Autor Wątek: Zakupy - szalejące ceny...  (Przeczytany 9920 razy)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #30 dnia: 01.11.2022, 10:14 »
Ogólnie to nielimitowane miałem rozmowy ( bez roamingu) SMS , mms, i internet do 20gb. Za to płacę obecnie 69,99. Co dwa lata aktualizuję umowę jadąc ogólnie tym samym. Wczesniej miałem transmisje danych ograniczoną do 5gb i to jedyna zmiana jaką zrobiłem w ostatniej aktualizacji umowy. Dawniej płaciłem 60zl, Podobno nie mogłem na starych warunkach przedłużyć umowy. Gość mi zaproponował 70zl, ale mam zwiększony net do 20GB. Pozostałe bez zmian. Jakoś tak latami funkcjonowało to przedłużanie umowy w ten sposób i było wszystko OK. Wątpię bym nieświadomie podpisał coś dziwnego.
Tak, teraz numer bez problemu można przenosić. Pewnie te usługi kiedyś ujednolice. Póki co tv mam jeszcze z nc+, ale tam tylko kanały sportowe mnie trzymają.
Zdziwiło mnie to pismo dlatego zacząłem rozkminiać czy takie zmiany we wszystkich sieciach wprowadzają, ale z tego co czytam to nie. Po świętach do nich zadzwonię i się dowiem o co chodzi l.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #31 dnia: 01.11.2022, 10:18 »
Trzy numery telefonów plus telewizja. Nie pamiętam, ile mam GB, ale ponad 100 miesięcznie. Reszta nieograniczona lub z takim ograniczeniem, że jeszcze nigdy nie przekroczyliśmy. Za całość 160 zł.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #32 dnia: 01.11.2022, 10:24 »
Masz ligę polską?

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #33 dnia: 01.11.2022, 10:31 »
U mnie:
Ja telefon T-Mobile 70zl, internet w domu + żona tel Orange neostrada 70zl, tv nc+ 100zł.
Razem: 240zl
W sumie drogo, ale w neostradzie swego czasu nie mieli ciekawej oferty tv

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #34 dnia: 01.11.2022, 11:02 »
Nie wiem. Nie oglądam TV. A jak już to tylko Foodnetwork i KuchniaTV :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #35 dnia: 01.11.2022, 12:02 »
U mnie:
Ja telefon T-Mobile 70zl, internet w domu + żona tel Orange neostrada 70zl, tv nc+ 100zł.
Razem: 240zl
W sumie drogo, ale w neostradzie swego czasu nie mieli ciekawej oferty tv
WOW ??? ??? ???
Co to za oferta na telefon?
Ja mam 300 zł na rok (25 zł/msc) i no limit rozmowy, sms, a do tego 2 tb neta na rok.
Internet możesz brać z telefonu przez udostępnianie jak chcesz skorzystać z komputera lub tv.
Nie mam tv, bo nie mam na niego po prostu czasu i chęci :P

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #36 dnia: 01.11.2022, 12:16 »
U mnie:
Ja telefon T-Mobile 70zl, internet w domu + żona tel Orange neostrada 70zl, tv nc+ 100zł.
Razem: 240zl
W sumie drogo, ale w neostradzie swego czasu nie mieli ciekawej oferty tv
WOW ??? ??? ???
Co to za oferta na telefon?
Ja mam 300 zł na rok (25 zł/msc) i no limit rozmowy, sms, a do tego 2 tb neta na rok.
Internet możesz brać z telefonu przez udostępnianie jak chcesz skorzystać z komputera lub tv.
Nie mam tv, bo nie mam na niego po prostu czasu i chęci :P

Dobra oferta, jaki operator i taryfa ? Wziąłbym dla samego neta bo obecnie jestem zmuszony do korzystania z mobilnego
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #37 dnia: 01.11.2022, 12:16 »
Ogólnie to nielimitowane miałem rozmowy ( bez roamingu) SMS , mms, i internet do 20gb. Za to płacę obecnie 69,99. Co dwa lata aktualizuję umowę jadąc ogólnie tym samym. Wczesniej miałem transmisje danych ograniczoną do 5gb i to jedyna zmiana jaką zrobiłem w ostatniej aktualizacji umowy. Dawniej płaciłem 60zl, Podobno nie mogłem na starych warunkach przedłużyć umowy. Gość mi zaproponował 70zl, ale mam zwiększony net do 20GB. Pozostałe bez zmian. Jakoś tak latami funkcjonowało to przedłużanie umowy w ten sposób i było wszystko OK. Wątpię bym nieświadomie podpisał coś dziwnego.
Tak, teraz numer bez problemu można przenosić. Pewnie te usługi kiedyś ujednolice. Póki co tv mam jeszcze z nc+, ale tam tylko kanały sportowe mnie trzymają.
Zdziwiło mnie to pismo dlatego zacząłem rozkminiać czy takie zmiany we wszystkich sieciach wprowadzają, ale z tego co czytam to nie. Po świętach do nich zadzwonię i się dowiem o co chodzi l.

To trzeba było nic nie robić.
Przeczytać umowę i dowiedzieć się czy umowa po wygaśnięciu działa z automatu na czas nieokreślony...
Jak już to ewentualnie spada promka i wskakuje na nowy cennik.
Ale do tego nie trza podpisywać nowej umowy...
Umowę podpisujesz z promka w twoją stronę a nie w stronę operatora....
Tym bardziej słuchać buca z salonu lub infolinii który mówi co go nauczyli z korpo.
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #38 dnia: 01.11.2022, 12:26 »

Dobra oferta, jaki operator i taryfa ? Wziąłbym dla samego neta bo obecnie jestem zmuszony do korzystania z mobilnego
Zwykłe orange na kartę i kupiona usługa no limit w aplikacji, gdzie podwaja się ilość internetu.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #39 dnia: 01.11.2022, 13:06 »
@Maciek no właśnie promocja spadała i wskoczylbym na jakieś większe opłaty, a nie dało się utrzymać starej. W sumie to nie narzekam bo z racji, że ostatnio często pociągami się poruszam to te 20GB jest mi na rękę. 10zl też jestem w stanie udźwignąć. ;)
Podczas rozmowy z gosciami z infolinii to zawsze kilka razy się pytam ile będę płacił finalnie co miesiąc i przez jaki czas, bo nie interesują mnie ich wyliczanki, że minusują takie, a taki rzeczy, tylko kwota.

@motov te ceny to koszty miesięczne abonentów

Ogólnie to chyba T-Mobile coś się walnęło z tym pismem bo piszą  o tym, że korzystam z oferty na kartę w jakiejś taryfie GO!, dziękując za zaufanie...a ja mam abonament..

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #40 dnia: 01.11.2022, 13:15 »
@Maciek no właśnie promocja spadała i wskoczylbym na jakieś większe opłaty, a nie dało się utrzymać starej. W sumie to nie narzekam bo z racji, że ostatnio często pociągami się poruszam to te 20GB jest mi na rękę. 10zl też jestem w stanie udźwignąć. ;)
Podczas rozmowy z gosciami z infolinii to zawsze kilka razy się pytam ile będę płacił finalnie co miesiąc i przez jaki czas, bo nie interesują mnie ich wyliczanki, że minusują takie, a taki rzeczy, tylko kwota.

@motov te ceny to koszty miesięczne abonentów

Ogólnie to chyba T-Mobile coś się walnęło z tym pismem bo piszą  o tym, że korzystam z oferty na kartę w jakiejś taryfie GO!, dziękując za zaufanie...a ja mam abonament..

