Autor Wątek: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie  (Przeczytany 8812 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #15 dnia: 20.09.2022, 12:33 »
Np. na wyngiel... :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 246
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #16 dnia: 20.09.2022, 13:01 »
Np. na wyngiel... :P

Najak! Zwłaszcza w bloku :D Chociaż moi rodzice mieszkając w bloku dopłatę na węgiel wzięli, bo ich spółdzielnia ma jedną kotłownię węglową, przez co każde mieszkanie na prawo do dodatku :P Trochę śmiechłem jak usłyszałem :P

A co myślicie o pelletach 1 mm dostępnych u nich? W Anglii co raz bardziej widocznie przy metodzie pory pomiędzy pelletem 2mm wypełnia się pelletem 1mm, zamiast zanętą lub w okresie zimowym łowi się na sam pellet 1mm. Ciekawe czy ta Nutra lub Nutra HP opisana jako pasza dla karpia byłaby dobra w metodzie.   
Plum

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #17 dnia: 20.09.2022, 13:42 »
Najak! Zwłaszcza w bloku :D Chociaż moi rodzice mieszkając w bloku dopłatę na węgiel wzięli, bo ich spółdzielnia ma jedną kotłownię węglową, przez co każde mieszkanie na prawo do dodatku :P Trochę śmiechłem jak usłyszałem :P

W tym kraju nigdy dobrze nie będzie. Raz przez nieumiejętnie pisane prawo na kolanie, gdzie pełno dziur zostaje, a dwa przez postawy obywatelskie to wykorzystujące. Liczę na to, że poprawność tych wniosków będzie tak skrupulatnie sprawdzona jak dodatków covidowych z tarcz i nienależnie pobrane będą "do zwrotu".

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 246
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #18 dnia: 20.09.2022, 13:46 »
Najak! Zwłaszcza w bloku :D Chociaż moi rodzice mieszkając w bloku dopłatę na węgiel wzięli, bo ich spółdzielnia ma jedną kotłownię węglową, przez co każde mieszkanie na prawo do dodatku :P Trochę śmiechłem jak usłyszałem :P

W tym kraju nigdy dobrze nie będzie. Raz przez nieumiejętnie pisane prawo na kolanie, gdzie pełno dziur zostaje, a dwa przez postawy obywatelskie to wykorzystujące. Liczę na to, że poprawność tych wniosków będzie tak skrupulatnie sprawdzona jak dodatków covidowych z tarcz i nienależnie pobrane będą "do zwrotu".

Jakby nie było za ciepło każdy mieszkaniec zapłaci więcej i ponoć nie jest to luka w prawie, bo nawet wydano interpretację do tego z Ministerstwa (aczkolwiek prawdy i tak się nie dowiemy :D), ale np. w moim przypadku, gdzie ciepło kupujemy od miasta, a nie posiadamy jako spółdzielnia żadnej kotłowni to tutaj nic nie wpada :)
Plum

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #19 dnia: 20.09.2022, 14:12 »
Ja stosuję Futurę jako dodatek od lat. Trzeba tylko pamiętać, że ona się nie klei.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #20 dnia: 20.09.2022, 14:13 »
Jakby nie było za ciepło każdy mieszkaniec zapłaci więcej i ponoć nie jest to luka w prawie, bo nawet wydano interpretację do tego z Ministerstwa (aczkolwiek prawdy i tak się nie dowiemy :D), ale np. w moim przypadku, gdzie ciepło kupujemy od miasta, a nie posiadamy jako spółdzielnia żadnej kotłowni to tutaj nic nie wpada :)

Cena za ciepło nie ma tu żadnego znaczenia. Jest to dodatek węglowy dla osób palących węglem, osoby w mieszkaniach w bloku nie palą węglem (nie mają swoich pieców), ten posiada tylko spółdzielnia, więc jest to po prostu nadużycie/nadinterpretacja i o tym pisałem, że nigdy nie będzie dobrze w tym kraju. Jako społeczeństwo niestety mamy PRL i kradzież państwowego we krwi, tylko, że czasy się tak zmieniły, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że okradają siebie/sąsiadów a nie państwo, bo to zrobi kolejny dodruk jak w czasach covidowych, który spłacamy obecnie.
"Poseł Suski poinformował, że gminy będą mogły przeprowadzić wywiady środowiskowe, bowiem zgłaszane są do nich informacje o nadużyciach. Wyjaśnił, że to nieliczna grupa. - Chcemy, żeby ten dodatek trafił do potrzebujących, nie był wykorzystywany, jako sposób zarobkowania - dodał."
I niech sprawdzają, bo taka swobodna interpretacja  to nic innego jak nienależne pobranie środków z jakiegoś tytułu, a ten należy się konkretnym osobom, tak jak i inne dodatki słusznie lub mniej słusznie zarządzone, jednak skierowane do konkretnych osób. Tak samo moment naroiło się tych co po kilka gospodarstw domowych w jednym domu mieli, bo oni, syn, córka i jeszcze kilka rodzin zameldowanych i każdemu się "należy"-wpienia mnie coś takiego. A druga rzecz jak pisałem-gówniane prawo na kolanie pisane.
Temat rzeka, a ten o zakupach nie węgla a znacznie przyjemniejszych spraw jak pellet (choć nazwa również z opałem się kojarzy) ;D więc wracamy na właściwe tory.

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #21 dnia: 20.09.2022, 14:17 »
Ja stosuję Futurę jako dodatek od lat. Trzeba tylko pamiętać, że ona się nie klei.
A ja mieszam skrettinga 2.3 z allerem classic 2mm, który raz że jest zauważalnie drobniejszy, dwa że po moczeniu 1.30 sek klei się dużo bardziej niż skretting, co powoduje lepsze układanie się w foremce (wypełnia pory) i podczas rzutów nie rozpada się podajnik. Nie zmienia się znacząco również kolor mieszanki, do przyciemniania jest np halibut. Te dwa pellety troszkę inaczej pracują (w innym czasie) co uważam za dodatkowy plus.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #22 dnia: 20.09.2022, 14:20 »
Ja stosuję Futurę jako dodatek od lat. Trzeba tylko pamiętać, że ona się nie klei.
A ja mieszam skrettinga 2.3 z allerem classic 2mm, który raz że jest zauważalnie drobniejszy, dwa że po moczeniu 1.30 sek klei się dużo bardziej niż skretting, co powoduje lepsze układanie się w foremce (wypełnia pory) i podczas rzutów nie rozpada się podajnik. Nie zmienia się znacząco również kolor mieszanki, do przyciemniania jest np halibut. Te dwa pellety troszkę inaczej pracują (w innym czasie) co uważam za dodatkowy plus.
To moja podstawowa mieszanka ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #23 dnia: 20.09.2022, 14:38 »
To moja podstawowa mieszanka ;)
Moja w tym sezonie też, jeszcze czasami idzie halibut, betaina, red halibut, ale jak na szybko gdzieś lecę to "na oko" z wora te dwa w sitko i wio. A zacząłem stosować bo z samego skrettinga mi czasami podajnik w locie się rozpadał, co niwelowałem np. zanętą, ale są miejscówki, gdzie sam pellet robi lepszą robotę więc kombinowałem jak to zniwelować. Tak samo dawno już nie łowiłem na samą zanętę kupowaną (a od pewnego czasu leciałem na markowych sonu, czy db) tylko mieszam to z mielonymi pelletami i innymi własnymi dodatkami. Różnicę często widać jak jest po kilku wędkarzy niedaleko od siebie, że łowi się więcej, a o kiju nie pamiętam kiedy zszedłem, nawet w niesprzyjających warunkach.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 246
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #24 dnia: 20.09.2022, 15:06 »
Jakby nie było za ciepło każdy mieszkaniec zapłaci więcej i ponoć nie jest to luka w prawie, bo nawet wydano interpretację do tego z Ministerstwa (aczkolwiek prawdy i tak się nie dowiemy :D), ale np. w moim przypadku, gdzie ciepło kupujemy od miasta, a nie posiadamy jako spółdzielnia żadnej kotłowni to tutaj nic nie wpada :)

Cena za ciepło nie ma tu żadnego znaczenia. Jest to dodatek węglowy dla osób palących węglem, osoby w mieszkaniach w bloku nie palą węglem (nie mają swoich pieców), ten posiada tylko spółdzielnia, więc jest to po prostu nadużycie/nadinterpretacja i o tym pisałem, że nigdy nie będzie dobrze w tym kraju. Jako społeczeństwo niestety mamy PRL i kradzież państwowego we krwi, tylko, że czasy się tak zmieniły, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że okradają siebie/sąsiadów a nie państwo, bo to zrobi kolejny dodruk jak w czasach covidowych, który spłacamy obecnie.
"Poseł Suski poinformował, że gminy będą mogły przeprowadzić wywiady środowiskowe, bowiem zgłaszane są do nich informacje o nadużyciach. Wyjaśnił, że to nieliczna grupa. - Chcemy, żeby ten dodatek trafił do potrzebujących, nie był wykorzystywany, jako sposób zarobkowania - dodał."
I niech sprawdzają, bo taka swobodna interpretacja  to nic innego jak nienależne pobranie środków z jakiegoś tytułu, a ten należy się konkretnym osobom, tak jak i inne dodatki słusznie lub mniej słusznie zarządzone, jednak skierowane do konkretnych osób. Tak samo moment naroiło się tych co po kilka gospodarstw domowych w jednym domu mieli, bo oni, syn, córka i jeszcze kilka rodzin zameldowanych i każdemu się "należy"-wpienia mnie coś takiego. A druga rzecz jak pisałem-gówniane prawo na kolanie pisane.
Temat rzeka, a ten o zakupach nie węgla a znacznie przyjemniejszych spraw jak pellet (choć nazwa również z opałem się kojarzy) ;D więc wracamy na właściwe tory.

No ale przecież napisałem Ci wyraźnie, spółdzielnia ma swoją kotłownię węglową, czyli mieszkańcy składają się na zakup węgla, nie kupują ciepła, tak samo jak składali się na postawienie kotłowni węglowej swego czasu. Jest to ich piec, tylko że większy, dostarczający ciepło dla całego bloku. Temu myślę, ale pewien nie jestem, że taki scenariusz mógł być przewidziany, stąd też interpretacja przepisów od Ministerstwa, która ww. przypadek wymienia, bo dodatek miał być na gospodarstwo domowe, a mieszkania w bloku są gospodarstwami domowymi. Teoretycznie dopiero gdyby ktoś w obrębie jednego mieszkania składał dwa wnioski na ten moment byłoby to nadużycie. U mnie z kolei kupujemy same ciepło, nie paliwo do kotłowni. Nie ma sensu faktycznie tego drążyć, ale w pierwszym momencie przed przeczytaniem interpretacji też byłem bardzo zdziwiony :D ale też bardziej winię akt prawny niż samych korzystających z jego zapisów.
Plum

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 246
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #25 dnia: 20.09.2022, 15:09 »
Ja stosuję Futurę jako dodatek od lat. Trzeba tylko pamiętać, że ona się nie klei.
A ja mieszam skrettinga 2.3 z allerem classic 2mm, który raz że jest zauważalnie drobniejszy, dwa że po moczeniu 1.30 sek klei się dużo bardziej niż skretting, co powoduje lepsze układanie się w foremce (wypełnia pory) i podczas rzutów nie rozpada się podajnik. Nie zmienia się znacząco również kolor mieszanki, do przyciemniania jest np halibut. Te dwa pellety troszkę inaczej pracują (w innym czasie) co uważam za dodatkowy plus.

a ja idę trochę inaczej, podstawowa mieszanka to skretting z allerem, ale best 3 mm i delikatnie zaprawiam to zanętą lub mielonym skrettingiem po prostu, czasem dorzucam tak 10 - 15% skretting 4 mm jeszcze dla urozmaicenia frakcji na dnie, lepiej mi się to sprawdza niż mieszanki kolorystyczne. Aller faktycznie mocno trzyma, bo się wszystko lepiej klei, ale ta Nutra może być też ciekawa jako produkt.
Plum

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 246
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #26 dnia: 30.09.2022, 11:31 »
Jestem po zakupach w sklepie. Kupiłem 100 kilo w cenie 955 złotych. Odbierałem z magazynu, bo akurat byłem nie daleko w delegacji. Jeżeli chodzi o trwałość pelletu Pan Piotr Magazynier mówił, że nawet czytał badania  że dopiero po 2 - 3 latach od upływu daty ważności pierwszy składnik się rozkłada, a jest to witamina C. Kontakt świetny, zgłosiłem dyspozycję dzień wcześniej i odebrałem, rozliczyłem się na miejscu.

Mówił, że pellet sprowadzają z Francji i Francuzi podnieśli ceny, a dzisiaj ostatni dzień po starej cenie, korzystajcie póki można oraz że dla sklepów wędkarskich sprzedali 100 ton w tym roku, do tej pory :)

Plum

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #27 dnia: 30.09.2022, 11:34 »
A ja właśnie odebrałem od kuriera worek. Była obsuwa w dostawie, ale co tam :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 218
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #28 dnia: 30.09.2022, 14:16 »
Jestem po zakupach w sklepie. Kupiłem 100 kilo w cenie 955 złotych. Odbierałem z magazynu, bo akurat byłem nie daleko w delegacji. Jeżeli chodzi o trwałość pelletu Pan Piotr Magazynier mówił, że nawet czytał badania  że dopiero po 2 - 3 latach od upływu daty ważności pierwszy składnik się rozkłada, a jest to witamina C. Kontakt świetny, zgłosiłem dyspozycję dzień wcześniej i odebrałem, rozliczyłem się na miejscu.

Mówił, że pellet sprowadzają z Francji i Francuzi podnieśli ceny, a dzisiaj ostatni dzień po starej cenie, korzystajcie póki można oraz że dla sklepów wędkarskich sprzedali 100 ton w tym roku, do tej pory :)



Widać że idzie zima i trza ozimine siać :-X 8) :P :'(
Maciek

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Grupa Aqua - pellet skretting w dobrej cenie
« Odpowiedź #29 dnia: 03.05.2023, 06:36 »
Jestem po zakupach w sklepie. Kupiłem 100 kilo w cenie 955 złotych. Odbierałem z magazynu, bo akurat byłem nie daleko w delegacji. Jeżeli chodzi o trwałość pelletu Pan Piotr Magazynier mówił, że nawet czytał badania  że dopiero po 2 - 3 latach od upływu daty ważności pierwszy składnik się rozkłada, a jest to witamina C. Kontakt świetny, zgłosiłem dyspozycję dzień wcześniej i odebrałem, rozliczyłem się na miejscu.

Mówił, że pellet sprowadzają z Francji i Francuzi podnieśli ceny, a dzisiaj ostatni dzień po starej cenie, korzystajcie póki można oraz że dla sklepów wędkarskich sprzedali 100 ton w tym roku, do tej pory :)


Witam. To ja opowiem o transakcji z tym,że przedstawicielem owej paszy.
A nie mam miłych wspomnień. Otóż kolega Azga przedstawił dość fajną opcję itd. Też zadzwoniłem,pierw wszedłem na stronę. Wybrałem produkt. Odebrała Pani. Niezwykle serdeczna,rozmowa" Bajka".
Pani poinformowała mnie, że cen produktów nie ma na stronie z powodu Brexit UK.
Ok. Rozmowa się klei. Co do zamówienia i płatności. Pani przesłała nr konta itd. Ja w tejże chwili posłałem pieniążki na konto. I tu się zaczęły schody do "Wieży Babel".
Zajęty pracą, prozą życia codziennego przypomniałem Sobie po tygodniu,że Pelet powinien dawno przyjść. Status przesyłki do pobrania od klienta. Dzwonię do tejże Instytucji jak " Grupa......itd".
Pani w głosie przez chwilę wiarygodna staję się tłumacząc,że kurierzy teraz to szkoda słów. Uwierzyłem . Tydzień później.
"Słyszę to nie możliwe, że nie wyjechało." Mówię Pani grzecznie lecz moja cierpliwość też ma granicę.  Otóż finalnie postraszylem e-mail. W ciągu wysłania email do zwrotu kasy nie minęło 24h. W ciągu 3 tygodni byłem zbywany jak małolat. Słabe. A towaru też zamówiłem sporo. Ja dałem Bana na to "Firmę". Od Wojcix.pl.
Ta nie miła sytuacja nie miała miejsca.
Może odbiór osobisty jest Ok.
Ten przez zamówienie online .
Jak wyżej opisane.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka