Autor Wątek: Sztyce Matrix Aquos Power 4m, Cresta Carpetition Xtreme 3.2m oraz Daiwa N'ZON 3m  (Przeczytany 3455 razy)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Z racji dzisiejszego spotkania na szczycie w Dreverze z Patrykiem, Tomkiem, Piotkiem i resztą dreverowej świty wzięliśmy na tapet sztyce tak do 400zł.

 Z kilku przetestowanych z ciężarem 2kg w koszu najlepiej wypadł Matrix Aquos, w wersji 4m bez problemu dało radę kosz razem z obciążeniem czyli ok 2,3kg podnieść przy lekkim ugięciu całości, po skróceniu do 2.8m i wkręceniu kosza w drugi gwint ze sztycy robi się styl od łopaty, na takiej długości karpiom po 2-3kg można robić karuzelę do okoła, żadnego ugięcia, kompletnie nic, niesamowicie mocna sztyca, gwinty mosiężne.

Zaraz za Matrixem uplasowała się Crest Carpetition Xtreme 3.2m, również diabelnie mocna lecz minimalnie bardziej uginająca się od Matrixa. Sztyca ta posiada końcowy krótki - 40cm - element odpinany, gwint mosiężny z pinem w poprzek.

Na trzecim miejscu wylądowała Daiwa N'ZON 3m, ta jest na poziomie Prestona C-Drome 3m.

Zarówno Cresta jak i Matrix w wersji skróconej to półka wyżej niż C-Drome 3m.

Pod względem ekonomicznym najlepiej wypada Matrix, za 60zł więcej (Drever) niż Cresta dostajemy 2 sztyce w jednej, gdzie ta krótka sprosta największym koszom i rozszalałym amurom czy wielkim jesiotrom.

Może jeszcze chłopaki coś dopiszą :)
Dzierżno uzależnia

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 242
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
edit. zmęczenie wychodzi, że to opisówka, a nie pytanie o zakupy :D

Ja polecam robinson tx4 każdemu

Bardzo fajna i leciutka, też posiada 2 gwinty. Już jak tyle zebrałeś to lepiej dołożyć do czegoś konkretnego, a ten robinson to extraklasa. Teraz w okolicy 500, ale jest to kompletna sztyca praktycznie bez wad. Jak już się 400 uzbierało to warto te 60 - 80 ziko dołożyć.

Plum

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Zamiesciłem tą krótką reckę żeby był jakiś pogląd na nie, bo mało jest o nich na necie. TX4 to już dużo większy budżet, imho gdybym szukał dla siebie za 300-350zł dołożyłbym te kilka pln do Aquosa bo jest na prawdę konkret i dla 99% z nas ona w zupełności wystarczy.
Dzierżno uzależnia

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Poprawię Cię Rafał odnośnie długości Cresty - tam jest 320 długość. Z resztą recki się zgadzam w 100%

Edit:
Przejrzeliśmy dzisiaj trochę tych sztyc i nie patyczkowaliśmy się z nimi. W zasadzie szukałem alternatywy dla Preston C-Drome (budżet około 300 zł) i w długości 3m lub 3,6m.
Jakby nie patrzeć to Matrix Aquos rozwalił dziś system
Jakbym miał sklasyfikować to wyglądało by to mniej więcej tak:
1. Matrix Aquos Power Handle 4m
2. Cresta Carpettition Xtrime Handle3,2m
3. Guru A- Class 3m
4. Preston C-Drome 3m
5. Preston MonsterX Handle 3m
6. Sensas Classic Croco 4,3m
6.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Fakt, masz rację Patryk :beer: Zmyliła mnie Cresta Carpetition 3m, tą co oglądaliśmy to Carpetition Xtreme 3.2m.

Poprawione w tytule.
Dzierżno uzależnia

Offline Mariano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Dwóch moich kumpli już straciło mosiężny gwint w Aquosie.
Teraz wszyscy katujemy C-Drome 3,6 i póki co bez awarii.
Fishing Team ZEUS

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dodam że sztycy MonsterX z Prestona dzisiaj nie oglądaliśmy, ale mam ją na wyposażeniu i tak bym ją sklasyfikował.
Jeszcze jakieś sztyce oglądaliśmy ale już nie robiły na Nas specjalnego wrażenia  i nazw też nie pamiętam.

Samą sztycę Cresty, uważam za dobrą alternatywę dla C-Drome. Jest minimalnie dłuższa i podobnie skonstruowana - mianowicie ma ostatni element długości około 40cm do szybkiego demontażu z koszem.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Rafciu za opis leci :thumbup: :beer:,fajnie było się spotkać i pogadać przy okazji pomacać sporo sprzętu ;)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dwóch moich kumpli już straciło mosiężny gwint w Aquosie.
Teraz wszyscy katujemy C-Drome 3,6 i póki co bez awarii.

Ale ten pierwszy czy drugi ? Co się dokładnie stało ? Dosyć istotne info, My tylko na sucho mogliśmy je przetestować.
Dzierżno uzależnia

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dwóch moich kumpli już straciło mosiężny gwint w Aquosie.
Teraz wszyscy katujemy C-Drome 3,6 i póki co bez awarii.
Dosyć to ciekawe, oglądaliśmy z chłopakami te gwinty i wydają się pancerne
Ale warte rozważenia jakby ktoś się zastanawiał nad zakupem

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Dwóch moich kumpli już straciło mosiężny gwint w Aquosie.
Teraz wszyscy katujemy C-Drome 3,6 i póki co bez awarii.
Witaj Mario :beer:

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 020
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Podejrzewam, że najlepiej by wypadła c-drome w wersji 3.6m, bo jest naprawdę mięsista (prawie 500g) oraz ma możliwość skrócenia do 3m.
Poza budżetem to już słynne tubertini concept handle strong, ale jest mniej sztywna od powyższego c-drome co też wskazuje jej waga 230g.
A wspomniany matrix to widać, że robiony w tej samej fabryce co właśnie tubertini, robinson. W sumie to jest to kopia robinsona patrząc na składy, tylko inny węgiel.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 242
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Zamiesciłem tą krótką reckę żeby był jakiś pogląd na nie, bo mało jest o nich na necie. TX4 to już dużo większy budżet, imho gdybym szukał dla siebie za 300-350zł dołożyłbym te kilka pln do Aquosa bo jest na prawdę konkret i dla 99% z nas ona w zupełności wystarczy.

Wiem wiem, ja dałem d*py :D byłem cały dzień na rybach i wróciłem zmęczony, nie doczytałem wątku i myślałem że zakupowy, ale chociaż kilka motławskich leszczy wpadło ;D Co do robinsona to widzę, że mocno skoczył :O Ja 410 płaciłem w zeszłym roku, teraz najtaniej 475.
Plum


Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Mercedes jest jeden Panowie
Pietwszy akapit tego wątku brzmi: "Z racji dzisiejszego spotkania na szczycie w Dreverze z Patrykiem, Tomkiem, Piotkiem i resztą dreverowej świty wzięliśmy na tapet sztyce tak do 400zł."

A Ty wyskakujesz z ceną 2 razy wyższą...

Ja używam c-droma 3,6 brat 3,0 obie daja radę. Szkoda ze te 3.6 nie mają gwintów z 3.0...
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray