Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2023  (Przeczytany 143865 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 892
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1560 dnia: 28.09.2023, 20:35 »
Na Rybniku nie ma takiej możliwości bo jest zakaz kąpieli. Ale były liczne zderzenia żaglówek i skuterów z modelami wędkarskimi. Przy mgle i wywózce na grube kilkaset metrów o to nie trudno.
Na Rybniku to trochę inna "zabawa".

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 043
  • Reputacja: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1561 dnia: 28.09.2023, 21:03 »
U mnie na jeziorze 1460 ha,jest również zakaz wywózki, z tego względu,że jakiś turysta zaplątał się w zestaw i gdyby nie bojka podpięta,by utonął. Rozumiem,że ktoś chce zestaw wywieźć na 150-200m,postawić marker,ale 500-600m,to już grube przegięcie. Jak widać jest to zagrożenie.
A jaka jest różnica w "zagrożeniu" między wywózka na 150 a 500 metr? 🙂
Taka,że na 150 m widzisz marker,krzykniesz do kogoś itp.
Na 500 m,ani nikt Cię nie usłyszy,ani nikogo nie zobaczysz.
Ja nie używam markerów i do nikogo nie krzycze 🙂. Jeśli ktoś mi zahaczy zestaw to proszę żeby odczepił i wywożę na nowo. W tym roku zdażyło się to jeden raz. Nie wywózek na 500m bo nie mam takiej potrzeby.

Nie chodzi o krzyczenie na kogoś,tylko o ostrzeżenie,żeby ktoś się nie zaplątał w zestaw. Tragedia może nastąpić bardzo niewinnie.
Nie mam takiej możliwości żeby ktokolwiek się zaplątał w mój zestaw 🙂. Chyba, że będzie nurkował do samego dna
Gorzej jak ściągasz zestaw,albo masz rybę. To nie są żarty.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 892
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1562 dnia: 28.09.2023, 21:06 »
U mnie na jeziorze 1460 ha,jest również zakaz wywózki, z tego względu,że jakiś turysta zaplątał się w zestaw i gdyby nie bojka podpięta,by utonął. Rozumiem,że ktoś chce zestaw wywieźć na 150-200m,postawić marker,ale 500-600m,to już grube przegięcie. Jak widać jest to zagrożenie.
A jaka jest różnica w "zagrożeniu" między wywózka na 150 a 500 metr? 🙂
Taka,że na 150 m widzisz marker,krzykniesz do kogoś itp.
Na 500 m,ani nikt Cię nie usłyszy,ani nikogo nie zobaczysz.
Ja nie używam markerów i do nikogo nie krzycze 🙂. Jeśli ktoś mi zahaczy zestaw to proszę żeby odczepił i wywożę na nowo. W tym roku zdażyło się to jeden raz. Nie wywózek na 500m bo nie mam takiej potrzeby.

Nie chodzi o krzyczenie na kogoś,tylko o ostrzeżenie,żeby ktoś się nie zaplątał w zestaw. Tragedia może nastąpić bardzo niewinnie.
Nie mam takiej możliwości żeby ktokolwiek się zaplątał w mój zestaw 🙂. Chyba, że będzie nurkował do samego dna
Gorzej jak ściągasz zestaw,albo masz rybę. To nie są żarty.
Ściągam zestaw gdy nikt nie płynie to chyba logiczne 😎 a po rybę zawsze płynę odrazu po braniu. Zagrożeniem są ludzie nie mający pojęcia o podstawowych zasadach oraz sumiarze.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1563 dnia: 28.09.2023, 21:08 »
Nie rozumiem. To zakaz wywózki jest bez sensu, bo Ty... ?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 892
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1564 dnia: 28.09.2023, 21:12 »
Nie rozumiem. To zakaz wywózki jest bez sensu, bo Ty... ?
To co pisze nie odnosi się do Rybnika. Nigdy tam nie byłem ani tym bardziej nie wedkowałem.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 042
  • Reputacja: 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1565 dnia: 28.09.2023, 21:21 »
Kozi też jestem zdania, że wywózka z głową nie jest zagrożeniem większym niż inne formy wędkowania. I niestety przez patologiczny odsetek społeczeństwa, reszta cierpi.

Offline Maciej Dobosiewicz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1566 dnia: 28.09.2023, 21:39 »
Asystent jak zawsze nie umie zachowywać się godnie. Kleń pierwsze co ujrzał po wyjęciu z wody to psi pysk.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 043
  • Reputacja: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1567 dnia: 28.09.2023, 22:47 »
Kozi,ok,dobrze piszesz,ale jak się ściąga zestaw z nawet 300m,to trochę to trwa,że o łódce zanętowej nie wspomnę i jej płynięciu do celu.
Moim zdaniem,wywózka na zbiorniku,gdzie nie ma zakazu kąpieli,powinna być zakazana.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 892
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1568 dnia: 29.09.2023, 08:32 »
Kozi,ok,dobrze piszesz,ale jak się ściąga zestaw z nawet 300m,to trochę to trwa,że o łódce zanętowej nie wspomnę i jej płynięciu do celu.
Moim zdaniem,wywózka na zbiorniku,gdzie nie ma zakazu kąpieli,powinna być zakazana.
Czyli praktycznie na każdym naturalnym zbiorniku według ciebie powinien być taki zakaz? 300m to jakieś dwie minuty ściągania więc to, że ktoś mi wpłynie w tym czasie w zestaw jest nierealne. Obojętnie czy będzie płynął wpław czy środkiem pływającym.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1569 dnia: 29.09.2023, 11:04 »
Wczoraj udało mi się po południu wyskoczyć na niewielką komercje na 5h. Szału nie było, bo poza dwoma fajnymi linami, wpadło ponad 20szt ślizgonów w rozmiarze 50-60cm i jak nigdy, nawet miały chęci coś powalczyć

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1570 dnia: 29.09.2023, 11:17 »
Ja wczoraj pojechałem na Kopalnię. Znane mi miejsca zajęte, usiadłem w innym. Postanowiłem jedną wędką rzucić jak najdalej, prawie pod drugi brzeg mi się udało. Przy ściąganiu w połowie zaczep. Żyłka urwana przy szczytówce. Kolejny zarzut, już doszło do końca żyłki na kołowrotku. Po ściągnięciu - to samo. Na drugiej wędce połowa tego dystansu. Dwa pierwsze rzuty, dwa zestawy zerwane.
Spakowałem się i wróciłem do domu.

Nie wiem, jak to się dzieje. Mam teorię, że gdzieś w połowie jest uskok, a za nim głębia. (ale gruntowanie jakby nie potwierdzało tej teorii) I jak leży zestaw, to żyłka powoli w krawędź tego uskoku się zatapia. I potem przy ściąganiu podajnik dochodzi do krawędzi i nie może się przebić. Tylko że jak ściągam, to nie czuję żadnego oporu... Może tam stoją jakieś zalane krzaki/drzewa. Nie mam pojęcia. Ale szlag jasny człowieka trafia.

Pojadę tam z chińskim echo, może coś wypatrzę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 785
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1571 dnia: 29.09.2023, 11:24 »
Mam podobnie u siebie.
Na krawędzi  kamienistego uskoku i zatopionych krzakach siedzą racicznice.
Dlatego używam zajebiście długiej strzałówki ....tak by mieć jej fragment nad felernym miejscem.
Mi akurat 20m wystarcza.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1572 dnia: 29.09.2023, 11:50 »
Tam nie ma nic ostrego. Mam takie wrażenie, że czasem coś bardzo powoli puszcza... Ciężko to wyczuć, bo cofam się z wędką, żyłka się rozciąga... ale czasem jakby coś lekko puszczało. Najbardziej mi pasuje wbicie się podajnika w krawędź. Tylko nie mogę jakoś tej krawędzi wygrunować. A musi być konkretna różnica gruntu, żeby tak się działo.
Jestem naprawdę lekko wkurzony.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1573 dnia: 29.09.2023, 12:28 »
Tam nie ma nic ostrego. Mam takie wrażenie, że czasem coś bardzo powoli puszcza... Ciężko to wyczuć, bo cofam się z wędką, żyłka się rozciąga... ale czasem jakby coś lekko puszczało. Najbardziej mi pasuje wbicie się podajnika w krawędź. Tylko nie mogę jakoś tej krawędzi wygrunować. A musi być konkretna różnica gruntu, żeby tak się działo.
Jestem naprawdę lekko wkurzony.
Daj pinezkę do miejsca to zobaczę na deeperze czy nie ma mapy społecznościowej tego zbiornika.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #1574 dnia: 29.09.2023, 12:38 »
Krwawy Michał

Purple Life Matters