Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2023  (Przeczytany 143838 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #825 dnia: 23.05.2023, 10:21 »
Marcin urlop=piwo , zróbcie chłopakowi kilka porządnych zasiadek , żeby się odstresował :beer:


Pozdrawiam Łukasz

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #826 dnia: 23.05.2023, 22:30 »
Dzisiaj za wiele nie poszalałem, ale udało mi się wydłubać największego w tym sezonie amurka 10+ (mam nadzieję że będą też większe ), pierwszą F1 około 2kg, karaś, leszcze i parę płotek i uklejek - wszystko PW.
Około 14 przeszła burza, to wyskoczyłem sobie na obiadek do Wisły , a około 20 przybył Martinez i teraz czas na ploty


Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline maciejs.

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #827 dnia: 23.05.2023, 22:43 »
Poniedziałkowa sesja na łowisku Okoń obok NDM. Łowiłem od 8.30 do 15. Method feeder, w podajniku mix skrettinga i allera w 3 i 4,5 mm. Od początku sesji, oprócz donęcania podajnikiem, starałem się dość regularnie posyłać procą fermentowaną kukurydzę na ok 25m. Towar, który szedł do podajnika postanowiłem w ramach testu namoczyć zalewą z fermentowanej kuku i fermentowanego orzecha tygrysiego, co dało dość ciekawy aromacik...
 słodkawy, jednocześnie rybny, z lekko wyczuwalną nutką alkoholowej fermentacji. Zdecydowanym killerem zasiadki okazał się żółty ananasowy upters Steg.  Pierwsze rybki, które trafiły na matę, to 2 karpiki od 2 do 3 kg, jako kolejne w łowisku pojawiły się leszcze i jazie, które towarzyszyły mi juz do końca zasiadki (łącznie ok 12 leszczy i 8 jazi, trafił się również jeden linek). Ryby brały falami, po 3-4 sztukach czesto następowały przestoje, na które najlepszym remedium okazywało się posłanie w nęcenie miejsce 2-3 mieszków fermentowanej kukurydzy. Mniej więcej o 12 zaobserwowałem, że na 60-70 m(czyli dobre 30-40 metrów od miejsca w którym łowiłem) wygrzewały się amury, napinając i strosząc swoje charakterystyczne płetwy grzbietowe niczym miniaturowe rekiny ;) Próba sięgnięcia ich metodą była by całkiem pozbawiona sensu, gdyż w miejscu w którym się spławiały jest dobre 10 metrów głębokości. Pozostało mi więc tęsknię wodzić za nimi wzrokiem i skupić się na leszczach i jaziach... O godzinie 13 sielankę przerwało atomowe branie połączone z dość długim odjazdem. Jakież było moje zdziwienie, gdy po ok 3 minutach holu ryba, która miała być 5 kilowym karpiem okazała się 13 kilowym amurem... powolne i ostrożne podebranie zakończyło  się sukcesem i rybka dopiero w podbieraku pokazała swoją pełną moc. Całe szczęście próby ucieczki z podbieraka udało się powstrzymać, a następnie amurek pozwolił się szybko sfotografować. Taki bonus cieszy podwójnie, bo na Okoniu wcale nie łatwo o amury na metodę, a ja od dawna czaiłem się tam na azjatę ;) Później była prawie godzinna  przerwa, ale przed końcem wpadło jeszcze parę leszczy i jazi i musiałem niestety się zwijać.

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 862
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #828 dnia: 24.05.2023, 13:30 »
Gratki Panowie za te kabany które wyciąganie :) Wczoraj wybrałem się nad wode przetestować dopałki które zamówiłem ostatnio i zapomniałem zabrać w sobotę. Po 30 min od rozpoczęcia łowienia zjawił sie karp z grupą inwalidzką XD wyglądał jakby mu ktoś do tyłka wjechał :P A tak poważnie to miał chyba uszkodzony kręgosłup przy zarybianiu to wyglądał że to miał od młodości. Pozniej przez 3h cisza. Zmieniłem miejscówkę i z pierwszego rzutu od razu piękny pełnołuski skubaniec się trafił. Później przyszła ulewa a podczas jej trwania ryby wyskakiwały z wody bardzo wysoko. Szkoda że miałem baterie na rozładowaniu bo nagrałbym ich akrobatyczne sztuczki. Skończyło się na 6 karpiach 3 płociach i 42 cm karasiu :)




Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #829 dnia: 24.05.2023, 19:35 »
Gratulacje dla wszystkich łowców ,widać że sezon się rozkręca na dobre :bravo: :beer:, Maciej Azjata kapitalny  :thumbup:

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 940
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #830 dnia: 24.05.2023, 21:06 »
:bravo: Panowie

Ja tez dzisiaj łowiłem. Było ok. Rybki standardowe do 8 kg, nie chciało mi się robić zdjęć.
ps: wpadł dzisiaj pierwszy karaś w 2023 ;)
;)

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #831 dnia: 24.05.2023, 21:09 »
@Opos nie wiem czy to nie jakaś hybryda karpia bo kilkukrotnie złowiłem podobnego pogiętusa, w dokładnie identyczny sposób przełamany ogon.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #832 dnia: 24.05.2023, 21:32 »
Gratulacje dla wszystkich co połowili

Ja dzisiaj kontynuacja tygodnia z PW - wpadło kilka amurów do 8,5kg, 2szt F1, karaś, leszcze, płotki i ukleje. Sporo brań przestrzelonych lub nie wciętych, ale powoli woda się rozkręca
Marcin też połowił i znowu poprawił PB

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #833 dnia: 24.05.2023, 22:45 »
Fajnie popatrzeć jak łowicie :beer:
Shreku daje aż kije się iskrzą :thumbup:


