Autor Wątek: Wędkarstwo w Izraelu  (Przeczytany 1464 razy)

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Wędkarstwo w Izraelu
« dnia: 27.02.2023, 19:22 »
Pojechałem do Izraela na pielgrzymkę i trafiłem nad Jezioro Galilejskie. Podczas czasu wolnego wypatrzyłem wędkarzy. Każdy po 3 wędki, tripody, łódki zanętowe i pontony z silnikiem. Typowi karpiarze. Chwilę pogadaliśmy łamaną angielszczyzną o tym jak łowić i na co. Po pierwsze wywozili swoje zestawy 250-300 m od brzegu na zwykły zestaw karpiowy. Mimo, że widziałem sporo dużych ryb przy brzegu, to panowie zarzekali się, że 250m zestaw to minimum. Na włosie założony bałwanek - pelet i wafters pomarańczowy Ringersa. Tylko małe rozmiary wchodziły w grę. Na duże ryba nie reagowała. Odławiali karpie i każdy złapany trafiał do siatki. Nie była to jednak taka siatka co znamy. To był okrągły ostry drut, do którego była dołączona linka. Każda ryba była za pysk nabijana, nawlekana i tak siedziała w wodzie jedna obok drugiej, a linka była zakotwiczona na brzegu. Limitów karpiowych brak. Nie ma mowy o matach czy dezynfekcji pyska. Każda ryba byla holowana do kanienistego brzegu i tak wyciągana po dnie, bez podbieraka. Większość sprzętu i zanęt to Caperlan z Decathlonu. Są najłatwiej dostępne. Reszta droższa bo ba zamówienie. Tak się tam łowi ryby. A wędkarzy łowiących w taki sposób w Jeziorze Galilejskim jest niewiele. I teraz ciekawostka. Na te ryby, które są na foto miejscowi mówią „brem” czyli leszcz. Do zdjęcia pozuje moja żona. https://files.fm/u/4r5852j5n
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wędkarstwo w Izraelu
« Odpowiedź #1 dnia: 27.02.2023, 20:05 »
Ja byłem tylko nad Morzem Martwym, tam ryb nie było.

Kiedyś kumpel (czasem z Nim łowiłem w okolicach Skoczowa) złapał dużą rybę w Jeziorze Galilejskim, wręcz ogromną.
Ale nie był to karp, coś innego. I ... sprzedał do lokalnej restauracji za niezłą kasę.

ps: odnośnie polityki zapraszamy do odpowiedniego wątku
;)

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarstwo w Izraelu
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2023, 20:30 »
Ta ryba to zapewne Tilapia Galilee czyli tilapia galilejska. Jak restauracja wzięła to na pewno tą rybę. Oni tu ją podają pod nazwą „ryba św. Piotra”.
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wędkarstwo w Izraelu
« Odpowiedź #3 dnia: 28.02.2023, 08:12 »
Jak się spotkamy z tym kumplem to poszperamy w necie na zdjęcia tej tilapii, thx.
;)

Offline Piotr123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Wędkarstwo w Izraelu
« Odpowiedź #4 dnia: 02.04.2024, 04:04 »
Witam czy w Izraelu trzeba wykupić licencję na wędkowanie?

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wędkarstwo w Izraelu
« Odpowiedź #5 dnia: 02.04.2024, 06:07 »
Nie wyświetla mi się fotka :/
Bardzo ciekawy wątek i w sumie można by było wydzielić jakiś ogólny na tego typu zdjęcia/ opowieści z wakacji.

Poniżej zdjęcie z Gruzji, rzeka Rioni. Do dzisiaj się zastanawiam jak oni mogli tam łowić. Rzeka w cholerę wezbrana była, mnóstwo bałwanów na wodzie i rożne rzece płynęły w niej. Z początku myślałem, ze oni na grunt łowili, ale chyba na jakąś przepływanke przy brzegu.