Autor Wątek: Rybomania 2023 Gliwice  (Przeczytany 7931 razy)

Offline Jakrzysiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Radomia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rybomania 2023 Gliwice
« Odpowiedź #15 dnia: 20.02.2023, 11:40 »
To nie były targi tylko spotkanie 4 sklepów. Szkoda było jechać.

Prawda. Dla mnie - słabo, bardzo słabo. Szkoda kasy i czasu żeby jechać.

Offline cinek146

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania 2023 Gliwice
« Odpowiedź #16 dnia: 20.02.2023, 12:45 »
Również potwierdzam straszna słabizna a ludzi jakby dawali coś za darmo... 

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania 2023 Gliwice
« Odpowiedź #17 dnia: 20.02.2023, 16:55 »
Tak jak napisałem tak było, małe lokalne targi karpiowe 8), osoby które to zorganizowały zaryzykowały bo obawiały sie czy pokryja koszty wynajmu małej hali, Sląsk to kolebka karpiarstwa i wędkarze chcą takich imprez i dlatego w 2024 już będa wynajmowac dużą arene bo z moich informacji wynika że "zarobili " i są głodni wiekszej kasy :D ;D :P :P
Pochwale Stoisko Sportex gdzie mozna było obejrzeć ofertę wędzisk oraz żyłek i plecionek , Moonfinn za nowości Solbaits oraz namiot z piwem ;D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2023 Gliwice
« Odpowiedź #18 dnia: 20.02.2023, 16:58 »
Janusz, samo stoisko Sportexa też bym pochwalił, natomiast wiedza przedstawicieli o produktach swojej firmy pozostawia wiele do życzenia. Niemniej dobrze że była możliwość pomacać ich kijki

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania 2023 Gliwice
« Odpowiedź #19 dnia: 20.02.2023, 17:07 »
Janusz, samo stoisko Sportexa też bym pochwalił, natomiast wiedza przedstawicieli o produktach swojej firmy pozostawia wiele do życzenia. Niemniej dobrze że była możliwość pomacać ich kijki

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Dokładnie, o wędziskach karpiowych coś tam jedna osoba wiedziała, natomiast Feeder i spinning to słabo to wygladało, na szczęście dla mnie osobiście wędziska feederowe nie mają tajemnic ale na przyszłość to powinni lepiej się przygotować :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Rybomania 2023 Gliwice
« Odpowiedź #20 dnia: 20.02.2023, 17:15 »
Janusz, samo stoisko Sportexa też bym pochwalił, natomiast wiedza przedstawicieli o produktach swojej firmy pozostawia wiele do życzenia. Niemniej dobrze że była możliwość pomacać ich kijki

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Pytałeś czy dadzą 1 sztukę na test kolana?
Pozdrawiam
Mirek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania 2023 Gliwice
« Odpowiedź #21 dnia: 20.02.2023, 17:21 »
Janusz, samo stoisko Sportexa też bym pochwalił, natomiast wiedza przedstawicieli o produktach swojej firmy pozostawia wiele do życzenia. Niemniej dobrze że była możliwość pomacać ich kijki

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Pytałeś czy dadzą 1 sztukę na test kolana?
Jakby zobaczyli jak wyglądają testy Mateusza to na samą myśl padli by jak drudzy

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania 2023 Gliwice
« Odpowiedź #22 dnia: 20.02.2023, 18:36 »
Tak jak napisałem tak było, małe lokalne targi karpiowe 8), osoby które to zorganizowały zaryzykowały bo obawiały sie czy pokryja koszty wynajmu małej hali, Sląsk to kolebka karpiarstwa i wędkarze chcą takich imprez i dlatego w 2024 już będa wynajmowac dużą arene bo z moich informacji wynika że "zarobili " i są głodni wiekszej kasy :D ;D :P :P
Pochwale Stoisko Sportex gdzie mozna było obejrzeć ofertę wędzisk oraz żyłek i plecionek , Moonfinn za nowości Solbaits oraz namiot z piwem ;D :P

W pełni się zgadzam. Targi "ustawione" pod karpiarzy i gros stoisk im poświęconych. Nie mam tego nikomu za złe, bo to każdy ma jakąś wizję imprezy jaką organizuje (tutaj: targi) - moje zdanie to jest luźna opinia tego, co zobaczyłem.
Owszem, trzeba uczciwie zaznaczyć, że na jednym ze stoisk (nie wiem który to wystawca, prawdopodobnie był to Sportex) przedstawiciel sklepu skutecznie wybił mi z głowy Shimano Tribal TX-5, krótko uzasadniając, że to nie jest wędka rzutowa. W przeciwieństwie do wędki Shimano Tribal TX-4, która ma bardzo dobre właściwości do rzutu.

Reasumując: każdy, kto był na targach ma swoje spostrzeżenia. Czasem korespondują one z innymi, niektóre są kompletnie rozbieżne. Karpiarze z pewnością czuli się tam zauważeni, gorzej z feederowcami, spiningistami. O spławikowcach już w ogóle nie wspominam, bo nawet nie wiem, czy cokolwiek było im poświęcone.

[EDIT]
Poza tym może "nie odkryję Ameryki", ale wystawcy też pojechali z cenami do góry. Dość powiedzieć, że wspomniane przeze mnie wcześniej TX-4 na stoisku można było nabyć za "jedyne" 720 zł/szt., gdzie przy dobrym poszperaniu w sieci idzie dostać te wędki za 650 zł. Rozumiem, że wystawcy liczą koszta udziału w targach, dlatego "osobistycznie" (jak to mawia Shreku) na targach "pomacam", a kupię gdzie taniej i lepsza obsługa posprzedażna.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.