No to po temacie.
Maciek

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #41 dnia: 08.11.2022, 08:36 »
Ogólnie to nielimitowane miałem rozmowy ( bez roamingu) SMS , mms, i internet do 20gb. Za to płacę obecnie 69,99. Co dwa lata aktualizuję umowę jadąc ogólnie tym samym. Wczesniej miałem transmisje danych ograniczoną do 5gb i to jedyna zmiana jaką zrobiłem w ostatniej aktualizacji umowy. Dawniej płaciłem 60zl, Podobno nie mogłem na starych warunkach przedłużyć umowy. Gość mi zaproponował 70zl, ale mam zwiększony net do 20GB. Pozostałe bez zmian. Jakoś tak latami funkcjonowało to przedłużanie umowy w ten sposób i było wszystko OK. Wątpię bym nieświadomie podpisał coś dziwnego.
Tak, teraz numer bez problemu można przenosić. Pewnie te usługi kiedyś ujednolice. Póki co tv mam jeszcze z nc+, ale tam tylko kanały sportowe mnie trzymają.
Zdziwiło mnie to pismo dlatego zacząłem rozkminiać czy takie zmiany we wszystkich sieciach wprowadzają, ale z tego co czytam to nie. Po świętach do nich zadzwonię i się dowiem o co chodzi l.

Ja w Playu za nielimitowane sms, mms, rozmowy i 20gb internetu płacę 25 złotych :) ale bez telefonu. z UPC (czyli defacto Play) pakiet TV mam wszystkie kanały (też sportowe oprócz Canal+ i dla dorosłych) dodatkowo internet 600 mb/s, hbo max + stacjonarne, viaplay, za 99,99. Zaraz będą święta, jak będziesz miał dostęp do UPC do najlepsze promocje idzie wtedy wyłapać.
Plum

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #42 dnia: 08.11.2022, 22:13 »
Wszystko ok, byle nie daj boże internet lub mobilny internet w play, gorszego dziadostwa nie ma, nie było i nie bedzie, wiecznie problemy ,zrywanie zasiegu a w szczytach ogladalności jedna wielka porażka.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #43 dnia: 09.11.2022, 07:25 »
Ogólnie to nielimitowane miałem rozmowy ( bez roamingu) SMS , mms, i internet do 20gb. Za to płacę obecnie 69,99. Co dwa lata aktualizuję umowę jadąc ogólnie tym samym. Wczesniej miałem transmisje danych ograniczoną do 5gb i to jedyna zmiana jaką zrobiłem w ostatniej aktualizacji umowy. Dawniej płaciłem 60zl, Podobno nie mogłem na starych warunkach przedłużyć umowy. Gość mi zaproponował 70zl, ale mam zwiększony net do 20GB. Pozostałe bez zmian. Jakoś tak latami funkcjonowało to przedłużanie umowy w ten sposób i było wszystko OK. Wątpię bym nieświadomie podpisał coś dziwnego.
Tak, teraz numer bez problemu można przenosić. Pewnie te usługi kiedyś ujednolice. Póki co tv mam jeszcze z nc+, ale tam tylko kanały sportowe mnie trzymają.
Zdziwiło mnie to pismo dlatego zacząłem rozkminiać czy takie zmiany we wszystkich sieciach wprowadzają, ale z tego co czytam to nie. Po świętach do nich zadzwonię i się dowiem o co chodzi l.

Ja w Playu za nielimitowane sms, mms, rozmowy i 20gb internetu płacę 25 złotych :) ale bez telefonu. z UPC (czyli defacto Play) pakiet TV mam wszystkie kanały (też sportowe oprócz Canal+ i dla dorosłych) dodatkowo internet 600 mb/s, hbo max + stacjonarne, viaplay, za 99,99. Zaraz będą święta, jak będziesz miał dostęp do UPC do najlepsze promocje idzie wtedy wyłapać.

Spox, zostaje z tym co mam. Jeśli będzie możliwość to jedynie kiedyś z T-Mobile na Orange przejdę by wszystkie telefony u nich  były. Jeśli chodzi o Neostradę to ona jedynie była w stanie podpiąć neta na moim osiedlu. Na canal+ też jestem "skazany" bo jedynie ich oferta jest w stanie spełnić moje oczekiwania, jeśli chodzi o kanały sportowe.

Co do tych dziwnych cen z T-Mobile, to temat się rozwiązał. Dotyczyły one karty, którą kiedyś miałem w tablecie dawno, dawno temu. Nawet zapomniałem o istnieniu tej karty, tym bardziej, że kiedys wypowiedziałem umowę z nią związaną. T- Mobile się zakręciło, ale na tyle wystarczająco by zasiać u mnie ziarno niepokoju w związku z szalejącymi cenami. Jest spox :p

Z innej beczki.
Jak myślicie? Czy opcja budowania domu i cen materiałów budowlanych jest korzystna teraz? Pytam w aspekcie hipotetycznego wariantu wygrania wojny przez Ukrainę i jej odbudowy..dajmy na to w przyszłym roku. Czy wtedy materiały budowlane nie będą droższe?

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zakupy - szalejące ceny...
« Odpowiedź #44 dnia: 09.11.2022, 07:55 »
Ogólnie to nielimitowane miałem rozmowy ( bez roamingu) SMS , mms, i internet do 20gb. Za to płacę obecnie 69,99. Co dwa lata aktualizuję umowę jadąc ogólnie tym samym. Wczesniej miałem transmisje danych ograniczoną do 5gb i to jedyna zmiana jaką zrobiłem w ostatniej aktualizacji umowy. Dawniej płaciłem 60zl, Podobno nie mogłem na starych warunkach przedłużyć umowy. Gość mi zaproponował 70zl, ale mam zwiększony net do 20GB. Pozostałe bez zmian. Jakoś tak latami funkcjonowało to przedłużanie umowy w ten sposób i było wszystko OK. Wątpię bym nieświadomie podpisał coś dziwnego.
Tak, teraz numer bez problemu można przenosić. Pewnie te usługi kiedyś ujednolice. Póki co tv mam jeszcze z nc+, ale tam tylko kanały sportowe mnie trzymają.
Zdziwiło mnie to pismo dlatego zacząłem rozkminiać czy takie zmiany we wszystkich sieciach wprowadzają, ale z tego co czytam to nie. Po świętach do nich zadzwonię i się dowiem o co chodzi l.

Ja w Playu za nielimitowane sms, mms, rozmowy i 20gb internetu płacę 25 złotych :) ale bez telefonu. z UPC (czyli defacto Play) pakiet TV mam wszystkie kanały (też sportowe oprócz Canal+ i dla dorosłych) dodatkowo internet 600 mb/s, hbo max + stacjonarne, viaplay, za 99,99. Zaraz będą święta, jak będziesz miał dostęp do UPC do najlepsze promocje idzie wtedy wyłapać.

Spox, zostaje z tym co mam. Jeśli będzie możliwość to jedynie kiedyś z T-Mobile na Orange przejdę by wszystkie telefony u nich  były. Jeśli chodzi o Neostradę to ona jedynie była w stanie podpiąć neta na moim osiedlu. Na canal+ też jestem "skazany" bo jedynie ich oferta jest w stanie spełnić moje oczekiwania, jeśli chodzi o kanały sportowe.

Co do tych dziwnych cen z T-Mobile, to temat się rozwiązał. Dotyczyły one karty, którą kiedyś miałem w tablecie dawno, dawno temu. Nawet zapomniałem o istnieniu tej karty, tym bardziej, że kiedys wypowiedziałem umowę z nią związaną. T- Mobile się zakręciło, ale na tyle wystarczająco by zasiać u mnie ziarno niepokoju w związku z szalejącymi cenami. Jest spox :p

Z innej beczki.
Jak myślicie? Czy opcja budowania domu i cen materiałów budowlanych jest korzystna teraz? Pytam w aspekcie hipotetycznego wariantu wygrania wojny przez Ukrainę i jej odbudowy..dajmy na to w przyszłym roku. Czy wtedy materiały budowlane nie będą droższe?
Ceny materiałów i robocizny to kosmos w obecnej chwili, więc na pewno nie jest to korzystna opcja. Ale co będzie w przyszłym roku.... Ciężko powiedzieć, wydaje mi się, że poczekamy dłużej na koniec wojny, druga sprawa, że to nie tylko wojna za naszą wschodnią granicą wpływa na ceny, gorąco jest również na linii USA - Chiny. Ogólnie przyszły rok  może być bardzo "ciekawy"