Autor Wątek: Moonfin - nowy sklep  (Przeczytany 18255 razy)

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #30 dnia: 14.11.2022, 21:06 »
Górek patrzy i się śmieje - kolejny sklep, który spławikowcom nie oferuje literalnie nic ;)

Jednak feeder jest popularniejszy, większą kasę się na tym zarabia. A Moonfin dodatkowo "karpiarstwem" zamierza handlować. Ale tak, Górek nie ma konkurencji, znalazł niszę i świetnie utrzymuje pozycję.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #31 dnia: 14.11.2022, 21:10 »
Spinningistom też nie, osobiście wolę dobrze zaopatrzony sklep skupiony na dwóch metodach połowów, niż wszystko i nic.

Salon jest spory a i tak zabrakło miejsca na pełne oferty producentów sprzętu feederowego.

Offline yogi333

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #32 dnia: 14.11.2022, 21:26 »
Nie na cały, tylko na to,  co nie ma obniżonych cen...
Gdzie ten rabat niby bo ja nie widzę, jest uwzględniony odrazu czy trzeba jakoś kod wpisać

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #33 dnia: 14.11.2022, 21:40 »
Musisz wpisać kod "PROMO15"

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #34 dnia: 14.11.2022, 22:11 »
Górek patrzy i się śmieje - kolejny sklep, który spławikowcom nie oferuje literalnie nic ;)

A co ma oferować, skoro tam żaden "spławikowiec" nie pracuje.
A podejrzewam, że 10 - 15 lat temu mało kto z Nich w ogóle wędkował...
Ale pewnie zadziała "magia" kilku nazwisk i jakoś to będzie się działo...ciekawe jak długo.

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #35 dnia: 14.11.2022, 22:21 »
Niby stronka Ok
Ale wszystko bardzo wolno się dzieje…
Innych filtrów oprócz kasy i producentów brak…
Np w strefie zanęt.
Pewnie jeszcze wiele potknięć będzie wychwyconych
Dajmy szansę
I dlatego zamówiłem nie sprawdzając jak się ceny mają np do Drapieżnika
Pozdrawiam

Robert

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #36 dnia: 15.11.2022, 09:10 »
W obecnych czasach tworzenie takich sklepów stacjonarnych to strzelanie sobie w kolano.
Towary obecnie wysyłane są przez sklepy z magazynów hurtowni a przy pakiecie smart żaden sklep nie będzie mógł konkurować cenami np. z rynkiem Allegro.

Otworzyć sklep to nie problem ale przetrwać dłużej niż Duxonshop to już wyczyn.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #37 dnia: 15.11.2022, 09:31 »
Akurat Duxon to był turbodebilizm lokalizacyjny, przecież za ścianą mieli Fishing Mart a 15m dalej ten ruski wszystkomający Cayman ;D
Dzierżno uzależnia

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #38 dnia: 15.11.2022, 09:36 »
Górek patrzy i się śmieje - kolejny sklep, który spławikowcom nie oferuje literalnie nic ;)

A co ma oferować, skoro tam żaden "spławikowiec" nie pracuje.
A podejrzewam, że 10 - 15 lat temu mało kto z Nich w ogóle wędkował...
Ale pewnie zadziała "magia" kilku nazwisk i jakoś to będzie się działo...ciekawe jak długo.

Pewnie długo  nie będzie funkcjonował, za dużo celebrytów, którzy chcą zrobić szybkie mająteczki. Sklep stacjonarny mimo ,że piękny to nie do utrzymania w tej lokalizacji. Powtórka z feedersklepu, nie mam co do tego żadnych wątpliwości niestety. Ja osobiście nic tam nie kupię z uwagi na tych panów z byłego feedersklepu, przez których jako dobry klient zostałem bardzo źle potraktowany w końcowej fazie działalności (w moim przypadku nazwiska nie działają, wręcz przeciwnie). Ale trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #39 dnia: 15.11.2022, 12:10 »
Pewnie długo  nie będzie funkcjonował, za dużo celebrytów, którzy chcą zrobić szybkie mająteczki. Sklep stacjonarny mimo ,że piękny to nie do utrzymania w tej lokalizacji. Powtórka z feedersklepu, nie mam co do tego żadnych wątpliwości niestety. Ja osobiście nic tam nie kupię z uwagi na tych panów z byłego feedersklepu, przez których jako dobry klient zostałem bardzo źle potraktowany w końcowej fazie działalności (w moim przypadku nazwiska nie działają, wręcz przeciwnie). Ale trzymam kciuki i życzę powodzenia.
Właścicielem jest właściciel łowiska Maślanka w Psarach. Rocznie z łowiska ma około 800k pln przychodu netto (krs), więc pewnie chciał zainwestować w sklep - takie marzenie jak ma dobry pasywny dochód.
Nawet jak mu nie wyjdzie ze sklepem to pokryje to jako stratę i zapłaci mniejszy podatek lub wcale.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #40 dnia: 15.11.2022, 12:13 »
Akurat Duxon to był turbodebilizm lokalizacyjny, przecież za ścianą mieli Fishing Mart a 15m dalej ten ruski wszystkomający Cayman ;D
Nie ma to znaczenia, Duxon był najlepiej zaopatrzonym sklepem karpiowym na naszym runku i był dość tani np. względem fishing marta, gdzie ceny masz z kosmosu. Tam  też właściciel grubo poleciał z kredytami i odroczonymi fakturami, których nie był później w stanie spłacić.
Problemem tego sklepu byli pracownicy, czyli koledzy z łowiska. Tam brakowało dobrego menadżera i tyle.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #41 dnia: 15.11.2022, 13:59 »

[/quote]
Właścicielem jest właściciel łowiska Maślanka w Psarach. Rocznie z łowiska ma około 800k pln przychodu netto (krs), więc pewnie chciał zainwestować w sklep - takie marzenie jak ma dobry pasywny dochód.
Nawet jak mu nie wyjdzie ze sklepem to pokryje to jako stratę i zapłaci mniejszy podatek lub wcale.
[/quote]

800 tysięcy przychodu rocznie to nie jest dużo. Ale ja nie mam ochoty ani zamiaru dyskutować na temat na co kogo stać, bo po pierwsze jest mi to obojętne, a po drugie to nie moja sprawa. Ja tylko wyraziłem swoją subiektywną opinię co do przyszłości tego sklepu związaną z moją oceną panów z byłego feedersklepu, którzy teraz błyszczą po szyldem moonfin.pl. I tak jak napisałem wcześniej mimo to życzę sukcesu.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #42 dnia: 15.11.2022, 14:34 »
800 tysięcy przychodu rocznie to nie jest dużo. Ale ja nie mam ochoty ani zamiaru dyskutować na temat na co kogo stać, bo po pierwsze jest mi to obojętne, a po drugie to nie moja sprawa. Ja tylko wyraziłem swoją subiektywną opinię co do przyszłości tego sklepu związaną z moją oceną panów z byłego feedersklepu, którzy teraz błyszczą po szyldem moonfin.pl. I tak jak napisałem wcześniej mimo to życzę sukcesu.
Jeżeli nie trzeba przy tym dużego wysiłku to jest to dużo, pamiętaj, że ja chciałem tylko podkreślić jakie daje korzyści spółka. Tworzysz kilka spółek, robisz pomiędzy nimi przelewy i nie płacisz podatku. Podejrzewam, że ten sklep w rzeczywistości kosztował grosze jeżeli zrobił tak jak napisałem. Więc tutaj jest solidne zabezpieczenie. Mająteczki to oni już zrobili zakładając sklep, ogólnie temat rzeka jak ktoś siedzi w biznesie i zna się na podatkach. Jedyny problem to inflacja, ciężkie czasy. Drapieżnik w 2020 miał 13 mln przychodu i w 2021 ledwo 13,5 mln, więc dobili do sufitu, który będzie się zmniejszał z roku na rok, ale dobry ruch zrobili budując halę.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 244
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #43 dnia: 15.11.2022, 15:16 »
ale Drapieżnik sklep stacjonarny ma dosyć nieduży i biednie zaopatrzony :) może 25% oferty internetowej, byłem w lipcu bodajże.
Plum

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Moonfin - nowy sklep
« Odpowiedź #44 dnia: 15.11.2022, 15:53 »
Przecież motov napisał, że halę magazynową wybudowali, nie będą wszystkiego trzymali na sklepowych półkach skoro ich główny target to sklep internetowy. W stacjonarnym zapewne podstawowe artykuły dla miejscowych, a na magazynie dziesiątki tysięcy innych rzeczy i kilkanaście osób ogarniających zamówienia.
Dzierżno uzależnia