Autor Wątek: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm  (Przeczytany 6342 razy)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #15 dnia: 25.08.2022, 16:17 »
I ja przygarnąłem dwa opakowania :)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #16 dnia: 28.09.2022, 20:27 »
Też zauważyliście, że te pellety łatwiej pękają przy nabijaniu koszyka mikropelletem? Do końca sierpnia miałem paczkę kupioną 2 lata temu i nie było takiego problemu.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #17 dnia: 29.09.2022, 08:01 »
Zapewne spowodowane jest to tym, że teraz można łatwiej przebić pellet push stopem. Dawniej trzeba było się męczyć z wiertłem, teraz jest dużo lepiej. Więc jeśli ten otwór jest większy, to proste - pellet łatwiej pęka :)
Lucjan

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #18 dnia: 29.09.2022, 09:09 »
Zapewne spowodowane jest to tym, że teraz można łatwiej przebić pellet push stopem. Dawniej trzeba było się męczyć z wiertłem, teraz jest dużo lepiej. Więc jeśli ten otwór jest większy, to proste - pellet łatwiej pęka :)

Ja akurat gumke drennana stosuję i pękają po nabiciu w podajnik ze średnia siła. Nie każdy ale mniej więcej co 4 psuje się.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #19 dnia: 29.09.2022, 13:05 »
Z plastikowej czy siliconowej foremki korzystasz? Rób sobie w takim razie czapeczkę z pelletu/zanęty w przypadku tej przynęty.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #20 dnia: 29.09.2022, 17:50 »
Z plastikowej czy siliconowej foremki korzystasz? Rób sobie w takim razie czapeczkę z pelletu/zanęty w przypadku tej przynęty.

Originalna prestona. Robię warstwę z zanety, ale widać ze na magazynie ten pellecik poleżał. Trochę mnie pachnie ale dziś pokazał,  że nadal wabi ryby nie tylko karpie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline rychu9191

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #21 dnia: 04.11.2022, 15:21 »
Witam
Zakupiłem ostatnio komplet pelletow z sounubatisa 8mm. Miałem wcześniej 14mm pikantną kiełbaskę i jak otworzyłem pudełko nowej pikantnej kiełbaski 8mm to się rozczarowałem. Zapach bardzo słaby, kolor pelletu inny, a i pudełko się różni kolorystyką. Co o tym sądzicie? Trafiłem na podróbkę?



Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #22 dnia: 04.11.2022, 15:25 »
Wygląda normalnie...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #23 dnia: 04.11.2022, 15:25 »
Jak kupiłeś w PL to one przeleżały na magazynie swoje (pewnie ze 2 lata plus coś tam zanim dojechało to do PL) i pamiętam jak SB miało normalne dostawy to po otwarciu aż widać ten tłuszcz było na przynętach OS SS. A kupując paczki z Amura ostatnio to widać, że trochę suchawe te przynęty są i niestety pękają często po nabicu. Po braniu też staram się je zmieniać bo łatwiej spadają nawet jak teraz woda zimniejsza jest.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline rychu9191

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #24 dnia: 04.11.2022, 15:32 »
Od spodu brak nalepki i nawet nie ma terminu przydatności, więc może być prawda że leżało to nie wiadomo ile na magazynach...

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #25 dnia: 04.11.2022, 17:58 »
Z tym, że kiedyś SS było bardziej tluste i aromatyczne to też mi się rzuciło w oczy po odebraniu paczki z Amura.

Offline rychu9191

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #26 dnia: 04.11.2022, 19:02 »
I jak łowiliście na te przynęty suche i faktycznie jest lipa na łowisku? Czy nie zauważyliście różnicy?

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #27 dnia: 04.11.2022, 19:24 »
I jak łowiliście na te przynęty suche i faktycznie jest lipa na łowisku? Czy nie zauważyliście różnicy?

Brania są na łowiskach, gdzie SS dawała radę zawsze. Po prostu są mniej aromatyczne i łatwiej pękają na gumce nawet w porównaniu do lat gdzie miałem towar ze świeżej dostawy.
Najgorsze, że nie ma sensownego substytutu na rynku, bo o ile MMM dało się zastąpić to tego pelletu nie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #28 dnia: 06.11.2022, 09:54 »
Pellet nigdy nie będzie taki sam, ponieważ wiele się zmienia, znika jakiś dodatek, coś się zmienia w technologii, wprowadzane są nowe przepisy (zakaz użycia jakiegoś składnika na przykład). Jak dla mnie to nowe pellety mają większy prześwit (te 8 mm) i łatwiej je zamocować na push stopach. Ale większa dziuka oznacza szybsze wymywanie się.

Ogólnie często partia z danego roku lekko się różni od poprzedniczki. W UK wycofano pewne rzeczy (barwniki i substancje zapachowe), to znaczy zakazano ich, i są zanęty, pellety czy kulki co zmieniły swój kolor lub lekko zapach. Tak było z Dynamite, które informowało o różnicach wynikających z tego. Te pellety są niby robione na kontynencie ale nie czarujmy się, robione są na rynek UK głównie, więc możliwe, że też musieli zmienić recepturę panierki.

Ja używam wciąż pelletów Meusa 8 mm z dziurką w kolorze zanęty MMM lub pelletów do nęcenia i mam wyniki. Warto zawsze użyć tego pelletu na zmianę z SS, aby sprawdzić czy ryba woli wisienkę na torcie czy też pellet w kolorze miksu.
Lucjan

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 4
Odp: Pellet OS Sonu Spicy Sausage 8 mm
« Odpowiedź #29 dnia: 06.11.2022, 11:09 »
Pellet nigdy nie będzie taki sam, ponieważ wiele się zmienia, znika jakiś dodatek, coś się zmienia w technologii, wprowadzane są nowe przepisy (zakaz użycia jakiegoś składnika na przykład). Jak dla mnie to nowe pellety mają większy prześwit (te 8 mm) i łatwiej je zamocować na push stopach. Ale większa dziuka oznacza szybsze wymywanie się.

Ogólnie często partia z danego roku lekko się różni od poprzedniczki. W UK wycofano pewne rzeczy (barwniki i substancje zapachowe), to znaczy zakazano ich, i są zanęty, pellety czy kulki co zmieniły swój kolor lub lekko zapach. Tak było z Dynamite, które informowało o różnicach wynikających z tego. Te pellety są niby robione na kontynencie ale nie czarujmy się, robione są na rynek UK głównie, więc możliwe, że też musieli zmienić recepturę panierki.

Ja używam wciąż pelletów Meusa 8 mm z dziurką w kolorze zanęty MMM lub pelletów do nęcenia i mam wyniki. Warto zawsze użyć tego pelletu na zmianę z SS, aby sprawdzić czy ryba woli wisienkę na torcie czy też pellet w kolorze miksu.
Które pellety Meusa Ci się sprawdzają? Ja miałem kwas masłowy to tak średnio, przestałem już zakładać kolorowe cukierki, łapie tylko na pellet.