Autor Wątek: Slow sinking bomb za nieduże pieniądze  (Przeczytany 2059 razy)

Offline Lucky Luke

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 10
Slow sinking bomb za nieduże pieniądze
« dnia: 20.07.2022, 14:17 »
Czyli jak za 5 złotych (no, 5,20) zrobić klamota za 20 złotych.
Mam nadzieję, że foto tłumaczy wszystko. Pokrótce tylko lista materiałów i słowo komentarza z praktyki.
Na znanym portalu aukcyjnym nabyłem neutralne sbirulino. Ucinamy rurkę, zostawiając około 12mm poza korpus. Ucinamy 3cm rurki termokurczliwej pasującej rozmiarem do średnicy wspomnianej rurki. W krętliku typu rolling #4 zagniatamy lekko jedno oczko, po czym to właśnie oczko ładujemy w rurkę. Następnie naciągamy ok, 1cm na rurkę sbirulina naszą rurkę termo z krętlikiem, i zagrzewamy. Gotowiec.
Po co tam te 2mm luzu? Ano, jeśli trafi się jakiś inaczej zbalansowane sbirulino, nad wodą błyskawicznie można go doważyć przy pomocy odrobiny karpiarskiej pasty wolframowej.
Za zaoszczędzone 15zł można np. kupić mi piwo ;)

Edit:
Różnica wielkości wynika stąd, że oryginał to rozmiar 4g, a sbirulino 8g. Sinking 8g nie jest wiele mniejszy niż to 8g sbirulino, natomiast gdy chodzi o lotność, zauważalnie dalej i celniej lata mój wynalazek.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 020
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Slow sinking bomb za nieduże pieniądze
« Odpowiedź #1 dnia: 20.07.2022, 15:14 »
Nie czaje tego sposobu. W jaki sposób to jest zawiązane, bo widzę, że tylko zgrzałeś rurkę.
Gdzie zawiązać przynęte i czy ta rurka termo wytrzyma obciążenie? W jaki sposób to działa, kompletnie nie rozumiem.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 469
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Slow sinking bomb za nieduże pieniądze
« Odpowiedź #2 dnia: 20.07.2022, 15:19 »
No przecież tak samo, jak leżący obok slow sinking :D

Zakładasz to na żyłkę jak normalny koszyczek.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 865
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Slow sinking bomb za nieduże pieniądze
« Odpowiedź #3 dnia: 20.07.2022, 15:20 »
Motov, to montujesz na agrafce z krętlikiem pomiędzy stoperami, zamiennie ze spławikiem do pellet wagglera ;)
Dzierżno uzależnia

Offline Lucky Luke

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 10
Odp: Slow sinking bomb za nieduże pieniądze
« Odpowiedź #4 dnia: 20.07.2022, 15:26 »
Dokładnie jak napisali koledzy wyżej, montuje się to przelotowo, blokując stoperami na żądanym dystansie. Żeby przypadkiem przy zacięciu nam nie przesuwało stopera w kierunku przyponu, to właśnie pomiędzy przyponem a sinking bombem dajemy 2 lub 3 stoperki, a od strony szczytówki wystarczy nam jeden. Można używać agrafki, ja jednak montuję po prostu na samym oczku krętlika który wystaje z rurki. Lekko i prosto, tak łowi się najfajniej :) Bez łączników i innych podobnych.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 865
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Slow sinking bomb za nieduże pieniądze
« Odpowiedź #5 dnia: 20.07.2022, 16:37 »
Jak nie dasz agrafki to bezinwazyjnie nie przejdziesz na pellet waggler ;)
Dzierżno uzależnia

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 627
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Slow sinking bomb za nieduże pieniądze
« Odpowiedź #6 dnia: 21.07.2022, 22:33 »
Co do samej ceny to nie ma dyskusji, bo osobiście wolałbym stracić taki spławik/pływak za 5 zł niż bombkę za 20 zł. A jak komuś by się nie spodobało czy tez uznałby że to nie dla niego to zawsze mniejsze koszty.

Ze względu na kształt sbirulino jasnym jest że dalej poleci względem bombki ale minusem jakim ja tu widzę przy sbirulino jest to że nie możemy dodać śrucin jeśli takowe komuś będą potrzebne. Ale sam pomysł na plus :beer:
Z poważaniem Marcin

Offline Lucky Luke

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 10
Odp: Slow sinking bomb za nieduże pieniądze
« Odpowiedź #7 dnia: 24.07.2022, 10:46 »
Tutaj jak napisałem, doważanie również jest możliwe, i to bardzo dokładne, dzięki zastosowaniu tej dociążonej pasty. Lub, zwyczajnie i po prostu, plasteliną zaciśniętą na trzonku przed rurką. Działa jak złoto.