Autor Wątek: Wody Polskie wystartowały!  (Przeczytany 12111 razy)

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #30 dnia: 25.01.2023, 17:23 »
Może taka sytuacja zmobilizuje PZW do czegokolwiek pozytywnego …
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie zmobilizuje. PZW już w tym momencie ma nóż na gardle od jakiegoś czasu i do niczego konstruktywnego to ich nie zmobilizowało. Jak widać okregi zaczynają same ze sobą walczyć a panowie w WP obserwuja to i pewnie zrywają boki.

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #31 dnia: 25.01.2023, 18:15 »
Mobilizacji nie będzie, mają jeszcze dzierżawy i kasa leci. Zdają sobie sprawę że zbliża się powolny upadek i niema sensu zastanawiać się nad reformami. PW to jest wielka niewiadoma, jeże oni nie mają zamiaru zmieniać prawa to czarno to widzę.

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #32 dnia: 25.01.2023, 19:10 »
Mobilizacji nie będzie, mają jeszcze dzierżawy i kasa leci. Zdają sobie sprawę że zbliża się powolny upadek i niema sensu zastanawiać się nad reformami. PW to jest wielka niewiadoma, jeże oni nie mają zamiaru zmieniać prawa to czarno to widzę.

Regulamin połówów na wodach WP jest dostępny na stronach RZGW, JEst on o wiele bardziej pro-wedkarski niż regulaminy PZW.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 440
  • Reputacja: 1972
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #33 dnia: 14.02.2023, 13:02 »
https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/pis-chce-znacjonalizowac-jeziora-wedkarze-przerazeni-odebrac-opieke-nad-polskimi/y9t989s

Jeden ciekawy fragmencik:

Dupa. Wczoraj to czytałem, a dziś już jest za paywallem. W każdym razie tam była wypowiedź jakiegoś profesora czy innego doktora, że należy w ogóle zakazać łowienia ryb na rzekach :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #34 dnia: 14.02.2023, 13:31 »
https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/pis-chce-znacjonalizowac-jeziora-wedkarze-przerazeni-odebrac-opieke-nad-polskimi/y9t989s

Jeden ciekawy fragmencik:

Dupa. Wczoraj to czytałem, a dziś już jest za paywallem. W każdym razie tam była wypowiedź jakiegoś profesora czy innego doktora, że należy w ogóle zakazać łowienia ryb na rzekach :)

Niech od rzek spier...... :D
C&R

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #35 dnia: 14.02.2023, 14:19 »
https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/pis-chce-znacjonalizowac-jeziora-wedkarze-przerazeni-odebrac-opieke-nad-polskimi/y9t989s

Jeden ciekawy fragmencik:

Dupa. Wczoraj to czytałem, a dziś już jest za paywallem. W każdym razie tam była wypowiedź jakiegoś profesora czy innego doktora, że należy w ogóle zakazać łowienia ryb na rzekach :)
Oj nie ładnie tak z kontekstu wyjmować wypowiedź :)
Ten doktor jest z młodego pokolenia i jest wielkim wrogiem WP i całego rządowego zaplecza, które ma pieczę nad przyrodą w tym kraju, nagrywa świetne filmiki na YT pokazując bezsens działań tych instytucji.

Dodatkowo wspomniał później, że taki zakaz jest niemożliwy, a wędkarze są pożyteczni bo zależy im na przyrodzie :)

Bodajrze kanał Wolne Rzeki, jeżeli to ten artykuł, który i mi udało się przeczytać.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 440
  • Reputacja: 1972
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #36 dnia: 14.02.2023, 14:24 »
Ja po tamtym fragmencie przestałem czytać. Chciałem teraz dać całą wypowiedź, ale nie miałem już dostępu.

Jeśli to ten młody chłopak z YT, co czasem jest tutaj wrzucany - to bardzo fajnie gada. Szkoda tylko, że z taką głupotą wyskoczył.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #37 dnia: 14.02.2023, 15:16 »
Ja po tamtym fragmencie przestałem czytać. Chciałem teraz dać całą wypowiedź, ale nie miałem już dostępu.

Jeśli to ten młody chłopak z YT, co czasem jest tutaj wrzucany - to bardzo fajnie gada. Szkoda tylko, że z taką głupotą wyskoczył.

