Autor Wątek: Sztyce Matrix Aquos Power 4m, Cresta Carpetition Xtreme 3.2m oraz Daiwa N'ZON 3m  (Przeczytany 3244 razy)

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Dwóch moich kumpli już straciło mosiężny gwint w Aquosie.
Teraz wszyscy katujemy C-Drome 3,6 i póki co bez awarii.

Ale ten pierwszy czy drugi ? Co się dokładnie stało ? Dosyć istotne info, My tylko na sucho mogliśmy je przetestować.

Prawdopodobnie wysuwa się gwint ze sztycy. Miałem tak w jednym flagmanie, trzeba poprawić fabrykę, nawiercić, przestrzelić i wkleić bolec i na wieki wieków.

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Mercedes jest jeden Panowie
Pietwszy akapit tego wątku brzmi: "Z racji dzisiejszego spotkania na szczycie w Dreverze z Patrykiem, Tomkiem, Piotkiem i resztą dreverowej świty wzięliśmy na tapet sztyce tak do 400zł."

A Ty wyskakujesz z ceną 2 razy wyższą...

Ja używam c-droma 3,6 brat 3,0 obie daja radę. Szkoda ze te 3.6 nie mają gwintów z 3.0...

Jeśli napiszesz "Kocham Zandery" to możesz ją mieć za 399zł a za to co Ci zostałnie kupić któregoś z tych,  o których wyżej pisałeś.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Czyli to z tego ostatniego elementu wychodzi, gdy sztycę zrobimy na 4m. Dobrze wiedzieć, po zakupie można od razu nawiercić i wsadzić pin w poprzek, będzie spokój. Tak czy siak, na necie tą sztycę można dorwać za 320zł, c-drome 3.6m nie ma do niej podjazdu, tym bardziej z wyrabiającym się alu gwintem.
Dzierżno uzależnia

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Jeżeli chłopaki twierdzą ,że gwint w Matrixach siada to dla mnie troszkę żenada ,mimo wszystko kupując towar za parę stówek oczekuje jakości ,a nie dodatkowych przeróbek :beer:

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Tomek, jak najbardziej powinno być bez wad, ale jeśli mam do wyboru c-droma z wyrabiającym się gwintem z aluminium lub matrixa z wypadającym mosiężnym to wolę matrixa, bo jego naprawa to 3 minuty pracy i wada nigdy nie wystąpi, a prestona trzeba będzie oddać na gwarę i dalej będzie aluminiowy gwint ;)
Dzierżno uzależnia

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Fakt jest faktem ,zawsze można  wziąść też mało popularną Creste, może tu nie występują takie sceny ;) :beer:

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Panowie, a czy można "w razie czego" wkleić mosiężny gwint do c-droma? ktoś kiedyś przechodził przez wymianę gwintu? Kiedyś gdzieś widziałem mosiężna gwinty do kupienia...
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
a przerabiał ktoś może? :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Kupiłem C drome na jesieni jeszcze nie korzystałem, ale skoro ma taką wadę to polecam proste rozwiązanie w postaci szybko złączki jak na moim zdjęciu, wtedy kosz odpinamy ze złączki i z gwintu korzystamy tylko raz, przy wkręceniu złączki, nie obciążamy go 2x na wędkowanie.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Nie ma co popadać w paranoje ,jak jebnie to się reklamuje 2 lata gwarancji są ,potem można się martwić :beer:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Kupiłem C drome na jesieni jeszcze nie korzystałem, ale skoro ma taką wadę to polecam proste rozwiązanie w postaci szybko złączki jak na moim zdjęciu, wtedy kosz odpinamy ze złączki i z gwintu korzystamy tylko raz, przy wkręceniu złączki, nie obciążamy go 2x na wędkowanie.
:thumbup:

Rozwiązanie stosowane przez wielu z nas od lat. Nie wyobrażam już sobie kręcić na początku i końcu łowienia. Albo do zważenia ryby w koszu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Ktoś da namiar na te szybkozłączki, żeby były solidne? Ciekawy patent, aż zakupię i przetestuję w tym sezonie. Bo rzeczywiście patent z odpinaniem i możliwością zważenia ryby na szybko mocno na plus dla mnie.

Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder



1 sztuka waży 23 g. Poprzednio kupiłem Koruma https://sklepdrapieznik.pl/plywaki-do-koszy-i-szybkozlaczki/20587-szybkozlaczka-korum-quick-release-net-adaptor-2017.html, pewnie solidniejsza ale waży aż 47 g.

Tej Koruma z drugiego linku nie polecę - pod cięższym koszem się rozsypała

Wysłane z mojego Lenovo TB-J607Z przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