Autor Wątek: Zakupy - szalejące ceny...  (Przeczytany 9997 razy)

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #15 dnia: 30.10.2022, 23:53 »
Ja niestety nic nie kupuje jedynie jak były jeszcze w sprzedaży robaki to tak a tak nic po za tym tu gdzie łowię prawie 8 lat to ceny poszły do góry 400 zł i max 20 ryb takich jak karpie, amury liny, pstrągi 4 w ciągu roku i sandacz i szczupak 1 w ciągu miesiąca a można tylko zabrać 2 ryby tygodniowo na dodatek nie chcą mi dać żadnej zniżki :'( A na pzw świętokrzyskie jak dostarczę kserokopie orzeczenia to 75 zł plus 125 zł nizina także sam nie wiem skąd ja wytrzasnę te 400 zł bym mógł wędkować :( Pozdrawiam

Offline GSK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #16 dnia: 31.10.2022, 09:16 »
Hej,
Możecie napisać gdzie robicie zakupy (jakie są wasze ulubione sklepy)?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #17 dnia: 31.10.2022, 09:22 »
Internetowo Drapieżnik
Stacjonarnie Drever

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #18 dnia: 31.10.2022, 09:25 »
Ssygula, fakt, że masz takie ograniczenie na branie ryb z łowiska sprawia "tylko", że tam w ogóle są ryby, które możesz zabrać. Gdybyś miał limity jak na PZW, to po prostu byś miał wodę przetrzebioną i nic ciekawego by w niej nie pływało. Najwyżej przez dwa tygodnie po zarybieniu karpiki. Dopóki szlachta ich nie wyłapie co do ostatniego.
To nie jest teoria, tylko praktyka z tysięcy łowisk PZW w kraju.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #19 dnia: 31.10.2022, 17:39 »
W 2023 na początku roku ma być szczyt inflacji więc zakupy w tym roku trzeba zrobić panowie ;D Teraz albo nigdy hehe
C&R

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #20 dnia: 31.10.2022, 18:02 »
W 2023 na początku roku ma być szczyt inflacji więc zakupy w tym roku trzeba zrobić panowie ;D Teraz albo nigdy hehe

Szczyt inflacji to będzie w dniu gdy ktoś odstrzeli gumisiowatego gamonia albo wsadzi go do pierdla razem z jego dwoma transami.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #21 dnia: 31.10.2022, 20:12 »
Ja niestety nic nie kupuje jedynie jak były jeszcze w sprzedaży robaki to tak a tak nic po za tym tu gdzie łowię prawie 8 lat to ceny poszły do góry 400 zł i max 20 ryb takich jak karpie, amury liny, pstrągi 4 w ciągu roku i sandacz i szczupak 1 w ciągu miesiąca a można tylko zabrać 2 ryby tygodniowo na dodatek nie chcą mi dać żadnej zniżki :'( A na pzw świętokrzyskie jak dostarczę kserokopie orzeczenia to 75 zł plus 125 zł nizina także sam nie wiem skąd ja wytrzasnę te 400 zł bym mógł wędkować :( Pozdrawiam
Czyli za 400zł możesz możesz zabrać ryb o wartości ponad 400zł i to nadal zbyt mało?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #22 dnia: 31.10.2022, 20:21 »
Zapomniałeś doliczyć wydatki na haczyki, żyłki, ciężarki, zanętę, kuku, robaki, dojazd, piwo wypite nad wodą itd. Znam kilku takich co prowadza praktycznie pełną księgowość w temacie "opłacalności" opłacania karty wędkarskiej. Jeszcze we wrześniu narzekali że im się wydatki nie zwróciły... A typy biorą wszystko co wyjmą z wody, jak wytargają szczupaka 30cm to tak mu wyjmują hak żeby padł a potem na koniec łowienia zbierają padłą rybę podbierakiem i do plecaka.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #23 dnia: 01.11.2022, 06:47 »
Będąc w T-Mobile od wielu lat moje opłaty za komórkę to był tylko comiesięczny abonament. W taryfie, którą miałem rozmowy, SMs, mms, transmisje danych były za free.
Niedawno otrzymałem list informujący, iż od 1 grudnia będą naliczane opłaty za to co miałem darmowe. Co ciekawe umowę aktualizowałem jakoś w sierpniu. Pytanie czy tylko T-Mobile nalicza takie opłaty, czy w innych sieciach też są wykonywane podobne ruchy ?

