, a towaru mam już chyba na 3 sezony  .Na szczęście skończyły się darmowe dostawy.

Ja się boję, że za niedługo wypłata i na pewno znowu będzie niczym nieograniczone, okazjonalne nabywanie :p
Poza zanętami, które podrzuca azga wydłubuje również ciekawe oferty akwarystyczne.

PS. A dostawy darmowe dalej idzie znaleźć.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #9 dnia: 25.04.2022, 16:55 »
Jedno pytanie... w związku z tym że mój prywatny żandarm (żona) wykazuje spooooore zainteresowanie moimi zakupami na shopee, można jakoś ukryć/wyrzucić historię zakupów? :D :D :D
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #10 dnia: 25.04.2022, 16:58 »
Załóż "tajne" konto :P

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #11 dnia: 25.04.2022, 20:10 »
Przede wszystkim zmień dźwięk powiadomień na standardowy. Wejdź w ustawienia -> aplikacje -> Shopee -> powiadomienia. Tam przejrzyj wszystkie powiadomienia i sprawdź dźwięki.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #12 dnia: 25.04.2022, 21:49 »
Przede wszystkim zmień dźwięk powiadomień na standardowy. Wejdź w ustawienia -> aplikacje -> Shopee -> powiadomienia. Tam przejrzyj wszystkie powiadomienia i sprawdź dźwięki.

Bardziej chodzi o to by nie było ich widać na stronie moje zakupy :) Czasami siada do mojego komputera i sama przegląda shopee. Nie ukrywam że dzięki temu zyskałem np. podpórkę matrixa, która była w koszyku - taki skromny prezencik (bo ładna była).  Ale jak zobaczyła te wszystkie zanęty, kulki, haczyki, żyłki podajniki... sami rozumiecie... to troszkę kręci nosem...
Wiecie... czego oczy nie widzą... :)
Stąd pytanie.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #13 dnia: 25.04.2022, 22:21 »
Przede wszystkim zmień dźwięk powiadomień na standardowy. Wejdź w ustawienia -> aplikacje -> Shopee -> powiadomienia. Tam przejrzyj wszystkie powiadomienia i sprawdź dźwięki.

Bardziej chodzi o to by nie było ich widać na stronie moje zakupy :) Czasami siada do mojego komputera i sama przegląda shopee. Nie ukrywam że dzięki temu zyskałem np. podpórkę matrixa, która była w koszyku - taki skromny prezencik (bo ładna była).  Ale jak zobaczyła te wszystkie zanęty, kulki, haczyki, żyłki podajniki... sami rozumiecie... to troszkę kręci nosem...
Wiecie... czego oczy nie widzą... :)
Stąd pytanie.

Moja jak zaczyna kręcić nosem zawsze pytam się czy mam wrócić do poprzedniego hobby czyli chlania z kumplami i imprezowania, po tym zawsze jej przechodzi ;D
Plum

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak korzystać z Shopee? Poradnik
« Odpowiedź #14 dnia: 25.04.2022, 23:24 »
Bardziej chodzi o to by nie było ich widać na stronie moje zakupy :)
Chyba jedyny sposób to zainstalować wtyczkę do przeglądarki TamperMonkey lub GreaseMonkey i napisać krótki skrypt w JavaScript, który będzie ukrywał niektóre zamówienia na podstawie selektora CSS. Trzeba się temu dokładnie przyjrzeć, czy w ogóle jest to możliwe - tzn. czy kontenery zawierające dane zamówienie mają jakiś unikatowy znacznik (np. numer zamówienia), po którym będzie można się do niego odwołać. Strona Shopee jest powolna, więc powinno dać radę wstrzyknąć CSS przed załadowaniem pełnej strony.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść