Autor Wątek: Składki 2023  (Przeczytany 22349 razy)

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #135 dnia: 31.12.2022, 16:16 »
Ja się dziwię, że ludzie wierzyli, że 250zl będzie opłata... Przecież ten dziwny twór co obiecuje na całą Polskę ma nachapać kasy, a nie być za wędkarzami... Przyjdą takie czasy, że nie będę opłacał i na Nysie z partyzanta będę łowił...

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 431
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #136 dnia: 31.12.2022, 16:19 »
W 2023 opłataza wędkowanie w Wodach Polskich wyniesie 350zł.Do dyspozycji 94 obwody.Jesli liczba obwodów wzrośnie to oplata może byc 600-800 zł.

To będzie dopiero porażka ci co łowią blisko swojego miejsca zamieszkania np. ja będę musiał płacić na cały kraj chcąc nie chcąc...w takim razie już tęsknię za pzw...będzie tylko gorzej.
Pamięć mnie myli, czy wcześniej byłeś za?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #137 dnia: 31.12.2022, 16:31 »
W 2023 opłataza wędkowanie w Wodach Polskich wyniesie 350zł.Do dyspozycji 94 obwody.Jesli liczba obwodów wzrośnie to oplata może byc 600-800 zł.

To będzie dopiero porażka ci co łowią blisko swojego miejsca zamieszkania np. ja będę musiał płacić na cały kraj chcąc nie chcąc...w takim razie już tęsknię za pzw...będzie tylko gorzej.
Pamięć mnie myli, czy wcześniej byłeś za?

Byłem ale już nie jestem :D tym bardziej że połowiłem fajnie w tym roku na pzw.
C&R

Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #138 dnia: 31.12.2022, 16:43 »
Pisał KurierBydgoski.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #139 dnia: 31.12.2022, 18:53 »
W 2023 opłataza wędkowanie w Wodach Polskich wyniesie 350zł.Do dyspozycji 94 obwody.Jesli liczba obwodów wzrośnie to oplata może byc 600-800 zł.

To będzie dopiero porażka ci co łowią blisko swojego miejsca zamieszkania np. ja będę musiał płacić na cały kraj chcąc nie chcąc...w takim razie już tęsknię za pzw...będzie tylko gorzej.
Pamięć mnie myli, czy wcześniej byłeś za?

Byłem ale już nie jestem :D tym bardziej że połowiłem fajnie w tym roku na pzw.

Ja rozumiem to inaczej:
Za 94 obwody należące do Wód Polskich zapłacimy 250 zł, a nie 350 zł (zarządzenie nr 57)
https://www.wody.gov.pl/attachments/article/533/Zarz%C4%85dzenie%20nr%2057%20z%202022%20r.%20Prezesa%20PGW%20Wody%20Polskie.pdf

350 zł to OPŁATA KRAJOWA i obejmuje 94 obwody WP plus obwody innych dzierżawców, którzy przystąpią do programu WP. (zarządzenie nr 58)
https://www.wody.gov.pl/attachments/article/3057/Zarz%C4%85dzenie%20nr%2058%20z%202022%20r.%20Prezesa%20PGW%20Wody%20Polskie.pdf

A Poznań podzielił swoje wody jeszcze na strefy i najdroższa strefa to 200zł
https://poznan.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/1246-zasady-sprzedazy


Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #140 dnia: 31.12.2022, 19:18 »
Ja zrozumialem że 250zł za opłatę w kole + 100 zł  dopłaty za polskie wody .Polskie wody maja 94 okręgi + 2 specjalne.Niewiem co to sa te specjalne. Obowią,uje karta wedkarska.Po powiększeniu liczby okręgów może byc opłata 600-800 zł.Czytałem w dzisiejszym Kurierze bBydgoskim.

Offline krzys_u

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piastów
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #141 dnia: 12.01.2023, 17:47 »
Niestety okazało się że jeziorem na którym często wędkuję prawdopodobnie niedługo "zaopiekują się" Wody Polskie, więc próbuje ogarnąć temat i jakoś nie ogarniam :)
Rozumiem że mamy 2 opłaty "Nasze Łowiska" i "Opłata krajowa".
Kolega mrucin w poście powyżej sugeruje: 350 zł to OPŁATA KRAJOWA i obejmuje 94 obwody WP plus obwody innych dzierżawców
tylko pytanie gdzie konkretnie jest taki zapis że jak zapłacę 350 to mogę też łowić na "Naszych Łowiskach"? (czyli tych 94 okręgach dobrze rozumiem?) - bo w zarządzeniu nr 58 nie ma tego napisane.
Jest napisane: .... rocznego zezwolenia OPŁATA KRAJOWA w obwodach rybackich i łowiskach które przystąpią do programu OPŁATA KRAJOWA ...
Może ktoś mnie oświeci ...



Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #142 dnia: 12.01.2023, 19:12 »

Osoby zainteresowane uzyskaniem zezwolenia na wszystkie wody w Polsce użytkowane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie mogą nabyć zezwolenie „Nasze Łowiska”. Szczegóły na stronie https://www.wody.gov.pl/nasze-lowiska
Ponadto od tego roku dostępne jest także zezwolenie „Opłata Krajowa”, uprawniające do wędkowania na obwodach administrowanych przez Wody Polskie i obwodach użytkowników, którzy przystąpili do programu – szczegóły na stronie https://wody.gov.pl/nasze-dzialania/oplata-krajowa

link https://poznan.wody.gov.pl/aktualnosci/1375-zezwolenia-na-amatorski-polow-ryb-w-2023-roku-juz-dostepne

Offline andrzej1952

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #143 dnia: 24.04.2023, 15:22 »
Przez 55 lat opłacałem składki....W tym roku musiałbym wydać o 200 zł więcej niż rok temu( emerytura niestety nie wzrosła o 100%jak składka). Jedyne co zostało to opuścić grono PZW.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #144 dnia: 24.04.2023, 20:22 »
W tym roku musiałbym wydać o 200 zł więcej niż rok temu( emerytura niestety nie wzrosła o 100%jak składka).
Co ma jedno do drugiego? Idąc dalej takim tokiem rozumowania.......
Ceny papryki czy cebuli poszybowały   o 200-300%. Zarobki również powinny o tyle wzrosnąć? Powiem szczerze,że ten lament już mnie delikatnie wku..... Rozumiem, że komuś "karta" może nadwyrężyć budżet, ale kwota 300-400 zł za rok łowienia na wielu wodach to śmiech na sali. Takie jest moje zdanie. Oczywiście rybostan wspomnianych wód to inna bajka.
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #145 dnia: 25.04.2023, 07:38 »
W tym roku musiałbym wydać o 200 zł więcej niż rok temu( emerytura niestety nie wzrosła o 100%jak składka).
Co ma jedno do drugiego? Idąc dalej takim tokiem rozumowania.......
Ceny papryki czy cebuli poszybowały   o 200-300%. Zarobki również powinny o tyle wzrosnąć? Powiem szczerze,że ten lament już mnie delikatnie wku..... Rozumiem, że komuś "karta" może nadwyrężyć budżet, ale kwota 300-400 zł za rok łowienia na wielu wodach to śmiech na sali. Takie jest moje zdanie. Oczywiście rybostan wspomnianych wód to inna bajka.

Alek, problem w tym, że PZW oferuje coraz mniej za coraz więcej, w tym roku jest to zdecydowanie mniej za zdecydowanie więcej. DLa wielu wędkarzy, jeśli w okolicy są inne wody, opcja wykupienia składek staje się nieopłacalna. Do tego w ten sposób wyrażają swoje zdanie. Gdyby jeszcze była chęć do przeprowadzenia reform, zmiany czegoś. A tu nuklearna zima, żadnych zmian nie będzie, włodarze bezczelni jak dawniej, teraz zajęci walką wewnętrzną o koryto, pan Miś jest właśnie wycinany wraz z jego ludźmi chociażby. I nie po to a by było lepiej, po prostu zarażał innym świnkom u koryta. Jakbym był emerytem też bym zastanawiał się czy jest sens opłat, oczywiście zależy to też od jakości lokalnych wód, bo okręg okręgowi nierówny. Dla wielu Odra była na ten przykład powodem wykupywania składek, jeśli ktoś więc mieszka w okręgach od wrocławskiego po szczeciński, to może mieć pewne opory. A zatruta Odra obciąża konto PZW mocno, bo ta organizacja nie robiła praktycznie nic aby zapobiec zatruciom, pomimo wielu problemów ze śniętymi rybami. Zamiast walczyć o czystość rzek włodarze siedzieli cicho, aby nie czepiał się ich rząd. Taktyka się nie sprawdziła, bo po wojnie domowej jeden z liderów zasilił szeregi Polskich Wód, mowa o byłym prezesie Ziemieckim. I ten podpowiada Gróbarczykowi jak ze związkiem walczyć i odbierać mu wody.

Ja takie postępowanie rozumiem.
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #146 dnia: 25.04.2023, 19:00 »

 oczywiście zależy to też od jakości lokalnych wód, bo okręg okręgowi nierówny. [/b]
Nic dodać, nic ująć.
Ja na swoje wody nie narzekam, stąd kwotę 300-400 zł uważam za śmieszną. To raptem kilka wyjazdów na komercje, chociaż akurat ja nie  bywam na takich " łowiskach".
Adam