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #24 dnia: 01.11.2022, 06:58 »
Będąc w T-Mobile od wielu lat moje opłaty za komórkę to był tylko comiesięczny abonament. W taryfie, którą miałem rozmowy, SMs, mms, transmisje danych były za free.
Niedawno otrzymałem list informujący, iż od 1 grudnia będą naliczane opłaty za to co miałem darmowe. Co ciekawe umowę aktualizowałem jakoś w sierpniu. Pytanie czy tylko T-Mobile nalicza takie opłaty, czy w innych sieciach też są wykonywane podobne ruchy ?

Z T-Mobile nie korzysta się przede wszystkim dlatego, bo podatki jakie odprowadzają w naszym kraju w skali roku nie przekraczają 5000 złotych. Ogólnie też jeżeli robią takie zmiany, informują Cię o tym, że możesz wypowiedzieć umowę, jeżeli się  z tym nie zgadzasz, coś ala wypowiedzenie zmieniające. W Playu i Plusie (bo takie sieci mam w domu) nic takiego nie przychodzi.
Plum

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #25 dnia: 01.11.2022, 07:17 »
Ok. Dzięki za info. Dawniej byłem w Erze i jakoś jak się zmieniało na T-Mobile to w nim pozostałem by zachować stary numer. Potem nie przywiązywałem wagi, że w nim jestem. Ogólnie oczywiście mam możliwość wypowiedzenia umowy do końca listopada co pewnie uczynię. Żona i media w domu są w Orange neostrada więc pewnie tam się przeniosę.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #26 dnia: 01.11.2022, 07:59 »
Będąc w T-Mobile od wielu lat moje opłaty za komórkę to był tylko comiesięczny abonament. W taryfie, którą miałem rozmowy, SMs, mms, transmisje danych były za free.
Niedawno otrzymałem list informujący, iż od 1 grudnia będą naliczane opłaty za to co miałem darmowe. Co ciekawe umowę aktualizowałem jakoś w sierpniu. Pytanie czy tylko T-Mobile nalicza takie opłaty, czy w innych sieciach też są wykonywane podobne ruchy ?

Pytanie brzmi co podpisałeś w nowej umowie....
Że teraz mogą coś zmienić bez nowego anexu podpisanego przez ciebie...
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #27 dnia: 01.11.2022, 08:00 »
Będąc w T-Mobile od wielu lat moje opłaty za komórkę to był tylko comiesięczny abonament. W taryfie, którą miałem rozmowy, SMs, mms, transmisje danych były za free.
Niedawno otrzymałem list informujący, iż od 1 grudnia będą naliczane opłaty za to co miałem darmowe. Co ciekawe umowę aktualizowałem jakoś w sierpniu. Pytanie czy tylko T-Mobile nalicza takie opłaty, czy w innych sieciach też są wykonywane podobne ruchy ?

Z T-Mobile nie korzysta się przede wszystkim dlatego, bo podatki jakie odprowadzają w naszym kraju w skali roku nie przekraczają 5000 złotych. Ogólnie też jeżeli robią takie zmiany, informują Cię o tym, że możesz wypowiedzieć umowę, jeżeli się  z tym nie zgadzasz, coś ala wypowiedzenie zmieniające. W Playu i Plusie (bo takie sieci mam w domu) nic takiego nie przychodzi.

Ciekawe....
Maciek

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 863
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #28 dnia: 01.11.2022, 09:09 »
Będąc w T-Mobile od wielu lat moje opłaty za komórkę to był tylko comiesięczny abonament. W taryfie, którą miałem rozmowy, SMs, mms, transmisje danych były za free.
Niedawno otrzymałem list informujący, iż od 1 grudnia będą naliczane opłaty za to co miałem darmowe. Co ciekawe umowę aktualizowałem jakoś w sierpniu. Pytanie czy tylko T-Mobile nalicza takie opłaty, czy w innych sieciach też są wykonywane podobne ruchy ?

To za co płaciłeś abonament, skoro wszystko za darmo ? Przy odpowiednio wysokiej cenie abonamentu miałeś nielimitowane pakiety, a nie za darmo. Dodatkowe opłaty to ujednolicenie burdelu, który stara się posprzątać UE, ostatnio gdzieś mi się to rzuciło w oczy.
Dzierżno uzależnia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #29 dnia: 01.11.2022, 09:45 »
Weź sobie pakiet rodzinny+telewizja w Orange i powinno być dobrze.
Numer możesz przenosić między sieciami bez ograniczeń. Chyba że się coś pozmieniało.
Krwawy Michał

Purple Life Matters