Autor Wątek: Jaxon Eclatis Tele Finessa 4.2 m 5-30 g  (Przeczytany 951 razy)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Jaxon Eclatis Tele Finessa 4.2 m 5-30 g
« dnia: 28.01.2023, 18:06 »
W zeszłym roku dostałem od Mikołaja niespodziewany prezent - wędkę Jaxon Eclatis Tele Finessa 4.2 m 5-30 g. W zeszłym roku postanowiłem zabrać ją na wakacje. Wędkowałem nią ja oraz moja starsza córka, mająca wtedy trochę ponad 4 lata. Chcę tutaj opisać, jak wygląda i jak się sprawuje mój prezent.

Wędka jest raczej lekka i według mnie poprawnie wykonana. Wędka jest dostarczana w szmacianym pokrowcu ale czego oczekiwać od wędki, która kosztowała ok 130 zł - cena zobowiązuje. Nie zauważyłem ubytków ani niedoróbek. Omotki przy przelotkach nad pierwszy rzut oka są równe, ale kiedy im się dokładnie przyjrzałem, to zauważyłem, że niektóre miejscami są troszeczkę nierówne. Jednak są to różnice niewielkie, więc nie jest źle.

Ciekawym elementem są gumowe pierścienie chroniące omotki przed uszkodzeniem przez poprzedni element, kiedy wędka jest złożona. Pierścienie te lubią się zsuwać do samej przelotki i trzeba je przesuwać na odpowiednie miejsce. Niestety przy ostatnich dwóch przelotkach tych pierścieni nie było, więc założyłem malutkie gumki do włosów.

Wędka posiada 7 przelotek: pierwsza 15 mm, a ostatnia 4 mm. Na pochwałę zasługuje zastosowanie ostatniej przelotki antysplątaniowej oraz dużego pokrowca dobrze chroniącego przelotki (z wyjątkiem ostatniej). Wszystkie przelotki są zamontowane na stałe.

Używałem tej wędki do łowienia na spławik, siedząc na pomoście. Współpracuje z kołowrotkiem Okuma Travertine TRB 30, na który jest nawinięta żyłka 0.18 (+0.02). Największa ryba, którą złowiłem to leszcz ok 30 cm. W tej chwili już dokładnie nie pamiętam, ale wędka chyba dawała przyjemność z holowania nawet płotek. W tym roku mam zamiar użyć ją do pellet wagglera.

Teraz trochę suchych danych:
Długość dolnika (do uchwytu kołowrotka) - 40 cm
Odległość od uchwytu kołowrotka do pierwszej przelotki - 96 cm
Grubość dolnika - 22 mm
Grubość blanku za dolnikiem - 19 mm
Waga katalogowa - 255 g
Waga rzeczywista (bez ochraniacza) - 243 g
Waga ochraniacza na przelotki - 15 g
Waga kołowrotka - 316 g
Wyważenie (odległość od uchwytu kołowrotka) - 28.5 cm
Długość transportowa katalogowa - 80 cm
Długość transportowa rzeczywista - 86 cm

Jest to moja pierwsza recenzja i jeśli czegoś w niej brakuje, to dajcie znać, a postaram się dodać.











Obciążenie 100 g


Obciążenie 200 g


Obciążenie 300 g


Obciążenie 400 g
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaxon Eclatis Tele Finessa 4.2 m 5-30 g
« Odpowiedź #1 dnia: 28.01.2023, 18:38 »
Z tej serii Eclatis mam spinning UL , kupiony na szybko ,na zapchajdziurę . Jak za psie pieniądze, naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić, także oprócz Genesisów , Monolithów chwalonych na forum , ta seria też była udana.


Pozdrawiam Łukasz