Autor Wątek: Szybko pracujący pellet  (Przeczytany 2422 razy)

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Szybko pracujący pellet
« dnia: 14.02.2023, 13:30 »
Czołem,

w poprzednim sezonie zaskoczył mnie łownością pellet Stalomax. Efekty wynikałay z szybkiej pracy tego peletu w połaczeniu z wolno pracującym coppensem czy skrettingiem. Tworzy to genialną chmurę kładącą się po dnie, plus kilka większych kąsków.
Niestety ciężko znaleźć sklep dobrze zaopatrzony w produkty Stallomax. W sumie patrząc na dostępności to wygląda to jakby Stalomax zwijał producje.... nie da sie wysłać im wiadomosci na stronie, nie odbierają telefonu. Czy możecie polecić zamienniki tak szybko pracującego peletu. (2mm po kilku minutach tworzyło chmurkę, 6mm po 10-30 min jest całkowicie rozpuszczony)?

Swoja drogą taki szybko pracujący pellet dodanyw 10-30%pozwala wyeliminować zanęte, która strasznie sciąga leszczyki na moich wodach.



Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Szybko pracujący pellet.
« Odpowiedź #1 dnia: 14.02.2023, 13:58 »
Spróbuj pelletu Carpex.


Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Szybko pracujący pellet.
« Odpowiedź #2 dnia: 15.02.2023, 09:27 »
Nie, to niestety pracuje znacznie gorzej. Akurat miałem gdzies smak kukurydza 4 mm i wsadziłem do wody. Odpusciłem liczenie minut bo po dłuższym czasie sie nie ropzuścił. Po całej nocy nadal trzyma swój krztałt tak jak skretting. To zdecydowanie nie tego szukam. Zreszta nigdy go nie podejrzewałem o taka pracę, bo nawet na opakowaniu jest informacja, że długo pracuje.

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Szybko pracujący pellet.
« Odpowiedź #3 dnia: 15.02.2023, 12:34 »
Sprawdź wersje pelletu Aller Aqua. Mają one różny czas rozpuszczania. Z tego co pamiętam to chyba wersja classic rozpuszcza się dość szybko. Będą to klasyczne pellety o rybnym smaku i aromacie. Jeśli chcesz mieć inny smak i aromat to wchodzi w grę jedynie dipowanie jakimiś atraktorami.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing


Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Szybko pracujący pellet
« Odpowiedź #5 dnia: 17.02.2023, 15:16 »
Tak, tylko własnie jest problem, żeby w jednym miejscu kupic pełny asortyment. Chciałem ten sam smak po 1kg 2mm, 12mm i 18mm + najlepiej jakis stabilniejszy haczykowy z tej samej serii.
Najlepiej orzech tygrysi i drugi komplet jakis rybny. No i jest problem żeby to kupuic w jednym miejscu. Sklepy wypisane na stronie producenta tez mają bardzo okrojony asortyment dostepny. Stąd szukam alternatywy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Szybko pracujący pellet
« Odpowiedź #6 dnia: 19.02.2023, 07:38 »
Polecam namoczyć pellet 2 mm nie dwie ale z pięć czy nawet 10 minut. Masz wtedy szybko pracującą wersję :) Wielu wyczynowców w UK stosuje ten trik, że namacza ten sam pellet w dwóch wersjach, aby mieć szybko i wolno pracującą alternatywę. Jeżeli ryba jest chętna i aktywnie żeruje, lepiej się czuje przy tym dłużej namaczanym, jak jest ostrożniejsza to lepiej działa wersja 'twardsza'.
Lucjan

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Szybko pracujący pellet
« Odpowiedź #7 dnia: 19.02.2023, 07:41 »
Polecam namoczyć pellet 2 mm nie dwie ale z pięć czy nawet 10 minut. Masz wtedy szybko pracującą wersję :) Wielu wyczynowców w UK stosuje ten trik, że namacza ten sam pellet w dwóch wersjach, aby mieć szybko i wolno pracującą alternatywę. Jeżeli ryba jest chętna i aktywnie żeruje, lepiej się czuje przy tym dłużej namaczanym, jak jest ostrożniejsza to lepiej działa wersja 'twardsza'.

Moczenie pelletu 10 min ? Nawet coppens nie wytrzyma takiego rozmoknięcia i wyjdzie albo beton,albo totalna papka.

No chyba,że jest jakiś patent,z kilkukrotnym domaczaniem ?