Autor Wątek: Prosba o pomoc w wyborze feedera do klasyka  (Przeczytany 911 razy)

Offline MrHanky

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Prosba o pomoc w wyborze feedera do klasyka
« dnia: 20.01.2023, 20:27 »
Witam. Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem zakupu feedera do klasyka. Lowie we francji na sekwanie na przedmiesciach paryza. Uciag jest dosc duzy ale sa miejsca gdzie jest znacznie mniejszy. Zwykle gdy lowie na grunt uzywam ciezarkow 100g jest ok a kiedy otwieraja sluze to i tak wszystko splywa takze jakis duzych cw nie potrzebuje. Zwykle wpadaja karpie, brzany, klenie, leszcze. Nie lowie na jakis duzych odleglosciach, od 10-50 m. Lowie na plecionki.Interesuja mnie 3 sklady.
Wytypowalem kilka wedzisk (po wielokrotnym wertowaniu tego forum) i nie moge sie zdecydowac.

Tubertini flexo 3.60 / 100g: mam obawy czy nie bedzie za miekki na taka rzeke. Z filmow na youtube wnioskuje ze zwykle uzywany jest na wodach stojacych.. Ktos go probowal na rzece? Druga sprawa jest taka ze jest juz druga generacja tego feedera ktora wydaje sie bardzo miekka. Mnie interesuje pierwsza ktora juz jest coraz ciezej dostac tutaj w fr. I nie wiem w zwiazku z tym czy nie bede mial problemu z dokupem szczytowek w przyszlosci.

Browning argon 2.0 120g max/360-wyglada na fajny kijek, przelotki super pod plecionke

Mikado sensual ng (nowej generacji) 360, 120g. Wiem nizsza polka ale ogladalem filmik i wydaje sie calkiem calkiem na rzeke.

Nowosc jaka jest Shakespeare superteam sfx plus, 360 /100g max. Tez bardzo fajny kijek, mix wegla 24/30T, fajny dolnik, przelotki. Cena to ok 120 euro wiec nie wiem czy Shakspeare tu troche nie przesadzil. Nie wiem co o nim sadzic bo rzadko na tym forum sie przewija sprzet tej marki. Wyglada tak:
https://fr.angelplatz.de/shakespeare-superteam-sfx-plus-12ft-feeder-100g-3-60m--au1954

I druga nowosc: ms range direct feeder 2: w porownaniu do poprzedniej wersji zmienili w niej prawie wszystko. Wizualnie bardzo mi sie podoba. Parametry jak pozostale: 3,60/100g max. Przelotki K. Nie wiem czy High density carbon to wegiel lepszy od 24t/30t. Cena ok 90 euro. Podaje linka do celow pogladowych:
https://en.angelplatz.de/ms-range-direct-feeder2-360-m--ar1434
Nie znam tej marki i nigdy nie mialem od nich sprzetu ale z tego co czytalem tu na forum podobna sa fajne.


Takie wlasnie kijki wytypowalem po okolo 3 tygodniach czytania, szukania, porownywania.

Jesli ktos pisiada z wyzej wymionionych wedek, lub uzywa feederow ms range/shakespeare bardzo bym prosil o opinie.

Z gory dzieki, Maciek



Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Prosba o pomoc w wyborze feedera do klasyka
« Odpowiedź #1 dnia: 20.01.2023, 21:30 »
Rzeka ,duży uciąg czasami ja bym celował w kije dłuzsze nż 3,60. Z opisu Twojego to uderzył bym we Flagmana Cast master. Ma spory zapas mocy i napewno dobierzesz coś dla siebie
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników