Autor Wątek: Jak wędkarz został rybakiem  (Przeczytany 16293 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Jak wędkarz został rybakiem
« dnia: 29.01.2023, 13:43 »
Mjmaciek wrzucił ten film w wątku o PZW. A uważam, że jest on baaardzo ważny. I każdy z nas powinien go obejrzeć!
Jest to wywiad z wędkarzem, który kupił gospodarstwo rybackie i ma teraz pod sobą 30 jezior. I chce tam zaprowadzić gospodarkę wędkarską. I jak to wszystko wygląda od podszewki.
Polecam!

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 165
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2023, 17:14 »
Ten film rozbija wszystkie nasze wieloletnie dewagacje w temacie dzierżawy wody. Gdzieś tam słyszałem o nowych zapisach w przyszłych umowach dzierżawy.
A tu czarno na białym koleś opowiada co jest grane.
Wody Polskie tym zapisem poprostu zaorają temat wszelkich rybnych wód w Polsce. Do tego obligatoryjna opłata pobierana przez wody z każdego pozwolenia jakie dzierżawca sprzeda na podstawie nowej umowy dzierżawnej do wysokości 50% wartości zezwolenia.
Oczywiście plus opłata coraczna za dzierżawę danej wody.
Do tego nakaz przystąpienia przez dzierżawcę do programu nasze łowiska.
Także nie pzw zajebie wody tylko wody polskie dokonają tego tematu.
Wszelkie stowarzyszenia nie mają racji bytu gdy Hunowie najadą każdą rybne wodę.
Maciek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #2 dnia: 29.01.2023, 17:17 »
:thumbup:
Otóż to. Przymus narzucony prywatnym podmiotom, czyli typowy pomysł pier... komunistów u władzy.  Jest jednak nadzieja, że to nie przejdzie, bo zostały jeszcze 2 lata na wprowadzenie poprawek do tego kretynizmu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 165
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2023, 17:33 »
:thumbup:
Otóż to. Przymus narzucony prywatnym podmiotom, czyli typowy pomysł pier... komunistów u władzy.  Jest jednak nadzieja, że to nie przejdzie, bo zostały jeszcze 2 lata na wprowadzenie poprawek do tego kretynizmu.
Zajebiście ciężko tego się słucha jeszcze z ust gościa który z pasji wszedł w poważny biznes... zaiwestowal a tu takie kurwysynki sidła szykują....
Słysze nieraz to i owo ale to jest esencja tego czego za jakiś czas być może będziemy światkami. Wogóle ta opowieść wyjaśnia wiele tematów jak zmiana operatu, opłaty, sposoby biznesu.

I teraz przy założeniu o daninie dla wód za jakis czas zezwolenie na qody pzw spokojnie przekroczy 1000zł.
Ot taki przekaz dla tych co tego wszystkiego nie rozumieją i stoja zboku a karta musi się wzrucić....
 :-X
Maciek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2023, 17:47 »
No tak jeden się trafił co chce na wędkarzy postawić, a co będzie jak mu się odmieni... Ta rozmowa obnaża tylko system , jak można bezkarnie robić swoje, w imię przepisów , odławiać w gruncie rzeczy ile się chce i eksploatować wody według swojej woli. Nie mam nic przeciwko jeśli to robi na stawach hodowlanych ale wody naturalne, jeziora, powinny być objęte ochroną jak parki, a nie przekazane w łapy dzierżawcom.


Pozdrawiam Łukasz

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #5 dnia: 29.01.2023, 18:10 »
No tak jeden się trafił co chce na wędkarzy postawić, a co będzie jak mu się odmieni... Ta rozmowa obnaża tylko system , jak można bezkarnie robić swoje, w imię przepisów , odławiać w gruncie rzeczy ile się chce i eksploatować wody według swojej woli. Nie mam nic przeciwko jeśli to robi na stawach hodowlanych ale wody naturalne, jeziora, powinny być objęte ochroną jak parki, a nie przekazane w łapy dzierżawcom.

Też tak kiedyś myślałem, ale teraz już nie jestem pewien. Organizacje ogólnopolskie zapewniają w miarę powszechny dostęp do wód, ale nie potrafią/nie chcą się nimi opiekować. Najwyraźniej mamy w PL taki zjebany mental, że nic co publiczne nie może działać dobrze, bo każdy chce się w jakiś sposób nażreć - od szeregowego wędkarza, po szefa instytucji, która teoretycznie ma wodą gospodarować.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 632
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #6 dnia: 29.01.2023, 18:44 »
No tak jeden się trafił co chce na wędkarzy postawić, a co będzie jak mu się odmieni... Ta rozmowa obnaża tylko system , jak można bezkarnie robić swoje, w imię przepisów , odławiać w gruncie rzeczy ile się chce i eksploatować wody według swojej woli. Nie mam nic przeciwko jeśli to robi na stawach hodowlanych ale wody naturalne, jeziora, powinny być objęte ochroną jak parki, a nie przekazane w łapy dzierżawcom.

Też tak kiedyś myślałem, ale teraz już nie jestem pewien. Organizacje ogólnopolskie zapewniają w miarę powszechny dostęp do wód, ale nie potrafią/nie chcą się nimi opiekować. Najwyraźniej mamy w PL taki zjebany mental, że nic co publiczne nie może działać dobrze, bo każdy chce się w jakiś sposób nażreć - od szeregowego wędkarza, po szefa instytucji, która teoretycznie ma wodą gospodarować.
I ja się z tym zgodzę, wystarczy spojrzeć jak w naszym kraju wszystko funkcjonuje... Poza jednostkowymi chlubnymi wyjątkami, jako naród mamy mentalność wschodnią...

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #7 dnia: 29.01.2023, 19:18 »
No tak jeden się trafił co chce na wędkarzy postawić, a co będzie jak mu się odmieni... Ta rozmowa obnaża tylko system , jak można bezkarnie robić swoje, w imię przepisów , odławiać w gruncie rzeczy ile się chce i eksploatować wody według swojej woli. Nie mam nic przeciwko jeśli to robi na stawach hodowlanych ale wody naturalne, jeziora, powinny być objęte ochroną jak parki, a nie przekazane w łapy dzierżawcom.
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej - przy takich przepisach przestaje mieć sens dzierżawienie wody przez wszelkie stowarzyszenia. Możesz sobie dbać, kombinować jak koń pod górę... a odgórnie jesteś zmuszony dołączyć się do wód "za jedną składkę". I pozamiatane.

Ja myślę, że to jak zwykle wymyślił jakiś oderwany od rzeczywistości idiota. Są jeszcze dwa lata i ten chory wymysł zostanie zmieniony.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #8 dnia: 29.01.2023, 19:31 »
Gorzej niż już mieliśmy i mamy być nie może, mając płacić dla każdego dzierżawcy za licencję i nie łowić nic, bo nie ma  , wolę zapłacić składkę ogólną WP i mieć dostęp za jedną kwotę do tych wód...zawsze to taniej posiedzieć i tyle najeździć się za kwitkami nie trzeba.


Pozdrawiam Łukasz

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #9 dnia: 29.01.2023, 19:38 »
Co Ty gadasz?
Ja na swoich NK mam super. Wielu ludzi należy do stowarzyszeń, gdzie sobie super wody stworzyli. Przychodzi Łukasz i mówi, że trzeba to wszystko zrównać do jednego ogólnokrajowego gówna, bo będzie miał przynajmniej tanio :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 632
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #10 dnia: 29.01.2023, 19:38 »
Gorzej niż już mieliśmy i mamy być nie może, mając płacić dla każdego dzierżawcy za licencję i nie łowić nic, bo nie ma  , wolę zapłacić składkę ogólną WP i mieć dostęp za jedną kwotę do tych wód...zawsze to taniej posiedzieć i tyle najeździć się za kwitkami nie trzeba.
Taniej i za kwitami nie trzeba jeździć ale równocześnie zero szans na poprawę... Wszelkie pozytywne inicjatywy będą duszone w zarodku.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #11 dnia: 29.01.2023, 19:44 »
Co Ty gadasz?
Ja na swoich NK mam super. Wielu ludzi należy do stowarzyszeń, gdzie sobie super wody stworzyli. Przychodzi Łukasz i mówi, że trzeba to wszystko zrównać do jednego ogólnokrajowego gówna, bo będzie miał przynajmniej tanio :facepalm:
Mówię tu konkretnie o jeziorach dzierżawionych przez prywaciaży nie o NK , nie wiem czy masz świadomość jak okaleczone są np Mazury i co się wyciaga tam z wody . Nie znam twojego NK i stowarzyszenia , mówię o wodach naturalnych , które są dewastowane do granic możliwości.


Pozdrawiam Łukasz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 165
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #12 dnia: 29.01.2023, 19:50 »
Jednym punktem w nowych umowach pań dyrektor departamentu WP załatwił parę problemów i bolączek w samym pzw.
Po co tworzyć NK i łowiska specjalne...- Po wprowadzeniu nowych zapisów Heniek z Cześkiem przyjadą z Otwocka bo im się należy bo zapłacili krajówkę w WP i co im zrobicie.
Przecież tam mają ryby a my mamy opłatę za krajówkę z WP.

Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 165
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #13 dnia: 29.01.2023, 19:51 »
Co Ty gadasz?
Ja na swoich NK mam super. Wielu ludzi należy do stowarzyszeń, gdzie sobie super wody stworzyli. Przychodzi Łukasz i mówi, że trzeba to wszystko zrównać do jednego ogólnokrajowego gówna, bo będzie miał przynajmniej tanio :facepalm:
Mówię tu konkretnie o jeziorach dzierżawionych przez prywaciaży nie o NK , nie wiem czy masz świadomość jak okaleczone są np Mazury i co się wyciaga tam z wody . Nie znam twojego NK i stowarzyszenia , mówię o wodach naturalnych , które są dewastowane do granic możliwości.

A co takiego poprawi się po wprowadzeniu nowych przepisów dla takich wód ...naturalnych.
Maciek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak wędkarz został rybakiem
« Odpowiedź #14 dnia: 29.01.2023, 19:58 »
A co takiego się pogorszy ...
Przynajmniej jedno ... nie bedzie problemów z tym ,że pomylisz wodę i właściciela .


Pozdrawiam Łukasz