Pozdrawiam Łukasz

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #834 dnia: 25.05.2023, 07:38 »
Gratki Panowie za te kabany które wyciąganie :) Wczoraj wybrałem się nad wode przetestować dopałki które zamówiłem ostatnio i zapomniałem zabrać w sobotę. Po 30 min od rozpoczęcia łowienia zjawił sie karp z grupą inwalidzką XD wyglądał jakby mu ktoś do tyłka wjechał :P A tak poważnie to miał chyba uszkodzony kręgosłup przy zarybianiu to wyglądał że to miał od młodości. Pozniej przez 3h cisza. Zmieniłem miejscówkę i z pierwszego rzutu od razu piękny pełnołuski skubaniec się trafił. Później przyszła ulewa a podczas jej trwania ryby wyskakiwały z wody bardzo wysoko. Szkoda że miałem baterie na rozładowaniu bo nagrałbym ich akrobatyczne sztuczki. Skończyło się na 6 karpiach 3 płociach i 42 cm karasiu :)


Graty Opos !!!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :beer:

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #835 dnia: 25.05.2023, 07:40 »
Poniedziałkowa sesja na łowisku Okoń obok NDM. Łowiłem od 8.30 do 15. Method feeder, w podajniku mix skrettinga i allera w 3 i 4,5 mm. Od początku sesji, oprócz donęcania podajnikiem, starałem się dość regularnie posyłać procą fermentowaną kukurydzę na ok 25m. Towar, który szedł do podajnika postanowiłem w ramach testu namoczyć zalewą z fermentowanej kuku i fermentowanego orzecha tygrysiego, co dało dość ciekawy aromacik...
 słodkawy, jednocześnie rybny, z lekko wyczuwalną nutką alkoholowej fermentacji. Zdecydowanym killerem zasiadki okazał się żółty ananasowy upters Steg.  Pierwsze rybki, które trafiły na matę, to 2 karpiki od 2 do 3 kg, jako kolejne w łowisku pojawiły się leszcze i jazie, które towarzyszyły mi juz do końca zasiadki (łącznie ok 12 leszczy i 8 jazi, trafił się również jeden linek). Ryby brały falami, po 3-4 sztukach czesto następowały przestoje, na które najlepszym remedium okazywało się posłanie w nęcenie miejsce 2-3 mieszków fermentowanej kukurydzy. Mniej więcej o 12 zaobserwowałem, że na 60-70 m(czyli dobre 30-40 metrów od miejsca w którym łowiłem) wygrzewały się amury, napinając i strosząc swoje charakterystyczne płetwy grzbietowe niczym miniaturowe rekiny ;) Próba sięgnięcia ich metodą była by całkiem pozbawiona sensu, gdyż w miejscu w którym się spławiały jest dobre 10 metrów głębokości. Pozostało mi więc tęsknię wodzić za nimi wzrokiem i skupić się na leszczach i jaziach... O godzinie 13 sielankę przerwało atomowe branie połączone z dość długim odjazdem. Jakież było moje zdziwienie, gdy po ok 3 minutach holu ryba, która miała być 5 kilowym karpiem okazała się 13 kilowym amurem... powolne i ostrożne podebranie zakończyło  się sukcesem i rybka dopiero w podbieraku pokazała swoją pełną moc. Całe szczęście próby ucieczki z podbieraka udało się powstrzymać, a następnie amurek pozwolił się szybko sfotografować. Taki bonus cieszy podwójnie, bo na Okoniu wcale nie łatwo o amury na metodę, a ja od dawna czaiłem się tam na azjatę ;) Później była prawie godzinna  przerwa, ale przed końcem wpadło jeszcze parę leszczy i jazi i musiałem niestety się zwijać.




Maciek PIĘKNIE PANIE.

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #836 dnia: 25.05.2023, 07:49 »
:bravo: Panowie

Ja tez dzisiaj łowiłem. Było ok. Rybki standardowe do 8 kg, nie chciało mi się robić zdjęć.
ps: wpadł dzisiaj pierwszy karaś w 2023 ;)


Gratuluję Mirek.
Nie bądź taki skromny.
Nasz wspólny młody kolega Adrian mnie poinformował iż, jest na łowisku
Oraz cyt młodego kolegi:....' Pan Mirek też jest na łowisku i dużo nakosił!!!",
następnie dodał  cyt:....."A jest dopiero 11 przedpołudniem" !!!....



Panie , Panie !!!!
Mistrzostwo Świata
Gratuluję. :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :beer: :fish:

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 862
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #837 dnia: 25.05.2023, 11:43 »
@Opos nie wiem czy to nie jakaś hybryda karpia bo kilkukrotnie złowiłem podobnego pogiętusa, w dokładnie identyczny sposób przełamany ogon.

Możliwe nie spotkałem sie do tej pory z podobnym osobnikiem dlatego wpadłem z zaskoczenie :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #838 dnia: 25.05.2023, 21:50 »
Ciąg dalszy prawie tygodniowego wypadu.
Dzisiaj dojechały 3 cytryny i Cobi92 z Adamem, także ekipa już zacna
Ja od rana jakieś leszczyki i co jakiś czas amurka odławialem i chociaż słabo było wędkarsko, to chłopaki też coś tam połowili. Wisienką był karp 18kg zlowiony przez Bartka na PW (może się pochwali ) i ciekawą odmianą płotka 31 cm u mnie.
Jutro walczymy dalej

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 877
  • Reputacja: 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #839 dnia: 26.05.2023, 03:22 »
Rychtować miejsce, dziewczyny, wbijamy tam zaraz z Kotełem do Was, bo wszystko wyłowicie sami ;D
Dzierżno uzależnia