Ankieta

Czy rezygnujecie z opłacania pozwolenia na rok 2023 ?

Rezygnuję.
20 (9.9%)
Nie rezygnuję.
95 (47%)
Jeszcze się zastanawiam.
39 (19.3%)
Już od kilku / kilkunastu lat nie opłacam.
48 (23.8%)

Głosów w sumie: 202

Głosowanie skończone: 31.05.2023, 18:51

Autor Wątek: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?  (Przeczytany 37242 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #30 dnia: 02.01.2023, 09:57 »
Absolutnie i definitywnie kolejny rok rezygnuję z PZW. Oczywiście za miedzą mam czeskie wody, które będą mnie kosztować około 750 zł, ale z wielką przyjemnością zapłacę te pieniądze i nawet mi brewka nie drgnie, wbijając pin na czytniku w czeskim kole :D

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #31 dnia: 02.01.2023, 10:13 »
Absolutnie i definitywnie kolejny rok rezygnuję z PZW. Oczywiście za miedzą mam czeskie wody, które będą mnie kosztować około 750 zł, ale z wielką przyjemnością zapłacę te pieniądze i nawet mi brewka nie drgnie, wbijając pin na czytniku w czeskim kole :D

Mógłbyś napisać jak wygląda kwestia wyrobienia czeskiej karty bo przymierzam się do tego? Może na priv żeby nie robić śmietnika
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #32 dnia: 02.01.2023, 10:31 »
Absolutnie i definitywnie kolejny rok rezygnuję z PZW. Oczywiście za miedzą mam czeskie wody, które będą mnie kosztować około 750 zł, ale z wielką przyjemnością zapłacę te pieniądze i nawet mi brewka nie drgnie, wbijając pin na czytniku w czeskim kole :D

Mógłbyś napisać jak wygląda kwestia wyrobienia czeskiej karty bo przymierzam się do tego? Może na priv żeby nie robić śmietnika

Myślę, że to dobry wątek na takie ciekawe informacje. Mnie kiedyś jeden dobry człowiek tak poinstruował :)

Kolego, krótko opisze jak załatwiamy kartę wędkarską i pozwolenie CRS w Czechach.
Zabieramy ze sobą polską białą kartę PZW i udajemy się do Urzędu Miasta w Cieszynie do Pani Magdy, ona Wam wyda Rybarsky Listek na podstawie polskiej karty. Nie trzeba zdawać żadnych egzaminów itp. Mówi po Polsku (studiowała w Krakowie) i pomoże wypełnić formularz.
VÍŠEK WALECZEK MAGDA MGR INŻ
urzędnik ds. środowiska
pokój 406b/ III piętro
Z powodu obostrzeń pandemicznych polecam się skontaktować z nią mailowo i ustalić w jakich dniach i godzinach przyjmuje interesantów.
E-mail: visek@tesin.cz, tel. 553 035 623
Koszt karty zależny od jej ważności:
1 rok činí 100 Kč,
3 roky činí 200 Kč,
10 let činí 500 Kč,
bez terminu 1 000 Kč,
Następnie musimy się udać do koła wędkarskiego czyli tzw. SVAZu. Polecam SVAZ Karvina, ponieważ macie blisko, otwarte więcej dni niż w Cieszynie i wydają pozwolenie przeważnie w ten sam dzień. Jest także możliwość płatności kartą.
https://rybarikarvina.cz/
https://goo.gl/maps/PoDBWwB4CDjRb3Uu8
W styczniu mają dyżury prawie cały tydzień, nie wiem jak z zakupem w grudniu, ale raczej się tam tego nie praktykuje (czasami jest informacja, że pozwolenia są dostępne pod koniec grudnia).
Tutaj macie ceny pozwoleń i tzw. brygady (którą można odpracować) za 2021 https://rybarikarvina.cz/?page_id=31
Brygada 1600 kc (pierwszy rok)
Pozwolenie na wody nizinne MP 1600 kc
Członkowskie 500 kc
Opłata administracyjna 100 kc
składka na fundusz FRR 200 kc (płaci się chyba tylko raz)
Zobaczymy wkrótce ile będą kosztować w 2022.
Następne lata są tańsze, bo płacimy za brygadę 800 kc.
Kartę możecie wyrobić w każdej chwili, a pozwolenia najlepiej początek stycznia 🙂
Film pewnie już widzieliście, ale daje link jak Wojtek ładnie tłumaczy  jak zdobyć czeskie uprawnienia i opowiada o CRS.

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #33 dnia: 02.01.2023, 10:59 »
Wielkie dzięki
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Pszenicznik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #34 dnia: 02.01.2023, 11:14 »
Ja w tym roku również opłacę składki w PZW choć doskonale zdaję sobię sprawę, że moje cyferki zasilą też kasę osób żerujących na wędkarstwie. Łowię tylko na wodach dzikich, silnie zarośniętych gdzie prace utrzymaniowe polegają na dopuszczaniu wody do zbiornika z pobliskiej rzeki. Ryby, które mam zamiar łowić to Liny, Złote karasie, Karpie i Amury. Te dwa ostatnie gatunki zostały wpuszczone do zbiornika wiele lat temu przez ludzi z własnych stawów. Choć mam możliwość łowienia na innych zbiornikach wolnych od ziela i regularnie zarybianych nie stanowią one dla mnie obiektu zainteresowań. Raz z uwagi na wszechobecne zabieranie ryb, dwa z powodu "ucywilizowania przyrody", trzy przez pewnego rodzaju przystępność stanowisk czy łatwość holu ryb. Czym innym jest wyholować 15kg karpia z nieskazitelnym pyszczkiem w morzu pełnym rogatka i trzcin, nocą gdy dookoła słychać odgłosy dzikiej przyrody a co innego wyłowić tą rybkę z tzw. "wanny" o gołych brzegach, gdzie brakuje pokarmu i można jej dać wybrać z hamulaca 30-50m linki.