Wypowiedzi nie czytałem, ale oglądam go na yt i raczej mówi do rzeczy.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #38 dnia: 14.02.2023, 17:44 »
Żadna głupota, tylko jego punkt widzenia, ważne, że jest realistą i przyznał że to nie jest realne. Nie wyskakujmy z takimi wyrwanymi z kontekstu rzeczami, bo kiedyś to się na nas zemści, trzeba pamiętać, że to zostaje w sieci, zostanie odszukane i może być źle zinterpretowane, że jakiś znany doktor stwierdził, że nie powinno być w ogóle wedkarstwa i ktoś zacznie się na tym opierać i to wykorzysta, albo zapisze sobie w głowie i będzie mu kiełkować, mimo że nie zna całości wypowiedzi... to całe zło internetu, trzeba się go wystrzegać :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 821
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #39 dnia: 03.05.2023, 16:46 »
Dla zainteresowanych odsyłam do audycji Reakcja 24 w Radiu Wrocław i potyczka słowna pomiędzy wędkarzem, a przedstawicielem Wód Polskich: KLIK
Telefon do studia z pytaniem około 33 minuty audycji.
Odnoszę wrażenie (nieodparte zresztą), że jeśli nie posiada się tytułu naukowego z zakresu hydro-czegoś-tam to jakiekolwiek badania, pomiary nawet najprostszym sposobem i podanie takich wyników, nie są żadnym argumentem w dyskusji.
Wędkarze mają się cieszyć, że w ogóle jest woda i siedzieć cicho na dupie oraz nie płoszyć ryb.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #40 dnia: 04.05.2023, 10:59 »
Dla zainteresowanych odsyłam do audycji Reakcja 24 w Radiu Wrocław i potyczka słowna pomiędzy wędkarzem, a przedstawicielem Wód Polskich: KLIK
Telefon do studia z pytaniem około 33 minuty audycji.
Odnoszę wrażenie (nieodparte zresztą), że jeśli nie posiada się tytułu naukowego z zakresu hydro-czegoś-tam to jakiekolwiek badania, pomiary nawet najprostszym sposobem i podanie takich wyników, nie są żadnym argumentem w dyskusji.
Wędkarze mają się cieszyć, że w ogóle jest woda i siedzieć cicho na dupie oraz nie płoszyć ryb.

Słucham tego i nie mogę się nadziwić jakim idiotą jest ten wędkarz. Jak drzewa rosnące na dopływie do zbiornika mają zagrażać pojemności zbiornika? Zbiornik się wypłyca to naturalne, taka jest natura zbiorników zaporowych niestety (to odnośnie komentarza o głebokości zbiornika).
Normalnie cyrk, dzwoni wędkarz do radia i domaga się melioracji i regulacji wręcz.
Wędkarze to w większości ciemna masa, która musi być trzymana krótko.

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 821
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #41 dnia: 13.06.2023, 17:19 »
Ostatnio p. Olejarz skierowała do PGW WP pismo z kilkoma pytaniami. Ton odpowiedzi na zadane pytania przyprawia o mdłości, a samego autora odpowiedzi aż prosi się o wysłanie do mniej odpowiedzialnego zajęcia.
Raz po raz przekonuję się, że Wodami Polskimi kierują osoby o wątpliwej wiedzy, dyskusyjnym poziomie kultury osobistej i kilkoma innymi przymiotami (cechami osobistymi), które raczej nie nadają się do publicznego występowania.
Link do strony: KLIK.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #42 dnia: 13.06.2023, 18:11 »
Od Soboty do dziś wyłowiono ponad 1100kg śniętych ryb z kanału Gliwickiego ??? :o I co nasze "kochane wody polskie " na to ?
A no działają :facepalm:
Wczesniej wrzucili wode utleniona, która miała spowolnić rozwój złotych alg , niestety nie pomogło ( czytaj wyżej ), teraz będa dotleniać wodę ;D :D :facepalm: - dochodze do wniosku że albo pracują tam idioci którym wykształcenie niestety nie pomaga albo celowo działaja w taki sposób aby ........ no własnie w jakim celu ?
Podaja dziwne dane badań wody z kanału, nie podajac ze zasolenie jest 2-krotnie wyzsze niż Bałtyku, nie działają celem ograniczenia zasolenia tylko szukaja każdego innego wytłumaczenia.
Może wystapic do nich z wnioskiem aby zarybili :flądra, dorszem :P 8) już sam nie wiem czy się śmiac czy płakać.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 864
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #43 dnia: 13.06.2023, 18:42 »
Ktoś płaci grubą kasę za to, aby móc wylewać syf prosto do kanału gliwickiego, ale na tyle cienką kasę, że wychodzi taniej niż budowa oczyszczalni, dla tego to wszystko co robią państwowe twory to plaster na dupę i mydlenie oczu.
Dzierżno uzależnia

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 821
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wody Polskie wystartowały!
« Odpowiedź #44 dnia: 13.06.2023, 20:33 »
(...)
Wczesniej wrzucili wode utleniona, która miała spowolnić rozwój złotych alg , niestety nie pomogło ( czytaj wyżej ), teraz będa dotleniać wodę ;D :D :facepalm: - dochodze do wniosku że albo pracują tam idioci którym wykształcenie niestety nie pomaga albo celowo działaja w taki sposób aby (...)

Obawiam się, że w przypadku znakomitej części osób "pracujących" w WP, tak do wiedzy, doświadczenia, jak i kierunkowego wykształcenia można mieć spore wątpliwości.

Ktoś płaci grubą kasę za to, aby móc wylewać syf prosto do kanału gliwickiego, ale na tyle cienką kasę, że wychodzi taniej niż budowa oczyszczalni, dla tego to wszystko co robią państwowe twory to plaster na dupę i mydlenie oczu.

Dlatego lepiej wylać wiadro pomyj na wędkarzy, bo to oni trują, a kasę od molochów przytulić.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.