Wytypowałem w swojej okolicy 6 łowisk, które będę obławiał w okresie Kwiecień-Wrzesień tylko 2 z nich to wody PZW pozostałe 4 to zapomniane wody, które tak na prawdę nie wiem do kogo należą. Wszystkie one są tak mocno zarośnięte, że bez dobrych 8h walki z zielem na stanowisku nie da się tam wyholować ryby powyżej 1kg.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 730
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #35 dnia: 02.01.2023, 11:27 »
Oczywiście że opłacam składki na 2023r.
Mimo niejasnej sytuacji z rybami na moim wodach po stokroć wolę Dzikie Wielkie Jeziora i Rzeki, niż komercyjne wanny nafaszerowane karpikami czy jesiotrami po parę kilo.

Mimo katastrofy jak to mówią "mięsiarze" poprzedni rok Pod względem wyników był jednym z lepszych w moim życiu.

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #36 dnia: 02.01.2023, 12:00 »
Nie jestem w temacie , mój okręg jeszcze nie podał nowego "cennika"  ile szacunkowo wzrosły składki na ten rok ?

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #37 dnia: 02.01.2023, 12:05 »
Nie jestem w temacie , mój okręg jeszcze nie podał nowego "cennika"  ile szacunkowo wzrosły składki na ten rok ?

Dużo zależy od regionu, u mnie "tylko" 80zł, ale podobno o 100% więcej też się zdarzają.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #38 dnia: 02.01.2023, 13:00 »
Nie mam q...wa innego wyjscia robię to od 1984r bez przerwy, muszę oplacić i to chyba ponad 500 zł wszystkiego.To jest jak nałóg. Nawet oplacę dwa okregi ciechanowski i mazowiecki oczywiście składka członkowska pojdzie do ciechanowskiego po to tez by sie z kolegami zobaczyć nad wodą i w końcu po to by kije które juz trzy lub cztery lata leżą w pokrowcu Wisłę zobaczyły.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #39 dnia: 02.01.2023, 13:39 »
Nie mam q...wa innego wyjscia robię to od 1984r bez przerwy, muszę oplacić i to chyba ponad 500 zł wszystkiego.To jest jak nałóg. Nawet oplacę dwa okregi ciechanowski i mazowiecki oczywiście składka członkowska pojdzie do ciechanowskiego po to tez by sie z kolegami zobaczyć nad wodą i w końcu po to by kije które juz trzy lub cztery lata leżą w pokrowcu Wisłę zobaczyły.
Przecież możesz łowić na przypale, ile ten mandat Cie wyniesie? 50 zł?

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 400
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #40 dnia: 02.01.2023, 13:44 »
Nie mam q...wa innego wyjscia robię to od 1984r bez przerwy, muszę oplacić i to chyba ponad 500 zł wszystkiego.To jest jak nałóg. Nawet oplacę dwa okregi ciechanowski i mazowiecki oczywiście składka członkowska pojdzie do ciechanowskiego po to tez by sie z kolegami zobaczyć nad wodą i w końcu po to by kije które juz trzy lub cztery lata leżą w pokrowcu Wisłę zobaczyły.
Przecież możesz łowić na przypale, ile ten mandat Cie wyniesie? 50 zł?

Uważaj, bo zaraz forumowi szlachetni rycerze Cię zlinczują :D
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #41 dnia: 02.01.2023, 13:53 »
Planuję w 2023 złowić Złotą Rybkę i mi się zwróci.
Wiesiek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #42 dnia: 02.01.2023, 14:00 »
Uważaj, bo zaraz forumowi szlachetni rycerze Cię zlinczują :D
Przecież ten temat sprowadza się do tego o czym mówią ludzie na youtube.
Czyli lepiej nie płacić, bo drogo, brak ryb i zero kontroli, więc sprawa jest oczywista.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #43 dnia: 02.01.2023, 14:05 »
Uważaj, bo zaraz forumowi szlachetni rycerze Cię zlinczują :D
Przecież ten temat sprowadza się do tego o czym mówią ludzie na youtube.
Czyli lepiej nie płacić, bo drogo, brak ryb i zero kontroli, więc sprawa jest oczywista.

niestety ludzie muszą płacić , bo nie mają innych wód w około . Gdyby był większy wybór  to sprawa byłaby oczywista, ludzie przenieśli by się na wody, które są zadbane. 

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 035
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #44 dnia: 02.01.2023, 14:21 »
Nie mam q...wa innego wyjscia robię to od 1984r bez przerwy, muszę oplacić i to chyba ponad 500 zł wszystkiego.To jest jak nałóg. Nawet oplacę dwa okregi ciechanowski i mazowiecki oczywiście składka członkowska pojdzie do ciechanowskiego po to tez by sie z kolegami zobaczyć nad wodą i w końcu po to by kije które juz trzy lub cztery lata leżą w pokrowcu Wisłę zobaczyły.
Przecież możesz łowić na przypale, ile ten mandat Cie wyniesie? 50 zł?

50 zł ? U mnie min. 200 za brak pozwolenia,a od tego roku pewnie więcej,więc nie wiem czy to taki deal,poza tym ciągłe rozglądanie się na boki też komfortu nie poprawia.